PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Focus & Leon Fiyatları

gkn28
03-03-2008, 16:39
Merhaba arkdaşlar.
Bir sorum olucak sizlere. Anlayamadığım bir konu var , Ben Leon 1.4 Tsi almak istiyorum ama Ford Focus'ta aklımdan geçmiyo değil.
Kime sorsam Focusu daha kolay satarsın diyolar ki bunu bende biliyorum . Ama Leonda çok zarar yaparsın diiyolarr onu anlayamadım bi türlü. Yarı fiyatına gider Leon fln diyip aklımı karıştırıolar.

Şimdi ben TSİ 1.4 Leon' u 35.000 YTL'ye aldığımı varsayarak,
Focusu ' da 33.000 YTL'ye aldığımı düşünelim.

3 sene sonra ben buu arabaları satmak istiyorum diyelim (Leonuma bi kavuşayım evimi satarım onu satmamda) :)

Ortalama 3 sene sonra gerçekten söyledikleri gibi çok büyük oynarmı aralarındaki farklar ???

burkks
03-03-2008, 16:56
gökhancım leonu alıpta satmayı düşünmüyosan bu sorun bence çok saçma.
sana bunları söleyen kişi veya kişiler seatın tutulmadığını düşünüpte söylemişlerdir yalnız seat ilerleyen zamnlarda kendini dahada aşıp piyasayı allak bullak edecek bunuda hatırlatmak isterim çünkü seat bu kadarla yetinmeyip dahada fazlasını werecek bizlere.Buda tüketiciyi seata sürüklicek. Yinede karar senin aklını çelmiş olmayalım

syam
03-03-2008, 16:59
Valla hocam aracı nerde kullanacagınla alakalı olarak Kayseride 2. el leon yok diyebilirim sana bayi bile test aracını satlıga cıkartmadan satılıga cıkartmadan sattı. Peynir ekmek gibi gidiyor. MAkul ve mantıklı fiyatlar olduktan sonra satılır.2005 model focus 1.6 edecegi rakam 20 22 anca yeni kasa ghia ise 23 anca 2006 leon makul ve mantıklı olarak arac temizse 25 e cok rahat alıcı bulur hatta cogu kullanıcı 25 satmaya nazlanır.. Su an zaten focus makyajlandı sadece far değişti o kadar ama adı makyaj işte o bile 2. eli etkiler 2007 2 3 lira dustu leonda daha 1 2 yıl bi operasyon sozkonusu değil.. Ve her zaman Focustan daha iyi satılır...

desperado_32
03-03-2008, 17:08
Ben her zaman seat derim ben ford u hiç sevmem acıkcası kullanırken sürücüye keyif vermiyor.Ama seat öle deil sürücüye keyif veriyor dısarkı insanların gözlerine hitab ediyor doğuştan Harika bir araç spor görünüm ve üstün özelliklerin bir arada toplandığı tek marka Seat,Seat marka arabayı satarsın o sorun deil merak etme o kısımları... Ha benim en cok istediğim araba 62 ford shelby GT 500 o ayrı konu :D

taykac
03-03-2008, 18:19
Valla hocam aracı nerde kullanacagınla alakalı olarak Kayseride 2. el leon yok diyebilirim sana bayi bile test aracını satlıga cıkartmadan satılıga cıkartmadan sattı. Peynir ekmek gibi gidiyor. MAkul ve mantıklı fiyatlar olduktan sonra satılır.2005 model focus 1.6 edecegi rakam 20 22 anca yeni kasa ghia ise 23 anca 2006 leon makul ve mantıklı olarak arac temizse 25 e cok rahat alıcı bulur hatta cogu kullanıcı 25 satmaya nazlanır.. Su an zaten focus makyajlandı sadece far değişti o kadar ama adı makyaj işte o bile 2. eli etkiler 2007 2 3 lira dustu leonda daha 1 2 yıl bi operasyon sozkonusu değil.. Ve her zaman Focustan daha iyi satılır...
Siyami kardeşime ilave olarak ford 1.6 16valf. Leon ise 8 valf olmasına rağmen bu kadar tutulduysa ve 1.4 ikinci el geçenlerde satlığa çıktı ve bir günde satıldıysa başka bir söze gerek yok.Kardeşim gönül rahatlığıyla al ve bin satlığa çıkardığın anda satılmazsa getir ben alırım.:)

gorkemsarigul
03-03-2008, 18:22
şiddetle yeni focus yeni focus diorum:):):):)

adnanguclu
03-03-2008, 18:25
Leonun satısında problem olucagını sanmıyorum..focus nekadar deger kaybederse leonda okadar deger kaybeder..leon donanımı yuksek bır arac hiçbizaman fiyatı belli bi sınırın altına duşmez bence..karizması falanda cabası..focusla sıradan olucagına full bi leonla sıradışı ol daha iyi:D:D

by_carizma
03-03-2008, 18:29
şunu söyleyeyim leonlarda 1.4 tsi ve 2.0 tdi peynir ekmek gibi satılır buna emin ol ;) diğer araçlarda satılır fakat piyasada en çok tutulan onlar olabilir gelecekte. Adam 1.4 tsi varken 1.6 leon almaz alırsa ya işi bilmiyor fazla yada 1.4 den fiyatı az olduğu içindir. 2.0 tfsi cupra ise tamamen zevk işi zaten onun alıcısı leonu bilen kişiler alır. 1.6 ya gelince bunları 1.4 tsi öldürdü bence bu yapılmamalıydı.. Bu yüzden için rahat olsun aracın satılır...

isahin
03-03-2008, 19:37
Focus ama hangisi? Ghia dersen bilmem ama. Ben yeni focusu kullandım ve gitmiyor!!!
Kalite dersen oda bana göre leon a göre pek iç açıcı değil.
Zevk meselesi birazda..
Leon un ikinci eli eskisi gibi değil ve çok kolay satılabiliniyor! Ve çok değer kaybetmezsin..

gkn28
03-03-2008, 22:53
Bilgileriniz için teşekkürler arkdaşlar , bende öyle düşünüyordum zaten,ama aklıma takıldı işte:)
Leonun birde 1.6 TDCi ' si çıktımı hiç bir arabaya şans tanımıyorum ;)

mesutaytan
04-03-2008, 00:40
focusu begenmiyorum ben tipide güzel deil ben i30la kıyaslarım ama focusa bakmam bile hic genc aracı gibi durmuyor göze hoş gelmiyor karizmasıda yok yoldan gectiginde kimse dönüp bakmaz bile bence. ama Leon ap ayrı bir araç.

Elessar
04-03-2008, 09:49
33000 e alacağın focusun donanımı yerlerde olur al leonu full aracın olsun gönül rahatlığıyla bin arabana

SKYLARK
04-03-2008, 10:16
1.4 TSI alıcaksan ilerde satışı açısından problem yaşamazsın, ancak şunuda belirtmek gerekir, şayet yenilenen Focus alacaksan (2008 Makyajlı kasa) Leon yerine onuda tercih edebilirsin, HB sınıfında kalite standardını belirleyen bir otomobil, ayrıca elden çıkarması oldukça kolay, Ford her zaman 2.el de başarılı bir markadır bu su götürmez bir gerçek

leonalp
04-03-2008, 10:57
Ford u kullan sonra leon u test et aradaki kalite ve sürüş keyfini kendinde hissedeceksin ve seat da almayı düşündüğün motor 1.4 tsi çok modern bi motor seat larda şikayet ettiğimiz motor sıkıntılarını ortadan kaldırmış durumdalar bu motorla, küçük motor yüksek güç, yinede sen bilirsin ama yeni kasa leon çıktığından beri 2. el konusunda pek sıkıntı olduğunu duymadım zaten kimsede leonunu satmaya kıyamıyor, mutlaka bi test yap tsi ın gücünü hissedersin ve iç kalite ve en önemlisi dış görünüm her markayı kıskandıracak cinsten.
Kolay gelsin, Alp ASLAN

leonlife
04-03-2008, 12:39
ford buralarda her zaman seattan daha fazla değer kaybediyor. ayrıca donanım, konfor, güvenlik açısından kıyaslarsanız ford seatla boy ölçüşemez. müşteri konusunda, hb focusla leonu kıyaslarsanız ikiside aynı şansa sahip ama sedan focusla kıyaslarsanız, sedan arabanın her zaman müşterisi daha fazla olur.

mesutaytan
04-03-2008, 16:19
tekrar leon :D

HHaKo
04-03-2008, 18:29
seatın 2. elinde sıkıntı var dogru ama bu leon için geçerli deil.. leon çok tutuldu ama diger modelleri için aynı şeyi söyleyemem.. ayrıca 3 sene kullanıcaksan ne alırsan al degerine veremessin 2.el araba piyasası zaten geberik he hemen satıcaksan hiç alma satmak için araba mı alınır :)

gkn28
05-03-2008, 00:47
yorumlarınız için teşekkürler arkdaşlar ,
arabayı alıp hemen satmayı düşünmüyorum açıkçası en az 3 sene binerim :)

Şu 1.4 TSİ'lerin 2. elini Haziran - Temmuz ' a kadar bulabilirmiyim sizce ?

by_carizma
05-03-2008, 01:31
geçen gün sahibinden.com da 2.000 km olan bir tsi araç vardı aynı gün satıldı :) dert etme çıktı 2.elleri piyasaya.

atakan
05-03-2008, 10:27
Siyami kardeşime ilave olarak ford 1.6 16valf. Leon ise 8 valf olmasına rağmen bu kadar tutulduysa ve 1.4 ikinci el geçenlerde satlığa çıktı ve bir günde satıldıysa başka bir söze gerek yok.Kardeşim gönül rahatlığıyla al ve bin satlığa çıkardığın anda satılmazsa getir ben alırım.:)

işte budur:D

Barış
05-03-2008, 11:01
2. el satılık oto ılanlarına bakarsanız en cok hangı arac ve hangı model yılı cogunlukla satılık gorusrsunuz.Ben ford calısanıyım ve benım gıbı fabrıkada 5 tane leon var .Oto parkta yan yana cekıoruz hep arabaları.Bence konfor ve dıger yonlerden Leon Focustan ıyı.Sadece yakıt problemı var.Onuda benzıncının kızıyla evlenıp cozucez baska care yok:)))))

koraybilge
06-03-2008, 00:05
bir de şöyle bir durum var oto kiralama şirketleri 2. el piyasasını ellerine almaya başladılar ve bu şirketlerin en çok rağbet ettiği otomobillerin başında focus ve megane geliyor örneğin megane ilk çıktığı zamanlarda leblebi gibi satılıyordu şimdi bakın megane' a dönüp bakan yok herkesin elinde şişti kimse üçüne beşine bakmıyor artık fiyatları yerlere vurdu benim bildiğim sadece çetaş'ın elinde 250 tane var focusun da akibetinin bu olacağını düşünüyorum...

SKYLARK
06-03-2008, 08:22
Allahtan bizim araçların arka kapı kolu gizli tasarlanmış, ne oto-kiralama şirketleri nede taksiciler Leon almıyor, tasarımcının bize kıyağı bu, arabamı taksi olarak görsem üzülürüm vallaha