PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 Fiat Bravo izlenimleri..

adnanguclu
15-03-2008, 17:31
Selamlar Herkese...
Arkadaşlar bugün Beylikdüzü Fiat Galerisine gittim fiat bravoya bakıp test etmek ıcın...aracın içine ilk oturdugumda kalite farkını gerçekten hissettim diğer fiatlarla alakası yok arabanın.iddali bir araba üretmişler donanımıda iyiydi dynamic(orta donanım) versiyonunu test ettim artı olarak spor paketi vardı..
Test sürüşü istedim ve 1.6dizel motoruyla sürüşe çıktık.Arabayı kullanmaya başladıktan sonra tamam bu araba fiatmış diyosun gercekten iç kalitesi falan çok iyi tamamda sürüş keyfi palio ile aynı güven vermiyo pedallar alakasız bi şekilde çok yumusak(standart fiat arabalar gibi) ve birbirine çok yakın,debriyaja basarken bikaç defa frene takıldı ayagım.izlenimlerim böyle 40milyar veripte alıncak bir araba değil bence.fiyatı daha uygun olsaydı alınırdı.diz mesafeleri falan yeterli standart düzeyde.küçük denilemez yani.bagaj hacmide 400L o da başarılı.izlenimlerim bunlar.son olarakta bir arkadaşımız astralardan daha kaliteli içi var demişti objektif bir şekilde fikrimi söliyim iç kalitesi astraya çok yakın ama sadece kokpit öyle onun dışında kalan yerlerin işçiliği ve kalitesi vasat.ve tekrar objektif bir fikrim leonlardan daha kaliteli içi var:D:Dkimse kızmasın;)
Saygılar..

SKYLARK
15-03-2008, 18:01
Yeni Bravo segmentinde önemli bir otomobil, bildiğim kadarıyla 1.6 Dizel motor ile 6 ileri Manuel şanzımanı sunan tek model, bu açıdan çok ekonomik bir tüketime sahip, tasarımıda fena sayılmaz, ama ben FIAT araba almam :)

aliserpil2005
15-03-2008, 19:44
sonuçta dizel araba alıyorsunuz.dynamik model dizel 38.000 ytl .muadilleri 40.00 ytl üzerinde.benzinli 1.4 120 t-jet modeli ile leonun muadili 34.400 ytl.bence gayet güzel.seat arabaları da çok seviyorum.ama zaman biraz daha geçsin bravoyu düşünebilirm

pascal
15-03-2008, 20:09
eski bir Fiat Grande Punto kullanicisi olarak ve Fiat i yakindan takip eden biri olarak gorusum Leon un cok daha ustun bir araba oldugu. Adnan arkadasimiza aynen katiliyorum araba guzel fakat o fiyata o araba satilmaz. beklenen 2000-2500 yillik satisa ulasmalari da cok zor gozukuyor.

benim de ilk izlenimlerim olarak GP deki gibi yol sesi iceriye biraz fazla giriyor

adnanguclu
15-03-2008, 21:23
sonuçta dizel araba alıyorsunuz.dynamik model dizel 38.000 ytl .muadilleri 40.00 ytl üzerinde.benzinli 1.4 120 t-jet modeli ile leonun muadili 34.400 ytl.bence gayet güzel.seat arabaları da çok seviyorum.ama zaman biraz daha geçsin bravoyu düşünebilirm

Arabaniz astra,leon,golf vb. Bir araba ise onlardan inip bravoya bindiginzde cok pisman olursunuz bence.benim dusuncem bu oldu direksiyona oturunca

quoasimodo
15-03-2008, 21:32
herkezin kendine göre bir tercihi var arkadaşlar... adnan sürüşünden pek memnun kalmamış ama ben tasarımını beğeniyorum
bu arada adnan'ın pedalların birbirine yakın olması genellikle spor arabalarda bulunan agresif kullanımı destekleyen, çeşitli pedal tekniklerini özellikle heal and toe tekniğinde işe yarayan bir durumdur

alidur50
15-03-2008, 21:41
Ben daha önce çoook uzun bir süre kartal kullandım (10 yıl) sonra 3 yıl palio kullandım. Fiat değilmi bence pek diyecek bişey yok. Linea modeline bakın herşey çok güzelde kalite yok teneke parçası gibi duruyor. benim palio ya biri poposunu yaslamıştı sol arka çamurluk olduğu gibi içine göçtü. düzeltemedik tabi bir daha, öylece sattım. Sağlamlık ve kalite çok önemli. 150 km/h de uçuyorum sanıyordum. Fakat şimdi giderken ayaklarımın (lastiklerimin) yerde olduğunu hissediyorum.

gallito
15-03-2008, 22:53
arabayı incelemedim ama 40 milyara fiat yerine audi yada seat alınır..

ONUR
15-03-2008, 23:03
Ne demişler "OTU ÇEK KÖKÜNE BAK!" ne kadar dış görünüşü güzel olsada o bir FİAT.
hayatta almayacağım bir marka...

patrıot
15-03-2008, 23:15
herkezin kendine göre bir tercihi var arkadaşlar... adnan sürüşünden pek memnun kalmamış ama ben tasarımını beğeniyorum
bu arada adnan'ın pedalların birbirine yakın olması genellikle spor arabalarda bulunan agresif kullanımı destekleyen, çeşitli pedal tekniklerini özellikle heal and toe tekniğinde işe yarayan bir durumdur
yanlış hatırlamıyorsam bır aracın saglıklı kullanılabılmesı ıcın pedal aralıkları mınımum 5 cm olması gerekıyor

leonkemal
16-03-2008, 20:28
Bendede eski kasa bravo hgt vardı kaputu kapatırken kaput içeri göcüyordu evet arkadaslar yani sakın ha sakın cevrenizdekileride uyarın fiat almasınlar malzeme cok dandik ve kusura bakmayın turkiye burası bu arclar yani linea ve bravolar geleceğin yollardaki taksileri:)

Engincan
16-03-2008, 20:38
Bravo'nun tasarımı çok güzel ama kalite konusunda benimde tereddütlerim var. Grandepunto'da güzel gözüküyordu ama işçilik ve malzeme kalitesi çok kötüydü. Zaten Fiat'ın çoğu öyle değilmi? Bence Fiat'ın yaptığı en kaliteli araba stilo.

digiersoy
16-03-2008, 21:11
fiat arabalarının sadece motor sesi güzeldir gerisini at gitsin:):):)

Elessar
16-03-2008, 22:32
beyler kalite hakkında bişey diyemicem ancak yeni bravo yurt dışında 2007 yılında yanlış bilmiosam 90000 adet satılmış sırf avrupada bence dizaynı güzel hele dizel motorları tartışılmaz 1.6 105 hp 290 tork ve 120 hp 300 tork bence tork değerleri inanılmaz

pascal
16-03-2008, 23:07
beyler kalite hakkında bişey diyemicem ancak yeni bravo yurt dışında 2007 yılında yanlış bilmiosam 90000 adet satılmış sırf avrupada bence dizaynı güzel hele dizel motorları tartışılmaz 1.6 105 hp 290 tork ve 120 hp 300 tork bence tork değerleri inanılmaz

yanlışın war dostum okadar satamaz Bravo, daha çok yakın bir zamanda çıktı. Grande Punto yu kastediyor olmayasın?

mesutaytan
16-03-2008, 23:12
resim falanda ekleseydiniz keşke

adnanguclu
17-03-2008, 00:14
Resimler:

http://img146.imageshack.us/img146/1089/20025180pg4.jpg (http://imageshack.us)
http://img368.imageshack.us/img368/1282/34183107cb7.jpg (http://imageshack.us)
http://img360.imageshack.us/img360/1263/53485325gr7.jpg (http://imageshack.us)
http://img232.imageshack.us/img232/1350/99509395ls7.jpg (http://imageshack.us)

mesutaytan
17-03-2008, 00:21
puıfff tipik bir fiat :D benden uzak dursun bu marka. emegin icin teşekkürler

adnanguclu
17-03-2008, 00:23
diğer fiatlara oranla çok iyi aslında içi falan baya kaliteli yapılmıs..ama hersey arabayı calıstırıp gidene kadar güzel:D

mesutaytan
17-03-2008, 00:25
:D yaw bunu altın kaplamada yapsalar altı üstü fiat işte :D nekadar makyaj yapsalar yapsınlar

TAVCI
17-03-2008, 01:02
Ben grande puntoya kafayı takmıstım.Bayııde sıfırını ınceledım.Daha orada sıfır aracın cam altındakı fıtıller kalkmıstı.Plastık parcaların kalıtesı cok kotuydu.Hemen vazgectım.

Elessar
17-03-2008, 09:23
yanlışın war dostum okadar satamaz Bravo, daha çok yakın bir zamanda çıktı. Grande Punto yu kastediyor olmayasın?

arkadaşım bravo türkiyeye çok geç geldi avrupada 1 yıldır satılıyor nerdeyse yanlış bilmiyorsam mayısta çıktı piyasaya avrupada bu da 7 ayda 90000 adetlik satış yaptı bunları yurt dışındaki sitelerden okudum kulaktan dolma değil

SKYLARK
17-03-2008, 09:29
evet Bravo Türkiyeye çok geç getirildi, yoksa uzun zamandır Avrupada satılıyor, ama yinede Türkiyede iş yapar bu araba, nasıl biz Seat hayranı isek, Fiat hayranlarıda dolu, ama ben FIAT otomobillerin hep iyinin kötüsü olduğunu düşünüyorum. Ve şanslı olduğumuzu düşünüyorum, Seat'ın VW çatısı altında olması onu alman ekolü otomobillere ister istemez yakınlaştırıyor bu bence Seat'ın en büyük "+" artısı.

samet
17-03-2008, 09:33
ben de cumartesi gitmiştim antakyada yetkili satıcıya bravo için
ne kadar sıradışı olduğunu görmek için ama maalesef hayalkırıklığı
kendileri de söyledi gerçi bravo ile benim eski kasa leon arasında çizgiler hemen hemen aynı değişiklik yok :)
deyilim arabayı almak istiyorsunuz en az 10 hafta sonra araç teslimi ellerinde yokmuş:)
ama ben test etmedim ve aracı da beğenmedim ki ben de ilk arabası fiat olan biri olarak artık çok düşük ihtimal almam bi daha

Elessar
17-03-2008, 09:46
arkadaşlar yanlış anlaşılmasın ben bravoyu savunmuyorum yanlızca şöyle bir gerçek var dizel motorları gerçekten iyi nerdeyse 2.0 motor dizeller kadar tork üretiyor :) ancak ben de gittim baktım düşük donanımlısına ön konsol falan güzel karbon fiber gibi görüntsü war ancak arka koltuklar bizim leonların yarısı kadar :D tipi de güzel bi test sürüşü yapıcam ama kalite yine kötü gibi esas ben lancia deltayı beklioyorum aynı motorlar onda da olucakmış ;) napalım vw den düşük hacimli dizel çıkarma ümidim kalmadı

aliserpil2005
17-03-2008, 13:01
aşağıdaki forumları incelemenizi tavsiye ederim.bravo aklımı karıştırıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_21823313/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_21564253/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_21521885/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_21641358/tm.htm

mesutaytan
17-03-2008, 13:05
şansi görüşüm fiyatı coooook cazip olmadıkca fiattan uzak durulmasıdır. bravoyu 15-20 arası verirlerse ozaman ilgilenirim işte :)

CanTURK
17-03-2008, 13:30
Valla Turgat bende Tipo Tempre hayranıydım hatta 94 tipo vardı; Sırf gostergeleri için satmamaya cok dırendım ama 130000 kmden sonra her hafta bır yerı bozulmaya basladı; sattık. :(

esseat
17-03-2008, 18:06
ben sürmedim de içine bindim. o fiyata yeterli işçilik ve donanım yok bence. motor derseniz kullanmadığım için bilmiyorm ama sanki seattan daha tutumludur gibi gleiyor.

leonkemal
17-03-2008, 18:10
Direksiyonda ki o koca logoyu gördümmü midem bulanıyo taksideymisim hissi veriyo...

mesutaytan
17-03-2008, 18:34
Direksiyonda ki o koca logoyu gördümmü midem bulanıyo taksideymisim hissi veriyo...

+1905 :D

adnanguclu
17-03-2008, 19:05
okdar paraya bu arabayı almak cok kötü bence..ayrıca bu arabayı sürmeye alışan başka araba süremez bence..ya da baska arabalara alışan bunu süremez..çok ilginç ya debriyaj 500metre ya bastıkca arkaya gidiyo:Dgaz pedalıda tam tersine çok önde ve yukarda pamuk gibi kendi agırlıgından bıle gaza basıyo nerdeyse:) yanı koltugu ileri çekincede olmuyo geri çekincede:)

Elessar
17-03-2008, 22:51
Valla Turgat bende Tipo Tempre hayranıydım hatta 94 tipo vardı; Sırf gostergeleri için satmamaya cok dırendım ama 130000 kmden sonra her hafta bır yerı bozulmaya basladı; sattık. :(

can yaw siz tofaş olanlardan almışsınız o zmn biz 91 yılında orjinal fiat tipo almıştık italyan 2004 te sattık arabayı artık 4. araba olmuştu :D o yüzden yoksa yine satacağımız yoktu 200bin kmyi geçmişti hatta 200binden sonra sıfırlandı 40bin km gösteriodu :D 240binde hiç öyle ciddi sorun çıkarmamıştı araç maşallahı wardı sunroofu elektrikli camları dijital göstergeleri hele o zmnların yol bilgisayarı diyebileceğimiz economy ve power göstergeleri wardı(çok basmaya başladığınızda kırmızı bir power ışığı yanardı, sakin kullanımlarda yeşil economy :D )
neyse konuyu saptırdım baya kusura bakmayın ancak çok severdim o aracı

mdarcan
17-03-2008, 23:20
Bence yeni Bravo çok şık bir araba olmuş. Henüz kullanmadım, performansına bir şey diyemeyeceğim ancak kabul etmemiz gereken bir şey var ki, orta üst sınıf segmentinde en verimsiz motorlara sahip araçları kullanıyoruz. 1.6 litre 8v 102 hp motor güçsüz ve çok tüketen bir motor, bunu kabul edelim. Zaten teknik veriler her şeyi ortaya koyuyor. Modifiye edilmemiş, standart motorlar hakkında konuşuyorum tabii. FIAT grubunun Alfa Romeo ile ortaklaşa kullandıkları motor ve platformlar sportif beklentileri olanları genelde memnun eder. 1998 yılında Alfa Romeo 146 almıştık. 1.6 litre silindir başına çift bujili 120 hp motorun performansını Toledo'da mumla arıyorum desem yalan olmaz. Seat'ı çok seviyoruz, forumumuzda bunu dile getiriyoruz ama teknik gerçeklerden de kaçamayız. Arkadaşımın 1.6 Alfa 156'sı ile 0-100'ü 10 sn'de yapınca, 4 kişi ve bagaj dolu olduğu halde 210'a çatır çatır çıkınca insan bunları düşünüyor işte...

adnanguclu
17-03-2008, 23:45
Alfa'ya lafımız yok:)

SKYLARK
18-03-2008, 01:16
Alfa'nında benzinlileri oldukça fazla yakıyor 1.6 Leonlardan altta kalır yanı yok , ayrıca devir kesiciye Alfalar daha yüksek devirde giriyor bu yüzden daha çabuk ivmelenmeleri normal, motoru bizimkilerden iyi, ama ben bir kaç defa ALFA 156 1.6 ile beraber hızlanmışımdır, öyle kopabildiğini söyleyemem.

LeonRider
18-03-2008, 10:11
Alfa'nında benzinlileri oldukça fazla yakıyor 1.6 Leonlardan altta kalır yanı yok , ayrıca devir kesiciye Alfalar daha yüksek devirde giriyor bu yüzden daha çabuk ivmelenmeleri normal, motoru bizimkilerden iyi, ama ben bir kaç defa ALFA 156 1.6 ile beraber hızlanmışımdır, öyle kopabildiğini söyleyemem.

Aynen rolling de 140-150km/h'dan sonra anca bir iki boy atmaya başlıyorlar...

CanTURK
18-03-2008, 10:41
arada 20 hp yokmu o kadar fark olsun :)

SKYLARK
18-03-2008, 10:48
asıl fark beygirden değilde, daha geç vites atmasından diyebilirim, bir arkadaşımda son kasa 147 var, Leon'u olan okul arkadaşı ile bir kaç defa kapışmışlar, Alfa 7000 deviri gördüğünden hep geç vites değiştiriyor buda Leonu egale etmesine yetiyor, redline'da kısıtlama olmasa Alfa Malfa tanımam :D , motorlarımız Allaha şükür çok sağlam ancak şanzıman için aynısını söylemek zor, umarım ilerde herhangi bir şanzıman sorunu yaşamam.

CanTURK
18-03-2008, 10:56
Biri 8 biri 16 valf
birinde silindir başına 2 buji bile var
Sırf 7000 devır olması bıle etken dedıgın gıbı ayrıca 16 V oldugundan ust devırlerı daha rahat alfanın; kullandıgım bmw de 1,6 idi; Marka ne olursa olsun 1,6 oldumu surus zevkı bır yere kadar; ki bmwde duz yolda cok rahat 210 yapıodu.. 1350 kg olmasına ragmen

SKYLARK
18-03-2008, 11:29
ben 1.6 ile rampa aşağı anca görüyorum 210'u :)

muhsin82
19-03-2008, 13:58
Merhaba Arkadaşlar.

Fiat brava marka araca yaklaşık 8 yıl bindim ve kesinlikle konuşulan 40.000 ytl para verilip de alınacak bir araba olduğuna inanamıyorum. şehir içi kullanım noktasında rahat olabilir ancak ; parçalarının pahalı oluşu, yarın bir gün kasasını değiştirince elinizde kalacak olması gibi nedenlerle bence uzak durulması gereken bir araç, ayrıca seat veya başka alman arabasına binmiş birisi için araç çok itici gelecektir çünkü ne kadar kalite olursa olsun kapı kolları en çok 2 yıl sonra soyulmaya başlar veya olmadık bir sorun çıkarır. 3 aydır cordobayı aldığımından bu yana maşallah rahatım :)

koraybilge
23-03-2008, 00:45
arkadaşlar bu sabah işe giderken bir fiat bayisinin önünden geçtiğim esnada camında bravo için test sürüşüne bekliyoruz diye bir ilana gözüm takıldı hemen dönüp plazanın otoparkında aldım soluğu içeri girdim kapıda karşıladılar ne içersiniz kahvaltı yaptınız mı falan filan bende bu durumdan açkçası huylandım acaba bu kadar mı kötü bu araba soran eden yok bna yaranmak için bu kadar ilgi gösteriyorlar diye düşünmedim değil:)
aracı showroom'da gördüğümde ilk izlenimim internette olsun gazetede olsun fotoğrafta göründüğü gibi değil fotoğrafta daha şık duruyor veya bana öyle geldi öyle veya böyle benim için ilk eksisi bu oldu :)
kapısını açıp koltuğuna oturduğumda aman allahım dedim muhtemelen gözlerimi bağlasalar fiat logolarını söküp gözlerimi tekrar açsalar acaba neredeyim ben diye uzun bir süre düşünürdüm fiattan beklenilmeyecek kadar şık bir kokpiti var objektif davranmak gerekirse iç mekan konusunda şıklık ve kalite yönünden leon'dan biraz ileride buna artı diyorum...
biraz aracı kurcaladıktan sonra test sürüşü istedim tabi dediler bilgilerimi aldıktan sonra teste çıktık test aracım 1.6 16V 105 hp dizel motordu özellikle motorun alt devirlerine dikkat diyorum korkunç derecede iyi tepkilere sahip çok atak bir motoru var bu da benim için bir artı...
ama gelin görün ki iç mekanı şık da olsa motoru ileri seviyede de olsa illa ki fiat olduğunu belli ediyor buna inanın arkadaşlar araçta en ufak bir sürüş keyfi yok palionun evrim geçrmiş hali diye geçirdim ben kendi içimden leon bu konuda 5 veya 10 gömlek daha üstün...
ve arkadaşlar yolda bir şey dikkatimi çekti reklam kampanyasında sıradışılıktan bahsediyorlar aşağı yukarı 20 dk kullanma fırsatım oldu yolda 1 veya 2 kişi dönüp baktı test sona erip aracı bırakıp leon'umu aldığımda işyerine 10 dk mesafem vardı inanın en az 10 kişi dönüp bakmıştır :)
mümkün olduğu kadar objektif davranmaya çalıştım ama şunu açıkça söyleyebilirim leon bravo'ya kıyasla bence çok daha iyi bir araç... fiat'ın bu aracına üzgünüm ama bravo diyemiyorum:)
okuyan herkese teşekkürler:)

leonkemal
23-03-2008, 10:56
Koray haklı evet fiat brovo için para döktü kendilerini aştılar ancak sınıf bakımından gelin görün ki rakipleri hala çok ileride o yüzden motor seçenekleri bakımındanda ekonomik olması geleceğin hasta taksicilerine yeni bir marka olcaktır aynı meganlar ve puntolar gibi..:(:(

koraybilge
23-03-2008, 11:35
1.4 90 hp'lik modeli 29.000ytl'den başlıyormuş satıştaki arkadaşın söylediğine yaza doğru fiyatları daha da düşecekmiş muhtemelen yollarda oldukça sık göreceğiz.
şık olsun, güvenli olsun,fazla kişide olmasın mantığıyla yaklaşılırsa oldukça cazip bir araba ama bana pek hitap etmiyor ben araçta herşeyden önce sürüş keyfi ararım direksiyona geçtiğimde canım sıkılmayacak üzerine kasası yakışıklı ve güvenlik olarak üst düzeydeyse tadından yenmez:) zira bravonun gaz fren debriyaj kombinasyonu hala bana punto kullanıyormuşum hissini verdi... sahibi olduğum için değil ama ben yine leon diyorum yine leon diyorum yine leon diyorum:)