PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : leon 1,8T cupra yeni aldığımız araç hakkında yardım

mini_monster
09-01-2015, 22:52
Sevgili arkadaşlar değerli abilerim bir akrabama resimdeki aracı aldık.Eski plakası 01ah410 o zamanlar büyük turbo falan varmış galiba eski sahibine ulaşamıyoruz.Bizim aldığımız adamlarda tam kıymet bilmez cinsten.Yazılım vs varmı yok mu araba ıyı mı gidiyor kötü mü gidiyor anlayamadık işin doğrusu.

Gelelim işin özüne arabayı yürütmek istiyoruz ancak 1.8t için neler yapılabilir pek bilgi sahibi değiliz.Uygulamamız için gerekli parça marka ve modeller nelerdir?Bütçemiz kısıtlı değil gereken ne ise yapacağız

aracta intercooler-dp-70'lik düz boru sonda varex tarzı egzos mevcut

yardım fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

http://i.hizliresim.com/31pYLj.jpg (http://hizliresim.com/31pYLj)

http://i.hizliresim.com/RbOkR1.jpg (http://hizliresim.com/RbOkR1)

http://www.youtube.com/watch?v=S2Is462BD9U

bemp
09-01-2015, 22:54
Armağan hayırlı olsun hacım, *Cupra_R* galiba senin ilacın:p

mini_monster
09-01-2015, 22:56
saol Ali kardeşim daha hızlıları senın olsun dıyorum artık dıye dıye dilimde tüy bitti:)

rıdvan_41
09-01-2015, 23:17
Hayırlı Olsun Rabbim Kazadan beladan korusun Maşşallahı var...

habildinar
09-01-2015, 23:20
Vay kardeşim. Sizmi aldınız bunu. Geçen beğendik in önünde gördüm. Ben 1.6 sanmıştım. Çok diri duruyo ama. Allah kaza bela vermesin. Adanada ki ilanlarda görmüştüm bir ara bunu. Yanlış hatırlamıyorsam istanbulda imiş önceden. Ağır kaza yapmış, adanaya geçmiş diye biliyorum. Bir ara müşteri olmuştum çünkü :)

mini_monster
09-01-2015, 23:22
Vay kardeşim. Sizmi aldınız bunu. Geçen beğendik in önünde gördüm. Ben 1.6 sanmıştım. Çok diri duruyo ama. Allah kaza bela vermesin. Adanada ki ilanlarda görmüştüm bir ara bunu. Yanlış hatırlamıyorsam istanbulda imiş önceden. Ağır kaza yapmış, adanaya geçmiş diye biliyorum. Bir ara müşteri olmuştum çünkü :)

Abi doğrudur kazasını vs bilmiyorum kasa güzel ama güzel toplanmış kazası varsada bakalım benım polodan hızlı bır araba yapmaya çalısacağız insallah:)

habildinar
09-01-2015, 23:25
Abi doğrudur kazasını vs bilmiyorum kasa güzel ama güzel toplanmış kazası varsada bakalım benım polodan hızlı bır araba yapmaya çalısacağız insallah:)
Yanlışda hatırlıyor olabilirim. Leonturco Murat abide tanıyordur büyük ihtimalle.

Senin gti ayrı bir makina kardeşim. Maşallah çaff çufffff :)

ertuğrul
09-01-2015, 23:36
Abi herşey iyi güzel ama stopları ben beğenmedim açıkçası ve kaputtaki zımbırtıyı :)

3rgin
09-01-2015, 23:40
Makine ateş ediyor maşallah.

mini_monster
09-01-2015, 23:41
aynen ertuğrul düzelecek hepsi dediğim gibi arabayı aldığımız adamlar barzettinin stage3 halleriydi.Bizimki araç almaktan çok araç kurtarmaktı:)

bemp
09-01-2015, 23:44
saol Ali kardeşim daha hızlıları senın olsun dıyorum artık dıye dıye dilimde tüy bitti:)
yukcell88 de aklıma giriyor bir tane 1.8 leon da ben alacağım bu gidişle:p

emr38
09-01-2015, 23:45
Armağan hocam hayırlı olsun, piyasadan barzoları toplayıp adam etmek bir nevi amme hizmeti. Ben de dahil olabilirim kısmet olursa :) kazasız belasız

Sent from my iPhone using Tapatalk

ertuğrul
09-01-2015, 23:53
Armağan hocam hayırlı olsun, piyasadan barzoları toplayıp adam etmek bir nevi amme hizmeti. Ben de dahil olabilirim kısmet olursa :) kazasız belasız

şşşt hooop sen bi dur orda :d önce bizenon sonra bana cupra :d

MeTuRuZ
09-01-2015, 23:53
Kazasız belasız

emr38
09-01-2015, 23:54
şşşt hooop sen bi dur orda :d önce bizenon sonra bana cupra :d

la olm biz mk1 e bi-xenon yapıp üstünde mi vercez? yapacaz dedik yapacaz ;)

ertuğrul
09-01-2015, 23:58
la olm biz mk1 e bi-xenon yapıp üstünde mi vercez? yapacaz dedik yapacaz ;)

:d zaten sen bi yap anında yanındayım abi :d

ismail
10-01-2015, 01:36
mini_monster kardeşim hayırlı olsun
Mevlam iyi günlerde kullanmanı nasip etsin
stopları görür görmez bu araç kesin adana dan çıkmadır dedim
adana ya giden araç kendinden geçmeden şehirden çıkamıyor
büyük turbo
seat sport egsantrik mili
büyük enjektörler
dövme pistonlar ve piston kolları
kilitli difransiyel
birkaç etap yazılım
birde sport debriyaj baskı balata bilya ve volan dişlisi
arka stop değişimi
buda ilham verebilecek konu
http://www.seatclubturkey.com/leon-mk1-1998-2006/29672-cpr_67-degisim-basliyor-p.html

*Administrator*
10-01-2015, 09:13
bir araba stage 20 de olsa o kaputtaki konmaz o ne yaa :D stoplarıda acil sök tavsiyem... yürütmeden önce üzerindeki valflerin yerinde olduğuna ve orjinal olduğuna emin olun (maf, map, n75 vs.) intercooler var demişsin ama markası nedir nerden alınmış malzeme kalitesi ve petek aralıkları nedir ne kadar soğutuyor iş yapıyor onuda cihaz ile ölçmek lazım, dış hava sıcaklığından 10-20 derece fazla hava giriyorsa emme manifoltundan tam gaz da iyi iş yapıyor demektir... yürütmek için aklındaki hp nedir? sağlıklı olsun dersen, cupra r turbosu+enjektörü+benzin pompası + paşaoğlu remap sana 285,290 hp güç sağlar + methanol de bonus olur... yada gt2871 turbo+ 630 siemens enjektör + paşaoğlu remap + walbro yada bosh benzin pompası ile düşük basınçta 360 hp lerde bırakır motor içine girmeden yürütürsün... Hayırlı olsun..

irfancollu
10-01-2015, 09:30
bu araç imzamda gürdüğünüz soldaki siyah araçtır , ilk plakası 34 dj 0820 dir.kazasına vs girmeyeyim moraliniz bozulmasın.güle güle kullanın.

üzerinde hala enkei zr2 performans jantları ve brembo gt ön fren kiti duruyordur heralde , orjinali elektrikli deri koltuklu ve sunroof lu FR idi.

mini_monster
10-01-2015, 10:48
bu araç imzamda gürdüğünüz soldaki siyah araçtır , ilk plakası 34 dj 0820 dir.kazasına vs girmeyeyim moraliniz bozulmasın.güle güle kullanın.

üzerinde hala enkei zr2 performans jantları ve brembo gt ön fren kiti duruyordur heralde , orjinali elektrikli deri koltuklu ve sunroof lu FR idi. irfancollu
İrfan bey kesinlikle kaza resmi varsada görmek isterim bizde bilerek aldık kazasını ancak gerçekte nasıl bir kazaydı bilgimiz yok hiç olmazssa satacağımız zaman düzgün ve tabiri caizzse sahtekarlık yaparak satış yapmamış oluruz.

mini_monster
10-01-2015, 10:58
bir araba stage 20 de olsa o kaputtaki konmaz o ne yaa :D stoplarıda acil sök tavsiyem... yürütmeden önce üzerindeki valflerin yerinde olduğuna ve orjinal olduğuna emin olun (maf, map, n75 vs.) intercooler var demişsin ama markası nedir nerden alınmış malzeme kalitesi ve petek aralıkları nedir ne kadar soğutuyor iş yapıyor onuda cihaz ile ölçmek lazım, dış hava sıcaklığından 10-20 derece fazla hava giriyorsa emme manifoltundan tam gaz da iyi iş yapıyor demektir... yürütmek için aklındaki hp nedir? sağlıklı olsun dersen, cupra r turbosu+enjektörü+benzin pompası + paşaoğlu remap sana 285,290 hp güç sağlar + methanol de bonus olur... yada gt2871 turbo+ 630 siemens enjektör + paşaoğlu remap + walbro yada bosh benzin pompası ile düşük basınçta 360 hp lerde bırakır motor içine girmeden yürütürsün... Hayırlı olsun..

Sökecez sökecez:D walla hatta söz:)

Abi intercooler ne dır ne dedgıldır bılmıyorum araba suan sanayıde ki dukkanda yatıyor.Bugun gidip inceleyıp detaylı resım yollarım ancak bahsi geçen parçaları temini kolay olacak mı?sen yurtdışından getırtmışşınız biz nerden bulabiliriz bu konudada yardımınıza ihtiyacım var

_AZ_
10-01-2015, 10:59
hayırlı olsun kaput haricinde güzel görünüyor maşallah.1.8T yazılıma çok güzel cevap veren motordur ve hep aklımdadır 1.8T CUPRA VEYA 1.8T PASSAT Yapmak :) Çok ileriye gitmeden çok güzel sonuçlar alınabilcek bir araç :)

*Administrator*
10-01-2015, 11:01
Sökecez sökecez:D walla hatta söz:)

Abi intercooler ne dır ne dedgıldır bılmıyorum araba suan sanayıde ki dukkanda yatıyor.Bugun gidip inceleyıp detaylı resım yollarım ancak bahsi geçen parçaları temini kolay olacak mı?sen yurtdışından getırtmışşınız biz nerden bulabiliriz bu konudada yardımınıza ihtiyacım var
Sen bütçeni söyle ben neler yapılabilir söylerim :)

mini_monster
10-01-2015, 11:50
Sen bütçeni söyle ben neler yapılabilir söylerim :)

Cok bi maddi problem soz konusu değil , motor icine girmeden yapabilecegimiz günlük kullanima uygun ne gerekirse yapacak hedefimiz 300hp fazlasında gözümüz yok:)

Iscilik haric 7bin lira paramiz var

*Administrator*
10-01-2015, 11:52
Cok bi maddi problem soz konusu değil , motor icine girmeden yapabilecegimiz günlük kullanima uygun ne gerekirse yapacak hedefimiz 300hp fazlasında gözümüz yok:)

Iscilik haric 7bin lira paramiz var
Eğer yaz sonunu beklerseniz ben getiririm arabayla Almanya dan yok hemen dersen yol ve gümrük masraflariyla bulur fiyat veririm

mini_monster
10-01-2015, 12:03
Yaz sonu cok geç olur abi ya:( anladigim kadariyla türkiyeden temin edemeyecegiz bana ortalama bir fiyat cikartirsan marka model ingiltereden de bakabilirim hangisi avantajli olursa o sekilde yapariz

TDI_R deniz
10-01-2015, 13:30
Hayirki ugurlu olsun hocam mk1 cok farkli makinedir. Arkadaslarinda dedigi uzere arka stoplar ve on hava kanali biraz garipmis. Turbo konusunda destek veririm. Mesaj atmaniz yeterli hocam. Saselerde birsey yok kupasıda duzgun ise hic kafaniza takmayin zevk icin cok guzel araba. Tekrardan hayirli ugurlu olsun allah kaza bela vermesin.

irfancollu
10-01-2015, 15:10
irfancollu
İrfan bey kesinlikle kaza resmi varsada görmek isterim bizde bilerek aldık kazasını ancak gerçekte nasıl bir kazaydı bilgimiz yok hiç olmazssa satacağımız zaman düzgün ve tabiri caizzse sahtekarlık yaparak satış yapmamış oluruz.

34 dj 0820 plakalı aracım 2004 aralık ayı özel sipariş olarak TR ye gelmiş bir araçtır , orjinal elektronik ayarlı deri koltuk + sunroof FR a ek donanım idi.
üzeindeki enkei zr2 performans jantlarının o günkü değeri 1400 usd idi , bir adedi 5100 gram yaklaşık ağırlığındadır.üzerindeki brembo GT kiti 323mm dir ve brembo GT kaliperi o zamanlar ferrari modena da standart olarak gelirdi ( cupra R satandart brembo kaliperinden farklıdır 1750 euro ön fren kiti idi o günlerde, sadece renginden bile ayırt edilebilir.) 2007 de aracımız zafer adında bir arkadaşımıza satıldı , keza bu zamana kadar kazası yoktu fakat sol kapı direğinden göbekten büyük bir darbe aldı iki kapı içeri göçtü akordiyon oldu denebilir , aracın sol tarafı tamamen yara aldı anlayacağınız , araç doğuş oto maslağa çekildi fakat orda yapılmadı dışarı götürülmüş ve genel olaryaptırılmış , söylenene göre şasesi kaymamış bu kazada , ama ondan sonrada bu araç hakkında iyi şeyler duyduğum söylenemez ve tamamen bilgi kirliliği bundan sonrası.

fotoğrafları malesef yok , ama gözümle gördüğümü söylüyorum.
bu tüm hızlı araçların sorunu malesef yanlış ellerde temiz kalma şansları az oluyor , ya dikkatsizlik yada hırs bu araçları bitiriyor.
zamanında araç şöyle iddialı yapıldı dendi ama gelin görünkü tuning dünyasında iddialı olmak TR şartlarında rollingte sidik yarıştırmanın çok ilerisinde olmalıdır.

durum bu armağan bey , umarım güzel bir restorasyon yapar ve aracı hakettiği güzelliğe kavuşturursunuz.

CAR LEON
10-01-2015, 16:52
Hayırlı olsun.

Sezgin
11-01-2015, 00:51
Hayırlı Olsun Kazasız belasız inş. Özel bir araç keyfini sürersiniz inş :)

d_darko
11-01-2015, 09:12
Hayırlı olsun

HTurk
18-02-2015, 13:15
Araci neden satılıga koydunuz

BAH34
18-02-2015, 13:31
mini_monster hayırlı olsun aracınız daha önce face de videosuna denk gelmiştim 1.8T motorlarıın kralıdır kendisi 1.8T pasat dan daha az bulunur ve daha müsaittir modifiye ye ;) tabi biraz masraflı alah kaza bela vermesin

Leonturco
21-02-2015, 21:32
Bu araç 550 bg civarına çıkarılmıştı. Youtube ta videosu vardı.

HTurk
21-02-2015, 22:00
Bu araç 550 bg civarına çıkarılmıştı. Youtube ta videosu vardı.

Şuan neden satılıga koydular merak ediyorum yeni almişlardi