PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merkezi Kilit Arızası...

Nte
01-06-2015, 11:11
Acil Yardım Lütfen....
Cordoba 1.4 TDI aracımın uzaktan kumandalı anahtarlığı çalışmasına rağmen işlev görmüyor. Manuel olarak kilit ile kapatmak zorunda kalıyorum.İçerden ve kapıdan manuel olarak tüm kilit işlemleri gerçekleşiyor.(Anahtarcıya baktırdım ama anahtarlık çalışıyor beyinde problem olabilir dedi)
Forumda bu konu hakkında tam bilgiye ulaşamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen...

ismail
01-06-2015, 12:18
Nte kardeşim geçmiş olsun
radyo kodun var ise istersen akü kutup başını sök 10 dk sonra tekrar bağla
konfor kontrol ünitesi kendini resetleyecektir

Nte
01-06-2015, 13:18
Çok Teşekkürler.Hemen deneyip size bilgi veririm.İnşallah Olur...

dejawu
01-06-2015, 17:13
Çok Teşekkürler.Hemen deneyip size bilgi veririm.İnşallah Olur...
Kumanda frekansıda kaymış olabilir
diger anahtarinda kumandaliysa onunla bi dene
frekansını guncelle.cordobalarda nasıl bilmiyorum ama bizimkilerde yedek anahtari kontaga sokup kontagi aciyosun
guncellemek istedigini kapiya takip sağa sonrada sola ceviriyosun.
pili zayifsa veya guneste fazla eklediyse kumandanin frekansi kayabilir
daha onceki aracimin anahtari suya dusmustu.kuruttuktan sonra denedim araci calistirdi ama kapilar acmiyodu seninki gibi
tekrar frekans atinca duzeldi
gecmis olsun

Nte
01-06-2015, 17:53
Dejawu söylemiş olduğun frekans işlemini denedim ama maalesef sonuç alamadım.İlgine teşekkür ederim. İsmail'in dediğini denicem.İnşallah sonuç alırım.

Nte
01-06-2015, 18:28
İsmail aküyü eksi kutbunu söktüm. Resetleme oldu ama anahtar yine çalışmıyor.Acaba başka bir çaresi varmı?

dejawu
01-06-2015, 19:21
Dejawu söylemiş olduğun frekans işlemini denedim ama maalesef sonuç alamadım.İlgine teşekkür ederim. İsmail'in dediğini denicem.İnşallah sonuç alırım.

https://www.youtube.com/watch?v=83Co22N70Gw
bunun aynısını yaptınmı yani
yaptıysan bile cordobada belki farklı olabilir

ismail
02-06-2015, 10:27
İsmail aküyü eksi kutbunu söktüm. Resetleme oldu ama anahtar yine çalışmıyor.Acaba başka bir çaresi varmı?

kumanda eşleştirmesi yapılması lazım
sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya etiketleme yaparak mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
eline sağlık
teşekkürler

Nte
02-06-2015, 11:45
ismail.Forum kurallarından pek bilgi sahibi değildim.Kusura bakmayın.
Teşekkürler.Denicem.

Nte
02-06-2015, 11:46
"Alıntı yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya etiketleme yaparak mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
eline sağlık
teşekkürler

ismail.Forum kurallarından pek bilgi sahibi değildim.Kusura bakmayın.
Teşekkürler.Denicem.

Nte
02-06-2015, 15:18

Aynısı yaptım ama olmadı dejawu.

Nte
02-06-2015, 15:20
eline sağlık
teşekkürler

Eşleştirmeyi dejawunun attığı videodaki gibimi, yoksa başka yolu varmı?

Şafak!
02-06-2015, 15:22
Nte Nevzat abi sorunu çözemezsen eğer topkapı sanayide çok iyi bir kilit ustası var. Seatlardanda çok iyi anlıyor. İsmini unuttum ama lazım olursa tarif edebilirim. Benim kapı sorunumu o çözmüştü. Aklında olsun.

Nte
02-06-2015, 16:28
Nte Nevzat abi sorunu çözemezsen eğer topkapı sanayide çok iyi bir kilit ustası var. Seatlardanda çok iyi anlıyor. İsmini unuttum ama lazım olursa tarif edebilirim. Benim kapı sorunumu o çözmüştü. Aklında olsun.

Şafak kardeş iyi olur valla.bu gidişle kendimiz halledemicez.Sendedemi aynı sorun vardı?

dejawu
02-06-2015, 21:43
icerdeki dugmelerden kilitler calisiyosa beyinde problem oldugunu sanmiyorum.
iyi bir elektronikcinin kumandanin icine bakmasi lazim.icinde bir sinyal dagitici var.oksitlenmde olabilir.kumanda arizali gibi geliyo bana

dieantwoord
03-06-2015, 09:28
benim aracimdada ayni sorun var.icerden kilitliyordum hep sonradan duzeldi.kumandadan kilitleynce gece alarm kendi kendine caliyordu felan. bana sol kapi switch sorun var demislerdi ama

dejawu
03-06-2015, 09:35
benim aracimdada ayni sorun var.icerden kilitliyordum hep sonradan duzeldi.kumandadan kilitleynce gece alarm kendi kendine caliyordu felan. bana sol kapi switch sorun var demislerdi ama
doğrudur fatih bey
siviç arızalanınca sistemi tamamlayan devre açık kalıyo.beyinde kapı açık kaldığı şeklinde algıladığı için alarmı çalşdırıyo.yani ha kapı açık kalmış yada sivici bozulmuş komfor beyni ikisinede aynı yorumu yapıyor

ismail
03-06-2015, 09:57
doğrudur fatih bey
siviç arızalanınca sistemi tamamlayan devre açık kalıyo.beyinde kapı açık kaldığı şeklinde algıladığı için alarmı çalşdırıyo.yani ha kapı açık kalmış yada sivici bozulmuş komfor beyni ikisinede aynı yorumu yapıyor

bizim araçlar bir yerlerden su alıyor
kışın benim sol ön kapıda açılmıyordu
şimdi sorunsuzca çalışıyor
bunun gibi birçok örnek verebilirim
mesela
http://www.seatclubturkey.com/leon-mk3-5f-2013-gunumuz/57778-gunduz-fari-sorunu.html#post1326574
geçen gün bir kardeşim aradı sis farlarım yanık kaldı ne yapacağım abi dedi
sigorta panelini aç kurula bir dene dedim
paneli kurulamış sorun düzelmiş

Nte
03-06-2015, 13:21
icerdeki dugmelerden kilitler calisiyosa beyinde problem oldugunu sanmiyorum.
iyi bir elektronikcinin kumandanin icine bakmasi lazim.icinde bir sinyal dagitici var.oksitlenmde olabilir.kumanda arizali gibi geliyo bana

Evet içerden bütün sistem çalışıyor.sadece kumandadan açıp kapatmıyor.

dejawu
03-06-2015, 17:24
Evet içerden bütün sistem çalışıyor.sadece kumandadan açıp kapatmıyor.
cordoba veya ibiza aracı olanlardan kumanda eşleşmesi nasıl yapıldığını öğrenmemiz gerek. ismail abi tanıdığın bikaç arkadaştan rica edebilirmisin acaba

ismail
03-06-2015, 21:35
cordoba veya ibiza aracı olanlardan kumanda eşleşmesi nasıl yapıldığını öğrenmemiz gerek. @<a href="http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617" target="_blank">ismail</a> abi tanıdığın bikaç arkadaştan rica edebilirmisin acaba

senin paylaştığın video daki ve benim paylaştığım video daki şekilde eşleştirme yapılmaya çalışılıp olmuyor ise kasmaya hiç gerek yok
mutlaka daha tecrübeli birilerinin bakması lazım

https://www.youtube.com/watch?v=W-obK7flVfw

Nte
03-06-2015, 22:14
senin paylaştığın video daki ve benim paylaştığım video daki şekilde eşleştirme yapılmaya çalışılıp olmuyor ise kasmaya hiç gerek yok
mutlaka daha tecrübeli birilerinin bakması lazım

https://www.youtube.com/watch?v=W-obK7flVfw

Ilginize teşekkür ederim dejawu ve @ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617).

ismail
03-06-2015, 22:17
Ilginize teşekkür ederim dejawu ve @ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617).

rica ederim
kardeşim birde sana zahmet "Alıntı ve etiketlemeyi aynı anda kullanmazsan memnun olurum
zira hem yapılan alıntı tarafından hem adı geçen tarafından uyarı gelmekte
birinden birini kullanman yeterli olacaktır
kusura bakma yanlış anlama amacım sadece bilgilendirmek
eline sağlık
teşekkürler

Şafak!
04-06-2015, 13:13
Şafak kardeş iyi olur valla.bu gidişle kendimiz halledemicez.Sendedemi aynı sorun vardı?

Yok abi bendeki sorun kilit motoruyla ilgiliydi. Usta tek seferde çözdü. Yolun düşerse eğer topkapı sanayiye yeşil kunduranın ordaki sağa girişden, daha kapıda girmeden bi giriş var. Çıkmaz sokak. O yolun sonunda , orda kime sorsan gösterir.

Nte
04-06-2015, 22:22
Yok abi bendeki sorun kilit motoruyla ilgiliydi. Usta tek seferde çözdü. Yolun düşerse eğer topkapı sanayiye yeşil kunduranın ordaki sağa girişden, daha kapıda girmeden bi giriş var. Çıkmaz sokak. O yolun sonunda , orda kime sorsan gösterir.

Hafta sonu bu iş için kosturacaz sanirim.tesekkurler safak.

Nte
08-06-2015, 10:34
Arkadaşlar yardımlarınız için Teşekkürler.Sorun anahtarlık çipindeymiş.Bu sayede sustalı anahtarlığım oldu.

ismail
08-06-2015, 12:27
Arkadaşlar yardımlarınız için Teşekkürler.Sorun anahtarlık çipindeymiş.Bu sayede sustalı anahtarlığım oldu.

demek frekans karışıklığı falan oldu
hadi gözün aydın
hayırlı olsun
iyi günlerde kullanman dileği ile

dejawu
08-06-2015, 14:19

Kumanda dan oldugu belliydi.
hadi gecmiş olsun

Ilgaz-p
22-06-2015, 02:05

cordoba bu şekilde oluyor yurt dışından aldığım anahtarın kumandasını bu şekilde kodladım

dejawu
22-06-2015, 02:34
cordoba bu şekilde oluyor yurt dışından aldığım anahtarın kumandasını bu şekilde
kodladım
Bilgilendirme icin tesekur i.ılgaz.
ben çaycuma liyim bu arada.

Ilgaz-p
22-06-2015, 02:36
Bilgilendirme icin tesekur i.ılgaz.
ben çaycuma liyim bu arada.
Bakacakkadidanmisini ?

AknKlc
20-08-2015, 13:45
Aynı problem cumartesi benimde başıma geldi araştıyordum, bugün işyerinde teknik servisden sevdiğim bir abime elinde kapıyı sökmem için gereken malzemeleri istemek için aracın yanına götürdüm, sekizgen alyanı gösterdim vs.vs. daha sonra manuel olarak kapıyı kilitlemek için anahtarı taktım elim kumanda kilitleme düğmesine dokundu araç kilitlendi ne kadar mutlu oldum anlatamam :D
(akşam yine eski halini aldı ne yapacağımı şaşırmış durumdayım)

Yalnız switchlerde problem olduğunu biliyorum nereden temin edebilirim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

kilit mekanizmasının olduğu yer tozdan çamurlaşmış, mekanizma çalışamıyor temizledim yağladım düzeldi :)