PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seat 1.4 tdi kalkış sorunu

derdiyok
28-08-2015, 10:28
slm arkadaşlar 1 hafta önce seat ibiza 1.4 tdi 2004 model araç aldım aracın yabancısıyım.aslında ben fordcuyum ama bu nasipmiş .neyse aracımın ilk kalkışı çok hantal rampada nerdeyse geri kaçacak kalktıktan sonra seri güzel.bu normalmi expertize baktırdım motor durumunun iyi olduğunu söyledi .birde ilk kalkarken sağa veya sola manevra yaparken tekerlekden hırıltılı ses geliyor.ne olabilir acaba başından geçen arkadaşlar varsa benimle paylaşırsa sevinirim.birde direksiyon simit göbek ablemi vede çanların ablemleri yok nasıl temin ederim.şimdiden tşk ederim...

CounTDowN
28-08-2015, 10:33
@derdiyok (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=29726) aracınız hayırlı olsun öncelikle. Aracınız 1.4 tdi motor ve 3 silindirli ekonomik motor olduğundan rampalarda kalkarken gaza fazla yüklenmeniz ve gerekirse el freni kalkmanız gerekiyor.
Bu motorlar bunu gerektiriyor. Bu konuda canınızı sıkmaya gerek yok.
Alışınca kullanmaya zaten bi sorun olmayacaktır.
Devrini 2000 in altında tutmadığın sürece çekişinde sıkıntı yaşamazsın.
Alttan gelen ses ile alakalı da benim tahminim rot kolundaki boşluktan olabilir. Ancak diğer bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Diğer amblemleri ise çıkmacılarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

ismail
28-08-2015, 15:45
derdiyok abi aracın hayırlı olsun
ahmet abi araca özel parçaları servisten temin edebilirsin
diğer ses amortisör bilyasından olabilir
bir veya birkaç ustaya göstermeni tavsiye ederim

derdiyok
28-08-2015, 19:33
slm ismail kardeşim tavsiyene uyacam ben izmirde ikamet ediyorum.usta konusunda izmir bölgesinde tavsiyesi olan varsa bana adres bilgilerini yazarsa memnun olurum.hep.tşk.ederim.sorunu halledersem bende neden olduğunu paylaşacağım ....

derdiyok
28-08-2015, 19:35
slm erdal kardeşim vermiş olduğun bilgiler beni rahatlatdı tşk.ederim

ismail
29-08-2015, 01:13
slm ismail kardeşim tavsiyene uyacam ben izmirde ikamet ediyorum.usta konusunda izmir bölgesinde tavsiyesi olan varsa bana adres bilgilerini yazarsa memnun olurum.hep.tşk.ederim.sorunu halledersem bende neden olduğunu paylaşacağım ....

ahmet abi bosch car service lere gösterebilirsin
yada izmir civarına gittiğinde Thunderbold35 abi sana yardımcı olacaktır diye düşünüyorum
abi sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya / yada
etiketleme yaparak mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
etiketlemeyi yada alıntıyı aynı anda kullanmana gerek yok
zira her iki taraftan da bildirim gelmekte
birinden birini kullanman yeterlidir
eline sağlık
teşekkürler

Thunderbold35
29-08-2015, 12:11
Herkese selamlar.Ahmet Bey aracınız hayırlı olsun.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.ikamet Aliağa yazıyor İzmir de araç ile ilgili sorunlarınızda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Sağlıklı sıhhatli günler diliyorum.

DarkLachkla
04-11-2015, 14:54
slm bende 2008 model tdı yenı aldım aynı sorun bende de var ama alıstım artık yokusta kalkarken 2000 devır altında tutma 2500 devırı gecme gecıncede patınaja dusuyor :D tek kısı problem olmuyo 5 kısı bınınce zorlanıyor :D araba hantal degıl aslında torkunda kullanman gerekır :) araba cok fena kacıyorr sankı 200 hp lık arac suruyormus gıbı hıssedıyor ınsan :)