PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyajdan ayağımi çekince motor sesinde hafif bi kalabalıklasma oluyo

ersan
24-02-2015, 22:45
Arkadaşlar genelde motor soğukken debriyajdan ayağımi çekince motor sesi yogunlasiyo sanki bişeyler hafif sürüyor gibi bazende nadir aralıklarla tam tersi ayağım debriyajdayken bi ses geliyo bi iki bas çek yapıyorum düzeliyor nedir acaba baskı falan olabilirmi arabanın gidişinde çekisinde bi anormallik yok bilgisi olan varmi

FiLoLoG
24-02-2015, 23:10
baskı balata olabilir aynı durum babamın vw polo classic in de de var. ismail abiye soralım

ismail
24-02-2015, 23:22
FiLoLoG etiketleme için teşekkürler
ersan kardeşim geçmiş olsun
muhtemelen debriyaj bilyasından geliyordur o ses
kendini rahatlatmak adına birkaç ustaya gösterip fikir alabilirsin
onlar da debriyaj bilyası derler ise acil değiştirmen gereken bir parça değildir
zira bilya genelde tek başına değişmez debriyaj set olarak değişir
baskı, balata, bilya şeklinde
ortalama 250 - 350 arası tutar
eğer ki debriyajında da kaçırma var ise komple set olarak değiştirtebilirsin

Eren
24-02-2015, 23:29
Bende ismail abinin bilgisine katiliyorum aynisi basima geldi debrlyaj bbilyasindan debrjiyaj ta durum iyi ise degismesine gerek yok

ersan
24-02-2015, 23:53
onlar da debriyaj bilyası derler ise acil değiştirmen gereken bir parça değildir

Aşağı yukarı 10 000 km den fazladır biliyorum bu şekilde herhangi bi fazlalaşma olmadı henüz biraz daha artarsa diye bekliyorum şimdiki halde rahatsız etmiyor tabi ne gibi zararları olur bilmiyorum o yüzden sizin tecrübeleriniz doğrultusunda hareket etmek daha doğru olur çünku servisler pek anlamıyo desem yeri var

HaManN
25-02-2015, 00:14

Bende bir soru sormak istiyorum musadenizle.Benim debriyaja yavas sekilde basarken veya ayagimi cekerken gicirdama sesi geliyor aracin disindanda 'vicik' diye bir ses duyuluyor.bugun beni iyice rahatsiz edince servise gidip randevu aldim.Acaba yay/tel de mi bir problem var umarim komple degisim olmaz pahaliya patlar cunku durduk yerde.Neden kaynaklaniyordur bilginiz varmi acaba

ismail
25-02-2015, 07:23
Bende bir soru sormak istiyorum musadenizle.Benim debriyaja yavas sekilde basarken veya ayagimi cekerken gicirdama sesi geliyor aracin disindanda 'vicik' diye bir ses duyuluyor.bugun beni iyice rahatsiz edince servise gidip randevu aldim.Acaba yay/tel de mi bir problem var umarim komple degisim olmaz pahaliya patlar cunku durduk yerde.Neden kaynaklaniyordur bilginiz varmi acaba

kardeşim debriyaj merkezi ile ilgili olduğunu düşünüyorum
aracın garantili olduğundan değişimini talep edebilirsin
sonuçta kullanıcı hatası olacak bir durum değil yada bu kadar kısa sürede ses yapacak birşey değil

HaManN
25-02-2015, 09:42
kardeşim debriyaj merkezi ile ilgili olduğunu düşünüyorum
aracın garantili olduğundan değişimini talep edebilirsin
sonuçta kullanıcı hatası olacak bir durum değil yada bu kadar kısa sürede ses yapacak birşey değil

Tesekkur ederim Ismail abi cevap icin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yaqp
15-10-2015, 13:59

Selamlar;

bende de buna benzer bir uğultu gelmeye başladı. ara sıra çok dur kalak yaptığımda geliyor. debriyajı bırakmaya başlayıp araba harekete geçerken bir uğultu gibi. ama sürekli değil. sebebi ne olabilir. bazı yerlerde çok ısındığında yapar falan diyolar ama normal bişeymiş gibi gelmiyor bana.

ismail
15-10-2015, 15:33
Selamlar;

bende de buna benzer bir uğultu gelmeye başladı. ara sıra çok dur kalak yaptığımda geliyor. debriyajı bırakmaya başlayıp araba harekete geçerken bir uğultu gibi. ama sürekli değil. sebebi ne olabilir. bazı yerlerde çok ısındığında yapar falan diyolar ama normal bişeymiş gibi gelmiyor bana.

ve aleyküm selam
araç kaç km de
Batum kardeşim senin debriyaj bilyasında da sorun olduğunda uğultumu yapmıştı

Emre
15-10-2015, 16:00
ve aleyküm selam
araç kaç km de

tam nedir ne değildir ozaman hallettiler dediklerine göre üretimdeki bir sorundu parçanın orta kısmında gevşeklik düzeltildi denilmişti.
bu sorunda debriyajdan kaynaklı ama açtırdınmı birsürü parça elden geçmesi lazım epey masraflı olabilir bozulana kadar devam eniyisi.

yaqp
15-10-2015, 16:08
ve aleyküm selam
araç kaç km de

Kardeşim aracım 56 binde .
51 binde nisan 2015'te (60bin bakımına yıldan ötürü)bakıma girmiş. aracı alalı 3-4 ay oldu. servis bakımlı araç. bu yeni yapmaya başladı. hala servise gidip bugüne kadar yapılan bakımların detaylarını alamadım. ama en yakın zamanda gideceğim inşallah.

osm1907
15-10-2015, 17:21
ismail abi benim ibizada da vardı baskı balata değişirken bilyayı değiştirmemişler sanırım sonradan tekrar değişmişti aradan yaklaşık 40 bin km geçti şu an hafiften tekrar duymaya başladım ilk mesajda ersan abinin dediği gibi motor sesinde bi kalabalıklaşma oluyor :) bir de volantı sorayım abi sana baskı değiştikçe tornaya sokuyolar ama bu volantın ömrü ne kadardır pahalı da bi parça