PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç kaplama için yardım

4rd4
25-07-2015, 09:02
Merhaba herkese aracım ibiza boyasız fakat tavan canımı sıkmaya basladı. Hafıf bulanıklık var sıyaha kaplamak dısında bır cozumu varmıdır? Zımpara cekılse cılalansa dıcem ama daha da ıncelır sanırım. Aracı kaplamayı dusunuyorum onerdıgınız yer var mı ankarada gmg dısında? Yaptıran var mı? Kafamdakı renk sarı veya beyaz.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SeFfAh
25-07-2015, 11:17
Aracı komple mi kaplamayı düşünüyorsunuz ?

Problem tavanda ise sadece bu kısmı ve arac renginize uyucak kaplamayla işinizi halledebilirsiniz , komple araç kaplama baya bir maliyetli olucaktır düşünüldüğünde .

Ankaradaki arkadaşlar yinede yardımcı olucaktır tarafınıza

tolgasecki06
25-07-2015, 13:15
Gmg'yi tek gecerim ama folioPlus diye bir yer var. Ankarada. Ama tavan disinda sıkıntı yoksa komple kaplmak daha masrafli ve gereksiz olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4rd4
25-07-2015, 14:17
Aracı komple mi kaplamayı düşünüyorsunuz ?

Problem tavanda ise sadece bu kısmı ve arac renginize uyucak kaplamayla işinizi halledebilirsiniz , komple araç kaplama baya bir maliyetli olucaktır düşünüldüğünde .

Ankaradaki arkadaşlar yinede yardımcı olucaktır tarafınıza
Sadece tavanda sıkıntı var aslında ama aracın rengını de degıstırmek ıstıyorum. Iscılıgın ıyı olması lazım. Onun dısında sadece tavanı kaplatmak ıstesem arac quartz gri bu renge yakın folyo bulunabılırmıkı?

4rd4
26-07-2015, 23:58
Yokmu hıc aracını kaplatan?

EndyCooL
27-07-2015, 00:40
http://www.seatclubturkey.com/ibiza-mk3-2002-2008/56325-tavan-cila-kalkmasina-cozum.html
4rd4 ;)

4rd4
27-07-2015, 08:15
http://www.seatclubturkey.com/ibiza-mk3-2002-2008/56325-tavan-cila-kalkmasina-cozum.html
4rd4 ;)
Bu konuyu gordum basarılı olmus bende bnm aracım rengınde folyo bulabılırsem kaplatırım ama yok sanırım. Parlak sıyah yapılabılır onuda ruhsata ıslemek gerekır mı?

EndyCooL
27-07-2015, 08:58
Bu konuyu gordum basarılı olmus bende bnm aracım rengınde folyo bulabılırsem kaplatırım ama yok sanırım. Parlak sıyah yapılabılır onuda ruhsata ıslemek gerekır mı?

Aracın siyahsa ruhsata işletmeye gerek yok. he diyosanki ton farkı olur kaplamacıların elinde illaki aracının rengine uygun bir renk vardır emin ol. çünkü kendi arabamdan biliyorum. normalde metalik boya aracım ve tavana kaplanan renkte metalikoldu çok hafif bir fark var oda detaylı bakıldığında ortaya çıkıyor.

bence iyisi mi bütün kaplamaıclara git aracınla kaplayan ustalar ellerindeki renk paletinden en uygununu bulurlar.

4rd4
27-07-2015, 09:01
Aracın siyahsa ruhsata işletmeye gerek yok. he diyosanki ton farkı olur kaplamacıların elinde illaki aracının rengine uygun bir ren vardır eminol. çünkü kendi arabamdan biliyorum. normalde metalik boya aracım ve tavana kaplanan renkte metalikoldu çok hafif bir fark var oda detaylı bakıldığında ortaya çıkıyor.

bence iyisi mi bütün kaplamaıclara git aracınla kaplayan ustalar ellerindeki renk paletinden en uygununu bulurlar.
Arac koyu gri siyah degıl dedıgınız gıbı tek tek sormak lazım bı yandanda dıyorum komple kaplat ama ılerısı ıcın sıkıntı olurmu bılemıyorum bırde nerden baksan 2 bın den asagı kaplamıyorlar

EndyCooL
27-07-2015, 09:05
Arac koyu gri siyah degıl dedıgınız gıbı tek tek sormak lazım bı yandanda dıyorum komple kaplat ama ılerısı ıcın sıkıntı olurmu bılemıyorum bırde nerden baksan 2 bın den asagı kaplamıyorlar

komple kaplatmak istersen renk tonunu ister ruhsata uygun yaparsın ister farklı renk tonu yaparsın ama sırf tavandan sebep bunu çözüme gideceksen önce araştırmanı yapmalısın tavan için. şayet bulamazsan tavan için uygun renk tonu; ozaman komple kaplatma işine yönelirsin. 2000-2500 tl civarı az para değil. internetten araştırarak bulmuştum kaplamacıları ben. sende araştır tek tek görüş. ben cila kalkması olduğu için kaplattım ve gün ışığı yağmur çamur cila kalkmasını çok ilerletti. vakit geçirme derim

4rd4
27-07-2015, 09:09
komple kaplatmak istersen renk tonunu ister ruhsata uygun yaparsın ister farklı renk tonu yaparsın ama sırf tavandan sebep bunu çözüme gideceksen önce araştırmanı yapmalısın tavan için. şayet bulamazsan tavan için uygun renk tonu; ozaman komple kaplatma işine yönelirsin. 2000-2500 tl civarı az para değil. internetten araştırarak bulmuştum kaplamacıları ben. sende araştır tek tek görüş. ben cila kalkması olduğu için kaplattım ve gün ışığı yağmur çamur cila kalkmasını çok ilerletti. vakit geçirme derim
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/26/d0f4b7add2380cfa9579c8d91ce3ba5f.jpg

Cok para gercekten arac rengı folyo olursa super olur bulamazsam da parlak sıyah tek care gibi. Ruhsata ıslemeye gerek varmı sızce. Aracın durumu fotoda.

EndyCooL
27-07-2015, 09:36
avantajlısın kalkma kabarma yok sadece renk solması var dolayısıyla kaplama yaparken rötüşletmek zorunda kalmayacaksın uygun renk tonunu muhakkak bulursun. gördüğüm kadarı ile bulunmayacak bir ton değil. parlak siyah yani cam tavan görünümü verirsen ruhsata işletmek zorundasın

4rd4
26-08-2015, 12:07
Ankarada tavanı kapalatacagım uygun fıyat verebılcek neresı var?

RedBLacKJiMi
26-08-2015, 12:54
Yokmu hıc aracını kaplatan?

Ankara da şehitlikte cartel auto var geçen gün babam sıfır bordo x6 nın beyaza kaplandığını görmüş.Çok pimpirikli bi insan olarak söylediği şey kusursuz kaplamışlar oldu.Belki uğrayabilirsin.

4rd4
26-08-2015, 15:15
Sadece tavanı parlak sıyah yapıcam bunun ıcın 350 fıyat aldım kalıteye gore degısıyor tabi oracal markaydı sanırım. Yınede cok geldı fıyat.

neehot
28-12-2015, 11:48
Arkadaşlar aracımın kaputunu aynı renk ile kaplatmak istiyorum. İstanbul Avrupa yakası için bilgisi olan var mı? Aracım pirineos gri

neehot
28-12-2015, 18:16
Kimsenin bilgisi yok mu? Melih

Melih
29-12-2015, 07:38
Kimsenin bilgisi yok mu? Melih

Abi Aynı Renk Tutarmı bilmiyorum ama Şirinevlerde Tuningcilerin olduğu yerde çok sayıda kaplamacı mevcut gidip görüşmek lazım.

ya da esenyurtta bizim sürekli yaptırdığımız bir kardeşimiz var. onunlada irtibata geçebilirsin. Arif Bey 0541 456 46 20

neehot
29-12-2015, 07:49
Abi Aynı Renk Tutarmı bilmiyorum ama Şirinevlerde Tuningcilerin olduğu yerde çok sayıda kaplamacı mevcut gidip görüşmek lazım.

ya da esenyurtta bizim sürekli yaptırdığımız bir kardeşimiz var. onunlada irtibata geçebilirsin. Arif Bey 0541 456 46 20

Eywallah sağol.

4rd4
18-05-2018, 09:54
Konuyu hortlatayım. Tavanı parlak siyah kaplatmıştım hala sorun yaşamadım ama artık tavanı söktürüp aracı komple kaplatmayı düşünüyorum. Ankara da bana gmg ve evr dışında yardımcı olabilecek güzel fiyat ve işçiliği olan tanıdığınız yer var mıdır? Araç boyasız kazasız. Renk olarak cupra sarısı turuncu veya yeşil tonları olabilir daha karar vermedim ama cancanlı renklerden uzağım. Doha cam film var şaşmazda 2500tl dedi... Taksit imkanı da yok.

MARWEL
18-05-2018, 10:39
Konuyu hortlatayım. Tavanı parlak siyah kaplatmıştım hala sorun yaşamadım ama artık tavanı söktürüp aracı komple kaplatmayı düşünüyorum. Ankara da bana gmg ve evr dışında yardımcı olabilecek güzel fiyat ve işçiliği olan tanıdığınız yer var mıdır? Araç boyasız kazasız. Renk olarak cupra sarısı turuncu veya yeşil tonları olabilir daha karar vermedim ama cancanlı renklerden uzağım. Doha cam film var şaşmazda 2500tl dedi... Taksit imkanı da yok.

Bolu' da yaptırmak ister misin? Çok iyi bir yer var. Çevre illerden de birçok müşterisi var buranın.

4rd4
18-05-2018, 10:53
Bolu' da yaptırmak ister misin? Çok iyi bir yer var. Çevre illerden de birçok müşterisi var buranın.

Bolu wuw:) en az iki gün sürer sanırım bir de sorun yaşandı mı tekrar gelmem lazım firmanın adı var mı neresi?

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.

MARWEL
18-05-2018, 10:56
Bolu wuw:) en az iki gün sürer sanırım bir de sorun yaşandı mı tekrar gelmem lazım firmanın adı var mı neresi?

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.

Ne kadar sürer bilemiyorum tabi, sorup öğrenmek lazım. Firma bu https://www.instagram.com/omrgarage/?hl=tr omr garage

4rd4
18-05-2018, 11:02
Ne kadar sürer bilemiyorum tabi, sorup öğrenmek lazım. Firma bu https://www.instagram.com/omrgarage/?hl=tr omr garage

Keşke imkan olsa da arabayı bırakabilsem.. Ankara içi daha iyi olacak sanırım en azından gidip kontrol edebilirim arada bir. Firmanın da baya müşterisi varmış:)

4rd4
18-05-2018, 11:03
Folyoyu başka yerden alıp sadace işçilik vererek de yaptırabilirim varsa siteden bu işi yapan eden tanıdık memnun kalan yardımcı olursa sevinirim..

MARWEL
18-05-2018, 11:05
Keşke imkan olsa da arabayı bırakabilsem.. Ankara içi daha iyi olacak sanırım en azından gidip kontrol edebilirim arada bir. Firmanın da baya müşterisi varmış:)

Evet öyle, heryerden müşterisi var maşallah. Arabayı bana bırakabilirsin :)) Ama sana lazım olacaktır heralde :D

bilsayapaydin
18-05-2018, 11:37

Ben cam filmlerimş dohada yapıyorum. Ne zaman gitsem araba kaplıyorlar. Genelde ticari taksi kaplıyorlar. Kaplama fiyatlarını bilmiyorum ama

4rd4
18-05-2018, 11:41
Ben cam filmlerimş dohada yapıyorum. Ne zaman gitsem araba kaplıyorlar. Genelde ticari taksi kaplıyorlar. Kaplama fiyatlarını bilmiyorum ama

Doha yı bende tanıyorum az çok müşterisi var sürekli.. 2 3 aydı sanırım 2 bin tl civarıydı şimdi 2500 olmuş. Peşin çalıştıkları için biraz zor geldi bana taksit imkanları yok. Tabi folyo ve renge göre fiyat değişiyor ama benim istediğim zaten standart renklerden..

bilsayapaydin
18-05-2018, 11:45
Doha yı bende tanıyorum az çok müşterisi var sürekli.. 2 3 aydı sanırım 2 bin tl civarıydı şimdi 2500 olmuş. Peşin çalıştıkları için biraz zor geldi bana taksit imkanları yok. Tabi folyo ve renge göre fiyat değişiyor ama benim istediğim zaten standart renklerden..

Peşin 2500 lira da az bişey değil piyasa bu haldeyken.

4rd4
18-05-2018, 13:36
2 yer daha var gidip fiyat alayım bari.. folioplus ile folyotech var ankarada bakayım bir..

MARWEL
27-05-2018, 15:07
Standart derken? Hangi renk düşünüyorsun?

14 DC 100 KaraBüyü