PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AMORTİSÖRÜN DİBE VURMASI

puncher
06-07-2015, 17:22
Arkadaşlar öncelikle hayırlı günler.aracımı aldıgım günden beri bir sorunla karşı karşıyayım.kasisten veya cukurdan gecerken ön sagdan veya soldan gelen kütt sesi ses o kadar şiddetliki aha gitti çamurluk davlumbazı yada teker koptu galiba gibi senaryolar yazıyorum.aracı alırken eski sahibi bişeyler sacmalamıştı amortisörü kısalttık biz vurma filan yapabilir sen alırken orjinal amortisör alırsın gibilerinden daha 2 ay olmadı komple ön takımı yeniledim 4 amortisör z rot rot kolu rotik burclar vs...Ama sorundan hala muzdaribim hala kütt diye ses geliyor benim aklıma amortisör takozları veya tabla diye geciyor amortisör rulmanı diyende var veya yaylar eskidi özelliğini yitirdi gücü yetmiyor gibi düşünceler geliyor.bir türlü işin içinden cıkamadım eski kasa brodway bile daha konforlu geliyor eski külüstür bakımsız haldeki doğan şahin bile daha konforlu geliyor arabadan sogudum sonunda atıcam biyerden basına daha önce gelen varsa bir bilgilendirsin hangi parcanın üstüne gitmeliyim. bu konu hakkında tecrübeli olan canopus ve ismail abilerdende bir yorum bekliyorum.saygılar

bu arada lastiklerim 195*60*r15 lassa impetus revo 4 mevsim sözde konforlu olsun diye bunları taktık.

BlueLine
06-07-2015, 17:27
yaylar kesilmiş yada kısa yaylar takılmış olabilir mi?

Fuat_Şahin
06-07-2015, 17:41
Bostancı oto sanayi de Aydın amortisör var. Yolun düşerse orada bir baktır bu işin uzmanı adamlar. Bence de yaylar da bir modifiye var diye düşünüyorum.

puncher
06-07-2015, 17:48
KırmızıŞeytan fuatsahin970 yaylar kesildiyse böyle kütt diye sesmi yapıyor.eger yaydan oldugu kesinse hemen gider 4 tane orjinal yay alırım beni bu dertten kurtarabilicekse.benim aklımada yay geldi ama modifiye değilde sanki artık özelliğini kaybetmiş deforme olmuş salmış kendini olabilrmi birde aklımı amortisör tablası denilen parça karıştırıyor.cevaplarınız için çok teşekkürler yarın iş çıkışı ilk işim şu yaylara baktırmak olucak modifiye edilip kesildiğini anlayabilirmiyiz.

34Deniz
06-07-2015, 18:07
KırmızıŞeytan fuatsahin970 yaylar kesildiyse böyle kütt diye sesmi yapıyor.eger yaydan oldugu kesinse hemen gider 4 tane orjinal yay alırım beni bu dertten kurtarabilicekse.benim aklımada yay geldi ama modifiye değilde sanki artık özelliğini kaybetmiş deforme olmuş salmış kendini olabilrmi birde aklımı amortisör tablası denilen parça karıştırıyor.cevaplarınız için çok teşekkürler yarın iş çıkışı ilk işim şu yaylara baktırmak olucak modifiye edilip kesildiğini anlayabilirmiyiz.

cupra burcu taktırmıstın salıncaklara ondan oluyor olmasın

puncher
06-07-2015, 20:00
34Deniz yok deniz abi bu dediğimin burctan olması imkansız amortisör dibe vuruyor o dediğim tak tuk sesi değil ya amortisör tablası ya yaylardan dolayı yani şöyle söyliyim sana sanki amortisör uzun geliyor yay tutmadığı için dibe carpıyor gibi

Fuat_Şahin
06-07-2015, 20:07
Ben olsam söyle yapardım ya amortisör den çok iyi anlayan birisine yada araçtan çok iyi anlayan bir servise gidip gerçekten arızanın Nerede olduğunu tespit etmeye çalışırdım. Sonrası kolay zaten. Ama büyük ihtimal yay. Ben mesela aracıma eibach prokit taktım önler sadece 3 cm düştü ama bahsettiğin sesi 2 kez duydum mazgal kapağından geçerken. Biraz derin di tabi. Ama yay değiştirmeden önce böyle bir şey yoktu. Bundan 2 önceki Megane 3 de hr 35mm vardı onda da aynı ses vardı çok siki olmamakla beraber arada dikkatsiz ce çukura falan girince olurdu. Senin tarif ettiğin gibi.

puncher
06-07-2015, 20:37
fuatsahin970 evet abi tam bahsettiğin gibi hep gelmiyor biraz hızlıysam dikkatsizlikle girdiğim cukurlarda geliyor bu ses ama insanın içi parcalanıyor bilirsin sende o hissi.biraz hassasım bu konularda hep aklımda acaba bişey oldumu diye ondan çözüm bulayım diyorum.cevabın için çok teşekkürler abi hayırlı akşamlar

leonfatih
06-07-2015, 20:40
bence yay daha önce namiştain gibi bir yerde önce kısaltılmış sonra yükseltilmiş olmalı her ne kadar eski haline yükseltselerde yayın direnci zayıflıyor ve yay görevini yapmıyor

puncher
06-07-2015, 20:43
leonfatih eyvallah abi cevabın için benimde aklımda yay var yarın gidip 2 takım alayım 2 takımda amortisör tablası alayım malum yaz geldi uzun yol filan çıkar.yollarda rezil olmayalım.

crowned
07-07-2015, 00:35
paşam sonuçları paylaşırsın takipteyim her kasiste aynı tak tuk ses bende de var sonucu ve sıkıntının sebebini paylaşırsan sevinirim

ismail
07-07-2015, 01:33
puncher kardeşim geçmiş olsun
genelde ibiza ve cordoba ların sesli çalışan bir amortisör sistemi var
masraf yapmadan önce aynı seri ibiza yada cordoba kullanmak sureti ile kıyas yapmanı tavisye ederim
eğer ki senin aracın daha sesli ise yaylarını kontrol ettirmen iyi olacaktır
daha sessiz bir amortisör sistemi istersen de bilstein marka amortisör tavsiye ederim
http://www.seatclubturkey.com/cordoba-mk2-2002-2009/50164-cordoba-bilstein-amortisor.html

Emre
07-07-2015, 09:22
amortisör veya üst takozu bozuk veya yaylar kısa olabilir başkabir araçla kıyas yapmakta fayda var.

Yusuf Tural
07-07-2015, 10:46

Kardeşim öyle can sıkılacak bir durum gibi görünmüyor benim anlamadığım diyelim ki yayları önceki sahibi presletmiş veya kestirmiş, senin amortisör ve ön takım değişimi yaptığın yerde ki ustanın bu durumu görmemesi sıkıntılı, yayların presli veya kesilmişse amortisör üzerinde yaylar boşta kalır bunuda bu şekilde takabiliyorsa onuda ayrıca sorgulamalı. Yayların durumu kesilmiş veya presli durumdaysa yeni amortisörleride harcaman yakın zaten. En yakın zaman da iyi bir amortisör değişimi yapan yerde yaylarını ve amortisör takozlarını kontrol ettirerek sorununu halledebilirsin diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

king_cpt
07-07-2015, 10:56
puncher yaylarda işlem olduğu kesin arkadaşlar da söylemiş zaten yaylar kısa olduğu için direk amortisöre vuruyor 5lik yay taktığımda aynı sorunu yaşamıştım tavsiyem spor yay takmış arkadaşlardan orjinal yaylarını alabilirsin sorununu çözecektir

Bahadır Sabaş
07-07-2015, 11:08
Aynı problem bendede var öle abartacak bir durum yok bence. İbiza ve Cordobalarda olan bir durum bu. Çukurlardan dikkatsiz hızlı geçince tak diye vuruyor. Arabayı bildim bileli bu durum böyle.

34Deniz
07-07-2015, 20:58
34Deniz yok deniz abi bu dediğimin burctan olması imkansız amortisör dibe vuruyor o dediğim tak tuk sesi değil ya amortisör tablası ya yaylardan dolayı yani şöyle söyliyim sana sanki amortisör uzun geliyor yay tutmadığı için dibe carpıyor gibi

sana yakın olan ikitellide güven amortisör var yada sankoda kobra rot balans a git baktır çözülür mevzu arabadan soğma hemen :)

puncher
08-07-2015, 12:33
crowned ismail Batum Yusuf Tural king_cpt Bahadır Sabaş 34Deniz fuatsahin970leonfatih KırmızıŞeytan abilerim dün itibariyle sorunu halledemesemde çözümünü bulduk sıkıntı yaylarda.Bizim arabanın eski sahibi boş arkadaş birgün evde divanda uzanırken kafasında bi ampul yanmış koskoca audi, wolsvogen mühendislerinin onca ar-ge den sonra bile akıllarına gelmeyen bişey bulmuş:Sct 001:küçüçük bir masrafla arabayı viraj canavarı yapmaya karar vermiş hemen soluğu ilçedeki demirci rahmi ustada almış:Sct 001: Ustam şu yayları ucundan azıcık keselim demiş rahmi usta dururmu tabi yegenim demiş almış eline jet taşını yayların birinden biraz kesmiş sonra diğerinide kesmiş bakmışlar aynı değil az bişey daha soldan alalım az bişey daha sagdan alalım derken eşitlemişler boyları:Sct 001: Bizim aslan binmiş arabaya bi deneme yapayım demiş normalde 40 la döndüğü yerleri 60 la dönünce heyyyt be işte yol tutuş bu deyip gelmiş evine ve onca mühendisin aklına gelmeyen şeyi kendisi buldugu için yastığa başını rahatca koyarak uyumuş:Sct 001: sonra gelelim bana bahtsız bedevi yani bu ben oluyorum:Sct 001: tamam sucluyum arabayı expere sokmak lazımdı ama abilerimin dediğine göre expertiz boş para tuzagıydı sanayideki kamil usta 40 yıldır bu işi yapıyordu o arabayı 100 metreden görse lastik diş derinliğinin 7.56 mm olduğunu bile bilebilirdi:Sct 001: baktı etti al yegenim araba güzel dedi bizde ona güvendik aldık.aylardan beri hoplayarak zıplayarak yolculuk yaptık soranlara bu arabanın özelliği böyle yol tutusa önem verilmiş abi güvenlik ön planda nede olsa seat dedik:Sct 001:halbuki bizim yayı kesen salak amortisörün orjinal oldugunu hiç hesaba katmamış.Tabi benimde ilk göz agrım ilk arabam toz kondurmuyorum bu arabalar böyle demekki diyorum sonunda 2 ay önce ön takım aglamaya başladı gittik rotcuya adam bi parca listesi çıkardı istanbuldan ankaraya duble yol olur:Sct 001: amortisörler rot bası vs aklınıza ne geliyorsa var.Daha önceki ön takım konumu okuyanlar bilir gittim özel olarak yetkili servisten cupra burcu bile aldım belki araba daha iyi olur diye ama yok arkadaş yine aynı.İşin vahim kısmıda ön takımı yapan ustanın benim defalarca sormama ragmen usta varmı başka bişey bak varsa gidip alıp geleyim yeniden uğrasmayalım dememe yok kardeşim bişey sende var ya taşmı kaynatıp içelim demesi.Anlicagınız yaylar kesik amortisör orjinal cukurdan gecerken yay işini tam yapamıyor onun yarım bıraktıgı işi amortisör halletmeye çalışıyor oda dibe çöküp takkk... malzemelerin fiyatını sordum bugun 4 yay 2 amortisör rulmanı 2 amortisör tablası 400 lira 200 de işçilk ücreti var en kısa zamanda malzemeleri alıp harekete geçeceğiz inşallah bu arada arıyorum forumuna yazdım cordoba 2004 1.4 tdi orjinal yay arıyorum eşinde dostunda olanlar yönlendirirse çok makbule gecer ücrette anlaşırız alırız.Saygılar iyi forumlar

puncher
08-07-2015, 12:45
Aynı problem bendede var öle abartacak bir durum yok bence. İbiza ve Cordobalarda olan bir durum bu. Çukurlardan dikkatsiz hızlı geçince tak diye vuruyor. Arabayı bildim bileli bu durum böyle.

bahadır abi tamam araba sesli biraz bunu kabul ediyorum.ama benim aracta gercekten abartı bir durum sözkonusu yani daha önce cordoba filan kullanmadım ama bir sorun olduğu belliydi.yerlerimiz yakın olsa gelip senin araca bir bakmak isterdim ama üsküdardasın

puncher
08-07-2015, 12:48
sana yakın olan ikitellide güven amortisör var yada sankoda kobra rot balans a git baktır çözülür mevzu arabadan soğma hemen :)

deniz abi sen bindin benim arabaya o amortisörün dibe vurma sesini duyamadın polis filan var diye yavas gittik o sesi bi duysaydın varya çabuk çek saga teker koptu derdin:Sct 001:

BlueLine
08-07-2015, 12:49
crowned ismail Batum Yusuf Tural king_cpt Bahadır Sabaş 34Deniz fuatsahin970leonfatih KırmızıŞeytan abilerim dün itibariyle sorunu halledemesemde çözümünü bulduk sıkıntı yaylarda.Bizim arabanın eski sahibi boş arkadaş birgün evde divanda uzanırken kafasında bi ampul yanmış koskoca audi, wolsvogen mühendislerinin onca ar-ge den sonra bile akıllarına gelmeyen bişey bulmuş:Sct 001:küçüçük bir masrafla arabayı viraj canavarı yapmaya karar vermiş hemen soluğu ilçedeki demirci rahmi ustada almış:Sct 001: Ustam şu yayları ucundan azıcık keselim demiş rahmi usta dururmu tabi yegenim demiş almış eline jet taşını yayların birinden biraz kesmiş sonra diğerinide kesmiş bakmışlar aynı değil az bişey daha soldan alalım az bişey daha sagdan alalım derken eşitlemişler boyları:Sct 001: Bizim aslan binmiş arabaya bi deneme yapayım demiş normalde 40 la döndüğü yerleri 60 la dönünce heyyyt be işte yol tutuş bu deyip gelmiş evine ve onca mühendisin aklına gelmeyen şeyi kendisi buldugu için yastığa başını rahatca koyarak uyumuş:Sct 001: sonra gelelim bana bahtsız bedevi yani bu ben oluyorum:Sct 001: tamam sucluyum arabayı expere sokmak lazımdı ama abilerimin dediğine göre expertiz boş para tuzagıydı sanayideki kamil usta 40 yıldır bu işi yapıyordu o arabayı 100 metreden görse lastik diş derinliğinin 7.56 mm olduğunu bile bilebilirdi:Sct 001: baktı etti al yegenim araba güzel dedi bizde ona güvendik aldık.aylardan beri hoplayarak zıplayarak yolculuk yaptık soranlara bu arabanın özelliği böyle yol tutusa önem verilmiş abi güvenlik ön planda nede olsa seat dedik:Sct 001:halbuki bizim yayı kesen salak amortisörün orjinal oldugunu hiç hesaba katmamış.Tabi benimde ilk göz agrım ilk arabam toz kondurmuyorum bu arabalar böyle demekki diyorum sonunda 2 ay önce ön takım aglamaya başladı gittik rotcuya adam bi parca listesi çıkardı istanbuldan ankaraya duble yol olur:Sct 001: amortisörler rot bası vs aklınıza ne geliyorsa var.Daha önceki ön takım konumu okuyanlar bilir gittim özel olarak yetkili servisten cupra burcu bile aldım belki araba daha iyi olur diye ama yok arkadaş yine aynı.İşin vahim kısmıda ön takımı yapan ustanın benim defalarca sormama ragmen usta varmı başka bişey bak varsa gidip alıp geleyim yeniden uğrasmayalım dememe yok kardeşim bişey sende var ya taşmı kaynatıp içelim demesi.Anlicagınız yaylar kesik amortisör orjinal cukurdan gecerken yay işini tam yapamıyor onun yarım bıraktıgı işi amortisör halletmeye çalışıyor oda dibe çöküp takkk... malzemelerin fiyatını sordum bugun 4 yay 2 amortisör rulmanı 2 amortisör tablası 400 lira 200 de işçilk ücreti var en kısa zamanda malzemeleri alıp harekete geçeceğiz inşallah bu arada arıyorum forumuna yazdım cordoba 2004 1.4 tdi orjinal yay arıyorum eşinde dostunda olanlar yönlendirirse çok makbule gecer ücrette anlaşırız alırız.Saygılar iyi forumlar

Hadi gözün aydın. Tahmin ettiğim olmuş işte adam şahinci doğancı kafasıyla orjinal yayları kestirmiş ;) sen onları yenile mis gibi olur aracın.

puncher
08-07-2015, 12:50
puncher yaylarda işlem olduğu kesin arkadaşlar da söylemiş zaten yaylar kısa olduğu için direk amortisöre vuruyor 5lik yay taktığımda aynı sorunu yaşamıştım tavsiyem spor yay takmış arkadaşlardan orjinal yaylarını alabilirsin sorununu çözecektir

aynen abi yaylarda işlem varmış hemde ne işlem bari dogru düzgün kesseydiniz mereti onu bile yapamamışlar:Sct 001:

puncher
08-07-2015, 12:54
Hadi gözün aydın. Tahmin ettiğim olmuş işte adam şahinci doğancı kafasıyla orjinal yayları kestirmiş ;) sen onları yenile mis gibi olur aracın.

aynen kardeşim adam rezil kepaze etmiş yayları durduk yere bi sürü masraf cıkardı bana neyse canımız sagolsun parayla halledilcek şeyleri kafaya takmamak lazım:)

ismail
08-07-2015, 12:55
şu şasi numaranı atara mısın orijinal yaylarına ve fiyatına bakalım
inşallah en kısa sürede temin edebilirsin
malzeme parça kodları birbirini tutarsa belki şu ilan işini görür
SEAT IBIZA - CORDOBA SOL AMORTİSOR KOMPLE TAKIM - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 191670609 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-seat-ibiza-cordoba-sol-amortisor-komple-takim-191670609/detay)

ismail
08-07-2015, 12:58
şu ilanlardaki araçlar benzinli ise yine işini görebilir
SEAT CORDOBA PARÇA PARÇA SATLIK ....... ÇAVUŞ VOLKSWAGEN DEN - Türkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 217617790 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-seat-cordoba-parca-parca-satlik-cavus-volkswagen-den-217617790/detay)

SEAT CORDOBA 2010 PARÇA PARÇA SATLIK ......ÇAVUŞ VOLKSWAGEN DEN - Türkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 217618172 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-seat-cordoba-2010-parca-parca-satlik-cavus-volkswagen-den-217618172/detay)

puncher
08-07-2015, 13:05
ismail çok sagol abi her işimize koşuyosun allah razı olsun.vsszzz6lz4r173851 sasi nosu bu abi

Emre
08-07-2015, 13:06
puncher sorunun çözülmesine senin adına sevindim şimdi yay lazım belki bu vesile ile spor yay alırsın :)

puncher
08-07-2015, 13:12
şu şasi numaranı atara mısın orijinal yaylarına ve fiyatına bakalım
inşallah en kısa sürede temin edebilirsin
malzeme parça kodları birbirini tutarsa belki şu ilan işini görür
SEAT IBIZA - CORDOBA SOL AMORTİSOR KOMPLE TAKIM - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 191670609 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-seat-ibiza-cordoba-sol-amortisor-komple-takim-191670609/detay)

cok teşekkürler arastırmaların için abi bu sadece sol taraf hemde kullanılmış belki yaylar özelliğini yitirmiş olabilirmi sıfır almak daha iyi galiba yada forumdan birinden varsa daha iyi olur ben bu çıkmacılara pek güvenmiyorum.forumdan alırsak hiç değilse bişey oldugunda böyle böyle oldu deriz.

puncher
08-07-2015, 13:15
puncher sorunun çözülmesine senin adına sevindim şimdi yay lazım belki bu vesile ile spor yay alırsın :)

aman abi ben sporla filan uğraşamam işe gidip geliyorum rahatsız etmesin beni sallamasın fazla yeter:Sct 001:şimdi spor yay alırsak ona amortisörde lazım olur maliyet yükseliyo

Emre
08-07-2015, 13:21
aman abi ben sporla filan uğraşamam işe gidip geliyorum rahatsız etmesin beni sallamasın fazla yeter:Sct 001:şimdi spor yay alırsak ona amortisörde lazım olur maliyet yükseliyo

max 30mm spor yaylarla pekte sorun olmuyor ama tabi konfor dersen orj şaşmıyacan :)

puncher
08-07-2015, 13:29
max 30mm spor yaylarla pekte sorun olmuyor ama tabi konfor dersen orj şaşmıyacan :)

aynen abi ben konfordan yanayım.10 kmlik yolu trafikten 1 saatte gidiyorum nerde kullanıcam ben aracın viraj kabiliyetini hiç değilse rahat ulaşım yapmış olurum :) seytan diyo al bi ford mondeo 2.0 tdci gemi gibi cokta ucuz araba çokta konforluymuş passat gibi diyorlar:Sct 001:

34Deniz
08-07-2015, 13:40
deniz abi sen bindin benim arabaya o amortisörün dibe vurma sesini duyamadın polis filan var diye yavas gittik o sesi bi duysaydın varya çabuk çek saga teker koptu derdin:Sct 001:

bir kac kere ibizadada geldi kütt diye bir ses geliyor çukurlarda acaba o sesmi ?
gel bkalım ya merak ettim aynı sesmi diye :) yok korkma kopmaz kolay kolay teker :D

ismail
08-07-2015, 13:44
ismail çok sagol abi her işimize koşuyosun allah razı olsun.vsszzz6lz4r173851 sasi nosu bu abi

sende sağolasın kardeşim
Mevlam cümlemizden razı ve memnun olsun
yay adet fiyatı yaklaşık 180 tl x 2 = 360 tl
an itibari ile senin aracın kaydı gözükmüyor
biraz bekleyeceğiz
senin aracın motor kodu bby miydi

cok teşekkürler arastırmaların için abi bu sadece sol taraf hemde kullanılmış belki yaylar özelliğini yitirmiş olabilirmi sıfır almak daha iyi galiba yada forumdan birinden varsa daha iyi olur ben bu çıkmacılara pek güvenmiyorum.forumdan alırsak hiç değilse bişey oldugunda böyle böyle oldu deriz.

yaylara kolay kolay birşey olmaz
mesela spor yaylar ömür boyu garantilidir
fabrikadan aracın üzerinde çıkanlara da birşey olacağını sanmıyorum

34Deniz
08-07-2015, 13:44

yayları al güven amortisöre bir ugra bence sen yinede :) adamlar amortisör üzerine uzman :)

puncher
08-07-2015, 13:57
ismail amf benim motor kodu ismail abi servis baya pahalıymış.aslında bi ikitelliye gitmek lazım orda cıkmacılarda yay vardırda insan güvenemiyorki ben yine sıfır alıcam.

puncher
08-07-2015, 13:59
yayları al güven amortisöre bir ugra bence sen yinede :) adamlar amortisör üzerine uzman :)

deniz abi olmassa yarın bi ugrarım yanına sabah senin arabayada bakarız.kendimi ayarladığım zamanda gideriz o dediğin yere

ersnbzkrt
08-07-2015, 14:02
ismail amf benim motor kodu ismail abi servis baya pahalıymış.aslında bi ikitelliye gitmek lazım orda cıkmacılarda yay vardırda insan güvenemiyorki ben yine sıfır alıcam.
Ben dün oradaydım servisteki 120lira'lık parçaya 150 lira dediler [emoji1] neyin ne kadar edeceğini pek bilmiyorlar, neye tutturursak mantığı var

puncher
08-07-2015, 14:06
ersnbzkrt abi onların çoğu zaten gece araba indiren adamlar ne bekliyordunki arabayı parcalayıp satıyorlar. yada ufaktan kaza gecirmiş aracları perte cıkartan adamlarla anlaşıp ihaleyle alıp parcalıyorlar.ben 2014 model leonun sadece sol camurluktan darbeli diye perte cıkarttıklarını gördüm

ersnbzkrt
08-07-2015, 14:10
ersnbzkrt abi onların çoğu zaten gece araba indiren adamlar ne bekliyordunki arabayı parcalayıp satıyorlar. yada ufaktan kaza gecirmiş aracları perte cıkartan adamlarla anlaşıp ihaleyle alıp parcalıyorlar.ben 2014 model leonun sadece sol camurluktan darbeli diye perte cıkarttıklarını gördüm
Allah ıslah etsin abi ne diyelim. Elbet çıkar

ismail
08-07-2015, 14:14

profilinde aracı kısmındaki s-rider a gözüm takılıyor
bende hep benzinli olarak algılıyorum
senin aracın 2004 ise signo olması lazım
6Q0411105AF

34Deniz
08-07-2015, 15:12
deniz abi olmassa yarın bi ugrarım yanına sabah senin arabayada bakarız.kendimi ayarladığım zamanda gideriz o dediğin yere

o sesi benim arabada duymak için sağlam bir çukura girmek gerekiyor yanlız :) aman birde sabah falan erkenden uyandırma :D her zaman öğlen gibi uyanıyorum , anca kendime geliyorum ;)

MK3 thered
08-07-2015, 15:35

Standart bir Cordoba ile karşılaştırıp yüksekliğine bak anlarsın işte kesilmiş mi kısalmış mı, gerçi ses olması için ciddi kısa olması lazım...

puncher
08-07-2015, 22:18
Standart bir Cordoba ile karşılaştırıp yüksekliğine bak anlarsın işte kesilmiş mi kısalmış mı, gerçi ses olması için ciddi kısa olması lazım...
Keserken rezil etmisler abi duzgun kesseler yine sorun yok biri uzun biri kisa duruyo nerdeyse

puncher
08-07-2015, 22:19
o sesi benim arabada duymak için sağlam bir çukura girmek gerekiyor yanlız :) aman birde sabah falan erkenden uyandırma :D her zaman öğlen gibi uyanıyorum , anca kendime geliyorum ;)

Sabah 6 gibi oradayim abi hic merak etme gec kalmam😄

puncher
08-07-2015, 22:23
ismail abi sen bi kere daha soylemisdin ama secenekler arasinda 1.4 tdi signo diye bi secenek yok hatta 34Deniz abiyle bakmistik bende 1.4 tdi oldugu belli olsun diye boyle yaptim araba amf motor signo abi dogrudur

ismail
08-07-2015, 22:35
ismail abi sen bi kere daha soylemisdin ama secenekler arasinda 1.4 tdi signo diye bi secenek yok hatta 34Deniz abiyle bakmistik bende 1.4 tdi oldugu belli olsun diye boyle yaptim araba amf motor signo abi dogrudur

eyvallah kardeşim
keşle şu biçmi oturtabilsek
model, donanım, motor + şanzıman
cordoba signo 1.4 tdi gibi
neyse sağlık olsun
sonuçta ürüne ulaştık
bundan sonrası sende artık
inşallah en kısa sürede temin edersin

puncher
08-07-2015, 22:47
ismail insallah ismail abi allah razi olsun.hayirli aksamlar

puncher
08-07-2015, 22:56
ismail abi profili duzenledim orda kendiniz biseyler yazin diye bi secenek var ordan yaptim olmusmu.

onurcicek
08-07-2015, 23:06

Çok geçmiş olsun sorunu bulmanıza sevindim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi Z.

ismail
08-07-2015, 23:21
ismail insallah ismail abi allah razi olsun.hayirli aksamlar

Mevlam cümlemizden razı ve memnun olsun kardeşim

ismail abi profili duzenledim orda kendiniz biseyler yazin diye bi secenek var ordan yaptim olmusmu.

eyvallah nisbeten olmuş
2004 Cordoba Signo 1.4 TDI şeklinde olsa daha mı güzel olacak ne
sanırım bu Batum kardeşimin talebi idi buda olmuş bu arada
bu güzelliği Mustafa m yapmıştır eline sağlık

puncher
08-07-2015, 23:45
onurcicek Cok sagol tesekkur ederim kardesim

puncher
08-07-2015, 23:47
ismail aynen abi bu sekilde daha guzel olmus

dodurgalı
26-11-2015, 12:14
dostum bende de 2005 1.4 s-ridr var tek kişi ile pek o sesi duymadım ama annemlerle felan binip 5 kişi olunca birde 100 km üstünde hızla gidersem aynı sesi duyuyorum lastiklerim seninkinin aynı marka modeli sıfır daha

CounTDowN
27-11-2015, 10:19
dostum bende de 2005 1.4 s-ridr var tek kişi ile pek o sesi duymadım ama annemlerle felan binip 5 kişi olunca birde 100 km üstünde hızla gidersem aynı sesi duyuyorum lastiklerim seninkinin aynı marka modeli sıfır daha

+1 bende aynı problemi yaşıyorum. 2 kişi ile sorun yok ama arkaya adam oturunca çukurlar tam bir çile makinesi...