PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hızlanma sorunsalı

Mdmd
15-07-2015, 20:55
Arkadaşlar merhaba 2015 model Leon 1.6 TDI DSG kullanıcısıyım.Aracım daha 6000 km de fakat iki gündür kullanırken gaz pedalına daha fazla basmam gerekiyor hızlanması için ve eskisi gibi atak değil tüketim de şehir içi 10.4 lere Yükseldi pedal da bir sıkıntımı var acaba ? motorda eskisinden daha cok bağırıyor hızlanmadıgından yani açıkçası araba kendini yola atmıyor.Gitmesi gerektiği gibi gitmiyor.yorumlarınızı bekliyorum

Cenk_
15-07-2015, 21:43
Yakıtını değiştir bence. 1-2 depo Shell nitro kullanmanı tavsiye ederim

Discotronic
23-11-2015, 13:57
Konuyu hortlatıyorum. :)

Benim 1.2 TSI DSG Ibiza'da rodaj süresinden sonra dikkatimi çeken bir ani hızlanamama durumu var. Sizlere danışmak istedim.

Örneğin, akan trafikte giderken sollama ihtiyacı duyuyorum. Çabuk hızlanmak için pedala iyice basıyorum, ama dip yapmadan.
Araba 3-4 saniye hiç hızlanma tepkisi vermiyor. 3-4 saniye geçtikten sonra motor (turbo?) sesi duyulur hale geliyor ve araba resmen öne fırlıyor.

Kesin diyemem ama, sanırım rodaj süresi dolmadan önce daha çabuk tepki veriyordu diye düşünüyorum. Acaba ben bir şeyi yanlış mı yapıyorum? Pedalı dip mi yapmak lazım bu tip sollamalarda?

Turbonun devreye girmesi için belli devirler gerekiyor vs, ama sollama yapmak için motorun buna ihtiyaç duymaması lazım diye de düşünüyorum.

Siz ne dersiniz, bu yaşadığım şey normal midir? ismail abi, senin de yorumun kıymetli, zahmet vereceğim sana da. :)

ismail
23-11-2015, 14:10
Konuyu hortlatıyorum. :)

Benim 1.2 TSI DSG Ibiza'da rodaj süresinden sonra dikkatimi çeken bir ani hızlanamama durumu var. Sizlere danışmak istedim.

Örneğin, akan trafikte giderken sollama ihtiyacı duyuyorum. Çabuk hızlanmak için pedala iyice basıyorum, ama dip yapmadan.
Araba 3-4 saniye hiç hızlanma tepkisi vermiyor. 3-4 saniye geçtikten sonra motor (turbo?) sesi duyulur hale geliyor ve araba resmen öne fırlıyor.

Kesin diyemem ama, sanırım rodaj süresi dolmadan önce daha çabuk tepki veriyordu diye düşünüyorum. Acaba ben bir şeyi yanlış mı yapıyorum? Pedalı dip mi yapmak lazım bu tip sollamalarda?

Turbonun devreye girmesi için belli devirler gerekiyor vs, ama sollama yapmak için motorun buna ihtiyaç duymaması lazım diye de düşünüyorum.

Siz ne dersiniz, bu yaşadığım şey normal midir? ismail abi, senin de yorumun kıymetli, zahmet vereceğim sana da. :)

estağfurullah kardeşim
sanırım aracına alıştın ve gitmiyormuş gibi geliyor
yalnız şuna dikkat etmeni tavsiye ederim
aracın dsg olduğundan gaza bastığında fırlaması için devrin 1500 ün üstünde olması lazım
bir veya iki alt vitese geçmek için gaza tam pedal yaptığında araç atak yapacaktır

Discotronic
23-11-2015, 14:22
aracın dsg olduğundan gaza bastığında fırlaması için devrin 1500 ün üstünde olması lazım
bir veya iki alt vitese geçmek için gaza tam pedal yaptığında araç atak yapacaktır

Gözden kaçırdığım nokta bu sanırım üstad. O zaman devire göre pedalı ayarlamam lazım. Rahatladım şimdi.

Çok sağ olasın ağabey, öğreniyoruz sayenizde... :)