PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stella' da ne var ne yok ?

aspergillus
28-01-2015, 22:28
Merhabalar,

Seat' ın donanım farklılığı açıkçası beni biraz şaşırttı. Stella modeli sahibiyim. Sanırım standart donanım oluyor. ABS , klima, 2 hava yastığı mevcut. Olmayanlar ise hız sabitleyici, yol bilgisayarı , direksiyondan kumandalı radio v.s. 98 model eski arabamda olan camların merkezi kilitle kapanması , içeriden açılan benzin ve bagaj kapağı gibi özellikler de yok. Benim bilmediğim + bir donanım özelliği var mıdır diye sormak istiyorum. Özellikle yan aynaları bir kaz kez zorladım kapatmak için ama kapatamıyorum. Kapanmama gibi bir olasılığı var mı ? Ayrıca camları merkezi kilit ile dışarıdan kapatmak mümkün mü ? Bagajda da ışık yok aydınlatma yeri de göremedim var mı ?

Teşekkürler

EAGLE01
28-01-2015, 23:16
Modele göre de farklılık göstermekte galiba benim aracım da toledo stella ısıtmalı ve katlanır aynalar 4hava yastığı merkezi kilit otomatik camlar içerden açılan benzin kapağı, bagaj ve torpido lambası mevcut. Kol dayama yol bilgisayarı cruise control otomatik klima gibi eksiklikleri mevcut bir üst modelden. Camları anahtarı cevirip kilitleme yönünde tutulu beklerseniz bu şekilde kapatacaktır.

aspergillus
29-01-2015, 18:49
Modele göre de farklılık göstermekte galiba benim aracım da toledo stella ısıtmalı ve katlanır aynalar 4hava yastığı merkezi kilit otomatik camlar içerden açılan benzin kapağı, bagaj ve torpido lambası mevcut. Kol dayama yol bilgisayarı cruise control otomatik klima gibi eksiklikleri mevcut bir üst modelden. Camları anahtarı cevirip kilitleme yönünde tutulu beklerseniz bu şekilde kapatacaktır.

Teşekkürler bilgi için ibiza stella' da belki durum daha farklı. Bende içeriden açılan benzin deposu yok örn. Yan aynalara takıldım, manuelde olsa kapatamıyor muyuz yoksa benim aynalar iyice kilitlenmiş mi :) ?

ertuğrul
29-01-2015, 18:55

Teşekkürler bilgi için ibiza stella' da belki durum daha farklı. Bende içeriden açılan benzin deposu yok örn. Yan aynalara takıldım, manuelde olsa kapatamıyor muyuz yoksa benim aynalar iyice kilitlenmiş mi :) ?

Başkan senin araba stella nın opsiyon eklenmiş hali olmasın :d normal bi stella toledoda aynalar çubukla ayarlanıyor :)

aspergillus
29-01-2015, 19:08
Başkan senin araba stella nın opsiyon eklenmiş hali olmasın :d normal bi stella toledoda aynalar çubukla ayarlanıyor :)

Aynalar elektrikli , yani iç kısmı içerideki kumanda ile yapıyorum. Ayrıca ortaya getirdiğimde ısıtma görevini de yapıyorum. Benim takıldığım aynaları tamamen katlayıp kapatmak. Çok dar bir sokağa park ettiğimde aynayı kapatamadığım için biri çarpacak diye korkuyorum.

ertuğrul
29-01-2015, 20:07
Aynalar elektrikli , yani iç kısmı içerideki kumanda ile yapıyorum. Ayrıca ortaya getirdiğimde ısıtma görevini de yapıyorum. Benim takıldığım aynaları tamamen katlayıp kapatmak. Çok dar bir sokağa park ettiğimde aynayı kapatamadığım için biri çarpacak diye korkuyorum.

Abi ben stella toledo için konuşmuştum ama senin araçta aynı olabilir mi dediğimle? Elle kapatırsan sanırım bir sorun olmaz.

aspergillus
29-01-2015, 21:46
Abi ben stella toledo için konuşmuştum ama senin araçta aynı olabilir mi dediğimle? Elle kapatırsan sanırım bir sorun olmaz.

Elle kapatmayı çok denedim ama asla kapanmıyordu. Sağ taraftaki ayna plastik kısmına wd40 sıkıp iyice yüklendim kapandı. Sürücü tarafındakini hala kapatamıyorum fena sıkışmış sanırım :D

Camları dediğiniz gibi anahtar ile kilit yönünde bir süre tutunca kapatabildim.
Yinede sis farı ve yol bilgisayarı olmamasına sinir oluyorum biraz.
Teşekkürler.

ertuğrul
29-01-2015, 22:24
Elle kapatmayı çok denedim ama asla kapanmıyordu. Sağ taraftaki ayna plastik kısmına wd40 sıkıp iyice yüklendim kapandı. Sürücü tarafındakini hala kapatamıyorum fena sıkışmış sanırım :D

Camları dediğiniz gibi anahtar ile kilit yönünde bir süre tutunca kapatabildim.
Yinede sis farı ve yol bilgisayarı olmamasına sinir oluyorum biraz.
Teşekkürler.

:d abi ben stella toledo bakmıştım bundan önce, araba içime sinmemişti açıkçası. Babamda 2 fazla verip dolusunu alalım arasında çok fazla fark var demişti :d Stella ve signo arasında çok çok fark var toledo da.

dejawu
29-01-2015, 23:03

bununla kalsa iyisin çağrı.
2000 2001 toledo Stella ile 2004 çok farklı.
2000 modelinde bikere 8v motor 2004 te 16v
2000 modelinde arka camlar manuel 2004te 4 cam otomatik.vs vs
2000 modellerde abs,manuel klima var başka bişey yok. EAGLE01 engin arkadşımızın stellasında dijital klima ve hız sabitleyici olsaydı zaten signo plus oluyodu
2004 Stella bence 2001 model signo dan çok daha iyi

ertuğrul
29-01-2015, 23:04
bununla kalsa iyisin çağrı.
2000 2001 toledo Stella ile 2004 çok farklı.
2000 modelinde bikere 8v motor 2004 te 16v
2000 modelinde arka camlar manuel 2004te 4 cam otomatik.vs vs
2000 modellerde abs,manuel klima var başka bişey yok. EAGLE01 engin arkadşımızın stellasında dijital klima ve hız sabitleyici olsaydı zaten signo plus oluyodu
2004 Stella bence 2001 model signo dan çok daha iyi

:) abi engin başkanın araba 2004 stella diye biliyorum ama arka camlar tam manuel :sct-016:

EAGLE01
29-01-2015, 23:43
:) abi engin başkanın araba 2004 stella diye biliyorum ama arka camlar tam manuel :sct-016:

yok artık 2004 stella ama hem sürücü tarafından hem arkada kendi tuşlarından açma kapama yapıyor :) eklemeyi unutmuşum son kasa olduğundan galiba biraz daha dolu aracım. 23 Nisan 2014 galiba üretim tarihi en son kullanım klavuzu poşetinde bu etiket var onun dışında 19nisan 20 nisan arası değişiyor her yerini söktüğüm için aracın biliyorum. 2003 2004 arasında bile fark olabiliyor. İbizada galiba biraz da segment farkından birkaç şey daha kırpılmış. aspergillus aynalar otomatik de olsa manuel de elle kapanması lazım.

dejawu
29-01-2015, 23:54

gerekli açıklama yapıldı sanırım...:)

EndyCooL
30-01-2015, 00:10
bende sol ayna kapanmıyor ama sağ taraftaki kapanıyor stella lar standart donanım var ayrıca tek hava yastığı var bende :) gerçi sendeki model kaç bilmiyorum ama 2004 modelde böyle en azından :)

heaw42
30-01-2015, 00:32
Bende referance var. Tek airbag, ön 2 cam otomatik, klima başka özellik bulamadım :D

aspergillus
31-01-2015, 13:05
bende sol ayna kapanmıyor ama sağ taraftaki kapanıyor stella lar standart donanım var ayrıca tek hava yastığı var bende :) gerçi sendeki model kaç bilmiyorum ama 2004 modelde böyle en azından :)

Bende 2004 model var ama yolcu tarafında da airbag yazısı gördüm. Ben iki airbag diye biliyorum

EndyCooL
31-01-2015, 13:57
Bende 2004 model var ama yolcu tarafında da airbag yazısı gördüm. Ben iki airbag diye biliyorum

2004 modellerde tek airbag var

fincan_bill
05-01-2016, 01:26
2000 ibiza stellada abs var mi yok mu kimi var dio kimi yok bendekinde var mi simdi abs ? Babam biraz yasli o surecek bazen ben absden emin olamadim durmayacak gibi geldi bugun surdumde tirstim balatalar mi bitik varsa araci bugun aldim arkadas abs var dedi cift hava yastigi var dedi aynalar icerden manuel ayarlanio onlarda tam calismio icerden

Sent from my iPhone using Tapatalk