PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toledo Yoğun Trafik Modu...

Lacano
01-02-2015, 22:24
Kullanımı da şu şekilde araç tamamen durduktan sonra gaza hiç dokunmadan ayağımızı yavaş yavaş debriyajdan çekiyoruz, araç kendi kendine hareket etmeye başlıyor. :) Belkide herkes biliyordur ancak belki bilmeyen arkadaşlar vardır diyerek koyayım dedim. :sct-015:

https://www.youtube.com/watch?v=ZSa4SD1GYfg&feature=youtu.be

tyson
01-02-2015, 22:32
bunun bi ismi yok arac rolantideki gazıyla hareket ediyor ve butun arabalarda olan birsey debriyajı bırakırsan arac hareket eder dogal olarak :D hatta vitesi yumusakca hic gaza basmadan 1den 2ye gecirirsen aracın hareketinin devam ettigini goreceksin, torklu bir aracsa 3. 4.vitese kadar yukseltebilirsin hic gaza basmadan aynı hızla 5 10km le devam eder oyle titreye titreye. zararlı birsey bu sekilde kullanmanızı onermem aracın istedigi gazı verin kalkıslarda. bu sadece parkederken falan cok ince manevralarda kullanılcak birsey.

Lacano
01-02-2015, 22:37
bunun bi ismi yok arac rolantideki gazıyla hareket ediyor ve butun arabalarda olan birsey debriyajı bırakırsan arac hareket eder dogal olarak :D hatta vitesi yumusakca hic gaza basmadan 1den 2ye gecirirsen aracın hareketinin devam ettigini goreceksin, torklu bir aracsa 3. 4.vitese kadar yukseltebilirsin hic gaza basmadan aynı hızla 5 10km le devam eder oyle titreye titreye. zararlı birsey bu sekilde kullanmanızı onermem aracın istedigi gazı verin kalkıslarda. bu sadece parkederken falan cok ince manevralarda kullanılcak birsey.

Aslında bende öyle biliyordum ancak benimkinde titreme filan yok bildiğin sabit devirde CC açmış gibi araç gidiyor. :'d

tyson
01-02-2015, 22:40
Aslında bende öyle biliyordum ancak benimkinde titreme filan yok bildiğin sabit devirde CC açmış gibi araç gidiyor. :'d

titremeyi 3. 4. vitesler icin yazdım 1 de titremez 3 de 4de ıkınmaya baslar :Sct 001:

Fuzun
01-02-2015, 22:51
Ecu araç stop etmesin diye rölantide tutmaya çalışıyor haliyle gidiyor araba :) Leon mk3'de 1. vites de 8 km de gidiyor 3. viteste dahi güzelce gidiyor. Peki şunu deneyin birde debriyaja basmadan vites atın :D Leon'un kemikli bir vites yapısı var ama yinede hangi devirde debriyaja basmadan geçtiğini buldum tık tık geçiyor artık