PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedeni açıklanmalıydı diye düşünüyorum...

by_carizma
02-04-2008, 18:16
Arkadaşlar,

Biliyorsunuz burada çok güzel arkadaşlıklar dostluklar paylaşılıyor herkez herkezin yardımına koşuyor. Fakat öyle bir an geliyorki o güzel anıları veya yardımları bulunan arkadaşlar ceza alabiliyor forum kurallarına uymadığı için. Tanıyıp tanımamak önemli değil ceza alanı ama neden aldığı hiç bir şekilde açıklanmıyor bizde kuşkuyla duruyoruz. Bence bu sct ailesinde olumsuz bir yön gibime geliyor. En azından neyden dolayı ceza aldığı belirtilirse, denilirki ha şundan dolayı ceza aldı haketti ve banlandı... Fakat böyle ansızın cezalar açıklama duymadan şahsım adına söylüyorum acaba bize ne zaman sıra gelecek kuşkuşu uyandırıyor. Benim düşüncem bir cümlede olsa ufak bir açıklama eklenmeli. İyi niyetle sorduğumu sanırım biliyorsunuzdur :)

HHaKo
02-04-2008, 19:27
forumun en altına bi göz at orda ceza ve ban alan üyeleri açıklıyorlar.

sameterten
02-04-2008, 19:28
evet abi ban yiyen ve ceza alan kişiler en altta konu başlığı halinde açıklanmış

atakan
03-04-2008, 10:45
hiçkimse sebepsiz yere uzaklaştırılmıyor buna emin ol....
uzaklaştırılan üyelerimiz de sizlerin forum içerisinde doğru paylaşım ve doğru bir forum içerisinde olmanız için uzaklaştırılıyor...
taktir edersinizki bir kuruluş veya bir birimin kendi içerisinde ayakta kalabilmek adına kuralları olması gerekiyor.... ki bu kurallar doğru forum paylaşımcıları için çok önemli....
kimin neden ve niçin uzaklaştırıldığını ise linkten öğrenebilirsin...
http://www.seatclubturkey.com/forum/forumdisplay.php?f=109 (http://www.seatclubturkey.com/forum/forumdisplay.php?f=109)

quoasimodo
03-04-2008, 10:51
uzaklaştırılan üyelerimiz de sizlerin forum içerisinde doğru paylaşım ve doğru bir forum içerisinde olmanız için uzaklaştırılıyor...
taktir edersinizki bir kuruluş veya bir birimin kendi içerisinde ayakta kalabilmek adına kuralları olması gerekiyor.... ki bu kurallar doğru forum paylaşımcıları için çok önemli....
http://www.seatclubturkey.com/forum/forumdisplay.php?f=109 (http://www.seatclubturkey.com/forum/forumdisplay.php?f=109)
katılıyorum

syam
03-04-2008, 11:07
. En azından neyden dolayı ceza aldığı belirtilirse, denilirki ha şundan dolayı ceza aldı haketti ve banlandı......

Sanırım esas soru bu bu topicteki.Ban alanlar acıklanıyor amenna ama neden ban aldı ne oldu ne bitti bilinmiyor vede haklı olarak bizlerde kurbanlık koyun gibi hisler bas gosteriyor. Banlama işleminden sonra sebebide bizlerle paylaşmanız daha demokratik olacaktır...

atakan
03-04-2008, 11:39
siyami'cimmm:):):)
forum içerisinde uyulması gereken kurallarımız var....
mesela izinsiz reklam.... forum içerisinde konuyu saptırmak... tahrik edici msj yazmak...
yönetim dışı organizasyon düzenlemek....
ve bazı sebepler forum içerisine paylaşılamayacak kadar kötü olduğundan hepsi için tek tek banlanma sebebi yazılmıyo...
ama uzaklaştırılan üyeye bilgilendirme ve sebebi yazan bir mail gönderiliyo.....
ve ayrıca hiçkimse burda kurbanlık koyun değil:D:D:D hepimiz seatclubturkey'i oluşturan bireyleriz.....
seni seviyorum siyami hayırlı forumlar diliyorum....:D:D:D

gökhan_bolkan
03-04-2008, 11:59
sitenizi uzun zamandır takip ediyordum ancak üye olmakta biraz geç kaldım sayılır,arkadaşların tereddütlerine ben de katılıyorum banlanan üyeler hakkında neden ve nasıl olduğu açıklanırsa bizlerde aydınlanacağız,aranızda bu kadar zamandır bulunan üyelerin çok kötü şeyler yaptığını düşünmüyorum,yalnızca son banlanan kişi için konuşmuyorum benim de arkadaşlarımın çoğu banlandı ve biz bunları üzülerek izliyoruz,kuralları birkaç defa okudum banlanan üyeye neden ikinci bir şans tanınmıyor..herkes kurallara uyuyoruz diyerek kendini savunuyor bu kuralları da insanların koyduğunu ve değiştirilip yumuşatılabileceğini unutmamalıyız..benim önerim banlanmadan önce uzaklaştırma verilip daha sonra gerekenin yapılmasıdır.

atakan
03-04-2008, 12:07
sitenizi uzun zamandır takip ediyordum ancak üye olmakta biraz geç kaldım sayılır,arkadaşların tereddütlerine ben de katılıyorum banlanan üyeler hakkında neden ve nasıl olduğu açıklanırsa bizlerde aydınlanacağız,aranızda bu kadar zamandır bulunan üyelerin çok kötü şeyler yaptığını düşünmüyorum,yalnızca son banlanan kişi için konuşmuyorum benim de arkadaşlarımın çoğu banlandı ve biz bunları üzülerek izliyoruz,kuralları birkaç defa okudum banlanan üyeye neden ikinci bir şans tanınmıyor..herkes kurallara uyuyoruz diyerek kendini savunuyor bu kuralları da insanların koyduğunu ve değiştirilip yumuşatılabileceğini unutmamalıyız..benim önerim banlanmadan önce uzaklaştırma verilip daha sonra gerekenin yapılmasıdır.

ilk önce uyarı msj ları gönderiyoruz fakat o uyarıları dikkate almadığından dolayı direk uzaklaştırlamaya maruzzz kalıyo.....
ayrıca burada neden uzaklaştırıldığını yazmak da biraz karşı tarafı inciteceğini düşündüğümüzden dolayı paylaşılmıyo...

*Administrator*
03-04-2008, 12:09
Ben inciltirim yani açıklarım bundan sonra sorun değil dert etmeyin böyle şeyleri :)

gökhan_bolkan
03-04-2008, 12:16
Tuğrul sen yokken banlanan üyelere bi "rahşan affı" çıkarırsın artık :D

*Administrator*
03-04-2008, 12:18
O kadarınıda istersen yuh artık derim nerden bulacam tek tek :) bence fazla zorlamayın :P bundan sonra yaparız...

by_carizma
03-04-2008, 13:40

Atakan bence Siyami abi benim ne demek istediğimi asıl anlatmak istediğimi çok güzel yorumlamış ben bunu soruyorum aslında.... Banlanan isimleri görüyoruzda neden banlanılıyor bunlar bilinmiyor, en azından neden banlandığı bilinse bizlerinde hata yapma oranları düşer haa bak bu şöyle yaptıda banlandı bizde banlanmayalım diyebiliriz... Vede o kadar burda diyaloglarımız oluyor anlamadığımız bilmediğimiz sebepten dolayı uçup gidiyorlar bu bana yanlış geliyor. Siyami abinin dediği gibi bunu bizlerle paylaşırsanız daha adaletli ve demokratik olacaktır.

. En azından neyden dolayı ceza aldığı belirtilirse, denilirki ha şundan dolayı ceza aldı haketti ve banlandı......

Sanırım esas soru bu bu topicteki.Ban alanlar acıklanıyor amenna ama neden ban aldı ne oldu ne bitti bilinmiyor vede haklı olarak bizlerde kurbanlık koyun gibi hisler bas gosteriyor. Banlama işleminden sonra sebebide bizlerle paylaşmanız daha demokratik olacaktır...

*Administrator*
03-04-2008, 13:48
Serbay ben anladım ve tamam dedim konu kapandımı artık?

by_carizma
03-04-2008, 21:11
Yahu Tuğrul üstad kızılacak birşey yokki neden kızıyorsun? Ama yinede oki anlaşılmıştır konuyu kilitleyebilirsiniz.