PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilit

Dakota3535
18-03-2008, 22:36
Herkese İyi akşamlar,
Arkadaşlar 2001 Toledo' mun sol kapı altındaki aydınlatma lambası 1-2 haftadır bir kaç
defa aynı sorunu yapmaya başladı.Yanmıyor du servise gittim baktılar içerideki parçaya 300 ytl dediler.
Sonra sanayi de bir kilitçiyi tavsiye ettiler gittim.Kapı içinde bir malzeme var hem elektronik hem mekanik çalışıyor.Elektronik kısmı araç yıkatmalarda kapı içi nem yapabiliyormuş o yüzden oksitleniyormuş.Bir şeyler yapıp temizliyor yeniden lehimleyip takıyor bir kaç gün gidiyor sonra yeniden off.Önemsiz gibi görünüyor fakat önemli.Çünki
farlar yanıkken kapı açmada ikaz lambası çalışmıyor,iç aydınlatma gidip geliyor,kapı uzaktan kumandası çalışmıyor,yada anahtarla düzenli açılıp kapanmıyor.Yani uzun lafın kısası insana rahatsızlık veriyor.Arkadaşlar sizden bildiğiniz 2.el sol kapı içindeki bu mekanizmadan bulanınız veya bildiğiniz varsa fiyatını öğrenirsek çok iyi olur.Yani araç sol kapı ezilmiştir veya darbe yemiştir.Çok iyi olur.Saygılar sevgiler.

semihbasoglu
19-03-2008, 12:19
Kapi Kilidinin üzerinde Küçük Bir Switch Var. Muhtemelen O Ariza Yapmiştir. Komple Kilit Değiştirmene Gerek Yok. Muhtemelen Senin Kilidini Tamir Ettirdiğin Yer Uyudrma Bir Parça Takmiştir. Parça Bende Var. Istersen Gönderebilirim 50 Ytl.

gorkemsarigul
19-03-2008, 12:49
genelde sürgülü kapılı araçların bahsedilen mekanizması cok arıza yapıyor sürekli suyla temasta oldugu için ama 300ytl olması imkansız...

semih abinin bahsettiği switch arızalı olabilicegini düşünüyorum bende suyla temas eden tek yer orası olsa gerek...

toledo150
20-03-2008, 02:08
üstat benimde aynı sıkıntı var 2001 toledo serviste kapı kilidinin arızalandığını söylediler,değişmesi gerekiyomuş ve fiyatta o dolaylarda.o şekilde kullanıyorum şuan.semih abi o parçadan kaynaklanan bir sorun değilse ne olcak??ürün iadesi varmı??:))
saygılar.