PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Continental viking protech hp 225/45/17

ekin17
26-01-2015, 16:13
Arkadaşlar geçen hafta aracıma Continental viking protech hp 225/45/17 lastik aldım. Fiyat olarak 185 lira çok uygun geldi bana. Contisport 5 (320 tl) almayı düşünüyordum. Daha uygun birşey araştırırken lastikçi bunu önerdi. Norveçte üretiliyormuş bu lastikler ve türkiye piyasasına yeni girdiği için fiyatlar uygunmuş. Bana lastikçinin dediği bu. Konuyu açmamın sebebi lastik alacak arkadaşlar varsa seçenekleri arasına almalılar bence. Ses düzeyi lastik tabanım 215ten 225 e çıkasına rağmen azaldı ve aracım kalkışlarda çok kolay patiye düşüyordu. Şimdi bu çok çok azaldı. Yol tutuşu da güven verdi bana. Contisporttan farklı olarak ıslak zemin performansı C bu lastiğin.

Bahadır Sabaş
26-01-2015, 16:22
Bilgilendirme için sağol. Bu aralar bende lastik alacağım bunu da incelerim.

yuzufyılmaz
26-01-2015, 16:31
ismail abi şiddetle 205/50/17 önerisinde bulunuyor ama ?

ekin17
26-01-2015, 16:36

Evet biliyorum ismail abinin o yorumlarını okudum. ama o ebat biraz zor bulunuyor mesela bu lastikte yoktu. Ve bir de lastiklerin geniş olması yay olmayan aracımda görünüşünü gözüme daha hoş hala getirdi. 215 kullanırken lastikler ve çamurluk arası daha boş gibi geliyordu gözüme

yuzufyılmaz
26-01-2015, 16:38
Evet biliyorum ismail abinin o yorumlarını okudum. ama o ebat biraz zor bulunuyor mesela bu lastikte yoktu. Ve bir de lastiklerin geniş olması yay olmayan aracımda görünüşünü gözüme daha hoş hala getirdi. 215 kullanırken lastikler ve çamurluk arası daha boş gibi geliyordu gözüme

anladım. ben nisan gibi yay + 17 jant ve lastik alacağım. 205/50/17 görüntü açısından nasıl olur acaba ? ama önemli olan yakıt ve konfora eksi yönde fazla etki etmemesi

ismail
26-01-2015, 16:40

kardeşlerim sanırım yanlış anlaşılma olmuş
her araç için 205/50/17 önerisinde bulunmuyorum
ekonomi + konfor amaçlı veya maddi imkanlardan dolayı alınmış ama görüntüsü iyi olması açısından 17" jant ta geçecek aşağıda sıraladığım motor özelliklerine sahip araçlar için 205/50/17 lastik tavsiyesinde bulunuyorum
1.6 mpi
1.2 tsi
1.6 tdi (bu araçta eğer ki konfor ve diğer etkenler önemli değil ise 225/45/17 rahatlıkla kullanılabilir)

yuzufyılmaz
26-01-2015, 16:45
kardeşlerim sanırım yanlış anlaşılma olmuş
her araç için 205/50/17 önerisinde bulunmuyorum
ekonomi + konfor amaçlı veya maddi imkanlardan dolayı alınmış ama görüntüsü iyi olması açısından 17" jant ta geçecek aşağıda sıraladığım motor özelliklerine sahip araçlar için 205/50/17 lastik tavsiyesinde bulunuyorum
1.6 mpi
1.2 tsi
1.6 tdi (bu araçta eğer ki konfor ve diğer etkenler önemli değil ise 225/45/17 rahatlıkla kullanılabilir)

ismail abi benim için konfor ve özellikle benzin olayı önemli şahsen görüntü olarak ise zaten yay işini yaptığımız vakit otomatik olarak güzel bi görüntü çıkacaktır ortaya diye düşünüyorum. ince yanak veya kalın lastik gibi isteğim yok. konforlu ve benzine etki etmeyecek değerler önemli

ismail
26-01-2015, 16:58
ismail abi benim için konfor ve özellikle benzin olayı önemli şahsen görüntü olarak ise zaten yay işini yaptığımız vakit otomatik olarak güzel bi görüntü çıkacaktır ortaya diye düşünüyorum. ince yanak veya kalın lastik gibi isteğim yok. konforlu ve benzine etki etmeyecek değerler önemli

zaten senin aracın için tek geçeceğim lastik ebatı 205/50/17
bahsettiklerinin yanında aracın performansını da düşürür zaten 225/45/17 ve ek olarak şanzımana da yük bindirir
kısa vadede sorun olmaz belki ama uzun vadede sorunlar başlayabilir

yuzufyılmaz
26-01-2015, 17:01
zaten senin aracın için tek geçeceğim lastik ebatı 205/50/17
bahsettiklerinin yanında aracın performansını da düşürür zaten 225/45/17 ve ek olarak şanzımana da yük bindirir
kısa vadede sorun olmaz belki ama uzun vadede sorunlar başlayabilir

ismail abi uygulamalarımı önerin dahilinde devam ettirdim antifiriz suyuna kadar. lastik ve jant konusunda da aynı olacaktır. yay konusunda danışacağım vakti gelince mart nisan gibi

ismail
26-01-2015, 20:01
ismail abi uygulamalarımı önerin dahilinde devam ettirdim antifiriz suyuna kadar. lastik ve jant konusunda da aynı olacaktır. yay konusunda danışacağım vakti gelince mart nisan gibi

eyvallah kardeşim
Allah gönlüne göre versin
işin gücün rast gitsin inşallah