PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seat leon-fiat bravo

b.tutkan
02-03-2008, 21:53
Arkadaşlar sizce hangi araç.donanımlar aynı sayılır.Leon 1.4 125 hp.Fiat bravo 1.4 150 hp 5500 dd maksimum tork 230 3000.sport mod da.0.100 km 8.2 sn yakıt tüketimi sehir içi 9.3 şehir dışı 5.8 ortalama 7.1.Bu araçta olumlu alan benim için ön konsol çok kaliteli ,performans çok iyi jantlar 17 inç.Fİyat 40900 ytl.Leon 35500 ama ben leon alırsam bady kitli aynı fiyata gelecek fikirlerinizi objektif olarak bekliyorumhttp://dl5.rapidshare.de/files/38726851/575275460/fiatbravo200703mgm0.jpg

adnanguclu
02-03-2008, 22:15
Bence fiatların dış görünüşüne aldanmamak gerekir..araç pıyasaya bi çıksın git içine otur bi direksiyonu tut anlaşılıyo zaten nasıl oldugu..bende yeni puntolara çok özenmiştim dış görünüş falan süper geldi ama içine bi giriyosun oyuncak gibi...gereksiz pahalı yapmışlar fiyatını bravonun..tasarım gercekten güzel şekil yapmışlar..yalnız senin resimde problem var açılmıyo:D

ONUR
02-03-2008, 22:55
RESİMDE SORUN VAR...
LEON DERİM...
bende seat ibizayı almadan önce grande puntoya baktım işçilik sıfır diyebilirim, o konfor ve kullanılan malzemeye göre çok yüksek fiyatı...

koraybilge
03-03-2008, 02:02
bende dahil olmak üzere hemen herkeste bir fiat önyargısı mevcut:) palio, albea, punto vb bu kanıya varmamızda büyük sebep diye düşünüyorum o yüzden fiat o aracı havalandırsa dahi ben yine de fiat diyemem...
objektif görüşüm ikisini yanyana koy bence leon:)

isahin
03-03-2008, 02:14
Bende palio vardı. Tamam hoş seri araçtı ama kaliteli malzeme kullanılmamış.
Linea yıda kullandım oda aynı punto ve ikiside beş para etmez. Ne içi nede dışı!
ona onu verceğine 5000ytl daha ver a3 al ozaman.

b.tutkan
03-03-2008, 02:19
Araba ya pazar günü bindim test sürüşü için bilgi verecekler.Araçın içi gerçekten kaliteli puntola veya linea la hiç bir alakası yok.tamamen farklı bir tasarım.Dış görüntüsü leon kadar güzel ve çekici değil bunda hem fikiriz.Ama performans sı göz önünde bulundurursak bravo derim.yani sadece resimden yola çıkarak yazmadım içine bindim.Benki 2 aydır beyaz leonla yatıp kalkıyorum .test sürüşüde yaptım leonla bakalım bi de bravoyla yapalım.Evet fiat a karşı on yargıya bende katılıyorum.Ama iyi bir atağa kalktılar.Resim koymayı beceremedim bidaha denicem.

b.tutkan
03-03-2008, 02:21
A3 konusuna bende katılıyorum.çok istiyorum ama ben hep sıfır ve full araç kullandım malum a3 ünde içine donanım girince maşşallah .............

isahin
03-03-2008, 02:27
http://www.fiat.com.tr/bravo_detay.aspx

Tabiki test sürüşünü yap önce.hatta yarın gider bakarım bende.merak ettim nasıl bir araç.
benimkisi ön yargı değil kardeşim. Tamam kullandığım araçlar en boş araçtı ama dolusununda pek bir farkı yok. Ve fiatta modeller arasında kapı kolları gövde rengi gibi salak salak ayrıntılar var..
Hakkında hayırlısı olsun..

b.tutkan
03-03-2008, 02:32
Kesinlikle tavsiye ederim bakmanı ibrahim arkadaşım.bak banada fikirlerini söylersen sevinirim.Bu arada ne iş yapıyosun stewart derken thy mi?

isahin
03-03-2008, 03:04
http://img135.imageshack.us/img135/6262/fiatbravoyt0.th.jpg (http://img135.imageshack.us/my.php?image=fiatbravoyt0.jpg)

imageshack.com dan ekleyebilirsin resimleri..
Evet THY de kabin memuruyum.
Hatta değiştirsem mi diye düşünüyorum herkes steward die tanıyor beni:)

b.tutkan
03-03-2008, 03:06
Ben beceremedim çok saol ya sayfa hata veriyodu.

Elessar
03-03-2008, 08:36
ya 150 beygir sport değil de bravonun 1.6 120 beygirlik dizeli var 300 tork inanılmaz bişi fullü 42 milyar bence kesinlikle bunu düşün çok daha güzel olur hem de yarısı kadar yakar şahsen benim aklımı acaip çeldi bu araç bu konuyu okumadan önce gaztede gördüm ilanını hmen internetten baktım araştırdım şık duruyo araç bende geldim eve açayım bir konu die nereye yazsam die düşünürken konuyu gördüm :)
bugün de fiata gidip bakıcam bir bence bravo güzel olmuş servisi de seattan daha ucuz ve daha iyi olacağı muhtemel bence daha önce hiç fiat kullanmadım ama bana öyle geliyor

arkadaşlar daha önce bakan arkadaşların da düşüncelerini bekliyorum benim aklıma düştü bu araç

CanTURK
03-03-2008, 08:44
Ya kimse kusuruma bakmasın ama bu tofas fiyat turkiye yonetıcılerı kesınlıkle salak; geçmiştende ders almıyolar; Leon A3 falan varken kesinlikle 40000 ytl yi o araca vermem; Zaten kımsede vermıycek goreceksınız;
Aynı fiyatlandırma poltıkasını zamanında Marea dada yaptılar k.clarında patladı; Oda cok pahalıydı satamadılar, Arabanın modelı bıtınce gelip burda ürettiler kimse almadı. Bu fiyatlarla bu arac içi A3 ten kaliteli bile olsa satmaz; Ah ahh bu kadarınıdamı göremiyosnuz yaw sayın fiyat (Fiat) yöneticileri...

taykac
03-03-2008, 09:04
Ya kimse kusuruma bakmasın ama bu tofas fiyat turkiye yonetıcılerı kesınlıkle salak; geçmiştende ders almıyolar; Leon A3 falan varken kesinlikle 40000 ytl yi o araca vermem; Zaten kımsede vermıycek goreceksınız;
Aynı fiyatlandırma poltıkasını zamanında Marea dada yaptılar k.clarında patladı; Oda cok pahalıydı satamadılar, Arabanın modelı bıtınce gelip burda ürettiler kimse almadı. Bu fiyatlarla bu arac içi A3 ten kaliteli bile olsa satmaz; Ah ahh bu kadarınıdamı göremiyosnuz yaw sayın fiyat (Fiat) yöneticileri...
Ayrıca ilave etmek istiyorum ki marea ların ikinci eli bile para etmiyor.

atakan
03-03-2008, 12:12

aynen katılıyorum:) :) :) üzerine 10.000 ytl daha koyarak A-3 alabilrsiniz....:D

ACAR
03-03-2008, 13:00
ya hıc 42 mılyar vererek fıat marka arac almak akıl karımı.bence akraba olunur o araba ıle ıkıncı elde satmak cok zor olur.hadı aynı kalsmanda leondan ve a3 den gectım (gercı asla gecmemde) o rakamlara gıder golf , yenı focus veya aurıs alır paşa paşa bıner babamın olunada ıstedıgım zaman hıc ugrasmadan satarım.bravo yu satarken gazetelerın ve ınternetın ılan sayfalarında demırbaşlar lıstesıne kayıt olmak egerkır.:):)
tabı bu benım sahsı dusuncem.

KARAYELL
03-03-2008, 13:24
Arkadaslar Kesinlikle Leon Derim Almanlar Bence Bu Isi Herzaman Daha Iyi Yapiyor.aslinda Safkan Alman Deil Araclarimiz Ama Teknelojisine Sahibiz.

isahin
03-03-2008, 13:57
Umut bende daha önce palio 1,3multijet vardı ve bakımlarına ortalama 260-300ytl veriyordum.
Leon 2.0FSI içinse 260ytl verdim.
Bence servisi hiç ama hiç ucuz değil. Yedek parça tamam ucuz ve dışardan da çok kolay temin edilebilir nazaran.
İkinci el konusunda da fikrim, palio,punto çok kolay satılabiliyor ama diğerleri okadar da iyi olmadığını düşünüyorum.
Bakalım bugun bi bakmaya gidecem.Fikirlerimi paylaşırım..

aliserpil2005
03-03-2008, 18:15
arkadaşlar ben de bravoyu test ettim.16. dizel 105 hp lik motor var.aracın gerek malzeme kalitesi gerek işçiliği üst sınfı olmuş.şunu söyleyebilirm ki araç gerek focus gerekse astradan daha kaliteli işçilik ve malzeme kalitesine sahip.yol tutuşu ve ara hızlanmaları mükemmel.aracı hiç kasmıyor ve kesintisiz devirleniyor.hillholder ile aracın geri kayması engelleniyor.aracı zorlamama ve hiç kasmama rağmen ortalama 7,5 litre mazot yaktı dizel motoru çok iş yapacağa benziyor.39.000 ytl ye dynamik ve esp paketli a290 torkluk aracı alabiliyorsunuz.bence leonun eksiği dizel motorunu olmaması.donanımhaberde ayrıntılı test ve yorumlar var.araç beni gerçekten çok etkiledi.bu hazzı ve torkun verdiği etkiyi başka bir araçta almamıştım.fiat önyargısı kırılabiulrse araç gerçekten çok iş yapacak gibi gözüküyor.ayrıca komple cam tavan olan skydome da aracı ferahlık katmiş.size tavsiyem bu aracı mutlaka test etmeniz ve ondan sonra yorumda bulunmanız.

aliserpil2005
03-03-2008, 18:23
Arkadaşlar sizce hangi araç.donanımlar aynı sayılır.Leon 1.4 125 hp.Fiat bravo 1.4 150 hp 5500 dd maksimum tork 230 3000.sport mod da.0.100 km 8.2 sn yakıt tüketimi sehir içi 9.3 şehir dışı 5.8 ortalama 7.1.Bu araçta olumlu alan benim için ön konsol çok kaliteli ,performans çok iyi jantlar 17 inç.Fİyat 40900 ytl.Leon 35500 ama ben leon alırsam bady kitli aynı fiyata gelecek fikirlerinizi objektif olarak bekliyorumhttp://dl5.rapidshare.de/files/38726851/575275460/fiatbravo200703mgm0.jpg

ayrıca leonla birbirine eşit motordaki ve donanımdaki .1.4 120 lik benzinli versiyonu 34.400 YTl.

adnanguclu
03-03-2008, 18:27
arkadaşlar ben de bravoyu test ettim.16. dizel 105 hp lik motor var.aracın gerek malzeme kalitesi gerek işçiliği üst sınfı olmuş.şunu söyleyebilirm ki araç gerek focus gerekse astradan daha kaliteli işçilik ve malzeme kalitesine sahip.yol tutuşu ve ara hızlanmaları mükemmel.aracı hiç kasmıyor ve kesintisiz devirleniyor.hillholder ile aracın geri kayması engelleniyor.aracı zorlamama ve hiç kasmama rağmen ortalama 7,5 litre mazot yaktı dizel motoru çok iş yapacağa benziyor.39.000 ytl ye dynamik ve esp paketli a290 torkluk aracı alabiliyorsunuz.bence leonun eksiği dizel motorunu olmaması.donanımhaberde ayrıntılı test ve yorumlar var.araç beni gerçekten çok etkiledi.bu hazzı ve torkun verdiği etkiyi başka bir araçta almamıştım.fiat önyargısı kırılabiulrse araç gerçekten çok iş yapacak gibi gözüküyor.ayrıca komple cam tavan olan skydome da aracı ferahlık katmiş.size tavsiyem bu aracı mutlaka test etmeniz ve ondan sonra yorumda bulunmanız.
merak ettim şimdi bu aracı hafta sonu bi bakim ozaman bakalım benım astradan kalıtelımıymıs objektif yorumlarımı yazıcam;)

HHaKo
03-03-2008, 18:38
fiattan agzı yanan bi arkadaşım vardı. 45 milyar verip 1.6 tek kapı stilo aldı araba full+full du şimdi satmak istiyor ama bırakın degerinin altına vermeyi arabanın yüzüne bakan yok. Ayrıca fiyat banada biraz fazla geldi kimsenin gidip o paraya fiat alacıgını sanmam. ama araç güzel olmuş iç dizaynı hoş. dışında da sanki bi alfa romeo havası var gibi. güzelde motor seçenekleri varmış ama dedigimiz gibi fiat sonuçta baştan kaybediyo bazı şeyleri o yüzden..

desperado_32
03-03-2008, 19:53
Fiatta para verilmez ancak ben dizayn ı cok beyendim azcık ibizaya benziyor arka kuyruk kısmı vs güzel araç ama ben olsam gider leon alırım kafam rahat olur :) Bence SEAT :D

suhan
03-03-2008, 21:45
Seat La Fiati Kiyaslamak At La Eşegi Kiyaslamaya Benziyor.......fiati Lütfen Arabadan Saymayalim.........

b.tutkan
03-03-2008, 23:06
Suhan kardeş ben kıyaslama yaparken cuprayla bravoyu kıyaslamadım yanlış anlaşıldım galiba ben 1.4 lleon la 1.4 bravo yu karşılaştırdım yani ladayla laonu değil arabayı görmeden eşşek yaptın.Yazımda da belirttim leon dış görünüm olarak çok iyi diye.Sadece performans olarak. leon sahibi olan sizlerden fikir almak istedim.Yani bende arabadan anlıyorum eşşek le atı ayırt edebilirim.yine de yorumun için teşekkür ederim.

Elessar
04-03-2008, 09:42
arkadaşlar şöle bir şey okudum dergide bravo 2007 yılında satışı başlanmış avrupada hem de bu yeni dizel motorlar olmadan 90000 adetlik satış yapmış (fiatın satış hedefi ise 70000miş) bu rakamın yarısına yakın kısmı italya da satılmış sadece...
bence fiat da ön yargıyı yıkmaya kararlı unutmayın ki eskiden seat için de herkes alınmaz diyordu :) yanlış anlaşılmasın asla fiat seat kadar iyi olabilir demiyorum sonuçta seatın arkasında alman war ancak tasarımı olsun motorları olsun donanımı olsun fiyatı olsun güzel bir araç bence