PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbo hortumları

toledo150
09-03-2008, 02:56
arkadaşlar herkese merhaba.benim araç uzun bi süredir zorlanınca gaz kesiyodu bağırıyo fakat gitmiyo.100 km h 'ı geçmiyo.buraya yeni bir usta geldi antepten wv servisinde çalışmış bilgisayara bağladık aracı turbo arızası verdi ve söküp temizlenmesi gerek dedi.aklım yatmadı telle başka birini arayıp sordum.ilk olarak n75 valfini değişttir dedi,ve turbonun hortumlarını kontrol ettir dedi.turboyu söktürmemi tavsiye etmedi.bu konu hakkında bilgisi olan varmı??manifoltun altında n75 valf sibobu varmış ayriyeten parça maliyeti nedir? (burda turboyu söküp temizleme için 300 ytl istiyor usta sizce fiyat nasıl?)
herkese teşekkürler.
saygılar.:crying:

mc__halitt
09-03-2008, 10:37
abi aynı sorun bendede vardı servise götürdüm turbo hortumu yırtılmıştı onun için araba gitmiyodu artı çok yakıyodu hortumlar degişti sorun ortadan kalktı arabamdan çok memnunun bende gaziantepliyim gaziantep seat servisi için konuşuyorum hepsi çok ii ustalar ellerinden geleni fazlasıyla yapıyolar

toledo150
09-03-2008, 21:38
kardeş öncelikle geçmiş olsun.benim usta direk turboyu temizliyelim diyo,yani hortumlara bakmadı.sen kaça yaptırdın bu işlemi?buraya getirtebilirmiyim?saol.
saygılar.

quoasimodo
10-03-2008, 08:31
ustaya sormak lazım turbonun nesini temizleyecekmiş?
salyangoz ya da pal'lerini (yaprak) temizleyeceğini söyleyecekse bu bana pek bi mantıklı gelmiyor.
neden derseniz; motordan bağımsız olarak dakikada 90 bin ile 150 bin devir/dakika arası hızla dönüp basınç yaratan bir sistemin üzerinde çeşitli şekillerde kurum ya da tortu vs.vs kalması bana pek olacakmış gibi gelmiyor...
senin sorunun bence turbo hortumundan kaynaklı ve hortum değiştiğinde sorunun çözülecektir!

toledo150
11-03-2008, 20:01
sağol bahadır üstat.cuma veya c.tesi malatya veya elazığ servisine gidiyorum.buralara bahar geldi artık,yollar temiz.belli olcak bakalım.yazarım sonucu.
saygılar.

toledo150
16-03-2008, 21:57
arkadaşlar herkese merhaba.cuma günü elazığ servisine gittim aracımın turbo valfleri bitmiş.2 sinide değiştirdiler eskisi gibi oldu.yakıt tüketimim normala döndü.artık basınca uçuyo yine makinam.turboda değilmiş sıkıntı allahtan.haber veriyim dedim.
saygılar.