PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : park lambası ampül değişimi

scubadiver
03-08-2015, 22:24
herkes merhaba ,

2006 ibiza aracımın sağ park lambası herhalde patlamış.bende her ikisini birden değişip led yapmayı düşünüyorum.uygun olanı nedir acaba.marka ve özellik olarak.birde audi sis farlarından yanmış haberi vardı.bizde bilmeden park lambasından aracı yakmayalım.muayenede soru olur mu.cevaplar için şimdiden teşekkürler

ismail
03-08-2015, 23:41
scubadiver kardeşim led ampüller bir süre sonra mutlaka bozuluyor
tavsiyem mtec mt223 akkor flamanlı ampül kullanmandır
M tec MT223 dipsiz beyaz renk park aydınlatma ampul seti Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/m-tec-mt223-dipsiz-beyaz-renk-park-aydinlatma-ampul-seti-pm-otelf12745)

http://images.hepsiburada.net/assets/OA/500/otelf12745.jpg

adla
04-08-2015, 14:03
herkes merhaba ,

2006 ibiza aracımın sağ park lambası herhalde patlamış.bende her ikisini birden değişip led yapmayı düşünüyorum.uygun olanı nedir acaba.marka ve özellik olarak.birde audi sis farlarından yanmış haberi vardı.bizde bilmeden park lambasından aracı yakmayalım.muayenede soru olur mu.cevaplar için şimdiden teşekkürler

Dipsiz turuncu tak parklara amerikan park gibi olsun ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

scubadiver
04-08-2015, 21:50
tavsiyen için teşekkür ederim İsmail Abi.peki bu ampülleri ben değiştirebilir miyim?internette farı sökmeden arkadan önce duy sonra ampüllerin sökülerek değiştirilebileceği yazıyo ve bi video var wv için.bizimkiler de öyle mi acaba.farklı bi alet edevat gerektirir mi?

ismail
04-08-2015, 22:39
tavsiyen için teşekkür ederim İsmail Abi.peki bu ampülleri ben değiştirebilir miyim?internette farı sökmeden arkadan önce duy sonra ampüllerin sökülerek değiştirilebileceği yazıyo ve bi video var wv için.bizimkiler de öyle mi acaba.farklı bi alet edevat gerektirir mi?

biraz el becerin var ise değiştirebilirsin
Türkiye deyiz amerikanlara falan uyup turuncu ampül takmamanı tavsiye edeirm
sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya / yada
etiketleme yaparak mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
etiketlemeyi yada alıntıyı aynı anda kullanmana gerek yok
zira her iki taraftan da bildirim gelmekte
birinden birini kullanman yeterlidir
eline sağlık
teşekkürler

remy
05-08-2015, 08:12
Ben kendim canim sikildikca degisiyorum.. Turuncu da yaptim beyaz da yaptim.. Cok zor degil ama tabiki az bi el becerisi istiyo.. Birde benim eller kucuk kolayca hallediyorm
ismail abi ben parklara da gunduz farlarina da turuncu ampuller taktim.. Hos duruyo millet gorunce donup bi bakiyo.. İc aydinlatma da beyaz led ısıl ısıl tam dikkat cekiyo.. Bu turuncu ampulun bi sakincasi falan yok dimi neden burasi amerika degil yazdin acaba?? Birde ben sis ampullerini yetkili serviste faturali degistirttim photon 6000k gibi bisey yaziyordu kutusunda gayet hos durdu..

Sony Xperia Z3 Compact cihazimdan ben yazdım o gönderdi. . .

ismail
05-08-2015, 08:32
Ben kendim canim sikildikca degisiyorum.. Turuncu da yaptim beyaz da yaptim.. Cok zor degil ama tabiki az bi el becerisi istiyo.. Birde benim eller kucuk kolayca hallediyorm
ismail abi ben parklara da gunduz farlarina da turuncu ampuller taktim.. Hos duruyo millet gorunce donup bi bakiyo.. İc aydinlatma da beyaz led ısıl ısıl tam dikkat cekiyo.. Bu turuncu ampulun bi sakincasi falan yok dimi neden burasi amerika degil yazdin acaba?? Birde ben sis ampullerini yetkili serviste faturali degistirttim photon 6000k gibi bisey yaziyordu kutusunda gayet hos durdu..

6L kasa cordoba / ibiza larda park ampülünü değiştirmek birhayli meşekkatli
hele ellerin büyük ise özellikle sağ park ampülünü çıkartmak uğraştırıyor
çünkü dizellerin sağ tarafta büyük bir yakıt filtresi mevcut
turuncu ampülün sakıncası yok tabiki
ben şahsen özentiye karşı olduğumdan dolayı burası Türkiye amerika değil diye yazdım
kimi arkadaşlar sinyal ampüllerinde oynama yapıp sürekli yanan şekle döndürüyorlar
yada arka sinyal lambalarını da kırmızı yapıyorlar bana hiç hoş gelmiyor bu özellikler o yüzden belirtmek istedim

scubadiver
05-08-2015, 21:51

benim ellerde parmaklarda uzun biraz.:)inşallah hallederim.

scubadiver
15-08-2015, 17:14
6L kasa cordoba / ibiza larda park ampülünü değiştirmek birhayli meşekkatli
hele ellerin büyük ise özellikle sağ park ampülünü çıkartmak uğraştırıyor
çünkü dizellerin sağ tarafta büyük bir yakıt filtresi mevcut
turuncu ampülün sakıncası yok tabiki
ben şahsen özentiye karşı olduğumdan dolayı burası Türkiye amerika değil diye yazdım
kimi arkadaşlar sinyal ampüllerinde oynama yapıp sürekli yanan şekle döndürüyorlar
yada arka sinyal lambalarını da kırmızı yapıyorlar bana hiç hoş gelmiyor bu özellikler o yüzden belirtmek istedim

abi ayrı konu açmadım.farlarda az ışık veriyor.değiştirmek istiyorum.bi konuda osram tavsiye etmişsiniz.benim araca hangisi olur.beyaz aydınlatma hoş duruyor ve önümü iyice görmek istiyorum.

karapanter21
15-08-2015, 18:22
abi ayrı konu açmadım.farlarda az ışık veriyor.değiştirmek istiyorum.bi konuda osram tavsiye etmişsiniz.benim araca hangisi olur.beyaz aydınlatma hoş duruyor ve önümü iyice görmek istiyorum.

zenon düşünüyomusun?

scubadiver
15-08-2015, 18:42
zenon düşünüyomusun?
düşünmüyorum.gece iyi aydınlatsın birazda hoş dursun yeter bana.

ismail
16-08-2015, 01:01

H4
osram night breaker unlimited

scubadiver
16-08-2015, 11:34
H4
osram night breaker unlimited

teşekkür ederim İsmail Abi.

uaslan
23-08-2015, 21:49
herkes merhaba ,

2006 ibiza aracımın sağ park lambası herhalde patlamış.bende her ikisini birden değişip led yapmayı düşünüyorum.uygun olanı nedir acaba.marka ve özellik olarak.birde audi sis farlarından yanmış haberi vardı.bizde bilmeden park lambasından aracı yakmayalım.muayenede soru olur mu.cevaplar için şimdiden teşekkürler scubadiver. Sag tarafi degistirmek gercekten cok zor oluyor. El girmiyor mazot filtresinden.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

scubadiver
23-08-2015, 23:08
scubadiver. Sag tarafi degistirmek gercekten cok zor oluyor. El girmiyor mazot filtresinden.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
benzinli benim araç sıkıntı yok��

scubadiver
30-08-2015, 22:08
ismail remy uaslan
bugün ampülleri değiştirdim.osram h4 night breaker unlimited.daha geniş ve uzak bi ayınlatma sağladı.ancak parkları çıkaramadım.sinyaller döndürünce çıkıyo hemen.ama parkları zorlayamadım bile.elim girmedi ucundan tuttum ama oynatamadım yerinden.bi oto elektrikçiye gidip hemen onları değiştircem hemde bi ayar yaptırcam.bir önceki muayenede sislerde ufak kusur olarak yönü biraz aşağıda diye yazmışlar.hem elektirk aksamına akiye sigortalara bi bakılmış olur diyorum.yardımlarınız için teşekkürler.

gültekinstyle
30-08-2015, 22:11

led ampul birsüre sonra göz kırpmaya başlıyor ve led ler tek tek sönüyor ömrü kısa haberin olsun

scubadiver
30-08-2015, 22:45
gültekinstyle led almadım.almayı düşünüyodum İsmail abi alma çabuk bozuluyor dedi.normal dipsiz park ampülü aldım.

scubadiver
09-09-2015, 20:37
cumartesi parkları değiştirdim oto elektrikçide.adam tık diye çıkartıp yenilerini taktı.parklarda dönerek çıkıyomuş herhalde ben orayı atlamışım onun için takamadım.mavi boncuk gibi oldular.