PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sunroof ve Spoiler Hakkında Destek istiyorum..

Kadolf
28-03-2015, 14:14
Öncelikle herkeze hayırlı, kazasız belasız sürüşler diliyorum. Sis farından sonra bir kaç küçük makyaj eklemek istedim aracıma..
Sunroof ve Bagaj üstü spoiler taktırmayı planlıyorum.. Bu işleri yapabilecek Kocaeli' de güvenilir kişiler tanıyan var mıdır?
Sonradan takılan sunrooflar hakkında tecrübeli arkadaşlardan da yorumlar bekliyorum. Beni üzmücek yazları gökyüzünü görebileceğim aracı şık gösteren bir sunroof ..(Bakımları konusunda gerekeni yapabilirim. Taktırıp 2 sene ilgisiz kalmam:)
Bagaj üstü spoiler için Kolaylıspider diye bi vatandaş var...
Aradım görüştüm fakat fiyat vermediler Pazartesi tekrar arayacağım. Kocaeli de tuningle uğraşan kardeşlerimiz varsa bu konularda onlardan destek almak isterim.
Tabi her türk gibi uygun ve kalite :) en önemlisi.. Nette 100 ile 220 arasında değişiyor. Ecnebilerde bu rakamlar Euro olarak değişiyor.
Malzeme kalitelerini araştırdım en iyisi fiberglass diyorlar..

eneSene
28-03-2015, 22:32
Sonradan sunroof yaptırma derim. Çünkü orjinal den sunroof olan araçlarda o bölgedeki zayıflığı ekstra bar yerleştirerek kapatıyorlar. Sende bu olmayacağı için güvenlik zafiyeti olacaktır. Sonradan yaşanacak sıkıntılardan bahsetmiyorum bile. Lastiklerden kaçak vb gibi

MeTuRuZ
29-03-2015, 00:48
2 bin lira ödeyip sunroof taktıracağınıza (ki orjinal kadar sağlıklı da olmaz), aracı satıp o 2 bin lirayı üzerine koyup sunrooflu muadil bi aracın alınması daha mantıklı olur.

CAR LEON
29-03-2015, 11:30
Sonradan taktıracağınız sunroof pek sağlıksız olacaktır. Üzerine biraz daha ekleyip sunroof lu bir araç alamanız daha iyi olur.

Kadolf
30-03-2015, 09:11
Bende içimde şüphe olduğundan sormak istedim zaten fakat yaptıran 2 arkadaşım 2.yıllarında hala hiç bir sıkıntı yaşamadıklarını söylediler.
Milletin söylediklerine bakma yaptırmayan konuşuyor dediler.. Gene de farklı tecrübe edinenlere danışıyım dedim.
Sonuçta yıl olmuş 2015, teknoloji gelişmiştir diye düşünüyodum .:) Cordoba Bi Leon cunun Leona olan aşkı gibi benim için.. :) Sunroof modelide olmadığından bi bakınıyım dedim..
Bin lira civarına yapan vatandaşlar var bu işi.. Ama dediğiniz gibi sıkıntılar yaşancaksa başımız ağrımasın ACS(Aç camı serinle) sistemine devam..

eneSene
30-03-2015, 09:54
Bende içimde şüphe olduğundan sormak istedim zaten fakat yaptıran 2 arkadaşım 2.yıllarında hala hiç bir sıkıntı yaşamadıklarını söylediler.
Milletin söylediklerine bakma yaptırmayan konuşuyor dediler.. Gene de farklı tecrübe edinenlere danışıyım dedim.
Sonuçta yıl olmuş 2015, teknoloji gelişmiştir diye düşünüyodum .:) Cordoba Bi Leon cunun Leona olan aşkı gibi benim için.. :) Sunroof modelide olmadığından bi bakınıyım dedim..
Bin lira civarına yapan vatandaşlar var bu işi.. Ama dediğiniz gibi sıkıntılar yaşancaksa başımız ağrımasın ACS(Aç camı serinle) sistemine devam..

Amaç sadece görsellik ise sonradan sunroof gibi gözüküp yapıltırılan plastikler var ama bence tamamen gereksiz.
Amaç havalandırma ise genelde sigara içenlerin tercih ettiği camlara takılan plastikler var onlardan tercih edebilirsin.
Dediğim gibi illaki sorun çıkacak diye bir şey yok. Maksadın güvenlik olmalı bu konuda çünkü orjinalden sunroof ya da cam tavanlı modelli araçlarda bu bölgelerde güçlendirmeler yapılıyor.

Kadolf
02-04-2015, 08:22
Amaç sadece görsellik ise sonradan sunroof gibi gözüküp yapıltırılan plastikler var ama bence tamamen gereksiz.
Amaç havalandırma ise genelde sigara içenlerin tercih ettiği camlara takılan plastikler var onlardan tercih edebilirsin.
Dediğim gibi illaki sorun çıkacak diye bir şey yok. Maksadın güvenlik olmalı bu konuda çünkü orjinalden sunroof ya da cam tavanlı modelli araçlarda bu bölgelerde güçlendirmeler yapılıyor.

haklısın güvenlik çok önemli tabi dediğin gibi destekleri kesiyorlarmış ve ne kadar güçlendirselerde orji olmazmış.
Çokta gerekli değil sunrooflu bi araca bindim de çok ses yapıyor tahmin ettiğim gibi değilmiş.
Uyarılar ve bilgilendirmeler için teşekkürler.

atay78
02-04-2015, 08:51
Bizim insanimiz neden her yenilige kapali sonrdan sunroof olmaz neden belki yapan adamda bariyer koyuyor ne biliyorsunuz ayrca zaten allah korusun arac takla attiginda zaten is sansa ve allahin takdirine kaliyor hala su teknoloji 80lerdeymis gibi konusuluyor

Kadolf
02-04-2015, 09:33
Bizim insanimiz neden her yenilige kapali sonrdan sunroof olmaz neden belki yapan adamda bariyer koyuyor ne biliyorsunuz ayrca zaten allah korusun arac takla attiginda zaten is sansa ve allahin takdirine kaliyor hala su teknoloji 80lerdeymis gibi konusuluyor

Bende bu düşüncelerle çıktım bi yola fakat gene mıncıkladılar düşüncelerimi .. :)
Her konuda çağ atladık şu sunroof konusun da en kral firma bile 3 yıl garanti veriyor. Oda ateş pahası para istiyor.
Çok heves etmiştim gökyüzü gözükür üstten hava gelir felan araç içi daha çok ışık alır diye..
Sonradan düşündüm de araç sürerken zaten havaya bakma imkanın yok.. Açtın mı çok ses geliyor.. Ama ses sıkıntı değilse güzel olurdu..
Ben mesela programcıyım bana sunulan hiç bir pc hizmetini olmaz demedim.. Bir şekilde çözüm ürettim.. Ama bizim esnafımız günü kurtardıysa gerisi hikaye başını ağrıtmaya gelmiyor..
Esnaf güven vermeyince, söylenen ve düşünülenlerde hala eskisi gibi kalıyor..

gkhnd
02-04-2015, 10:34
Bundan önceki iki aracım da sunroofluydu hiç bir artısını görmedim. Kimisi de sunroofsuz araca binmiyor tamamen tercih meselesi.

Anladığım kadarıyla size mesleğinize uygun bir örnek vermeye çalışayım. Programla yaparken kullanacağınız bir yazılım düşünün kullanması kolay ve keyifli ancak yapmak üzere olduğunuz iş için %100 uyumlu değil ve hata vererek üzerinde çalışacağınız bütün işin çöp olmasına emeklerinizin boşa gitmesine sebep olabilir. Ya da bitirdiğiniz işin daha güzel bir arayüze sahip olmasını sağlayacaktır ancak zaman içinde kullanılırken önemli hatalara sebep olabilir. İşinizi yaparken böyle bir araç kullanmayı tercih eder misiniz. Yoksa amacına uygun doğru araçları mı kullanırsınız.

Önemli olan alacağınız risklerin sizin tartınızdaki ağırlığı. Benzer olarak ben dahil birçok kişi önerilmemesine rağmen orijinal amortisörle spor yay kullanmakta. artı ve eksilerine göre sizin değerlendirmeniz önemli.
atay78 Burak tevekkülün birinci şartı eşşeğini sağlam kazığa bağlamaktır.

eneSene
02-04-2015, 11:59

Sende haklısın ancak Kadir zaten yine cevabını vermiş. Ateş pahası fiyat talep etmişler. Bu zamana kadar 2-3 sonradan sunroof yaptıran tanıdıklarım oldu hiçbiri de memnun kalmadılar. Bir türlü ayar tutmadığından bahsettiler. Hatta yapanlardan birisi servis şöförümüzdü. Şiddetli yağmurda yukarıdan damlıyordu. Açıp kapatmasında takılmalar oluyordu. Araba hiç açılan cam olmadığı için böyle bir yola başvurmuştu, ciddi de para vermişti. Ama son olarak yapıştırarak sabitlemede buldu. Eğer bu iş o kadar basit ve kolay olsa ben olsam cam tavan yaptırırım. Dediğim gibi olmaz diye bir şey yok ancak benim için mesele güvenlik.

Bundan önceki iki aracım da sunroofluydu hiç bir artısını görmedim. Kimisi de sunroofsuz araca binmiyor tamamen tercih meselesi.

Anladığım kadarıyla size mesleğinize uygun bir örnek vermeye çalışayım. Programla yaparken kullanacağınız bir yazılım düşünün kullanması kolay ve keyifli ancak yapmak üzere olduğunuz iş için %100 uyumlu değil ve hata vererek üzerinde çalışacağınız bütün işin çöp olmasına emeklerinizin boşa gitmesine sebep olabilir. Ya da bitirdiğiniz işin daha güzel bir arayüze sahip olmasını sağlayacaktır ancak zaman içinde kullanılırken önemli hatalara sebep olabilir. İşinizi yaparken böyle bir araç kullanmayı tercih eder misiniz. Yoksa amacına uygun doğru araçları mı kullanırsınız.

Önemli olan alacağınız risklerin sizin tartınızdaki ağırlığı. Benzer olarak ben dahil birçok kişi önerilmemesine rağmen orijinal amortisörle spor yay kullanmakta. artı ve eksilerine göre sizin değerlendirmeniz önemli.
@atay78 Burak tevekkülün birinci şartı eşşeğini sağlam kazığa bağlamaktır.

Ben de sunroofsuz arabaya binmem :) Aslında tercih ederim. Bundan sonraki araçta da tercihimi cam tavandan yana yapmayı düşünüyorum. Sigara falan içmem o anlamda bir artısı yok ama havalandırma açısından bence on numara.

gkhnd
02-04-2015, 12:25
Sende haklısın ancak Kadir zaten yine cevabını vermiş. Ateş pahası fiyat talep etmişler. Bu zamana kadar 2-3 sonradan sunroof yaptıran tanıdıklarım oldu hiçbiri de memnun kalmadılar. Bir türlü ayar tutmadığından bahsettiler. Hatta yapanlardan birisi servis şöförümüzdü. Şiddetli yağmurda yukarıdan damlıyordu. Açıp kapatmasında takılmalar oluyordu. Araba hiç açılan cam olmadığı için böyle bir yola başvurmuştu, ciddi de para vermişti. Ama son olarak yapıştırarak sabitlemede buldu. Eğer bu iş o kadar basit ve kolay olsa ben olsam cam tavan yaptırırım. Dediğim gibi olmaz diye bir şey yok ancak benim için mesele güvenlik.

Ben de sunroofsuz arabaya binmem :) Aslında tercih ederim. Bundan sonraki araçta da tercihimi cam tavandan yana yapmayı düşünüyorum. Sigara falan içmem o anlamda bir artısı yok ama havalandırma açısından bence on numara.

Cam tavan olayı benim de hoşuma gidiyor astranın eski modellerindekiler gibi olunca ama sunroof çekici gelmiyor abi.