PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : far ışıklandırma

volkanixxx
16-03-2015, 08:03
merhaba arkadaşlar,
hafta sonu bir Bolu gezmesi yaptım malum hava biraz yağışlıydı,giderken sorun yaşamadım fakat döndüğümde sol kısa farım sol sisim sağ amerikan park ışığımın yanmadığını farkettim.şöyle bir durum var alarm ile kapattığımda parkların ikiside yanıyor:)
sorun yağmur alsa sigortalardan kaynaklı olabilirmi.

Okan
16-03-2015, 08:15
merhaba arkadaşlar,
hafta sonu bir Bolu gezmesi yaptım malum hava biraz yağışlıydı,giderken sorun yaşamadım fakat döndüğümde sol kısa farım sol sisim sağ amerikan park ışığımın yanmadığını farkettim.şöyle bir durum var alarm ile kapattığımda parkların ikiside yanıyor:)
sorun yağmur alsa sigortalardan kaynaklı olabilirmi.

Aracın makyajlı kasa mı? Eğer makyajlı kasa ise amerikan park modülü vardır mutlaka, modülü devre dışı bırakıp denemeni tavsiye ederim. Aynı zamanda aracında xenon var mı ?

volkanixxx
16-03-2015, 09:02
Aracın makyajlı kasa mı? Eğer makyajlı kasa ise amerikan park modülü vardır mutlaka, modülü devre dışı bırakıp denemeni tavsiye ederim. Aynı zamanda aracında xenon var mı ?

makyajlı kasa fakat şuan beyaz ampullerim var.

Okan
16-03-2015, 09:09
makyajlı kasa fakat şuan beyaz ampullerim var.

Amerikan park modülünü devre dışı bırakarak tekrar kontrollerinizi yapın, araçta şuan ekstra olan parça amerikan park.

volkanixxx
16-03-2015, 09:28
Amerikan park modülünü devre dışı bırakarak tekrar kontrollerinizi yapın, araçta şuan ekstra olan parça amerikan park.

peki deneyeceğim ama kafamı karıştıran bir tarafın amerikan sistemi devrede.
amerikan devrede olan yerde kısa farım yanmıyor
kısa yanan yerde ise amerikan yanmıyor.
anlaşılan bir elektrikçi yolu görünüyor.

Okan
16-03-2015, 09:34
peki deneyeceğim ama kafamı karıştıran bir tarafın amerikan sistemi devrede.
amerikan devrede olan yerde kısa farım yanmıyor
kısa yanan yerde ise amerikan yanmıyor.
anlaşılan bir elektrikçi yolu görünüyor.

Elektrik problemi gerçekten sıkıntı. Ben xenon taktırmıştım. Taktırdıktan 4 gün sonra kontağı kapattığımda bile sol sinyal hiç kapanmıyordu sabit şekilde yanıyordu, mecbur ampülü söktüm. Bende de amerikan park vardı ilk başta ondan şüphelendim, fakat problem konfor beyninden kaynaklanıyormuş.

volkanixxx
16-03-2015, 09:56
Elektrik problemi gerçekten sıkıntı. Ben xenon taktırmıştım. Taktırdıktan 4 gün sonra kontağı kapattığımda bile sol sinyal hiç kapanmıyordu sabit şekilde yanıyordu, mecbur ampülü söktüm. Bende de amerikan park vardı ilk başta ondan şüphelendim, fakat problem konfor beyninden kaynaklanıyormuş.

anladım kardeşim
sıkıntı olmazsa olmaz boşa hayat yok maalesef.
neyse bugün yarın sorunun sebebini paylaşacağım.

volkanixxx
17-03-2015, 18:28
Arkadaslar merhaba
konuya aciklik getirdim.
elektrikcime gittim asiri yuklenme olmus sanirim onceki takilan sigorta biraz dusukmus guclu bir sigorta ile islem tamam butun isiklar geri geldi
masraf 10 tl.

ismail
18-03-2015, 14:46
Arkadaslar merhaba
konuya aciklik getirdim.
elektrikcime gittim asiri yuklenme olmus sanirim onceki takilan sigorta biraz dusukmus guclu bir sigorta ile islem tamam butun isiklar geri geldi
masraf 10 tl.

hadi gözün aydın
senin adına memnun oldum
yalnız takılan sigorta yüksek olup Allah korusun tesisata bir zarar vermesin
takipte olmanı tavsiye ederim

volkanixxx
18-03-2015, 16:52
hadi gözün aydın
senin adına memnun oldum
yalnız takılan sigorta yüksek olup Allah korusun tesisata bir zarar vermesin
takipte olmanı tavsiye ederim

tamamdır abi takibimdedir:)
şimdi sırada araç tavan lambalarını beyaz yapmak var bir arkadaş yaptı çok hoş duruyor.
oda 70 lira gibi bir rakam tutuyor.
yaptığımda resimlerimi paylaşacağım.

Okan
18-03-2015, 17:11
Gözün aydın