PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seramik kaplama hk.

KenBlock
16-07-2015, 19:55
Bir arkadasim arabaya seramik kaplama yaptirmayi düşünüyormuş. Aramizda yaptiran varsa , onerdigi mekani yazabilirmi . Butce max 750 tl.

Bu seramik kaplama hakkında yorumlariniz.nedir .

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KenBlock
16-07-2015, 20:59
Güncel

yuzufyılmaz
16-07-2015, 21:02
Bir arkadasim arabaya seramik kaplama yaptirmayi düşünüyormuş. Aramizda yaptiran varsa , onerdigi mekani yazabilirmi . Butce max 750 tl.

Bu seramik kaplama hakkında yorumlariniz.nedir .

Başkan o bütçeye markalı bir yerde çok zor anca tanıdık vs olcak ama yine zor normal oto yıkamacılarda anca yapabilirsiniz ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

KenBlock
16-07-2015, 21:02
Başkan o bütçeye markalı bir yerde çok zor anca tanıdık vs olcak ama yine zor normal oto yıkamacılarda anca yapabilirsiniz ..

1000 tl cikacak yani.

yuzufyılmaz
16-07-2015, 21:04
1000 tl cikacak yani.

Başkan şöyle hesap et :) meguiars sonax istanbuldaki gold paketleri o para seramik ben araştırmadım ama bir kaç yapana şahit oldum 1.500-2.500 arasında değişiyor . Hiç fiyat aldın mı peki sen ?

KenBlock
16-07-2015, 21:07
Başkan şöyle hesap et :) meguiars sonax istanbuldaki gold paketleri o para seramik ben araştırmadım ama bir kaç yapana şahit oldum 1.500-2.500 arasında değişiyor . Hiç fiyat aldın mı peki sen ?

Abi hic.bilgim yok.fiyatta almadim .ben.degil arkadas ariyor on yardimci olayım diye actim konuyu . O zaman 1000tl çıkarsın cebten . Varmi onerdigin avrupa yakası mekan .

yuzufyılmaz
16-07-2015, 21:09
Abi hic.bilgim yok.fiyatta almadim .ben.degil arkadas ariyor on yardimci olayım diye actim konuyu . O zaman 1000tl çıkarsın cebten . Varmi onerdigin avrupa yakası mekan .

Avrupada yok malesef ama salihalan tanıdığı vardı kardeşim salihte orada yapmıştı ( eski aracını :) ) bir konuşun yardımcı olur salih

KenBlock
16-07-2015, 21:09
Avrupada yok malesef ama salihalan tanıdığı vardı kardeşim salihte orada yapmıştı ( eski aracını :) ) bir konuşun yardımcı olur salih

Tamam abi bekliyorum salih abinin cevabini .

yuzufyılmaz
16-07-2015, 21:10
Tamam abi bekliyorum salih abinin cevabini .

Müşteri hizmetleri görünce döner kankam ;)

MuRDocK
16-07-2015, 22:23
''GERÇEK'' seramik kaplama aracın boya vs namına her işi bittikten sonra toz boya şeklinde kurumuş fırınlanmış boya üzerine elektrosatik şekilde püskürtülerek ve fırınlanarak yapılan bir işlemdir. diğer türlü yapılan tüm seramik işlemlerin sadece adı seramiktir. günümüzde bunu yapan italyan alman ve amerikan araçlarının bazı modelleri için uygulayan firmalardır. fabrika çıkışı olarak. (bilginize).

SMuRF
16-07-2015, 22:31
''GERÇEK'' seramik kaplama aracın boya vs namına her işi bittikten sonra toz boya şeklinde kurumuş fırınlanmış boya üzerine elektrosatik şekilde püskürtülerek ve fırınlanarak yapılan bir işlemdir. diğer türlü yapılan tüm seramik işlemlerin sadece adı seramiktir (bilginize).
Kesinlikle katiliyorum benim arastirmalarimda bu sekilde

MuRDocK
16-07-2015, 22:38
Kesinlikle katiliyorum benim arastirmalarimda bu sekilde

bilgi paylaştıkça çoğalır teşekkürler dostum. her ne kadar mesleğimi yapmasamda şu an boşuna 4 yıl otomotiv okumadık :) araç yıkama yada car care yerlerde yapılan işlemler (evet boyayı koruyan ve sağlamlaştıran bir yapı olsa da) cila işleminin daha kalitelisinden başka birşey değil. günümüzde torna freze gibi aletlerin çakıları dahi sarsıntısız çalışma ortamında en uzun ömürlü körelmeyen ''gerçek'' seramik malzeme olarak kullanılıyor. kalmış ki bunu yapan ustalar ''hep biz yıkarsak-kendi şampuanı ile yıkanır vs vs'' dedikleri halde maksimum 5 yıl ömür biçiyorlar ''seramik'' kaplamalarına. yinede araçlar güzelleşiyor mu bu işlem ile? EVET. boya daha uzun ömürlü olabiliyor mu? kısman EVET geriye sadece ücreti değer mi sorusu kalır.

karapanter21
16-07-2015, 23:13
arkadaşlar ben seramik mühendisliği okuyorum..5.sınıftayım..ve size sadece söyleyeceğim fırınlanmayan hiçbir yöntem seramik adını alamaz..yani yapılan işlemden sonra aracın fırına girmesi şart..bunun dışındakilerinin adı seramik kaplamadır sadece..kolay gelsin :)

salihalan
17-07-2015, 16:37
Müşteri hizmetleri görünce döner kankam ;)

yardımcı olurum tabi yaaa :) 05395881968 burdan ulaş bana başkan KenBlock

patrıot
17-07-2015, 19:34
Nano kaplama yap derim....
Malzemesi 150-200 tl tutuyor.
Uygulamasını kendiside yapabilir....

barisceviz
17-07-2015, 19:52
Abi bende yaptirdim bence gerek yok.

Vanery
18-07-2015, 14:17
Nano kaplama yap derim....
Malzemesi 150-200 tl tutuyor.
Uygulamasını kendiside yapabilir....

Biri nano mu dedi [emoji4]

http://youtu.be/_yelTQzcEuU

156serhat
18-07-2015, 17:25
50 ml bir sıvıyla bütün aracı kaplamak bana biraz para tuzagı gibi geliyor. ve tanıdık bir yerde yaptırmazsan bu 50ml lik sıvıyı 3 aracta bile kullanıyorlarmıs.

BoraErgun
19-07-2015, 02:39
Oncelikle herkese selamlar,
Seramik koruma dedigimiz urun arac uzerinde bir katman olusturmaktadir.Bu katman marka marka kalicik degerleri tasimaktadir. Puskurtulerek yapilmasi ya da uygulama sonrasi firina girmesi gibi durumlar ihtiyac degildir.Bazi markalarin urunleri puskurtme yontemiyle yapilmaktadir bu da isin show kismina giriyor. Mevcut iklim sicakliginda bu urun 10-24 saat araliginda kurlesme saglayarak aracin uzerinde gorevini yapmaya baslayacaktir. Asagidaki resimde kullandigim bir markanin siseyi ters cevirerek kapagina damlatilip 24 saat bekledikten sonra aldigi hal mevcuttur.
http://i.hizliresim.com/EqQdYA.jpg (http://hizliresim.com/EqQdYA)

Bu urunler ortalama 30ml'lik siselerde gelirler ve arac basina sarfiyat 25 ml civarindadir ki bu sarfiyat profesyonel ellerde gerceklik kazanacaktir.
Benim sizlere tavsiyem kendi uygulamanizi yapacaksaniz markalarin reklamlarina aldanmayin cunku yapilan darbe testleri 1 kat uygulanmis yuzeyde degil de 7-10 kat uygulama yapilmis yuzeyde gerceklestirilmektedir. Ayni etkiyi almak icin sanirim yapilacak uygulamanin sadece urun maliyeti 1500-2000 tl arasinda degisecektir ki hakli olarak buyuk bir iscilik ucreti gerceklestirmeniz gerecektir. Seramik korumalar tam anlamiyla profesyonellik gerektiren bir islem oldugu icin kendiniz uygulama yapmak yerine yaptirmayi tercih ediniz cunku urunu uygularken urunu arac uzerinde kurutmaniz size ekstra isler cikartacaktir ya da uygulama oncesi yuzeyi tam anlamiyla yag,kirden arindirilmadan yapilirsa urun vaad ettigi koruma suresini gerceklestiremeyecektir.
Saygilar