PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : teyp arızası

mikail
15-06-2015, 22:31
selmlar benım sorunum teyp kılima ve ekran ısıkları calısmıyor ama teybın sıgortasını cıkarıp takınca calısıyor seat cordoba sıtella 2000 model

mikail
15-06-2015, 22:33
kontak takılıyken sorun yok ama cıkarınca bı sure sonra calısmıyor

ismail
16-06-2015, 09:33

anahtar takılı ve anahtarın 1. veya 2. pozisyonunda çalışıyor anahtar çıkartılınca çalışmıyorsa sorun yoktur

karapanter21
16-06-2015, 18:13

belki akü bitmek üzeredir..aküne bi bak istersen..

mikail
16-06-2015, 22:38
arkadaslar sorunum akuden degl kalvanız sacın ıcındekı teyıbın devrelerınden olabılırmı yanı ıslemcı kendılıgınden reset oluyor oto elektırıkcısıne gosterdım sıcak ve soguktan dolayı oluyor dedı basından saldı yanı offff cozemedım sorunu ben tam olarak sorunu anlıyamıyorum yarın kendım sokecem teybı

mikail
16-06-2015, 22:42
boyle arızası olan arkadaslardan onerı beklıyorum arabamı sevıyorum

dejawu
17-06-2015, 00:32
geçmiş olsun
klimanın da ışığı gidiyor demişsiniz.eğer bu ışık AC tuşuna bastığımızda yanan ışıksa teyple bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum.şöyle bir bağlantı olabilir ikisininde sigortası ortak olabilirmi acaba
sigortayı söküp takınca geliyosa eğer sigorta ayakları veya sigorta yuvası oksit yapmış olabilir.temizleyince geçecektir.
teybin kendisinden şüpeleniyorsan eğer bir süre başka bir teyp takarsa sorunun kaynağını bulmuş olursun

CounTDowN
17-06-2015, 08:22
Kontak kapalıyken parklarını yakarsan belki onların ışığıda gelecektir ?

ugas
17-06-2015, 08:54

Benim 2000 model ibizamda benzer sorun vardı. Gece orjinal teyp kendi kendine açılıp aküyü bitiriyordu ne yaptım ne ettiysem kime gittiysem bir türlü çözülemedi. Son çare olarak teybin akü girişinide kontağa bağladım her kapattığımda saat ve yol bilgisayarı verileri siliniyordu. 2000 - 2002 ibizalarda bu günlere gelip sağlıklı çalışan teybe rastlamadım henüz. Bahsettiğiniz sorunu iyi bir elektronikçi çözebilir diye düşünüyorum tahminimce devre üzerindeki elemanlardan biri veya bir kaçında değer kaybı vardır.

mikail
17-06-2015, 20:25
tesekkr arkadaslar teyp orjınal degısmıyor kalvanız sacın arkasında tek sıgorta var ve 3 adet fiş girisi var 1 ses 2 klima ve radyo 3 üçüncü fisi cekınce hepsı gıdıyor sıgortayı degstrdım reset oluyor tarıh saat sıfırlıyor dun soktum kople devrelerle oynadım <m30612maa 232fp < yazdıgım bu islemcının numarası uzerındekı buyuk olan uzerıne bastırdım sase yapıtı ve calıstı teyp sımdı baktım hala calısıyor reset olmamıs saskınım offffffffffffffffff

ismail
17-06-2015, 23:40
tesekkr arkadaslar teyp orjınal degısmıyor kalvanız sacın arkasında tek sıgorta var ve 3 adet fiş girisi var 1 ses 2 klima ve radyo 3 üçüncü fisi cekınce hepsı gıdıyor sıgortayı degstrdım reset oluyor tarıh saat sıfırlıyor dun soktum kople devrelerle oynadım <m30612maa 232fp < yazdıgım bu islemcının numarası uzerındekı buyuk olan uzerıne bastırdım sase yapıtı ve calıstı teyp sımdı baktım hala calısıyor reset olmamıs saskınım offffffffffffffffff

http://www.seatclubturkey.com/ibiza-mk2-1993-2002/52926-ibiza-dijital-ekran-sorunu-cozumu.html#post1218430

eraser89
19-07-2015, 16:24
2000 signoˇmda bi keresinde kontak cevirmeme ragmen dijital ekrana ve sonradan monte edilen teype enerji gelmiyordu. Radyo tamircisine goturdum sigorta atmis olabilecegini soyledi ve direksiyon altindaki kutudan sigortayi degistirdi ve sorun cozuldu. Sigorta kutusuna 10 tl sıkısmıs sizin anlıyacağınız :)