PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sol ön tekerden gelen sesler

ahmetnil
24-03-2008, 10:15
2006 model seat cordoba TDI 80HP aracımdan özellikle bozuk zeminlerde ve toprak yollarda sağa dönüşlerde sol tekerin olduğu yerden lıkır lıkır diye metal sesleri gelmekte. Bu sorun aracı aldıktan 3-4 ay sonra başladı. bu konuda servise çok gittim. Önce normal dediler sonra burçlardan dediler değiştiler. değişen bir şey olmadı sonra sol ön amortisor bozuk dediler onu değiştiler ses kesilmedi. Bu ses artmaya başladı şimdide sola dönüşlerdede yapmaya başladı. 3 ay önce karadeniz ereğli servisine gittim araçtaki sesi duyunca hayret etti bu aracın bir tarafı kırılacak gibi ses geliyor dedi ön takımlara baktı her hangi bir sorun yok dedi ama direksiyon kutusundan olabilir dedi aracın direksiyon kutusunu sökmemiz lazım dedi. Bende söktürmedim. İstanbul daki servise gittim istanbul da bozuk zemin de aracı test edemedik sesi anlattım usta bu ses bu araçlarda normal dedi direksiyon kutusunu söksekte bu sesi kesemeyiz dedi hiç bakmadılar. Cordobası olanlara sorduğumda öyle bir ses gelmediğini söylüyorlar. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

maximus
24-03-2008, 11:50
http://img219.imageshack.us/img219/4316/bf3bceeb25c4fbb0d110e85ek6.th.jpg (http://img219.imageshack.us/my.php?image=bf3bceeb25c4fbb0d110e85ek6.jpg)

ön aksa bagli demir cubugun arasindaki lastikler asinmis olabilir veya kirilmada olabiliyor resimdeki parca bir oraya baktir.

ahmetnil
31-03-2008, 09:59
arkadaşlar geçen hafta çarşamba günü ankaraya yukarıda bahsettiğim sorundan dolayı tekrar gittim serviste bu sesin bu arabalarda normal olduğu direksiyonun yükseklik ayarlama mekanizmasından sesin geldiği bu sesin bu araçlarda normal olduğunu söylediler servisteki başka bir seaat cordoba ile deneme yaptık o araçtada o ses var servis yetkilileri bu ses bu araçlarda bozuk yola girince bu sesi yapmakta olduğunu söylediler yani 800 km boşuna gittim geldim ben bu arızanın çözümü için tek çözüm yolu buldum aracı satmak. Her gelen anormal dışı sesin normal olduğu araç ilk kez kullanıyorum. Skoda kullandım golf kullandım toyota kullandım böyle bir ses duymadım.

mehmet_b
31-03-2008, 10:26
benim ibizadan na geliyor kasislerde dönerken
duymamazlıktan geliyorum yada kasiste dönerken dreksiyonu az çeviriyorum

isahin
31-03-2008, 11:31
Dışarda iyi bir usta bulsan da o sana yardımcı olsa?
Benim aracında arka sol tarafından ses geliyordu ama kendinliğinden kesildi şimdi..

Demon
07-04-2008, 16:03
benim aracıma 2 gün önce koni marka yay aldım . Yayları taktırdıktan sonra çukurlara girdiğim zaman yada tümseklerden geçerken sağ ön bölümden ses geliyor . Yayı taktırdığım seat servisine götürdüm. Bana ön akis fişeklerinin bozulduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. Henüz yetkili servise götürmedim . Doğruluğunu kanıtlamak adına Doğuş yada Ata servise götürmeyi düşünüyorum . Bu konuyla ilgili bir bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirse sevinirim . :S