PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cordoba Sis Farı Hakkında Destek

Kadolf
18-03-2015, 16:39
Herkese merhabalar arkadaşlar, 2005 Cordoba aracıma sis farı taktırmayı planlıyorum.

1-) Öncelikle Seatin orjinal yuvarlakları hiç hoşuma gitmiyor. Yamuk dikdörtgen şeklinde taktırma bulabilme ihtimali oluyor mu? Mesela yeni kasa leonlara takılan gibi..
2-) Yedek parçacıda Sis farı kapağı + Sis farlara 200 tl + işçilik fiyatı aldım sizce iyi midir?

Forumda aradım bu konu hakkında pek bilgi alamadım. Tecrübesi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. Sis farsız bir araç yağmurda ve geceleri çok kör nokta yaşıyor. Sis farı açık gezen arkadaşlar yüzünden.. Taktırmak gerekiyor artık..:)

ismail
18-03-2015, 23:39
Kadolf kardeşim öncelikle aracın bütünlüğünü ve orijinalliğini bozmamanı tavsiye ederim
serviste sis farının tanesi 360 tl gibi birşey
sis farı kapağının da tanesi 30 tl gibi birşey
çok iyi fiyat vermişler
sis farları muhtemelen orijinal değil
eğer ki tyc marka ise tavsiye ederim bir sorun olacağını sanmıyorum
sis farı parça kodu 6L0941703 (sol sağ aynı)
toz kapağı parça kodu 6L0941601
sis farı kapağı parça kodu
sol 6L0853665L 9B9
sağ 6L0853666L 9B9
tyc marka olan sis farı yaklaşık 120 tl civarında
tyc parça kodu 19-0615-05-2

Kadolf
19-03-2015, 11:40
Kadolf kardeşim öncelikle aracın bütünlüğünü ve orijinalliğini bozmamanı tavsiye ederim
çok iyi fiyat vermişler
sol 6L0853665L 9B9
sağ 6L0853666L 9B9
ismail haklısın, teşekkürler bilgiler için bunlar işime yarar, her zaman orjinal parça tercihimdir zaten. Sanayi de yedek parçacı biz dedi (klasik tr cümlesi) yan sanayi kötü malzeme satmayız yıllardır burdayız vs.dedi ama kodlarla gidince daha çok işime yarıcak iyi oldu. Benim arabada sis farı tesisatına uygun olduğunu söyledi sis farı butonu yeri her şeyi hazır dedi. tesisat çekilir en fazla dedi tuşun değişmesine gerek yokmuş çekmeli zaten arka sisler için. sıkıntı olmaz dedi bakayım ben bunlara tekrardan teşekkürler bilgiler için..

ismail
19-03-2015, 12:17
ismail haklısın, teşekkürler bilgiler için bunlar işime yarar, her zaman orjinal parça tercihimdir zaten. Sanayi de yedek parçacı biz dedi (klasik tr cümlesi) yan sanayi kötü malzeme satmayız yıllardır burdayız vs.dedi ama kodlarla gidince daha çok işime yarıcak iyi oldu. Benim arabada sis farı tesisatına uygun olduğunu söyledi sis farı butonu yeri her şeyi hazır dedi. tesisat çekilir en fazla dedi tuşun değişmesine gerek yokmuş çekmeli zaten arka sisler için. sıkıntı olmaz dedi bakayım ben bunlara tekrardan teşekkürler bilgiler için..

rica ederim kardeşim
far anahtarı hem arka hem ön için çift çekmeli olması lazım
kardeşim hem "Alıntı hem etiketleme yapmana gerek yok
birini yapman yeterlidir
hem "Alıntı tarafından hem etiketleme tarafından olmak üzere çift bildirim gelmekte
teşekkürler

Kadolf
19-03-2015, 13:05
rica ederim kardeşim
far anahtarı hem arka hem ön için çift çekmeli olması lazım
kardeşim hem "Alıntı hem etiketleme yapmana gerek yok
birini yapman yeterlidir
hem "Alıntı tarafından hem etiketleme tarafından olmak üzere çift bildirim gelmekte
teşekkürler

tammdır ;) çok dikkat etmedim çekmeli ama 2.yi hiç denemedim. Bakarım ona da..

Kadolf
23-03-2015, 11:56
çok iyi fiyat vermişler
sol 6L0853665L 9B9
sağ 6L0853666L 9B9

TYC yi bizim sanayi de bulamadım tanıdık parçacı arkadaşlara da sordum onlarda da yokmuş. Sanayide bulduğum "Depo" markaymış.
Kapaklar orjinal dedi. Sis farı Depo marka dedi. Sürekli Depo marka satıyorlarmış artık. Satıcı hiç sıkıntı yaşamadık dedi.
Orjinalle birebir aynı üretiyor çok yakın dedi.
Farklı forumlarda 1-2 yerde çok dandik diyorlar. Tabi farklı model araçlar için.
Fakat bizim forumda daha önce Leonturco önermiş bi arkadaşa.(2012 li yıllarda) Kendisi de taktırmış galiba..

Leonturco
23-03-2015, 12:02
TYC yi bizim sanayi de bulamadım tanıdık parçacı arkadaşlara da sordum onlarda da yokmuş. Sanayide bulduğum "Depo" markaymış.
Kapaklar orjinal dedi. Sis farı Depo marka dedi. Sürekli Depo marka satıyorlarmış artık. Satıcı hiç sıkıntı yaşamadık dedi.
Farklı forumlarda 1-2 yerde çok dandik diyorlar. Tabi farklı model araçlar için.
Fakat bizim forumda daha önce Leonturco önermiş bi arkadaşa.(2012 li yıllarda) Kendisi de taktırmış galiba..

Kadir Bursa'da Özhatipoğlu isimli bir firma var. Oradan sormanı tavsiye ederim.

Kadolf
23-03-2015, 12:09
Kadir Bursa'da Özhatipoğlu isimli bir firma var. Oradan sormanı tavsiye ederim.

Aradım şimdi kapaklarla beraber 150 tl olur dedi mail order da yapıyorlarmış.
Kargolarız dedi. Markasını sordum yansanayi ama orjinalle birebir dedi. Bizim burda toplamda 200 tl yapıyor.
Önümüzde ki hafta alırım artık ellerinde varmış.. Teşekkürler bilgilendirme için..

ismail
23-03-2015, 13:43

Aradım şimdi kapaklarla beraber 150 tl olur dedi mail order da yapıyorlarmış.
Kargolarız dedi. Markasını sordum yansanayi ama orjinalle birebir dedi. Bizim burda toplamda 200 tl yapıyor.
Önümüzde ki hafta alırım artık ellerinde varmış.. Teşekkürler bilgilendirme için..

kardeşim şu devirde yoğurdum ekşi diyene tek tük rastlıyorum yada hiç rastlamıyorum
bir bak hangisi içine siner ise o şekilde yaptırmanı tavsiye ederim

Kadolf
23-03-2015, 15:18
kardeşim şu devirde yoğurdum ekşi diyene tek tük rastlıyorum yada hiç rastlamıyorum
bir bak hangisi içine siner ise o şekilde yaptırmanı tavsiye ederim

Kısmet :) bakarsın soluğu keleşlerde alırım, çok doğru söylüyon

my_kirli
26-03-2015, 20:56
YEni değiştirmiş biri olarak Sis farı yan sanayi 50-60 lira sis çerçevesi yan sanayii 20 lira toplam yan sanayi parça 140-150 civarına denk geliyor. :D

kasirga59
31-03-2015, 09:30
tammdır ;) çok dikkat etmedim çekmeli ama 2.yi hiç denemedim. Bakarım ona da.. sisler kapaklariyla elimde mevcut istersen kargo yaparim

Kadolf
02-04-2015, 08:24
YEni değiştirmiş biri olarak Sis farı yan sanayi 50-60 lira sis çerçevesi yan sanayii 20 lira toplam yan sanayi parça 140-150 civarına denk geliyor. :D

hangi sanayi o :) bizim kocaeli her yerden pahalı genelde.. Verdiği ürünlere baktım pazarda 1 tl ye satılan oyuncak gibi.. 50 tl fazla vermeye gerek yok yani

sisler kapaklariyla elimde mevcut istersen kargo yaparim

fiyat nedir.. ödemeyi nasıl yaparız.. senden alıyım..

kasirga59
03-04-2015, 09:36
80 tl hesaba yatirirsin kargo yaparim yollamadan once fotograflarinida atabilirim

Kadolf
03-04-2015, 15:26
80 tl hesaba yatirirsin kargo yaparim yollamadan once fotograflarinida atabilirim

ptt ile bedelli gönderme imkanın olabilir mi parayı yatır ürünü gönder işlerine güvenmem ben ;) firma dahi olsan.. yada satış siteleri üzerinden eklerseniz.. Bu arada bnm araç 2005 kasa cordoba doğru üründen bahsedioz değilmi normalde kapak ve sislere 150 tlden aşağı fiyat almadım

kasirga59
03-04-2015, 17:48
ptt ile bedelli gönderme imkanın olabilir mi parayı yatır ürünü gönder işlerine güvenmem ben ;) firma dahi olsan.. yada satış siteleri üzerinden eklerseniz.. Bu arada bnm araç 2005 kasa cordoba doğru üründen bahsedioz değilmi normalde kapak ve sislere 150 tlden aşağı fiyat almadım 150 tl ye tamponla yolliyim istersen yedek dursun kargolarim eline ulasinca yatirirsin parayi urunler cikma bu arada ama sikintisiz

Kadolf
06-04-2015, 08:40
150 tl ye tamponla yolliyim istersen yedek dursun kargolarim eline ulasinca yatirirsin parayi urunler cikma bu arada ama sikintisiz

tamm şimdilik dursun önümüzdeki ayın 5 i gibi haber ederim sana bu ay bi kaç yere ödeme yaptım dönerim sana kardeşim ilgilendiğin için teşekkür ederim..
benim tamponda sis yeri yok, kesip senin gödnerceğin kapağımı takacaklar yoksa plastik çıkıyor ve senin gönderceğin direk takılıyor mu..
tampon kargo fiyatını çok artırır ihtiyacım olursa satılmamışsa onu daha sonra alırım teşekkürler..

Kadolf
25-05-2015, 15:35
kasirga59 özelden adres bilgilerimi yolladım parçalar elinde varsa alabilirim..