PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önerileriniz Nedir

howercraft
27-03-2008, 15:30
Arkadaşlar bildiğiniz gibi yaklaşık 3 hafta önce Cordobam pert oldu ve yakında bir aksilik olmazssa 25.000 ytl civarında bir para alıcam kaskodan ve kafamda araçlara dair bazı alternatifler var birde sizde sunmak isterim.

1-Şuanki kasa İbizadan 1.4 16V tek kapı kırmızı renk sipariş vermek.Ek donanım olarakta,

-Koltuk ısıtma
-Far Yıkama
-Yağmur ve Far sensörü
-Kararan aynalar
-Bluetooth kiti
-Dolby ses sistemi
-Mercekli Far ve Siyah Zeminli Stop
-Ibiza Cupra Jant ve Cupra body kit

2-2004 Model 1.6 16V Leon Signo ve tabi bunada bazı ekleyeceklerim olacak onlarda

-Colombo&Briani 240 derece egsantirk
-Manifolttan itibaren komple düz boru
-Hks Egzos(silincerli yanık uçlu)
-Superchips yazılım
-Coilover
-Cupra Jant
-Cupra body kit
-Mercekli ve angelli Farlar
-Led Stop
-Intercooler
-Headers
-Oilcooler
-Forged pistonlar
-Hks İridyum bujiler
-Brembo Fren sistemi

tahminen 1.6 110 ps lik aracı 180 ps lere çıkarmayı düşünüyorum ve saydığım listedeki parçlardan bazılarını buldum hazır kalanlarının toplam maliyeti de 6.000 ytl civarında yani 26.000 ytl ye bu dediklerimin hepsini yapabiliyorum

3- 37.200 ytl yi çıkartabilirsem 2008 Leon TSI

-Body kit
-Cupra Jantlar
-ABT yazılım
-HKS blow off
-Çift çıkış egzos

başka bir alternatifte gelmiyor aklıma sizinde önerileriniz varsa öğrenmek isterim

quoasimodo
27-03-2008, 15:37
yine ibiza sport 1.9 tdi ya da ibiza cupra 1.9 tdi

howercraft
27-03-2008, 15:39
Hemen belirteyim dizel düşünmüyorum ve bütçe şuan görünen 26.000 ytl civarında

SKYLARK
27-03-2008, 15:45
Yılmaz, eminim en kısa zamanda yeni bir otomobile ihtiyacn vardır, ama sana tavsiyem yeni çıkacak Ibizayı beklemen o zamana kadarda elinden kolaylıkla çıkarabiliceğin bir otomobil almanı öneririm, mesela Toyota markasından herhangi bir model olabilir, çünkü Toyota ikinci el konusunda alım-satım konusunda çok rahat bir marka.

Yada Leon 1.4 TSI diyebilirim.

howercraft
27-03-2008, 15:48
Elimden çıkarabiliceğim bi araç alıp onun alım satım masrafları satarken alıcının bin dereden su getirmesi olayına katlanacak kadar sabırlı olduğumu sanmıyorum malumunuz Türkiyede araç satmak her zaman maddi anlamda kayba yol açmıştır.

SKYLARK
27-03-2008, 15:53
Yok işini bilenler kelepir araba düşürdüğünde uzun süre bindiği halde bile kar ederek satabiliyorlar Yılmaz :) Ama bu herkesin yapabiliceği birşey değil tabii ki , senin söylediğinden anladığım tek bir araç tavsiyesi istiyorsun, o zaman şu an için 1.4 TSI derim tabii imkanın el veriyorsa.

koray sandal
27-03-2008, 20:14
kardeşim kesinlikle kırmızı ibiza diyorum ;);)

kfy
27-03-2008, 20:18
2.Seçenek bence iyi gibi benimde aklımı çeldin.
3.Seçenek yeni herzaman yenidir.

adnanguclu
27-03-2008, 20:23
Maddi olanaklar elverirse Leondan şaşma bence...diğer seçenekte Tek kapı ibiza olsun..

gorkemsarigul
27-03-2008, 23:13
kardeşim inşallah en kısa zamanda paranı eksiksiz olarak alırsın....

secenek konusunda madem dizel düşünmüyorsun aşıgı oldugun cordobanın kasasından olan ibiza tek kapı kırmızı al sıfır bir araç almış olur ve sorunsuz bi şekilde binersin alacagın donanımlarıda ekleyince maliyetini çok merak ettim??? ben 1.4 TSI için erken diyenlerdenim ve o para o araca cok sen o paraya ibizayı baştan yaratırsın....

leon 2004 secenegini bence direk elemelisin ikinci el bi araç alma bence sana 2008 model suanki kasa ibiza 1.4 yakısır ama alacagın donanımın fiyatı nedir???

şimdiden hayırlı olsun diyorum ve biliyorumki sen en iyi tercihi yapıcaksın ihtiyaclarına imkanlarına göre en iyi aracı alacaksın....

koraybilge
27-03-2008, 23:13
yeni her zaman güzeldir ama ikinci seçeneği tercih edip aklından geçenleri araca uygularsan ciddi manada kendinden bahsettirecek bir araca sahip olabilrsin..

leonkemal
27-03-2008, 23:21
Bence al bi leon TSI aslanlar gibi bin ugrasma hem hiçbirşey yapmasanda yada yavas yavas binsende uzuuuuun zaman zevkini alabilirsin..

howercraft
28-03-2008, 00:02
tsi ı en sona eklememdeki amaç şuanda piyasada işlerin durgun olması kaskodan alacağım paranın üzerine çok fazla para ekleyemeyecek olmam ve Euro'nun bir anda yükselerek tsi leri zamlandırmasıdır.

Ibiza seçeneği ibiza kasa değiştirecek olduğu için kafamda soru işaretleri bırakıyor acaba yeni kasalar gelince bir anda hevesim kaçarmı diye :)

ikinci seçenek iştahımı kabartıyor çünkü gırtlağa kadar modlayıp 1.6 kategorisinde dudak uçuklatıcam az parayla

mesutaytan
28-03-2008, 00:06
1,4 tsi al aradaki para farkı önemli deilki onada kredi kullanırsın. muhakkak 1,4 tsi beyaz bir al :D

howercraft
28-03-2008, 00:17
Kredi bana göre değil para ekleme gibi bir ihtimal olursa alırım ancak yoksa krediyle araba almam

mesutaytan
28-03-2008, 00:21
ozaman para ekliyebilirsen 1,4 tsi olmadı yeni kasa ibizayı bekle derim :D ama beyaz 1,4 icin ben bile leonumu satıp üstüne kredi cekmeyi düşünüyorum

gorkemsarigul
28-03-2008, 00:34
kardeşim 1. seçeneği şiddetle tavsiye ediyor maliyetini merak ediyorum???

sıfır al kafan rahat olsun....

gkhnkoseoglu
28-03-2008, 00:42
kardeşim 1. seçeneği şiddetle tavsiye ediyor maliyetini merak ediyorum???

sıfır al kafan rahat olsun....

+1905

gallito
28-03-2008, 01:06
bende kesinlikle 0 derim .. paran olursa tsi olmazsa ibiza ... inş denk getirip güzel bi leon tsi alırsın ..

samet
28-03-2008, 07:32
yeni ibiza geldiğinde fiyat aralığı ne olacak ki
bence 2.seçenek yılmaz
bütçeye göre hareket et :)

taykac
28-03-2008, 10:12
2. seçeneği kesinlikle düşünme yılmazım.Benzin fiatları aldı başını gidiyor.heleki dereceli koyacaksınki yakıtla baş edemezsin.En iyi ihtimal 12lt/100km. Beni dinle 1.4 tsı al.Chiplersen 170 bgye kadar çıkarsın. Motorun içine dokunmadan yalnızca yazılım ile.A3 de yazılım ile 160 a çıkmışlar.Üstelik normal kullanımlarda 8 lt./100 kmyle.İbizayı hiç düşünme zaten sen yazmışsın kasa değişiyor.

AHMET1907
28-03-2008, 10:46
Yılmazcım konuyla cok alakası yok ama modlayacağın arabayla ilgili listede Brembo fren sistemide var. Bunun zaten kendisi 6000 YTL civarında değilmi?

howercraft
28-03-2008, 12:56
Yılmazcım konuyla cok alakası yok ama modlayacağın arabayla ilgili listede Brembo fren sistemide var. Bunun zaten kendisi 6000 YTL civarında değilmi?

bazı parçaları buldum hazır demiştim brembolarda bu parçalardan bana maliyeti yok yani ;)

atakan
28-03-2008, 17:04
3 numara kardeşim:D:D:D

mehmet_b
29-03-2008, 12:16
bence ibizayı tercih etmelisin

TAVCI
29-03-2008, 21:10
Kırmızı Tek kapı İbiza yakısır.İnsallah paranı da bıran once alırsın.Yine modlarsın.

OSMAN AGA
30-03-2008, 00:54
yılmaz her türlü 2. seçenek .ayrıca konu dışı ama yeni 1.6 leonlara da dereceli egzantrik var mı?

Rush
30-03-2008, 01:40
1.9 Ibiza Sport/Cupra gerisini boşver :)

howercraft
30-03-2008, 04:34
yılmaz her türlü 2. seçenek .ayrıca konu dışı ama yeni 1.6 leonlara da dereceli egzantrik var mı?

Vardır mutlaka ama 8V olduğu için çift egsantrik yerine tek egsantrik kullanılır.16 V olsaydı çift olurdu.Dolayısı ile 1.& 8 V leonlardan çok performans beklemek yersiz olur ancak yakıtınız artar

HHaKo
30-03-2008, 17:19
bence 1. seçenegi direk es geçmelisin. 1 seneye kadar ibiza kasa degiştiricek, sende benim kadar ii biliosunki sıfır araba almak zaten kafadan zarar kardeşim. bide ona masraf ediceksin zarar etti 2. kasa deişcek hem arabadan hevesin kaçıcak hemde fiyatı düşücek zarar oldu 3. bence 2. seçenek 1 e nazaran daha mantıklı 2. el alırsın aldıgın fiyatın aynına yada 2.3 kuruş aşşasına satarsın.

maximus
30-03-2008, 19:09
valla zevkler ve renkler tartisilmaz herkesin ayri zevkleri var ben derim ki bütcen hangisine yetiyor ve hosusana hangisi gidiyorsa onu al derim önemli olan alacagin arac senin hosuna gitmesi

howercraft
31-03-2008, 01:00
Sanırım 2. seçeneğe yakın görünoyurum şimdilik ama bakalım kısmet hala parayı alabilmiş değilim...

mesutaytan
31-03-2008, 09:05
cok farklı bir secenek :D gel sen parayı aldıgında iddaaya yatıralım bir koyup iki kazanalım boşver arabayı :D:D

Güray
01-04-2008, 10:35
kardeşim tsi test aracına gözünü dik bence max.1500-2000km olur. ayarlayabilirsen fiyat farkına bak sıfırla.

CanTURK
01-04-2008, 12:28
Bencede TSI;
1. ibizanın yenı kasası elı kulagında...
2. 2.ci al araba her zaman risk; Birde görsel açıdan eski leonun kıçı bana haz vermiyor.
3. tsi hem son kasa leon; Hemde tsi; Hiç motor mod yapmasanda diğer tercihlerden daha güçlü hesaplı; uzun yıllar sorunsuz sıfır arabna olmus olur. :)

SKYLARK
01-04-2008, 14:35
ya TSI motor 7 ileri DSG ile alınmalı derim, bence beklemeye değer, hele bence yeni Ibiza bile beklemeye değer, 2008'in 4. Çeyreğinde yani sonbaharda yollarda olacak yeni Ibiza, kesin 1.4 TSI olacak ve Leon'u tokatlar gibime geliyor satış bazında ayrıca yoldada :)

howercraft
01-04-2008, 15:16
Hala paramı alamadım çıldırıcam yakında.Ben bunun için sabredemiyorum ağustosa kadar ibiza için bekleyeceğimi hiç sanmıyorum :D Ayrıca parayı alır almaz sanırım hemen bi araba alıcam o da 2. seçenek olucak muhtemelen çünkü okula gidip gelmekte bir hayli sıkıntı yapmaya başladı

desperado_32
09-04-2008, 20:26
1-Şuanki kasa İbizadan 1.4 16V tek kapı kırmızı renk sipariş vermek.Ek donanım olarakta,

-Koltuk ısıtma
-Far Yıkama
-Yağmur ve Far sensörü
-Kararan aynalar
-Bluetooth kiti
-Dolby ses sistemi
-Mercekli Far ve Siyah Zeminli Stop
-Ibiza Cupra Jant ve Cupra body kit

Bu fikir harika yılmaz abi :D Bu arada gene ben basınızın belası :D bir süre gelemedim inş artık burdayım herkeze tekrar merhaba :D

007
09-04-2008, 20:36
Bence kesinlikle şu anki Ibıza ve eski Leon'u kafandan at...Yeni İbizaya gelince..dün de yazılmıştı sanırım tüm otomobil dergilerindeki Yeni Ibıza yazılarında TSI motorun T'sinden bile bahsedilmiyor..Aynı eski motorlarla Ibıza devam edecek ilk etapta..Haa ,araç lansmanından 2 sene sonrasını bilemem.Eğer paramı çok kasamam dersen 1.6 yeni leon düşün..Ama biraz daha kasarım kredi 10milyar alırım falan dersen düşünmeden TSI.. Hatta ben biraz abartayım bluetooth ve sunroof da düşün derim..Sonuçta 0 araç alıyorsun..Tadını çıkar..Test aracı TSI'a gelirsek o aracı çok ucuz(31-32binytl) gibi rakamlara verirlerse düşünülebilir..Çünkü ben dikkatli kullanmaya çalışırken yanımdaki satış sorumlusu bana ''rahatınıza bakın önemli değil biz bu arabanın canını çıkarmıştık'' demişti...O yüzden imkanın varsa 0 TSI yoksa bildiğin temiz bir 1.6 yeni leon...Diğer markalarda olabilir..Çok seçenek var onlara girersem konu uzar...

howercraft
09-04-2008, 21:59
Bence kesinlikle şu anki Ibıza ve eski Leon'u kafandan at...Yeni İbizaya gelince..dün de yazılmıştı sanırım tüm otomobil dergilerindeki Yeni Ibıza yazılarında TSI motorun T'sinden bile bahsedilmiyor..Aynı eski motorlarla Ibıza devam edecek ilk etapta..Haa ,araç lansmanından 2 sene sonrasını bilemem.Eğer paramı çok kasamam dersen 1.6 yeni leon düşün..Ama biraz daha kasarım kredi 10milyar alırım falan dersen düşünmeden TSI.. Hatta ben biraz abartayım bluetooth ve sunroof da düşün derim..Sonuçta 0 araç alıyorsun..Tadını çıkar..Test aracı TSI'a gelirsek o aracı çok ucuz(31-32binytl) gibi rakamlara verirlerse düşünülebilir..Çünkü ben dikkatli kullanmaya çalışırken yanımdaki satış sorumlusu bana ''rahatınıza bakın önemli değil biz bu arabanın canını çıkarmıştık'' demişti...O yüzden imkanın varsa 0 TSI yoksa bildiğin temiz bir 1.6 yeni leon...Diğer markalarda olabilir..Çok seçenek var onlara girersem konu uzar...

teşekkürler ama büyük konuşmak gibi olmasın ben üstüne para verseler yeni kasa 1.6 8V Leon almam.paradan tasarruf edeyim derken yakıta bir dünya para verip birde gitmemek gibi durumuyla karşı karşıya kalmak istemiyorum işte o zaman çileden çıkacağım andır.hem 35 ykr yakıcak hemde gitmiycek,bana göre ters.Son Avro zammından sonra TSI hepten zorlaştı benim için bu nedenle yeni kasa 1.6 ya bineceğime eski kasa 1.6 16 V arabaya binerim daha iyi en azından modifiyeye açık bir araç...Beni Yeni kasa 1.6 leonlar hakkında kimse yanlış anlamasın sadece şahsi düşüncem bu yönde...