PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Riken lastik hk

cenk84
13-02-2015, 15:20
merhaba Arkdaşlar ,

225 45 17 lastik alıcam bu hafta ? riken önerdiler . kullanan yada bilgisi duyumu olan var mı? yardım ederseniz sevinirim

ismail
13-02-2015, 15:23
cenk84 kardeşim ilk defa duyuyorum
fiyat nedir

Ç@ğrı
13-02-2015, 15:41
bende ilk defa duydum, netten baktım şöyle bir açıklaması var

"Riken markası, 1917 yılında "Riken Gomu Industry" adıyla Japonya' da kuruldu. Riken firması iş hayatına kimyasal araştırmalar ile başlamış olup ilerleyen yıllarda Riken adıyla lastik üretimine başlamıştır. Riken lastikleri 1979 yılından beri bir çok ülkede, Amerika ve Avrupa 'da satılmaktadır. Michelin ile yapıkları işbirliği sonucu 1992 yılında Michelin Okamato Tire Corporation olmuştur. Riken lastiklerinin üretim yeri Sırbistan olup riken lastikleri Sırp malıdır."

fiyat 155 tl görünüyor ismail abicim 225/45/17

bende takasa verdiğim jant bayisinden formula energy lastik aldım, pirellinin yan ürünüymüş inşallah çok sıkıntı yaratmaz :)

cenk84
13-02-2015, 15:43
cenk84 kardeşim ilk defa duyuyorum
fiyat nedir

Abi 170 tl michelin grup altinda nette ole arastirdim 200 tl ye kadar onerilerinide degerlendirebilirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ç@ğrı
13-02-2015, 15:46
Abi 170 tl michelin grup altinda nette ole arastirdim 200 tl ye kadar onerilerinide degerlendirebilirim

bendeki lastikler 200 tl tanesi formula energy :) pirellinin ürünüymüş :)

cenk84
13-02-2015, 15:48

nasıl memnunmusun abi ? uğultu vs var mı ? gerçi ok yeni lastikler. jantlarda hayırlı olsun ben yarın rs6 taktırcam kısmetse :)

Ç@ğrı
13-02-2015, 15:54
nasıl memnunmusun abi ? uğultu vs var mı ? gerçi ok yeni lastikler. jantlarda hayırlı olsun ben yarın rs6 taktırcam kısmetse :)

rs6 mı yapma lütfen hayalimdeki jant o :sct-016: şimdiden hayırlı olsun kardeşim mutlaka fotoğrafla bizi :) evet lastikler çok yeni,üstündeki eski lastiklerden sonra tabii ki ses azaldı :) dün akşam biraz gezdim hoşuma gitti ama tam anlamıyla bir değerlendirme yapmak için çok erken :) ama yakıtım biraz arttı ondan kesinlikle eminim :)

yuzufyılmaz
13-02-2015, 15:56

cenk abi lastik 200 lira veriyosan kafan rahat olsun bence lastik başı fazladan 50 şer lira daha fazla ver '' goodyear eagle f1 asymmetric 2 '' bu lastiği al tüm lastikler ile kıyaslama yap. tanesi şuan 260 lira kızıltoprak bayisinden fiyat aldım 1 saat önce. Fr jant aldım ona bakıyorum bende havalar düzelince papuçları geçircem üstüne. Kral bence bu lastik ki ismail abimiz över bu lastiği.

Ç@ğrı
13-02-2015, 15:59
cenk abi lastik 200 lira veriyosan kafan rahat olsun bence lastik başı fazladan 50 şer lira daha fazla ver '' goodyear eagle f1 asymmetric 2 '' bu lastiği al tüm lastikler ile kıyaslama yap. tanesi şuan 260 lira kızıltoprak bayisinden fiyat aldım 1 saat önce. Fr jant aldım ona bakıyorum bende havalar düzelince papuçları geçircem üstüne. Kral bence bu lastik ki ismail abimiz över bu lastiği.

elbette fiyata göre kalite artıyor, ben jantları takasa verdiğim için biraz mecbur kaldım bu lastikleri almaya, umarım sıkıntı yaşatmaz bana :) Yusuf hadi fr jantları da aldın iyisin :sct-016: yay lazım yayyyy :)

ismail
13-02-2015, 16:04
bende ilk defa duydum, netten baktım şöyle bir açıklaması var

"Riken markası, 1917 yılında "Riken Gomu Industry" adıyla Japonya' da kuruldu. Riken firması iş hayatına kimyasal araştırmalar ile başlamış olup ilerleyen yıllarda Riken adıyla lastik üretimine başlamıştır. Riken lastikleri 1979 yılından beri bir çok ülkede, Amerika ve Avrupa 'da satılmaktadır. Michelin ile yapıkları işbirliği sonucu 1992 yılında Michelin Okamato Tire Corporation olmuştur. Riken lastiklerinin üretim yeri Sırbistan olup riken lastikleri Sırp malıdır."

fiyat 155 tl görünüyor ismail abicim 225/45/17

bende takasa verdiğim jant bayisinden formula energy lastik aldım, pirellinin yan ürünüymüş inşallah çok sıkıntı yaratmaz :)

ben olsam bu lastikler yerine petlas pt741 tercih ederdim
zira riken diye bir firmanın web sitesi bile yok
ufak bir araştırmada etiket değerlerini aradım ama bulamadım

eyvallah kardeşim çok doğru söylüyorsun

yuzufyılmaz
13-02-2015, 16:08
elbette fiyata göre kalite artıyor, ben jantları takasa verdiğim için biraz mecbur kaldım bu lastikleri almaya, umarım sıkıntı yaşatmaz bana :) Yusuf hadi fr jantları da aldın iyisin :sct-016: yay lazım yayyyy :)

çağrı abi vala fr jant lastik iyi aldık ya üstündeki lastikleri 3-4 ay sonra değişicem baya iyi durumda zaten. yay işi kolay abi yaa mart ayında o işi halledeceğim kısmetse :) jant lastik + yay hepsinin montajını aynı günde yaptıracapım. yayda voglant 4 lük vogtland alacağım aklımdaki öyle. haziran gibide cupra tampon kalıyor abi.. Bir RED Efsanesi yaratacağım :)))

Ç@ğrı
13-02-2015, 16:11
çağrı abi vala fr jant lastik iyi aldık ya üstündeki lastikleri 3-4 ay sonra değişicem baya iyi durumda zaten. yay işi kolay abi yaa mart ayında o işi halledeceğim kısmetse :) jant lastik + yay hepsinin montajını aynı günde yaptıracapım. yayda voglant 4 lük vogtland alacağım aklımdaki öyle. haziran gibide cupra tampon kalıyor abi.. Bir RED Efsanesi yaratacağım :)))

takipteyim :) bende vogtland bakıyorum 35 mm, 4'lük dediğin farklı mı yoksa 3,5 luk olan mı? tampon konusunu bende çok düşündüm ama lip atıp style devam diye düşünüyorum; heyecanla bekliyoruz RED is loading...

yuzufyılmaz
13-02-2015, 16:17
takipteyim :) bende vogtland bakıyorum 35 mm, 4'lük dediğin farklı mı yoksa 3,5 luk olan mı? tampon konusunu bende çok düşündüm ama lip atıp style devam diye düşünüyorum; heyecanla bekliyoruz RED is loading...

RED is loading .. bu iyiydir abi. :) abi yay konusunda bende 3.5 yeter diorum bende ama bizim salihalan kankimiz aklımıza girdi 4lük yap diye 4lük yapacaz salih 4lük yay varmiki la 4.5 mu alacaz biz ? çağrı abi okadar şey yapıpta cupra tampon olmazsa emeğe yazık olur. benim hevesimde olduğu için harcıyorum şuanda satma ihtimalim olmadığı için ondan biraz geniş davranıyorum açıkçası :)

Ç@ğrı
13-02-2015, 16:24
RED is loading .. bu iyiydir abi. :) abi yay konusunda bende 3.5 yeter diorum bende ama bizim salihalan kankimiz aklımıza girdi 4lük yap diye 4lük yapacaz salih 4lük yay varmiki la 4.5 mu alacaz biz ? çağrı abi okadar şey yapıpta cupra tampon olmazsa emeğe yazık olur. benim hevesimde olduğu için harcıyorum şuanda satma ihtimalim olmadığı için ondan biraz geniş davranıyorum açıkçası :)

hayırlısı olsun, bildiğim kadarıyla 3,5 ve 5 lik var, tampon işine bakarız artık :) neyse konu dağılmasın

cenk84
13-02-2015, 16:31
rs6 mı yapma lütfen hayalimdeki jant o :sct-016: şimdiden hayırlı olsun kardeşim mutlaka fotoğrafla bizi :) evet lastikler çok yeni,üstündeki eski lastiklerden sonra tabii ki ses azaldı :) dün akşam biraz gezdim hoşuma gitti ama tam anlamıyla bir değerlendirme yapmak için çok erken :) ama yakıtım biraz arttı ondan kesinlikle eminim :)

atarım abi fotoğrafta lastiğe karar veremedim iste

cenk84
13-02-2015, 16:33

kardeşim benim amaçta o zaten yarın sabahtan yayı takıp öğlenede jant lastiği bitirim diyorum ama lastik te kararsızım :)

cenk84
13-02-2015, 16:34

vazgeçtim abi sağol hızlı dönüşün için )

Ç@ğrı
13-02-2015, 16:38
atarım abi fotoğrafta lastiğe karar veremedim iste

valla kardeşim bende pt741 almak için yola çıktım fakat eski jantı takas için veremeyince pirelliye yöneldik, bencede petlas al, fiyat olarak 200 tl civarında ve etiket değerleri çok güzel yakıt C, ıslak zeminde B, ses 71dB

yuzufyılmaz
kardeşim benim amaçta o zaten yarın sabahtan yayı takıp öğlenede jant lastiği bitirim diyorum ama lastik te kararsızım :)

abi bence 200 lira yerine 250 verir en iyisini alırım. hem aracım hem ben kafamız rahat olur. yinede sen bilirsin tabi biraz bu işler bütçe ile alakalı olduğu için karar senin haliyle... ama iyi bir lastik olsun diyorsan gözün kapalı al ' goodyear eagle f1 asymmetric 2 ''

patrıot
Bu tarz ucuz lastikleri 1,5-2 yıl içerisinde değiştirecekseniz tercih edin.
Bu süreden sonra ciddi sıkıntı çıkartıyor.

Ç@ğrı
13-02-2015, 16:56
Bu tarz ucuz lastikleri 1,5-2 yıl içerisinde değiştirecekseniz tercih edin.
Bu süreden sonra ciddi sıkıntı çıkartıyor.

o zaman 1-2 sene beni idare eder formula energy diyerek içimi de rahatlatmış oldunuz :) zaten 1-2 seneye kesin aracı da değiştiririm :)

ozozka_n
13-02-2015, 17:33
Eger uygun fiyatli lastik ariyorsaniz avon ve cooper tier incelemenizi tavsiye ederim. Amerikan mensei olfugindan turkiyede pek yaygin degil ama ben avonu test ettim cok memnundum. Bu arada avon dunyanin en buyuk 2. kaucuk ureticisi ek bilgi olarak bunu soyleyebilirim. Bunlarinda yan urunleri var hatta bir zaman cordobalarin uzerinde fabrika cikis lastigi olarak kullanilmis. Isimleri benzeyen 2 marka var o sebeple suan yanlis olani yazmis olabilirim ama hatirladigim kadariyla starfire ya da firestone bunlardan birisi yan urunleri

salihalan
13-02-2015, 17:34

voglad 4,5 luk alıcaksın bana dua ediceksin başkan :) net 4 düşürür diye düşünüyorum o yay üfff tadından yenmez

ismail
14-02-2015, 01:45
Eger uygun fiyatli lastik ariyorsaniz avon ve cooper tier incelemenizi tavsiye ederim. Amerikan mensei olfugindan turkiyede pek yaygin degil ama ben avonu test ettim cok memnundum. Bu arada avon dunyanin en buyuk 2. kaucuk ureticisi ek bilgi olarak bunu soyleyebilirim. Bunlarinda yan urunleri var hatta bir zaman cordobalarin uzerinde fabrika cikis lastigi olarak kullanilmis. Isimleri benzeyen 2 marka var o sebeple suan yanlis olani yazmis olabilirim ama hatirladigim kadariyla starfire ya da firestone bunlardan birisi yan urunleri

firestone yan ürün ispanyol üretimi idi
2004 cordobalarda vardı
bridgestone nin yan üretimi
avon duyduğum bir lastik ama Türkiye de pek tanıtımı yok
225/40/18 de etiket değerleri de zz5 modelinde fena değil
ZZ5 | Avon Tyres (http://www.avon-tyres.co.uk/car/zz5)
yalnız 225/45/17 de etiket değerleri zv5 modelinde iyi sayılmaz
ZV5 | Avon Tyres (http://www.avon-tyres.co.uk/car/zv5)
bulabildiğim fiyat olarak ta hiç uygun gelmedi
zv5 225/45/17 333 tl
avon tyres binek lastik - Ucuz Oto Lastik Al (http://www.ucuzotolastikal.com/index.php?id_category=11&controller=category&id_lang=2&n=20)
yine yazayım uygun fiyatlı lastik aranıyor ise petlas pt741
ha bu lastiği de bayiler 180 tl civarına veriyor ise alınabilir yoksa internet fiyatı 220 tl civarında 220 veren 248 de verir ve goodyear eagle f1 asymmetric 2 alabilir diye düşünüyorum

YahaY06
14-02-2015, 09:52
cenk84 hocam bir iki ay önce 2013 superb aldım enişteme. lastiği vs herşeyini ben hallettim. Her zaman gittiğim lastikçime uygun fiyatlı kışlık alacağız dedim. Israrla riken dediler. Michelin üretimi olduğunu çok yumuşak ve konforlu olduğunu söylemişlerdi. Yıllardır michelin kullanan birisi olarak (hatta 2 tane superb bende kullandım ve michelindi lastikleri ) pek fark sezemedim. Konforu harikaydı. Yazlık için nasıl ve ömür konusunda illaki fiyat farkından dolayı uzun olmayabilir bilemem ama kısa zaman için tercih sebebi benim için. İbiza bocanegrasına idareten bizim ünideki hocam petlas aldı. Hiç memnun kalmadı. Tr üretimi olmaları iyi ama malesef duyulmadık bir markada olsa riken avrupa malı sonuçta. :)

Sedatca
14-02-2015, 10:52

Merhaba abi, Konuya ben olsam diye başlamışsınız, Ben de olsam Ya Bridgestone ya da Michelin ya da Continental alırım abi. Bu markalar dışındaki lastiklerin üzerindeki etiket değerlerine kesinlikle inanmıyorum abi. Neden diye soracak olursanız örneğin Petlas PT711 lastiğin değer A yakıt sarfiyatı A yol tutuşu A bunları nerden bilecez doğru veya yanlış yazıldığını abi?? Türkiye d ebu değerleri inceyeln herhangi bir kurum yok. Birileri bu lastiklerin üzerindeki etiket değerleri doğru mu değil mi diye alıp bir lastiği test ederek bu etiket değerlerini inceleyemiyor..

En son bi Petlas ın reklamına çok güldüm :) Mercedes le tepeye çıkıyor ya abi, ya Sen Merceses e lastik takmasan da zaten o kar da o kışta o yolu çıkar :) Normal bi arabaya takıpta o tepeye çıkmaya çalışsın görürürüm ozaman.. Ben İlla arkadaş Continental alsın demiyorum abi Brıdgetsone alsın veya Mıchelin alsın.. Ama Kalite alsın abi..

ismail
15-02-2015, 00:29
Merhaba abi, Konuya ben olsam diye başlamışsınız, Ben de olsam Ya Bridgestone ya da Michelin ya da Continental alırım abi. Bu markalar dışındaki lastiklerin üzerindeki etiket değerlerine kesinlikle inanmıyorum abi. Neden diye soracak olursanız örneğin Petlas PT711 lastiğin değer A yakıt sarfiyatı A yol tutuşu A bunları nerden bilecez doğru veya yanlış yazıldığını abi?? Türkiye d ebu değerleri inceyeln herhangi bir kurum yok. Birileri bu lastiklerin üzerindeki etiket değerleri doğru mu değil mi diye alıp bir lastiği test ederek bu etiket değerlerini inceleyemiyor..

En son bi Petlas ın reklamına çok güldüm :) Mercedes le tepeye çıkıyor ya abi, ya Sen Merceses e lastik takmasan da zaten o kar da o kışta o yolu çıkar :) Normal bi arabaya takıpta o tepeye çıkmaya çalışsın görürürüm ozaman.. Ben İlla arkadaş Continental alsın demiyorum abi Brıdgetsone alsın veya Mıchelin alsın.. Ama Kalite alsın abi..

kardeşim tabiki marka / kalite lastik almak herkes ister ama bazen imkanlar yerinde olmuyor
o yüzden maddi durumları düzeltene kadar 1 veya 2 yıl idare edebilecek alternatif lastik arayışında olabiliyoruz
benim başıma da geldi ben o tarihte neuton nt5000 diye bir lastik aldım 2 yıl 22 bin km dir kullanıyorum
tabiki markalı / kaliteli lastik gibi değil ama kesinlikle viraj performansından çok memnunum
bir tek patinaj çekmesi ve fren performansından şikayetçi idim
zira 350 nm tork lu bir araçta da patinaj çekmesi bir derece kabul edilebilir
fren kaliper / balata değişiminden sonra daha olumlu tepkiler almaya başladım
fren sistemi değişikliği (http://www.seatclubturkey.com/leon-mk2-2005-2012/45777-2008-seat-leon-fr-2-0-tdi-170-hp-dpf.html#post1027895)
yani ödediğim bedele göre iyi diye adlandırabileceğim bir lastik
ayrıca 225/45/17 ebat için pt711 C C 73dB değerlere sahip ve şu konuda emin olabiliriz
bu etiket değerleri kesinlikle Türkiye için değil avrupa için yapılan testlerden sonra verilen değerlerdir
Velox Sport PT711 - Tires -Passenger Car - Velox Sport PT711 - (http://www.petlas.com/en/tire/velox-sport-pt711/PT711/)

Sedatca
15-02-2015, 00:39
kardeşim tabiki marka / kalite lastik almak herkes ister ama bazen imkanlar yerinde olmuyor
o yüzden maddi durumları düzeltene kadar 1 veya 2 yıl idare edebilecek alternatif lastik arayışında olabiliyoruz
benim başıma da geldi ben o tarihte neuton nt5000 diye bir lastik aldım 2 yıl 22 bin km dir kullanıyorum
tabiki markalı / kaliteli lastik gibi değil ama kesinlikle viraj performansından çok memnunum
bir tek patinaj çekmesi ve fren performansından şikayetçi idim
zira 350 nm tork lu bir araçta da patinaj çekmesi bir derece kabul edilebilir
fren kaliper / balata değişiminden sonra daha olumlu tepkiler almaya başladım
fren sistemi değişikliği (http://www.seatclubturkey.com/leon-mk2-2005-2012/45777-2008-seat-leon-fr-2-0-tdi-170-hp-dpf.html#post1027895)
yani ödediğim bedele göre iyi diye adlandırabileceğim bir lastik
ayrıca 225/45/17 ebat için pt711 C C 73dB değerlere sahip ve şu konuda emin olabiliriz
bu etiket değerleri kesinlikle Türkiye için değil avrupa için yapılan testlerden sonra verilen değerlerdir
Velox Sport PT711 - Tires -Passenger Car - Velox Sport PT711 - (http://www.petlas.com/en/tire/velox-sport-pt711/PT711/)

İmkanlar konusunda Sana katılıyorum İsmail abi.
Velox Sport PT711 - Tires -Passenger Car - Velox Sport PT711 - (http://www.petlas.com/en/tire/velox-sport-pt711/PT711/) Linkte verdiğin Velox deseninden Hangi dünya markası yapmış abi?? dünya devi dediğimiz lastik markaları okadar lastik deseni yapıyorlar ve her yıl Eski desene göre yeni desenler yapıp bu yeni desenli ürünlere ekstra özellikler ekliyor..Örneğin, virajlarda daha iyi yol tutuşu, veya fren mesafesini azaltma gibi özellikler ekliyor veya yakıt tasaruflu gibi özellikler..
Adamlarda okadar gelişmiş teknoloji varken Petlas ın veya başka markanın yaptığı Velox desenini mi yapamıyorlar!!
Bu deseni özellikle Sordum müdürlere, İsteyen gitsin x.y.z markasından alsınlar dedi. Bu desen gerçekten randıman alınan bir desen değil.

Br şey daha abi: Dikkat edersen abi bir lastik bayisine girerken örneğin Mıchelin bayisine girdiğin zaman Seni ciddi anlamda Rahatsız eden bir koku yok. hatta hiç yok. x.y.z marka LAstik satan bir bayiye girdiğin zaman Seni ciddi anlamda rahatsız eden pis bir koku var. Sence bunun nedeni ne olabilir abi???

Söz konusu bütçe meselesiyse Lassa almayı öneririm ozaman.. Lassa nın fiyatları da normal seyirlerde..

ismail
15-02-2015, 00:55
Sedatca kardeşim çoğu yazdıklarında sende haklısın fakat v deseni kullanan uluslararası şirketler de mevcut
birbirine tıpatıp benzemeseler de ilk aklıma gelenler
NEXEN TIRE (http://int.nexentire.com/product/prod_view.asp?prod_id=P27)
Kumho Ecsta 712 | the Kumho Ecsta 712 reviewed and rated - TyreReviews (http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-712.htm)
syron n3000
pt711 yerine pt741 daha iyi bir lastik
ama kesinlike tercih edilmeyecek bir lastik olduğunu düşünmüyorum
kötünün iyisi
iyinin kötüsü arasında

cenk84
17-02-2015, 00:30
@Sedatca (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=19174) kardeşim çoğu yazdıklarında sende haklısın fakat v deseni kullanan uluslararası şirketler de mevcut
birbirine tıpatıp benzemeseler de ilk aklıma gelenler
NEXEN TIRE (http://int.nexentire.com/product/prod_view.asp?prod_id=P27)
Kumho Ecsta 712 | the Kumho Ecsta 712 reviewed and rated - TyreReviews (http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-712.htm)
syron n3000
pt711 yerine pt741 daha iyi bir lastik
ama kesinlike tercih edilmeyecek bir lastik olduğunu düşünmüyorum
kötünün iyisi
iyinin kötüsü arasında

abi selam bugün geçerken bi lastikçiye daha gittim
Lassa Impetus Revo 225/45R17 91W - KolayOto (http://kolayoto.com/lassa-impetus-revo-225-45r17-91w.html) buna 910 tl fiyat vardı petlastan daha mantıklı geldi .

ama arada 80 tl oynayınca
GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2 225/45R17 91Y - KolayOto (http://kolayoto.com/goodyear-eagle-f1-asymmetric-2-225-45r17-91y.html) bu dıyorum ne dıyosun abi ?

ismail
17-02-2015, 00:34
abi selam bugün geçerken bi lastikçiye daha gittim
Lassa Impetus Revo 225/45R17 91W - KolayOto (http://kolayoto.com/lassa-impetus-revo-225-45r17-91w.html) buna 910 tl fiyat vardı petlastan daha mantıklı geldi . ama arada 80 tl oynayınca

GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2 225/45R17 91Y - KolayOto (http://kolayoto.com/goodyear-eagle-f1-asymmetric-2-225-45r17-91y.html) bu dıyorum ne dıyosun abi ?

tabiki goodyear eagle f1 assymetric 2
ister kolay oto
ister kliksa
Goodyear 225/45 R17 91Y Eagle F1 Asymetric 2 Oto Lastiği - kliksa.com (http://www.kliksa.com/urun/goodyear-22545-r17-91y-eagle-f1-asymetric-2-oto-lastigi/902042386)

cenk84
17-02-2015, 00:35
tabiki goodyear eagle f1 assymetric 2
ister kolay oto
ister kliksa
Goodyear 225/45 R17 91Y Eagle F1 Asymetric 2 Oto Lastiği - kliksa.com (http://www.kliksa.com/urun/goodyear-22545-r17-91y-eagle-f1-asymetric-2-oto-lastigi/902042386)

kolay oto nun montaj hizmeti de var küçük bir ücret karşılığı orası biraz daha mantıklı geldi .