PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ Lambası Yanıyor

farukdoğan
23-04-2015, 20:25
Merhaba Arkadaşlar ;

2001 model tdi 1.9 toledo signo paket aracım var araç çalıstıktan 30 veya 40 dakika sonra yag lambası ikazı veriyor. yag musuru degiştim karteli yıkattım yağ pompasını temizlettim ne yaptıysam yanıyor . Gösterge panelinde ortada kırmızı yağ kutusu olan gösterge yanıyor. Ne yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler.

ismail
24-04-2015, 22:44
farukdoğan kardeşim geçmiş olsun
aracı hiç bilgisayara bağlatmış mıydın
verdiği bir arıza kodu var mıydı

farukdoğan
25-04-2015, 18:51
Yaklasık bir ay önce bilgisayara baglattım Yağ lambası ile ilgili bir hata kodu vardı . Tamirci o hata kodunu sildi ismail kardeş. ama kodu hatırlamıyorum maalesef .

ismail
26-04-2015, 13:36
Yaklasık bir ay önce bilgisayara baglattım Yağ lambası ile ilgili bir hata kodu vardı . Tamirci o hata kodunu sildi ismail kardeş. ama kodu hatırlamıyorum maalesef .

kardeşim aracı tekrar bilgisayara bağlattığında o hata kodu tekrar gözükecek ve hata koduna göre fikir yürütüp çözüm aramak lazım

farukdoğan
26-04-2015, 21:15
İlgin için Teşekkür ederim :) Tekrar bilgisayara bağlatacagım kodu buradan paylassam çözüm bulabilirmiyim. Ayrıca bu sorunun sebebi nelerden kaynaklanır. Bir ay önce yağ basıncını ölçtürdügümde basınç 1 bar cıkmıstı. onun için kartel ve pompayı temizlettim. ama gene aynı sorunu yasıyorum (temizlendikten sonra basıncı ölçtürmedim)

ismail
29-04-2015, 07:57
İlgin için Teşekkür ederim :) Tekrar bilgisayara bağlatacagım kodu buradan paylassam çözüm bulabilirmiyim. Ayrıca bu sorunun sebebi nelerden kaynaklanır. Bir ay önce yağ basıncını ölçtürdügümde basınç 1 bar cıkmıstı. onun için kartel ve pompayı temizlettim. ama gene aynı sorunu yasıyorum (temizlendikten sonra basıncı ölçtürmedim)

elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız kardeşim
sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya etiketleme yaparak mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
eline sağlık
teşekkürler

farukdoğan
29-04-2015, 09:57
ismail kardeşim sitenin yabancısı oldugum için acemiligim var hata için kusura bakma :) Destegin ve ilgin için ayrıca teşekkür ederim :)

ismail
29-04-2015, 10:07
ismail kardeşim sitenin yabancısı oldugum için acemiligim var hata için kusura bakma :) Destegin ve ilgin için ayrıca teşekkür ederim :)

estağfurullah kardeşim
hata kusur olacak bir durum / sorun yok
amacım bilgilendirme ve iletişimin sürekliliğini sağlama
rica ederim

farukdoğan
17-05-2015, 23:08
Teşekkür ederim ismail kardeş

Sorunu buldum sayılır araç motor ısındıktan sonra vites degişikliginde 2000 devir altında kalırsa yag lambası uyarı veriyor. Yani vitesi degisip debriyajdan ayagını çekince araç 2000 ve üzeri devirde kalırsa hiç bir şekilde hata vermiyor . Sandıgım kadarıyla yağ pompası tam kapsamlı çalısmıyor. Mecbur pompayı degişecegim Şimdilik böyle kullanıyorum

ismail
18-05-2015, 20:04
Teşekkür ederim ismail kardeş
Sorunu buldum sayılır araç motor ısındıktan sonra vites degişikliginde 2000 devir altında kalırsa yag lambası uyarı veriyor. Yani vitesi degisip debriyajdan ayagını çekince araç 2000 ve üzeri devirde kalırsa hiç bir şekilde hata vermiyor . Sandıgım kadarıyla yağ pompası tam kapsamlı çalısmıyor. Mecbur pompayı degişecegim Şimdilik böyle kullanıyorum

eyvallah kardeşim bilgilendirme için teşekkürler
yalnız yağ pompasını ve yağ filtresini en kısa sürede değiştirmeni tavsiye ederim
en olmadık yerde pompa görevini yapamaz ve aracı oradada bırakmak istemeyip devam edersin sonra umulmadık işler açar başına
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/57348-motor-alt-blok-patladi-tavsiye-lutfen.html

farukdoğan
11-08-2015, 13:47
eyvallah kardeşim bilgilendirme için teşekkürler
yalnız yağ pompasını ve yağ filtresini en kısa sürede değiştirmeni tavsiye ederim
en olmadık yerde pompa görevini yapamaz ve aracı oradada bırakmak istemeyip devam edersin sonra umulmadık işler açar başına
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/57348-motor-alt-blok-patladi-tavsiye-lutfen.html

Merhaba Arkadaşlar ;

Aynı sorunu yassayan olursa boşa ugrasmasın diye açıklıyorum . ismail abi sorunu çözdüm :)
Bu durum ile ilgili hepsi orjinal olmak kaydı ile yağ müşürü yag filtresi yag pompasını motor yagını sırasıyla degiştirdim ama her seferinde sonuc alamadım son olarak yag pompasını degiştirdigimde sorun dahada arttı yatakları kontrol ettigimizde arac daha önceden yag eksiltmis ve fark edilmemis olmasından dolayı yataklar zarar görmüş bir nevi yatak sarmış motor inmeden tamir edilmiyor komple motor tamiri yaptırdım ortalama 3000 TL gitti ama sorunda kalmadı çok şükür. Eger aracınız devirsiz oldugunda veya hararet 90' dereceye geldiginde yag lambasını yakıyor ve devri vitesteyken ( 2000- 3000 devire) yükselttiginizde lamba sönüyorsa %90 sebebi aracınız yatak sarmıstır ve bu nedenle yaglamayı tam anlamıyla yapamıyor demektir. ben bu şekilde 6 ay bindim şansıma yolda birşey olmadı ama o şekiilde kullanmak çok riskli . Umarım sizlerde aynı sorunu yasamazsınız yaşarsanız eger sorunun çözümü malesefki motor indirmek !!!

İyi sürüşler :)

ismail
11-08-2015, 13:57
Merhaba Arkadaşlar ;

Aynı sorunu yassayan olursa boşa ugrasmasın diye açıklıyorum . ismail abi sorunu çözdüm :)
Bu durum ile ilgili hepsi orjinal olmak kaydı ile yağ müşürü yag filtresi yag pompasını motor yagını sırasıyla degiştirdim ama her seferinde sonuc alamadım son olarak yag pompasını degiştirdigimde sorun dahada arttı yatakları kontrol ettigimizde arac daha önceden yag eksiltmis ve fark edilmemis olmasından dolayı yataklar zarar görmüş bir nevi yatak sarmış motor inmeden tamir edilmiyor komple motor tamiri yaptırdım ortalama 3000 TL gitti ama sorunda kalmadı çok şükür. Eger aracınız devirsiz oldugunda veya hararet 90' dereceye geldiginde yag lambasını yakıyor ve devri vitesteyken ( 2000- 3000 devire) yükselttiginizde lamba sönüyorsa %90 sebebi aracınız yatak sarmıstır ve bu nedenle yaglamayı tam anlamıyla yapamıyor demektir. ben bu şekilde 6 ay bindim şansıma yolda birşey olmadı ama o şekiilde kullanmak çok riskli . Umarım sizlerde aynı sorunu yasamazsınız yaşarsanız eger sorunun çözümü malesefki motor indirmek !!!

İyi sürüşler :)

kardeşim geçmiş olsun
hayırlı olsun
Mevlam bundan sonra aracını sorunsuzca kullanmanı nasip etsin

farukdoğan
11-08-2015, 19:34
kardeşim geçmiş olsun
hayırlı olsun
Mevlam bundan sonra aracını sorunsuzca kullanmanı nasip etsin

Teşekkürler ismail abi sagolasin

bambam11
11-08-2015, 19:36
sorun çözülünce de paylaşımınız çok güzel olmuş, teşekkürler.

farukdoğan
08-11-2015, 11:06
sorun çözülünce de paylaşımınız çok güzel olmuş, teşekkürler.

Rica Ederim Sitenin Amacı yardımlaşmak ve sorun çözmek oldugu için görevimizi yerine getirmeye çalısıyoruz. :)