PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : muayene hakkında birkaç sorum var?

4rd4
28-08-2015, 09:31
selamlar,
yarın ıcın randevu aldım aracım normalde muayeneden geçmıyor mercekli far var fakat xenonları sokmem lazım bunun dısında on sislerimin cami sarı bır sıkıntı cıkarmı?
ikincisi ruhsatta yer kalmamış tüvde baktım dırek muayeneye gelin size verılen belgeyle emnıyetten ruhsatın tek kağidini değistirin dıyor. egsoz emisyonu yaptırdığım adam ıse ek1 belgesi doldur oyle git dedi. varmi basina boyle bir durum gelen? ne yapmak lazım şimdi?

Şafak!
28-08-2015, 09:50
Sisler hafif kusur diye geciyor. Muayene giderken ek 1 doldurman gerekli diye biliyorum.

4rd4
28-08-2015, 10:00
Sisler hafif kusur diye geciyor. Muayene giderken ek 1 doldurman gerekli diye biliyorum.

bu ek1 muayene ıstasyonlarına gelmeden oralarda dolduruyorlarmış sanırım. emin olamadım bende..

4rd4
28-08-2015, 10:17
Muayeneye gıdecek arkadaslar ıcın yazayım ruhsatta yerınız kalmadıysa dırek muayeneye gıdılıp arac gecerse verılen belgeyle emnıyete gıdılıyormus. Ek1 belgesı kaldırılmıs. Tüv den ogrendım. Bakalım ınsallah gecerım her seferınde cok dıkkatlı bakıyorlar araca bu sefer baska ıstasyondan randevu aldım :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

darklord
28-08-2015, 15:42
Aynı olay bende yaşadım yer kalmamıştı. Araç muayenemi yaptırdıktan sonra evraklarla beraber emniyette gittim orda belgelerimi alıp işlemlerimi yaptılar ve yeni yazılı ruhsat sayfası verdiler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

dejawu
28-08-2015, 17:33
Aynı olay bende yaşadım yer kalmamıştı. Araç muayenemi yaptırdıktan sonra evraklarla beraber emniyette gittim orda belgelerimi alıp işlemlerimi yaptılar ve yeni yazılı ruhsat sayfası verdiler.

eminmisiniz abi
bende bu konuyu araştırıyodum.yahu parası bişey değilde şöförler odasıyla tüv arası bir saatten fazla.bide trafik varsa bir gun gitti demek.böyleyse eğer çok iyi oldu bu iş.birde şunu sorayım aklımdayken.yeni ruhsat için bağlı bulunduğumuz trafik şubeyemi gitmemiz şart.randevu alıyomuyuz.bu sürede tüv ün belgeler,i ruhsat yerine geçermi
teşekürler

darklord
28-08-2015, 18:23
eminmisiniz abi
bende bu konuyu araştırıyodum.yahu parası bişey değilde şöförler odasıyla tüv arası bir saatten fazla.bide trafik varsa bir gun gitti demek.böyleyse eğer çok iyi oldu bu iş.birde şunu sorayım aklımdayken.yeni ruhsat için bağlı bulunduğumuz trafik şubeyemi gitmemiz şart.randevu alıyomuyuz.bu sürede tüv ün belgeler,i ruhsat yerine geçermi
teşekürler

Aynen yukarıda yazdığım gibi muayene sonrası emniyet hallediyo ve hangi şube olursa olsun farketmez. Bende 06 plaka var ama edirnede yaptırmıştım muayenemi. Senin gibi çekine büzüle gittim hallettiydim 2013 yılıydı.

dejawu
28-08-2015, 20:28
Aynen yukarıda yazdığım gibi muayene sonrası emniyet hallediyo ve hangi şube olursa olsun farketmez. Bende 06 plaka var ama edirnede yaptırmıştım muayenemi. Senin gibi çekine büzüle gittim hallettiydim 2013 yılıydı.

teşekurler abi.akşama kadar sıcakta bekleyecektik yoksa.iyi bir uygulama olmuş.

darklord
28-08-2015, 20:36
teşekurler abi.akşama kadar sıcakta bekleyecektik yoksa.iyi bir uygulama olmuş.

Rica ederim yardımcı olduysam sevinirim.kolay gelsin.

dieantwoord
29-08-2015, 21:47
Sisler agir kusur gecer xenonsa eger bende oyle gecti agir kusur diye gittm degistirmk zornda kaldm

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şafak!
31-08-2015, 08:32
Sisler agir kusur gecer xenonsa eger bende oyle gecti agir kusur diye gittm degistirmk zornda kaldm

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Zenonsa her sekilde agir kusur zatende sisleri sari cam olmasina hafif kusur demistim ben. Yoksa zenon varsa mercekli merceksiz farketmiyor. Far yikama tertibati yoksa direkt agir kusur.