PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj Ayarı

handsame38
02-04-2015, 11:25
selamunAleyküm merhaba arkadaşlar bnm aracın bagajı hafiften ayarsız bagaj bölümündeki stop kapağı ile diğer kapak eşit durmuyor bagaj hafif yüksek. çok takıntılıyımm böyle şeylere. simetrik dursun istiyorum. nasıl ayarlanır anlatabilecek veya resimle gösterebilecek bir yardım sever arıyorum :) kamu kurumundaki pc de resim yükleyemiyorum ancak buradan bakabilirsiniz http://www.seatclubturkey.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/55265-sticker-nasil-olmus.html

dejawu
02-04-2015, 21:23
handsame38 omer kardesim
şuanda işyerinde oldugum icin sadece tarif edebilirim.olmasa sonra fotoda atarim
bagaj kapaginin saginda ve solunda plastik siyah takozlar var.bu takozlari cevirerek yukseklik ayarini rahatlikla yapabilirsin
hangi taraf dusukse takozu cevirerek yukselt.
ayni sekilde kaputuda ayarlayabiliyosun

handsame38
03-04-2015, 16:37
handsame38 omer kardesim
şuanda işyerinde oldugum icin sadece tarif edebilirim.olmasa sonra fotoda atarim
bagaj kapaginin saginda ve solunda plastik siyah takozlar var.bu takozlari cevirerek yukseklik ayarini rahatlikla yapabilirsin
hangi taraf dusukse takozu cevirerek yukselt.
ayni sekilde kaputuda ayarlayabiliyosun

Abi şu uçta duran yuvarlak, tampona degen takozlar mi

dejawu
04-04-2015, 13:56
Abi şu uçta duran yuvarlak, tampona degen takozlar mi

Evet.
bagaj kapağının saginda ve solunda kapatinca tampona degiyor
değdiği yerler biraz çukurlaşmış olacak.
bu takozları sola çevirirsen kapak yukselir tersine çevirincede alçalir.

handsame38
06-04-2015, 08:29
Evet.
bagaj kapağının saginda ve solunda kapatinca tampona degiyor
değdiği yerler biraz çukurlaşmış olacak.
bu takozları sola çevirirsen kapak yukselir tersine çevirincede alçalir.

abi denedim de pek olmadı gibi. birde kilitin demiri varya onu biraz aşağıya indirip deneyim. hani bagajın kilit yeri bi demire denk geliyoda bagaj kilitleniyorya

dejawu
07-04-2015, 12:31
abi denedim de pek olmadı gibi. birde kilitin demiri varya onu biraz aşağıya indirip deneyim. hani bagajın kilit yeri bi demire denk geliyoda bagaj kilitleniyorya

Onu kariştırma istersen.
soyledigim siyah takozdan ayar yapilamiyosa sorun daha buyuk olabilir
arkadan darbe aldimi hic arac

dejawu
07-04-2015, 12:52

Bide şu var.
bagaj amortisorlerinden biri patlaksa ki bu benim basima geldi ozamanda ayarsiz gorunur
cunku amartisorun biri daha fazla basinc yaptigindan saglam taraf yukarda durur
eger bagaj cok hizli ortuluyos veya bir direnc yoksa amortisor patlak olabilir

handsame38
07-04-2015, 22:12
Bide şu var.
bagaj amortisorlerinden biri patlaksa ki bu benim basima geldi ozamanda ayarsiz gorunur
cunku amartisorun biri daha fazla basinc yaptigindan saglam taraf yukarda durur
eger bagaj cok hizli ortuluyos veya bir direnc yoksa amortisor patlak olabilir

Darbe olmus olabilir . inan araba oldu bittiye geldi pisman olmadim degil ama yinede guzel arac. Amortisorlerde sikinti yok direncli kapaniyor

MuRDocK
07-04-2015, 22:20
ben bagaj amortisörlerini değiştim. patlaktı tutmuyodu kaldırması bile çok güçtü şimdi ise kapanması çok güç oldu. amortisör aşırı sert geldi ve o sebeple hafif bagaj stopları yandaki sotpları yarım santm olmasa bile yukarda duruyo.

dejawu
07-04-2015, 22:38
Darbe olmus olabilir . inan araba oldu bittiye geldi pisman olmadim degil ama yinede guzel arac. Amortisorlerde sikinti yok direncli kapaniyor

Kaportaciya bi goster.o bilir darbedenmi yoksa ayarsizmi.
ayarsizsa da iki dakkada ayarlar

dejawu
07-04-2015, 22:41
ben bagaj amortisörlerini değiştim. patlaktı tutmuyodu kaldırması bile çok güçtü şimdi ise kapanması çok güç oldu. amortisör aşırı sert geldi ve o sebeple hafif bagaj stopları yandaki sotpları yarım santm olmasa bile yukarda duruyo.

Ben orjinaliyle yenisini yanyana koyunca yenisi birazcil daha uzundu.orjinal boyunda alsaydin keske
sonradan aldigim yan sanayiydi
ama bu takoz ayariyla dengeledim
sorun yok

MuRDocK
08-04-2015, 20:16
Ben orjinaliyle yenisini yanyana koyunca yenisi birazcil daha uzundu.orjinal boyunda alsaydin keske
sorun yok

aynen öyle oldu yaa benimkide hafif uzundu ve çok sert. yenilerini almayı düşünüyorum zaten

handsame38
11-05-2015, 09:07
sorun yok
abi dün bagajla tekrar uğraşayım dedim amortisörleri söktüm düzeldi sonra tkrar taktım bu sefer fitili söktüm yine düzeldi. fitil sertleşmiş gibime geldi sorun fitilden olabilir.ancak amortisörler de orijinal değil hangisi ucuzsa artık onu değişirim :) bu fitilin orijinali nerede satılır

dejawu
11-05-2015, 12:14
abi dün bagajla tekrar uğraşayım dedim amortisörleri söktüm düzeldi sonra tkrar taktım bu sefer fitili söktüm yine düzeldi. fitil sertleşmiş gibime geldi sorun fitilden olabilir.ancak amortisörler de orijinal değil hangisi ucuzsa artık onu değişirim :) bu fitilin orijinali nerede satılır

Fitiller malesef servisten baska yerde yok ve cok pahali
dort kapi fitiline 1100 tl istediler arabam su alinca benden
fitilde yanık yırtık yoksa degiştirme bence.
belkide fitil yerine oturmamış olabilir.

handsame38
11-05-2015, 14:05
Fitiller malesef servisten baska yerde yok ve cok pahali
dort kapi fitiline 1100 tl istediler arabam su alinca benden
fitilde yanık yırtık yoksa degiştirme bence.
belkide fitil yerine oturmamış olabilir.

abi bu oto camcılarda olmazmı

dejawu
11-05-2015, 16:47
abi bu oto camcılarda olmazmı
Camcilarda şahin doğan gibi araçlarin vardır en fazla.ama sormanda fayda var tabi
araban arkadan darbeliyse bu farkı kapatman cok zor.bir kaportacidan fikir al bence
ama cok bir fark yoksa takma kafana bukadar

34Deniz
11-05-2015, 17:44
handsame38 sağ taraf yukarıda sol taraf aşagıda gibi sanırım duruyor , bagajı aç açıkkken sağ tarafı asagı bastır sol tarafı asagıya dogru bastır , o şekilde dengeyi bulursun en basit yöntemdir bu

handsame38
11-05-2015, 23:44
Camcilarda şahin doğan gibi araçlarin vardır en fazla.ama sormanda fayda var tabi
araban arkadan darbeliyse bu farkı kapatman cok zor.bir kaportacidan fikir al bence
ama cok bir fark yoksa takma kafana bukadar

Abi benim simetri hastaligim var o ayari yapmazsam icim rahat etmez :) 34Deniz birde öyle deneyeyim