PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : leon pedal takımı

zapi
17-03-2008, 09:37
kardeşlerim, dün ankaradaki bütün tuning ve parçacıları alt üst ettim, leon için sportif pedal takımı bulamadım. debriyaj ve frende sorun yok, ama gaz tabandan başladığı için, yok malesef. servise mi bayılmak icap eder acaba, varmı bilgisi olan

SKYLARK
17-03-2008, 09:45
ben doğuş otomotion'da Audi S3 incelemiştim, S3'lerin pedal takımı ile Cupraların hatta Golf GTI'ın pedalları birebir aynı olması lazım, sonra ordaki bir bayan'a fiyatı sordurttum (Bayan dediğimde 20 li yaşlarda genç bir kızdı ve insanın kalbini durduracak cinsten bir güzelliğe sahipti hatırladığım kötü oldu :D ) servisten 150 YTL tarzından bir yanıt geldi, daha önce Seat servise sordurmuştum yok demişlerdi bir ara tekrar gidip satın almayı planlıyorum, bence Cupra pedal kiti Seat'ın orjinal ekipmanlarındaki kitten kat be kat daha güzel.

zapi
17-03-2008, 09:57
turgay kardeşim, şu anda internete bi firmada buldum, fiyatı 162 ytl ve orjinal bile değil, abi işe bak ya üniversal modeller 30-40 ytl, yerden uzayan pedal olunca, hemen giydirme başlıyo.. linki..
http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=5542&k_id=0&kn=

SKYLARK
17-03-2008, 10:00
ama bu marka , o yüzden fiyatıda yüksek, ancak Cupra kitine benziyor tipi, servisteki 150 YTL ise orjinal taktırırım daha iyi

CanTURK
17-03-2008, 12:47
Bende FR dan esirgenmiş ayak dayamadan şikayetçiyim; Bu alanda plastik kaplama bile yok; İki gunde toz içinde kalıyo halı :(

007
17-03-2008, 12:55
Cupra'nın pedal takımı bence mükemmel..benim de ilk 6 aylık kalkınma planım içinde var:)

007
17-03-2008, 12:56
Bende FR dan esirgenmiş ayak dayamadan şikayetçiyim; Bu alanda plastik kaplama bile yok; İki gunde toz içinde kalıyo halı :(
Evet gerçekten de pedaldan daha öncelikli ayak dayama..Benim de halı mahvoldu..

mesutaytan
17-03-2008, 12:59
birtane uydurmak lazım ondan

007
17-03-2008, 13:00
turgay kardeşim, şu anda internete bi firmada buldum, fiyatı 162 ytl ve orjinal bile değil, abi işe bak ya üniversal modeller 30-40 ytl, yerden uzayan pedal olunca, hemen giydirme başlıyo.. linki..
http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=5542&k_id=0&kn=
Bu pedal takımı orjinal değil ama Sparco:) Orjinalden bile daha kaliteli olma ihtimali var..Siyahı olsa düşünülebilir..

SKYLARK
17-03-2008, 13:40
Demin Rentel'e gittim, sanırım pedal kiti ve vites topuzu konusunda kararımı kıldım, herkese tavsiye ederim, ama fiyatı ucuz değil onu söyliyim şimdiden. Şahsi fikrim değeceği yönünde , çok kaliteli çünkü.

CanTURK
17-03-2008, 13:42
Turgay sadece ayak dayama varmı ya; Benım kı otomatık oldugundan gerek yok pedallara; Ayak dayama yerı halı maaf olcak bole gıderse?

Bu arada Rentele nasıl gıdıosun sen bakeem mesai saatinde? :)

SKYLARK
17-03-2008, 14:36
Öğle tatilinde gittim yahu altımızda şoförlü araba var :) , vallaha senin aracın içini görmek lazım, sizin olayda tuhaf hani, bende Sport Up var ayak dayama var, FR DSG alıyorsun ayak dayama yok, halbuki tam tersi olması lazım, çünkü otomatik arabada asıl sol ayak hiç kullanılmıyor, Seat böyle bir hatayı nasıl yapar ?

Sende plastik olaraktamı yok şimdi ayak dayama ?

CanTURK
17-03-2008, 15:00
Yok dırekt halı bende ya; Seatta çalmış hadi 1.6 da soktun malıyet gak guk otomatık arabada olmazmı ya Corolla 1.6 otomatıkte bile cok şık bi tane var plastik :)

SKYLARK
17-03-2008, 15:32
Can benimkini sana veriyim istersen :D , benim oraya ayak koymaya fırsatım olmuyor , sürekli Rolling halindeyim :D

okko
17-03-2008, 16:03
bu elif tuning biizm kapının önü :D gidip bakarım varmı ayak dayanıcak yer için bişiler

egge06
17-03-2008, 17:59
arkadaşlar bmw için bi çok seçenek var ve bizim arabalara uyuyo yerden başladığı için bnm arabada jsv pedal seti var ve fiyatı da gayet uygundu aynı takımdan bide sol ayak dayama aldım gayet memnunum ama çok kaliteli diil tabi tercih meselesi ankaradaki arkadaşlarıma yardımcı olabilirim bu konuda...

by_carizma
18-03-2008, 00:37
benimde ayak dayama mafoldu ya.. sadece oraya oluyorsa ben orayı alırım.

zapi
18-03-2008, 08:15
arkadaşlar bmw için bi çok seçenek var ve bizim arabalara uyuyo yerden başladığı için bnm arabada jsv pedal seti var ve fiyatı da gayet uygundu aynı takımdan bide sol ayak dayama aldım gayet memnunum ama çok kaliteli diil tabi tercih meselesi ankaradaki arkadaşlarıma yardımcı olabilirim bu konuda...
ege tşk ler, fiyat çok uygun, fenada gözükmüyo. internet sitesinden ankara bayilerini buldum, balgattakine bugün bi uğrarım.

CanTURK
18-03-2008, 10:08
Can benimkini sana veriyim istersen :D , benim oraya ayak koymaya fırsatım olmuyor , sürekli Rolling halindeyim :D

Muhaha çok ilkel ama Turgay :D Ben vites değiştirmek için sol bacak kullanmayı bıraktım kanka geçen sene :)
Bacaklarımı spor yaparak çalıştırıyorum.
Aynı aksiyonu orta parmağımla, elimi direksyondan kaldırmadan yapıyorum; ;) 0,3 saniye sonra diğer viteste gazı yüklenmiş oluyorum :) Hehe :smoke:
Yogun trafıktekı konfor; Konsoldaki şık ışıklandırmasıda cabasi

LeonRider
18-03-2008, 10:13
Muhaha çok ilkel ama Turgay :D Ben vites değiştirmek için sol bacak kullanmayı bıraktım kanka geçen sene :)
Bacaklarımı spor yaparak çalıştırıyorum.
Aynı aksiyonu orta parmağımla, elimi direksyondan kaldırmadan yapıyorum; ;) 0,3 saniye sonra diğer viteste gazı yüklenmiş oluyorum :) Hehe :smoke:
Yogun trafıktekı konfor; Konsoldaki şık ışıklandırmasıda cabasi

Can abi sen iyi alıştın tembelliğe hehe:D:D Birde koldayama oldumu tadından yenmez:)

CanTURK
18-03-2008, 10:26
Ya kol dayama bir leonda gördüm çok kaba duruodu :( Orta konsolu da bayıyo.
Zaten fiyatıda ayrı bir kol dayama :D (Bu esprinin patent hakkı HHako'ya aittir izinsiz kulanılamaz R):D
birde vitesleri direksyondan değişince (manuel) daha az yaktıgını farkettim; Otomatık mod sureklı 6 da kullandırıtyo arabayı buda dusuk devırlerde anlık tuketımı arttırıyor; manuele alıp 4-5 hızlanırsan 3-5 lıtre daha az yakarak hızlanıyor.
O yüzden iki el direksyonda kullanıyorum; Eksikliğini hissetmiyorum:)

SKYLARK
18-03-2008, 10:38
Kol dayamanın fiyatı yüksek olabilir ama hakikaten işlevsel diyebilirim, kendim aracı aldığımdan beri kullanıyorum, özellikle eşya saklama gözü olarak çok işe yarıyor, bir nevi ikinci torpido gözü oluyor aracın içinde, ayrıca Leonların iki koltuğun arası çok boş bu sayede o aralığı doldurarak daha bir üst sınıf otomobil hissi uyandırıyor, en azından bende öyle uyandırdı, tabii birde renk olayı var , kol dayamamanın renkleri Sport Up donanımın döşeme renkerl ile paralellik gösteriyor, alt donanımlarda koltuklar "Gri" renge çaldığı için kol dayamada "Siyah-Kırmızı" olduğundan dolayı sırıtabilir, benim aracımda koltuklarla bir bütün halinde duruyor, yeni Sport Up ların koltuk döşemeleri desen anlamında çok değişmiş, FR koltuklarına dahada yaklaşmış, hatta kapı iç kaplamalarını siyah yapmışlar o anlamda FR ile Fotokopi olmuş.

CanTURK
18-03-2008, 10:48
Turgay hepsinden bir yana fiyatı uçuk kardesim yaw :)
Bizde plastik işindeyiz çine ihracat yapıyoruz, hammadde ne kadar işçilik nedir biliyoruz;
O kol dayama istenen parayla çamaşır makinesi 1000 d/d 6kg makina alırsın hemde italyan malı.
almamamın en büyük sebebi budur. yoksa alıp siyah deride kaplatırım sorun değil.

Düşünsene aracın 34000 ytl kol dayama yaklasık 500 ytl
Yanı aracın 70 tane kol dayama edio.

Benzer bişey kosiflerdede olmustu kapı fıtıllerıne montaj ıscılıgı dahıl 1000 Euro istedi nasıl yanı dedım bu arabanın değeri 37 tane contayamı bedel ? Yada arabayı alınca motoru hedıye hedıolar sankı pff...

SKYLARK
18-03-2008, 11:01
Fiyatı yüksek doğrudur, ama adamda aksesuardan para kazanıyor işte, ben aracın içine zevkim ölüçüsünde yapılabiliceğim tüm donanımları yaptım gibi, şu vites topuzu ve pedal kitinide takınca geriye birşey kalmayacak.

007
18-03-2008, 15:13
Kol dayamanın fiyatı yüksek olabilir ama hakikaten işlevsel diyebilirim, kendim aracı aldığımdan beri kullanıyorum, özellikle eşya saklama gözü olarak çok işe yarıyor, bir nevi ikinci torpido gözü oluyor aracın içinde, ayrıca Leonların iki koltuğun arası çok boş bu sayede o aralığı doldurarak daha bir üst sınıf otomobil hissi uyandırıyor, en azından bende öyle uyandırdı, tabii birde renk olayı var , kol dayamamanın renkleri Sport Up donanımın döşeme renkerl ile paralellik gösteriyor, alt donanımlarda koltuklar "Gri" renge çaldığı için kol dayamada "Siyah-Kırmızı" olduğundan dolayı sırıtabilir, benim aracımda koltuklarla bir bütün halinde duruyor, yeni Sport Up ların koltuk döşemeleri desen anlamında çok değişmiş, FR koltuklarına dahada yaklaşmış, hatta kapı iç kaplamalarını siyah yapmışlar o anlamda FR ile Fotokopi olmuş.
Kesinlikel katılıyorum..dün taktırdım 400ytlye..keşke daha önceden taktırsaymışım..inanılmaz kaliteli ve güzel..gerçekten bir üst sınıf havası oluştu..orjinal kadife paspasları da koyunca arabanın havası değişti..kesinlike tavsiye ederim..hatta bir çok aksesuardan daha hayati bişey...ahhhh bir de dsg olsaydı..o kol hiç kıpırdamazdı kol dayamanın üstünden... :)

CanTURK
18-03-2008, 17:11
Resimde isteriz ama :) Fiyatı iyimiş bana %20 pahalı soylenmıstı senın fıyattan!
Nerde taktırdım demiştin ?

SKYLARK
18-03-2008, 19:04
bende 400'e taktırdım diye hatırlıyorum, ben ERYA'da taktırdım.

HHaKo
18-03-2008, 20:02
ya bu kol dayamayı ne kadar dayasalarda bende taktırıcam sanırım çünkü gerçekten çok büyük rahatlık eski arabamda oldugu içinde çok eksikligini çekiyorum. Bi güzel geçircekler 400 kaada hem kolum rahatlıcak hem başka bi yerim puahah :D

SKYLARK
18-03-2008, 21:55
ya bu kol dayamayı ne kadar dayasalarda bende taktırıcam sanırım çünkü gerçekten çok büyük rahatlık eski arabamda oldugu içinde çok eksikligini çekiyorum. Bi güzel geçircekler 400 kaada hem kolum rahatlıcak hem başka bi yerim puahah :D

Pahalı olduğu aşikar, ama konforuna önem veren paraya acımaz derim, aksesuar olarak sunulması zaten saçma bence standart olarak bulunmalı Leonlarda, Fiat Albea'da bile standart olarak var :D , ilk etapta takılınca bu bu kadar para etmez diyeceksiniz :) ben demiştim ama sonra işlevsel olduğunu anlayınca fikriniz biraz değişecek, yalnız bir konuda problem yaratıyor o yüzden keşke hareketli bir mekanizma ile geriye doğru gidebilseydi :(

LeonRider
18-03-2008, 22:28
Kol dayamanın arkaya gitmemesi işime gelmez zaman zaman darlanırım ben... Ancak bu kol dayama veya koltuğun altında bulunan göze Ipot çalıştırma ve saklama bölümü yapılabiliyormuş. Arabanın kitapcığından okudum. Yaptıran varmı acaba. Teyp Ekranında da parçalar gözüküyormuş....:confused12:

CanTURK
19-03-2008, 08:53
turgay önceden sipariş etmek laazım mı stokta bol mıkatarda varmı dayama :)
Fatih yapılıyo zaten ben aldım USB soketı var bende orda; Ama orjinal usb soketınde sarkı ısımleerı gorunmuyo; Sadece track 1.2.3. görünüyo; Ben olsam hiç kasmam Cd den kullanbmaya devam ederım..
CD de sarkı ısımlerı gorunuyo; USB de gorunmuyor;
Eger ıllakı oraya adaptor taktırcam dersen İ pod adaptoru taktırt onda sarkı ısımlerı gorunuyor..

CanTURK
19-03-2008, 08:54
Pahalı olduğu aşikar, ama konforuna önem veren paraya acımaz derim, aksesuar olarak sunulması zaten saçma bence standart olarak bulunmalı Leonlarda, Fiat Albea'da bile standart olarak var :D , ilk etapta takılınca bu bu kadar para etmez diyeceksiniz :) ben demiştim ama sonra işlevsel olduğunu anlayınca fikriniz biraz değişecek, yalnız bir konuda problem yaratıyor o yüzden keşke hareketli bir mekanizma ile geriye doğru gidebilseydi :(

dogru dıon olmaması buyuk eksıklık ; Ama 65 ytl ye 325i performansında arac aldıgımdan fazla kafaya takmıyorum eksıklıgını :)

SKYLARK
19-03-2008, 09:09
siz yeterki Dayama isteyin ve paradan haber verin, Doğuş Oto'da kol dayamalar sahiplerini bekliyor :) , bugün isteyin yarın kolunuzu dayıyacağınız bir Leon'unuz olsun :)

CanTURK
19-03-2008, 09:31
HHako ne dersin rahatlasakmı bizde dayattırıp ahaha :D

SKYLARK
19-03-2008, 09:35
İsteyen önce benim arabada bir dayayıp kontrol edebilir rahatlığını :D

CanTURK
19-03-2008, 09:37
İsteyen önce benim arabada bir dayayıp kontrol edebilir rahatlığını :D

Dayama işte kesin rahattırda bir resim yokmu ya ; Hep yazıda kalıo birazda resimleyelim anlatımlarımızı :)

SKYLARK
19-03-2008, 09:45
http://img505.imageshack.us/img505/4861/143dz5.jpg (http://imageshack.us)

http://img510.imageshack.us/img510/6614/105pf8.jpg (http://imageshack.us)

İstediğin Fotoğraf olsun Can :)

Bu arada Ayak dayama aksesuar topiğini kol dayamaya nasıl döndürdük bende anlamadım :D

birde Can , senin arabada şimdi şu gösterdiğim yer fotoğraftaki gibimi
http://img301.imageshack.us/img301/7615/31rz4.jpg (http://imageshack.us)

007
19-03-2008, 14:01
benim koltukların deseniyle kol dayama biraz sırıtttı...Sport-upla daha uyumlu..Ama yurt dışı sitelerde kol dayamanın birden fazla deseni var..

SKYLARK
19-03-2008, 14:31
bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz ama,bence Leon'un en güzel koltuk deseni ilk nesil Sport Up ların koltuk deseni, mesela ben aracıma Cupra Vites topuzu ve Cupra Direksiyonu taktırsam koltuk döşemesi ve kol dayama ile renk anlamında birebir uyumlu oluyor.

CanTURK
19-03-2008, 16:16
Evet Turgay aynen öle :banghead2: :banghead2: :banghead2: :banghead2: :banghead2: :banghead2: :banghead2: :banghead2: :banghead2:

SKYLARK
19-03-2008, 16:27
Alla alla ne tuhaf ya, benim arabada plastik bile olsa var hemde Manuel olduğu halde, FR al ayağını döşemeye koy, ne zamandan beri bu cimriliği yapıyor SEAT ?

CanTURK
19-03-2008, 16:40
Evet FR bir tuhaflık tufanı :) Cupradan pahalı; ayak dayaması yok; kol dayaması yok :)

egge06
21-03-2008, 15:51

kol dayamasız çok rahatsızmışım taktırdıktan sonra farkettim katılıorum sana... bide kol dayamalar 2 renk sport up ve stylance olarak stylance da kendi rengiyle uyumlu...

SKYLARK
21-03-2008, 16:29
kol dayamasız çok rahatsızmışım taktırdıktan sonra farkettim katılıorum sana... bide kol dayamalar 2 renk sport up ve stylance olarak stylance da kendi rengiyle uyumlu...
Eskiden yoktu o opsiyon, getirdikleri iyi olmuş. Ben aldığımda sadece Sport Up modeline uyumlu olanı vardı.

007
21-03-2008, 16:56
Eskiden yoktu o opsiyon, getirdikleri iyi olmuş. Ben aldığımda sadece Sport Up modeline uyumlu olanı vardı.
Benim Stylance'a sport up kol dayama taktılar..neyse artık geç sanırım...Hiç o anda aklıma gelmedi sormak..bir de 15.30 da aradılar parça geldi diye...gelin takalım dediler..gittiğimde bu saatten sonra zor gibisinden muhebbet oldu..ustaya falan sordular..büyük bir şeymiş gibi lutuf edip taktılar..Servis danışmanı iyi biri ama ustalar biraz nazlı sanırım...

007
21-03-2008, 17:51
Dayama işte kesin rahattırda bir resim yokmu ya ; Hep yazıda kalıo birazda resimleyelim anlatımlarımızı :)
İşte Bu da benim Kol Dayamam :)

http://www.seatclubturkey.com/forum/vbpicgallery.php?do=big&p=3823 (http://www.seatclubturkey.com/forum/vbpicgallery.php?do=big&p=3823)

Hezarfen
18-11-2018, 19:49
2010 Leon a bugün pedalları monte ettim. 120 liraya İstanbul, Aksaray'dan aldım. Alüminyum ve cuk oturdu. Gaz fren debriyaj kolay monte oluyor eski lastikleri çıkartıp aynı sistemle bunları oturtuyorsun ama ayak dayama için biraz uğraştım. Kaput açma mandalını ve altındaki plastiği sökmek gerekiyor. Sakın kaput mandalını direkt çekmeyin kırılır. Alıp da yapamayan olursa msj atarsa detaylı yardımcı olurum.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181118/de9fa0bd42fbd30437a9eb8f01c93744.jpg

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi