PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Daha Sıfır Seat Mı Asla !

EYERL
13-12-2014, 00:02
tek benmi yaşadım yada konu açıldı göremedim'mi bilemedim fabrika-tren-gemi-gümrük-bayii gibi işlemleri yakından takip etmemize sebep olan bir bayimiz ile fr'a binme tutkumuzun kursakta kalmasıyla birlikte aracın orta'da olmaması kasım 10-12 arası ay sonu gelicek denilen aracın gelememesi hatta fabrikadan çıkamama gibi bir şeylerinin olması...:sct-035:
''aynı durumda olan arkadaşlar var ise yazarsalar sevinirim''

levoin
13-12-2014, 00:04
kasımdan bu yana gelmedı mı hocam ? Eger yanlıs anlamadıysam kasım ortası gelecek olan arac gelmedıyse o bayıyı gıdıp havaya ucururdum ...

mtatgin
13-12-2014, 00:06
hangi bayi bu ankarada mı?

EYERL
13-12-2014, 00:07
kasımdan bu yana gelmedı mı hocam ? Eger yanlıs anlamadıysam kasım ortası gelecek olan arac gelmedıyse o bayıyı gıdıp havaya ucururdum ...

Ben aracı almak istediğimde araç sipariş edilmişti öncesinde ben Kasım 11'de ben alıcam dedim Kasım sonu bilemediniz aralık ilk hafta dediler Sonrası uzadı gitti şimdide ay sonu oldu...

Mustafa
13-12-2014, 00:08
Bende aracımı almadan önce ilk olarak Ibiza ST siparişi vermiştim, 2 ay kadar bekledikten sonra henüz üretime bile başlanmadığı bilgisi almıştım, sonra onun yerine showroomdaki Leon'u almıştım. :) Oluyor böyle şeyler vardır bir hayır. :)

EYERL
13-12-2014, 00:08
hangi bayi bu ankarada mı?

Yok üstad İstanbul'da

levoin
13-12-2014, 00:10
Ben aracı almak istediğimde araç sipariş edilmişti öncesinde ben Kasım 11'de ben alıcam dedim Kasım sonu bilemediniz aralık ilk hafta dediler Sonrası uzadı gitti şimdide ay sonu oldu...
ayıp etmısler. bu ara musterı kacırmamak ıcın bu polıtıka moda sanırım . oteleyıp duruyorlar...

mtatgin
13-12-2014, 00:10
[QUOTE=EYERL;1218501]Yok üstad İstanbul'da[/QUOTE

nasıl iştir bu bayiler anlamak imkansız o kadar para verip adamlardan araç alıcan yaptıkları işe bak. ayıp resmen ya. inşlaah kısa zamanda çözülür hocam.

EYERL
13-12-2014, 00:12
Bende aracımı almadan önce ilk olarak Ibiza ST siparişi vermiştim, 2 ay kadar bekledikten sonra henüz üretime bile başlanmadığı bilgisi almıştım, sonra onun yerine showroomdaki Leon'u almıştım. :) Oluyor böyle şeyler vardır bir hayır. :)

Bu işi benim tek yorduğum yer zamanımın çalınması ve işgüzarlık ispanya'dan kaynaklı sıkıntı varmış hafta içi oraylada görüşücem tam bilgi almaya ciddi zor durumda kaldım.

EYERL
13-12-2014, 00:16
ayıp etmısler. bu ara musterı kacırmamak ıcın bu polıtıka moda sanırım . oteleyıp duruyorlar...

Zaten alacam dedim ben bu arabayı alıcam deseler ki bana şu kadar bekleyeceksin ona göre etrafımızdakilere de şimdi geliyor ha şimdi gelecek demezdik, planımızı ona göre yapardık kötü ters köşe oldum...

Yağız Ç.
13-12-2014, 00:17
Bu işi benim tek yorduğum yer zamanımın çalınması ve işgüzarlık ispanya'dan kaynaklı sıkıntı varmış hafta içi oraylada görüşücem tam bilgi almaya ciddi zor durumda kaldım.

Bence aracı teslim alırken planlarınızı buna göre yaptığınızı ve kendi şahsi iş güç vs gibi durumları aksattıklarını söyleyerek ücretsiz bakım, aksesuar vs gibi şeyler talep etmenizi öneririm. Sonuçta verilen tarihten itibaren baya bir sapma varsa bunları da yapmaları gerekir müşteri memnuniyeti açısından. Yani ben olsam söke söke alırdım birşeyler en uyuz olduğum şeydir sipariş verilen bir şeyin zamanında gelmemesi....

Caner Dilki
13-12-2014, 00:22
aracınızın sipariş durumuna bakın satış temsilcisi göstersin size ay sonu gelicekse üretilmiş olmalı sipariş formunda bunun her aşamasını yazıyorlar bende 15 eylülde sipariş verdim aralığın ortası dediler ve her aşamayı bilgilendirdiler(üretim haftası aracın gemiye verilmesi) hatta 1 hafta gecikmeli geliyormuş araçlar gemi başka limanlara sapıyormuş. şikayet edebiliyorsanız edin hakkınız neyse onu söylemek zorundalar satış politikası yalan işler üzerine kurulmamalı

djercyn
13-12-2014, 01:20
EYERL Bende de senle aynı durum söz konusu. Antalyadan opsiyonladığım araç gecikecek gibi duruyor. Üretim gerçekleşti ama gemiye henüz yüklenmedi. Bu süreçler de yaşanınca kim bilir ne zamana gelecek o araç? Ben büyük ihtimalle istanbula gelecek aracı alacam. Çünkü diğeri en iyi ihtimalle aralığın 27 28i gibi gelecek 15inde gemiye yüklenip yola çıksa. Eğer bir iki de aksaklık olursa hoş geldin yeni yıl zammı... Bunu yaşamayı kesinlikle istemiyorum bi alcantara koltuk için. Geri kalan 5.8 ekran, seat sound, 18 jant beyaz renk aynı çünkü. Tek fark antalyada ki alcantara koltuklu.

aliozere
13-12-2014, 10:15
Bence aracı teslim alırken planlarınızı buna göre yaptığınızı ve kendi şahsi iş güç vs gibi durumları aksattıklarını söyleyerek ücretsiz bakım, aksesuar vs gibi şeyler talep etmenizi öneririm. Sonuçta verilen tarihten itibaren baya bir sapma varsa bunları da yapmaları gerekir müşteri memnuniyeti açısından. Yani ben olsam söke söke alırdım birşeyler en uyuz olduğum şeydir sipariş verilen bir şeyin zamanında gelmemesi....

bence hiç bir sey vermezler boşa çenenizi yorarsınız. Çünkü sen almazsan alacak birileri sırada bekliyordur. Bu aracı alacak birisini kolay bulacaklarını düşünüyorum. Hele istanbul satıcısına düştüysen yandın kardeşim. Allah kavuştursun ne diyeyim.

Thecaliph
13-12-2014, 10:37
Normalde ben de sans yoktur ama adamın tam dedigi gunde geldi arac .

Arkadaşların dedigi gibi hediye isteyin herkesin isi gücü var siz belki araba almak icin eskisini sattınız arabasiz idare etmeye çalışıyorsunuz . Allah korusun bir ihtiyacınız olsa ne olacak ? Ayıp bir sey bu bir daha Seat degil Doğuş almayın bence insanlar cok satan seyin iyi olduğunu zanneder ama Dogus kadar müşterisini üzen bir firma yok .

Chidam
14-12-2014, 00:10
10 seneyi aşkın, navlun işinde olmamdan dolayı bir konuyu belirtmek isterim. Bu mesafedeki destinasyonlar için gemi ETA larının (tahmini varış zamanı) 2-3 gün şaşması çok sık yasanan bir olaydır, 6-7 gün şaşması olağandır, 7-15 günlük şaşma çok sık olmasa da, özelikle kış aylarında karşılaşılması pek şaşırtıcı karşılanmaz. Armatör gecikmeleri kendi acentası dışındaki hiç bir kuruma haber vermez. Bu işin sadece deniz nakliye işi. Üretim sürecini, kara nakliye süreçlerini, gümrük işlemlerini bilemediğim için bir şey yazamıyorum. Bayiler, müşterilerine saydığım ve bilmediğim diğer tüm bu süreçlerin sorunsuzca gerçekleşmesi durumundaki olası teslim tarihi veriyor. Ve her çıkan aksilikte ötelenen teslim tarihinden sorumlu tutuluyorlar. Bence bayiler, müşterilerini mağdur etmemek için sipariş usulu satış yapmamalıdır. Yapıyorsa da teslim tarihi aralığını geniş tutması gerekir zira bu gecikmelerden bayilerde size açılan telefondan sadece bir kaç saat önce haberdar oluyor.

great01
21-01-2015, 14:41
konu biraz eski kalmış ama yine de yazayım.

Geçen ay bi arkadaşım sıfır mk3 Leon Fr almak istedi led li paket falan full dolu araç.
Bayiiye gittik elimizde araç yok deyince şok olduk nasıl koca istanbulda araç olmaz diye?

Aynı gittik istanbul satış yetkilisine (yani müdürüne) mail attık böyle böyle diye altına da telefon numaramızı ekledik.

Yaklaşık 1 saat sonra müdürün direkt kendisi aradı önce özürlerini belirterek daha sonra bi bayiide istediğimiz aracın olduğunu söyledir ve oraya yönlendirdiler.
Aracı aynı günde ödemesi falan yapıldı ve aldık arabayı...

Yani sözüm odur ki yüksek merciilere mail yada telefon açarak bu işi aslında halledebilme şansımız var her zaman, tabi biraz da şans işi.

SMuRF
21-01-2015, 19:22
EYERL dümen yapıyorlar kardeşim.birebir şahit oldum torpil geçiyorlar gelen araçları sözü geçen kişiler araya girerek sipariş isimlerini değiştiriyorlar.Senin aracı başkasına temin ediyorlar.Böyle bi katakülleye gelmiş olabilirsin.Benim arkadaşım aynısını opelde yaşamıştı.Direk almanyaya mail attı hemen döndüler bayiden özürler havada,yalakalık diz boyu ,hitaplar biranda değişti ve aracı hemen ayarladılar ;)Yazık kul hakkına girer bu.işin peşine düş dava edicem sizi de tırssınlar

Erdi35
21-01-2015, 19:29
EYERL dümen yapıyorlar kardeşim.birebir şahit oldum torpil geçiyorlar gelen araçları sözü geçen kişiler araya girerek sipariş isimlerini değiştiriyorlar.Senin aracı başkasına temin ediyorlar.Böyle bi katakülleye gelmiş olabilirsin.Benim arkadaşım aynısını opelde yaşamıştı.Direk almanyaya mail attı hemen döndüler bayiden özürler havada,yalakalık diz boyu ,hitaplar biranda değişti ve aracı hemen ayarladılar ;)Yazık kul hakkına girer bu.işin peşine düş dava edicem sizi de tırssınlar

Valla haklısın kimine 1 aya araç ayarlıyorlar fabrikadan üretilip geliyor kimini 2-3 ay bekletiyorlar bu işi anlamadım gitti.. Nasıl peşine düşebiliriz onu bile bilmiyorum.

SMuRF
21-01-2015, 19:39
Valla haklısın kimine 1 aya araç ayarlıyorlar fabrikadan üretilip geliyor kimini 2-3 ay bekletiyorlar bu işi anlamadım gitti.. Nasıl peşine düşebiliriz onu bile bilmiyorum.

Arkadaşım aynen şöyle yaptı.İlk önce almanyaya mail attı 1 saat olmadan geri dönmüşler.Daha sonra bayi aramış bayimize bekliyoruz diye.Gidiyor bayiye ''beyefendi ne gerek vardı şikayete gelip yetkili kişiyle görüşseydiniz kısa sürede yardımcı olurduk çözerdik problemi'' vs vs. daha sonra 1 haftaya teslim almıştı aracı.Oysaki 1 ay daha uzatmışlardı teslim tarihini.Kim bilir belkide başkasının siparişinden ayarladılar bu aracıda bilemeyiz.Ama devranı böyle döndürüyor işte kurnazlar

Erdi35
21-01-2015, 20:31
Arkadaşım aynen şöyle yaptı.İlk önce almanyaya mail attı 1 saat olmadan geri dönmüşler.Daha sonra bayi aramış bayimize bekliyoruz diye.Gidiyor bayiye ''beyefendi ne gerek vardı şikayete gelip yetkili kişiyle görüşseydiniz kısa sürede yardımcı olurduk çözerdik problemi'' vs vs. daha sonra 1 haftaya teslim almıştı aracı.Oysaki 1 ay daha uzatmışlardı teslim tarihini.Kim bilir belkide başkasının siparişinden ayarladılar bu aracıda bilemeyiz.Ama devranı böyle döndürüyor işte kurnazlar

Peki teşekkür ederim eğer söyledikleri tarihi 1 ay kadar geri atmak isterlerse söylediğiniz yöntemi uygularım.

tolgacelik
22-01-2015, 00:14
Peki teşekkür ederim eğer söyledikleri tarihi 1 ay kadar geri atmak isterlerse söylediğiniz yöntemi uygularım.

Bende yardımcı olmak adına şöyle birşey diyeyim size. Sağ yolcu taraf kemer ikazı yok 45. haftadan sonraki üretilen FR'larda. Bende aradım doğuş otomotivi böyle böyle nasıl olmaz dedim. 1-2 gün içinde dönüş yaptılar. Almanya ile görüştük 45. haftadan sonra kaldırmışlar sizinki 47. hafta üretimi dediler. Tamam o zaman bende Euro Ncap'e bildiririm durumu sizlik birşey yokmuş sorun Seatta dedim. Sürekli durum hakkında bilgi vermek için aradılar. Son zamanlardada ufak bi kazam oldu parça yok almanyadan gelecek dedi servis. Yine aradım Doğuş Otomotivi. Nasıl Türkiye'de parça yok diye. Servis 10 günde anca gelir dedi parça. Doğuşu aramamla 2 günde geldi. Biraz sıkıştırınca olay çözülüyor. Arayın Doğuş Otomotiv'i güzel fakat hafiften sert bi dille anlatın durumu. Nasıl böyle birşey olabiliyor diye tane tane anlatın. Arabanızı 1 haftaya almanız bile mümkün. Doğuş ne yapıp ediyor buluyor getiriyor. İtibarının zedelenmesini istemiyor. Araba teslimim gecikmişti kazadan dolayı. Araç bile verdiler ben şikayet edince mağdur edilmemek adına. Çok ilgileniyorlar. Bence hala beklemeyin ve arayın Erdi35

Erdi35
22-01-2015, 01:39
Bende yardımcı olmak adına şöyle birşey diyeyim size. Sağ yolcu taraf kemer ikazı yok 45. haftadan sonraki üretilen FR'larda. Bende aradım doğuş otomotivi böyle böyle nasıl olmaz dedim. 1-2 gün içinde dönüş yaptılar. Almanya ile görüştük 45. haftadan sonra kaldırmışlar sizinki 47. hafta üretimi dediler. Tamam o zaman bende Euro Ncap'e bildiririm durumu sizlik birşey yokmuş sorun Seatta dedim. Sürekli durum hakkında bilgi vermek için aradılar. Son zamanlardada ufak bi kazam oldu parça yok almanyadan gelecek dedi servis. Yine aradım Doğuş Otomotivi. Nasıl Türkiye'de parça yok diye. Servis 10 günde anca gelir dedi parça. Doğuşu aramamla 2 günde geldi. Biraz sıkıştırınca olay çözülüyor. Arayın Doğuş Otomotiv'i güzel fakat hafiften sert bi dille anlatın durumu. Nasıl böyle birşey olabiliyor diye tane tane anlatın. Arabanızı 1 haftaya almanız bile mümkün. Doğuş ne yapıp ediyor buluyor getiriyor. İtibarının zedelenmesini istemiyor. Araba teslimim gecikmişti kazadan dolayı. Araç bile verdiler ben şikayet edince mağdur edilmemek adına. Çok ilgileniyorlar. Bence hala beklemeyin ve arayın Erdi35

Teşekkür ederim bu bilgiler için.. Yarın bir şansımı deneyeyim

tolgacelik
22-01-2015, 02:42
Teşekkür ederim bu bilgiler için.. Yarın bir şansımı deneyeyim

Bencede dene bişey kaybetmezsin emin ol kazanırsın :)

gazanfer_ro
22-01-2015, 02:46
Beklenen gün gelecekse çekilen cile kutsaldır lafı senin icin söylenmiş heralde kardeşim her seyde bir hayir vardır inşallah sıkıntıya çözüm bulursun. ..

Emre
22-01-2015, 14:48
birde elindeki mevcut ürünü satmak içinde yapıyorlar, başka bayilerede sormak lazım.

RAMADAN
30-01-2015, 19:27
Aracın teslimatı konusunda biraz sıkıntılı seat . Gemiye yüklendi aracınız 10 gün icersinde türkiye ye gelir + 5 gündede teslimatını yapıcaz dediler parasını ödedim 30 günde aldım aracımı yanlış bilgi vermeyin vatandaşa neyse söyle 2 ay mı 3 ay mı en azında bilelim...