PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza yardım

mehmet_b
31-03-2008, 10:52
merhaba arkadaşlar bu sabah ufak bir kaza geçirdim palyo ya yandan vurdum benim aracın ön tampınu kırıldı kaput un ucu yamuldu çamurluk yamuldu sormak istediğim benim tamponum sonradan takılma idi FR ibizanın tamponu idi aracımı AVEK otoda yaptıracağım kasko karşılayacak merak ettiğim normal tampon mu takarlar yoksa üzerinde kırılan FR tamponmu takarlar FR takmaları için birşey yapmam gerekirmi ?

gorkemsarigul
31-03-2008, 11:05
Geçmiş Olsun Sikinti Yaratacak Bişe Yok Sonucta Aracin Seat Servisinde Yapilicak Ve Iki Tamponda Serviste Mevcut Orjinal Tampon Yaklasik 250 Ytl Fr Yani Su Resimdeki Tampon 282 Ytl Oldugundan Senin Istedigin Tampon Takilir Hatta Ben Olsam Cupra Tampon Isterim Arada Fark Yok O Yüzden Servis Eger Müşterisini Memnun Etmek Istiyorsa Senden Farki Istemez Istesede Cok Cok 50 Ytl Para ödersin Hatta Araci Servise Götürür Götürmez Demelisin Bu şartlarda Yapmiyorsan Baska Bir Yere Götürecem O Zaman Seni Kaçirmamak Için Onu Yaparlar....

mehmet_b
31-03-2008, 11:18
Cupra Tampon olan bi arac varmı bildiğin resmi olan ben onu bilmiyorum
servis ile konuştum exper onay verirse diyor onay vermezse normal takarım diyor
:(

gorkemsarigul
31-03-2008, 11:24
abi zaten şöyle bir durum var experin onaylık bi durum yok exper istesede cupra yada fr tampon takılsın dieyemez cünkü parçalar senin şasi numarna göre gelir 2002 modelin verecegi numaraya gelecek tampon klasik cordoba eski ibiza tamponudur bu insiyatifi servisler gösterirler yani sen dersin onlara bana fr yada cupra tampon takın aradaki fark neyse vereyim teklifinde bulunursun onlarda arada para alıp almama konusunda seni memnun etmek isterlerse almazlar....

eger bunu dedikten sonrada yok orjinal tampon takacaz derlerse aracımı cıkarıyorum servisinden deme hakkın var ve aracın yürüdügünü tahmin ediyorum başka bir servise gidip yaptırabilirsin istanbuldasın birçok servis var hangisini istiyorsan secebilirsin...

cupra tampon için howercraft ın garajına bakabilirsin....

mesutaytan
31-03-2008, 11:28
cupraylada fr arasında öyle göze batıcak bir farkta yok yani.

mehmet_b
31-03-2008, 11:34
evet bende şimdi onu araştırıyordum
çok bi farkı yok
ama yinede kararsız kaldım
sizin öneriniz nelerdir

TAVCI
31-03-2008, 11:35
Geçmiş Olsun Sikinti Yaratacak Bişe Yok Sonucta Aracin Seat Servisinde Yapilicak Ve Iki Tamponda Serviste Mevcut Orjinal Tampon Yaklasik 250 Ytl Fr Yani Su Resimdeki Tampon 282 Ytl Oldugundan Senin Istedigin Tampon Takilir Hatta Ben Olsam Cupra Tampon Isterim Arada Fark Yok O Yüzden Servis Eger Müşterisini Memnun Etmek Istiyorsa Senden Farki Istemez Istesede Cok Cok 50 Ytl Para ödersin Hatta Araci Servise Götürür Götürmez Demelisin Bu şartlarda Yapmiyorsan Baska Bir Yere Götürecem O Zaman Seni Kaçirmamak Için Onu Yaparlar....

Kesinlikle katılıyorum.Gecen ay bende ufak bır kaza yaptım.Servis Benim aracımı garantıden tamır ettı.Bagaj kapagımda ise lokal boya yapılacak yer vardı.Onuda boyayın ben ıcretını verırım dedım.Aracı almaya gıttıgımde banden para almadılar.O da bızım hedıyemız olsun dedıler.Bir de ustune ustluk komple pasta cıla yaptılar.Helal olsun adamlara dedım.İstersen sana özelden adını verırım servısın.Buradan yasak cunku..

mehmet_b
31-03-2008, 11:39
iyi olur umarım benim sigortayada bakıyordur

mesutaytan
31-03-2008, 11:39
Kesinlikle katılıyorum.Gecen ay bende ufak bır kaza yaptım.Servis Benim aracımı garantıden tamır ettı.Bagaj kapagımda ise lokal boya yapılacak yer vardı.Onuda boyayın ben ıcretını verırım dedım.Aracı almaya gıttıgımde banden para almadılar.O da bızım hedıyemız olsun dedıler.Bir de ustune ustluk komple pasta cıla yaptılar.Helal olsun adamlara dedım.İstersen sana özelden adını verırım servısın.Buradan yasak cunku..

yooo buradan neden yasak olsun ki. öyle güzellikler yapan servisler burada baş tacı edilir :D

gorkemsarigul
31-03-2008, 12:00
garantiden yaptıgına göre yetkili servistir böyle servise helal olsun demek lazım o aynı yere götürmeni tavsiye ederim...

mehmet_b
31-03-2008, 12:02
bence FR ile CUPRA arasında bir fark yok
servisin ismi gelmedi ama :)

gorkemsarigul
31-03-2008, 12:08
fr la cupra cok farklı daha geniş agızlı cupra tampon ve daha engin sis farları daha farklı duruyo cuprada...

mehmet_b
31-03-2008, 12:19
arkadaşlar birşey daha sormak istiyorum bu benim kaskodan 3 üncü hasarım olacak 1.de sag ön dağılmıştı 3500 ytl masraf çıkmıştı 2. de sol aynayı kırmıştım buda üçüncü
kasko beni kara listeye alırmı

gorkemsarigul
31-03-2008, 12:21
kaskon hangisi olursa olsun 3.hasar yani bu hasar dosyası açıldıgı anda ilişiğini keser ve o sigortaya bundan sonra yaptıracagın zaman sana potansiyel kazazede olarak bakıyor primini yükseltiyor...

mehmet_b
31-03-2008, 12:25
çok kötü bir durum yaa
başka şirketten yaptırsam oda bi sorun yaratırmı

gorkemsarigul
31-03-2008, 12:29
baska firmadan yaptırırsan bi sıkıntı yok bendede eski arabada aynısı oldu 3.hasarı yaptım kaput ve tampon degişecekti bir ay sonra kaskom bitiyordu 3.hasar diye 1 ay bekledim kaskonun bitmesine 3gün kala yaptırdım hasar dosyası açıldı kaskom iptal edildi ve bir başka sigorta şirketinden yaptırdım

mesela aynı firma 1100 ytl istedi benden ben baska bir firmaya aynı sartlarda 650 ytlye yaptırmıstım sadece bildigin gibi hasarszlık indirimi alamıyorsun ki zaten bundan önce 2 hasarın var....

mehmet_b
31-03-2008, 12:43
ozaman bunu tamir etmek zorundalar dimi
ondan sonra iptal etme hakları varmı ki
bence yoktur

gorkemsarigul
31-03-2008, 12:47
abi anlatamadım heralde kasko yaptırdıktan sonra 365 gün süren var sigortan bu 365 gün içerisinde aracına ne olursa olsun yapmak durumunda tabi bununda alkol ehliyet vb sartları var

eger bu süre içinde 3 hasar yaparsan istersen kaskonu yaptıralı 1 ay olmuş olsun kaskon iptal olur yani sen suan 3.hasarını yaptırdıktan sonra servisten cıkar cıkmaz kaza yapsan kaskon yoktur hasarını yapmaz o yüzden diyorum ya hasar dosyası acıldıktan sonra exper cagırıldıktan sonra kaskon iptal olur yani bu hasarın yaptırlacak o kesin ama son hakkını kullandıgını unutma...

mehmet_b
31-03-2008, 13:24
kasko şirketi ile görüştüm şimdi 3 ile sınırlı değil diyor hasarların durumuna göre değişiyor belli bi oranı aştıktan sonra poliçeni iptal ediyor mesele 5 defa aynanı kırabilirsin ve poliçeni iptal edersede paranı geri veriyormuş bakalım benimki ya iptal olur ya olmaz bu seferde :)

quoasimodo
31-03-2008, 13:27
geçmiş olsun...
inşallah bundan sonrasında kazasız sürüşler yaparsın

gorkemsarigul
31-03-2008, 13:31
benim axaoyak sigorta idi ve 3.hasarda bana sigortacımın söylediği suydu 3. hasarın bu kaskon iptal edilecek bu türkiyede tüm sigorta şirketlerinde böyledir dedi... şuan finans sigortadan kasko yaptırdım 1 hasarım var arabanın arkasını sürttüm arka tamponu kaskodan boyatmak istemedim çünkü önümde daha 6 ay var ve 2. hakkmı kullanırsam 1 ay sonra ciddi bişe oldugunda 5 aylık kaskom ölecek 5 ay erken kasko yenilemem gerekecek...

mehmet_b
31-03-2008, 13:42
ben ışık sigorta ile konuştum onlarda sayı yok hasarların masrafına göre imiş

gorkemsarigul
31-03-2008, 14:04
eee bir kaza yaptın ve karsında 5obin ytllik bir araç vardı pert ettin onu ozaman ne olacak %100 kusurlu sensin diyelim ozaman ne diyecek ya bu limiti aştımı dicek???

mehmet_b
31-03-2008, 14:33
önce son yapılan kazanın dosyasını kapatıyolarmış ondan sonra kaskoyu iptal edebiliyorlarmış hasar hali devam ederken dosya kapanmadan iptal edemiyorlar

gorkemsarigul
02-04-2008, 21:36
ne oldu mehmet kardeş yaptırdınmı aracı FR tampon takıldımı?

KWNCH
02-04-2008, 23:16
arkadaslar kaskoyu yaparken prımlerde yazar bu ornegın maddı hasarlı kazalarda karsı tarafa verılecek ucret dıye buna gore odeme yapar kasko daha sonrası hukukı olur sıze baska bı ornek vereyım ben ıbıza ya kasko yapmadım trafık sıgortamı yuksek prımlı yaptım yanı su an aklımda degıl ama atıyorum 8000 ytl yerıne 20 000 ytl gıbı bı ucret oduyor karsıya allaha sukur bu gune kadar hıc kaza yapmadım 10 yıldır :) arada yanlarken ufak surtmeler falan :) kasasız ve bunları merak etmeycegınız gunler dılerım

gorkemsarigul
02-04-2008, 23:31
kasko policesinde önemli olan IMM değeridir ihtiyari mali mesuliyet ne kadar yüksekse okadar iyidir... okadar cok arac pert edersin:D

mehmet_b
03-04-2008, 08:49
henüz yaptırmadım aracımı pazar günü bırakacağım servise hafta sonunu arabasız geçirmeyeyim dedim
birde bazı servisler aracın tamirde kaldığı süre için araç veriyorlarmış onu bir araştıracağım bu gün :D
arabasız kalmak benim için gerçekten eziyet gibi