PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ibiza Cd Changer Çıkışına Aux/Bellek/FlashDisk Aparatı

neoyildiz
02-09-2015, 17:26
Selamlar Seat Grubu ,

Aracım 2005 model Alana Cd Çalar teyp vardı, cd changer araştırırken Yatour diye bir aparatın olduğunu gördüm,
teyp arkasında cd changer çıkışına bağlanarak etkin hale geliyor ve üzerine flash bellek, sd kart ve aux'tan giriş yapılarak
müzikleri orjinal teypinizde dinleyebiliyorsunuz, diyeceksinki neden o kadar uğraştın, alaydın bi çakmaklıktan cihaz yada
flash bellekli bi teyp diyebilirsiniz ama araçta tamamen orjinelden yana olduğum için böyle bi yola girdim on numarada oldu,
cihazı yurtdışından getirttim, sağlam kutusunda kablosu ile geldi, sorunda çıkmadı şükür :)

http://i.hizliresim.com/Gk4BLv.jpg (https://hizliresim.com/Gk4BLv)

http://i.hizliresim.com/ylpEbM.jpg (https://hizliresim.com/ylpEbM)

https://www.youtube.com/watch?v=Kgmdj2kUW1o&feature=youtu.be

ismail
02-09-2015, 22:17
neoyildiz kardeşim hayırlı olsun
iyi günlerde kullanırsın inşallah
aracın orijinalliği korumak adına yaptığın bu çalışma için takdir ve teşekkür ederim

neoyildiz
02-09-2015, 22:31
neoyildiz kardeşim hayırlı olsun
iyi günlerde kullanırsın inşallah
aracın orijinalliği korumak adına yaptığın bu çalışma için takdir ve teşekkür ederim

Teşekkürler, orjinal paspas, vites körüğü ve bardaklıkta sipariş verdim yurtdışından onlarda olunca herşeyi ile orjinal olacak inş.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ismail
02-09-2015, 22:47
Teşekkürler, orjinal paspas, vites körüğü ve bardaklıkta sipariş verdim yurtdışından onlarda olunca herşeyi ile orjinal olacak inş.

maşallah
emeğine sağlık
kesene bereket

tolgidi
03-09-2015, 20:32
Hayırlı olsun fiyatı öğrenebilirmiyiz

ismail
03-09-2015, 22:03

Shop yatour usb sd aux changer seat online - Buy yatour usb sd aux changer seat for unbeatable low prices on AliExpress.com (http://www.aliexpress.com/wholesale?shipCountry=tr&shipFromCountry=&shipCompanies=&SearchText=yatour+usb+sd+aux+changer+seat&exception=&minPrice=&maxPrice=&minQuantity=&maxQuantity=&isFreeShip=y&isFavorite=n&isRtl=n&isOnSale=n&isBigSale=n&similar_style=n&similar_style_id=&isAtmOnline=n&CatId=0&initiative_id=SB_20150903113251&needQuery=y)

neoyildiz
03-09-2015, 22:40

Ben 45 dolar Artı kargoya aldım yaklaşık 170 tl ydi ama değdiğini düşünüyorum. Klima kontrolünün altındaki boşluğa koydum, gözükmüyorda bence on numara oldu, cd atlama, çizilme derdi kalmadı, şarkı ve cd geçişleri gayet hızlı.

ismail
04-09-2015, 08:08
tolgidi abi fiyat uygun olmadığından yurt dışı ile uğraşmamanı tavsiye ederim
bu audio system markasının Türkiye dağıtıcısı yakamoz elektronik
Yakamoz Elektronik (http://www.yakamozelektronik.com/Urunler/21/usb-adaptorleri.html)
direkt o firma ile iletişime geçmeni tavsiye ederim

tolgidi
04-09-2015, 08:10
tolgidi abi fiyat uygun olmadığından yurt dışı ile uğraşmamanı tavsiye ederim
bu audio system markasının Türkiye dağıtıcısı yakamoz elektronik
Yakamoz Elektronik (http://www.yakamozelektronik.com/Urunler/21/usb-adaptorleri.html)
direkt o firma ile iletişime geçmeni tavsiye ederim

Teşekkür ederim kardeşim

neoyildiz
04-09-2015, 09:30
Teşekkür ederim kardeşim
Merak ettiğimden aradım, 200 tl cihaza dedi 30 tl de montajına dedi, takmayı zaten her durumda ben yapardım bana 170e mal olduğunu düşünürsek
30 tl kar etmişim :). Ama pazarlık edilirse belki daha uyguna bile mal olabilir. Ellerinde varmış.

scubadiver
04-09-2015, 22:27
Merak ettiğimden aradım, 200 tl cihaza dedi 30 tl de montajına dedi, takmayı zaten her durumda ben yapardım bana 170e mal olduğunu düşünürsek
30 tl kar etmişim :). Ama pazarlık edilirse belki daha uyguna bile mal olabilir. Ellerinde varmış.
kardeşim etiket için teşekkürler.bende internetteki videolara bakarak gerekli kabloları alıp kendim yapmak istiyodum.çıkışada ucuz bi flash mp3 çalar takacaktım.arka taraftan torpidoda saklayacaktım.olur mu olmaz mı randıman alırmıyım bilemedim vazgeçtim.ama bu cihaz profesyonel.tak flash ı çalışsın.bende aracın orjinalliğinin bozulmamasından yanayım.çok güzel yapmışsın.emeğine sağlık.birde ortadaki cd changer boşluğundan kabloyu nasıl çıkardın.arkadan delik mi açtın.önden el frenine doğru giden kablo ne için.ayrıntı yazabilir misin

neoyildiz
04-09-2015, 22:39
kardeşim etiket için teşekkürler.bende internetteki videolara bakarak gerekli kabloları alıp kendim yapmak istiyodum.çıkışada ucuz bi flash mp3 çalar takacaktım.arka taraftan torpidoda saklayacaktım.olur mu olmaz mı randıman alırmıyım bilemedim vazgeçtim.ama bu cihaz profesyonel.tak flash ı çalışsın.bende aracın orjinalliğinin bozulmamasından yanayım.çok güzel yapmışsın.emeğine sağlık.birde ortadaki cd changer boşluğundan kabloyu nasıl çıkardın.arkadan delik mi açtın.önden el frenine doğru giden kablo ne için.ayrıntı yazabilir misin

Selamlar, oraya giden bi kablo yok, ama el frenin orada aux için soket var internette o Alıp takılabilir.Ortadaki cd changer boşluğunun arkasında Boşluk var, dijital klimanın arkaya uzun değil, hemen onun altındaki boşlukta duruyor, ilk yaptığımda akıl edemedim sonradan oradaki Boşluk tam bunun için, hem gözükmüyor, yerde kaplamıyor, 4 gb sd kart taktım artık cd ile çakmaklıkla uğraşmıyorum. Dijital klimanın Altın'da bir kapak var kendine doğru çektiğinde geliyor, tırnaklı. Gayet basit. Umarım yardımım olur.

scubadiver
04-09-2015, 22:48
Selamlar, oraya giden bi kablo yok, ama el frenin orada aux için soket var internette o Alıp takılabilir.Ortadaki cd changer boşluğunun arkasında Boşluk var, dijital klimanın arkaya uzun değil, hemen onun altındaki boşlukta duruyor, ilk yaptığımda akıl edemedim sonradan oradaki Boşluk tam bunun için, hem gözükmüyor, yerde kaplamıyor, 4 gb sd kart taktım artık cd ile çakmaklıkla uğraşmıyorum. Dijital klimanın Altın'da bir kapak var kendine doğru çektiğinde geliyor, tırnaklı. Gayet basit. Umarım yardımım olur.

bende teybi çıkartıp changer yerini sökmüştüm.artık.alırsam yada kendim bi aparat yaparsam bakıcam.cd mp3 çalar uzun yolda çok iyi ama şehir içi dur kalklarda kitleniyo.cd error veriyo.keyifle bi müzik dinlemek istiyorum bende arabamda.bende bişeler yaparsam inşallah video ve resim atarım

neoyildiz
04-09-2015, 22:58
bende teybi çıkartıp changer yerini sökmüştüm.artık.alırsam yada kendim bi aparat yaparsam bakıcam.cd mp3 çalar uzun yolda çok iyi ama şehir içi dur kalklarda kitleniyo.cd error veriyo.keyifle bi müzik dinlemek istiyorum bende arabamda.bende bişeler yaparsam inşallah video ve resim atarım

Alana cd çalarlarda kronik problem o zaman, benimkide hataya düşüp durduğu için böyle bir çözüme gittim, mesela teyp Üzerindeki 1-6 numaralarda fonksiyonlarda varmış onu keşfettim bunu yaptıktan sonra, 2 Numaralı düğmeye 3 saniye Basılı tutulduğunda 6 cd yi karıştırarak çalıyor, 5 Numaralı Düğmeye Basılı tutulduğunda hangi cd den çalıyorsa onu karıştırarak çalıyor, repeat özelliği var bir tanesinde, bir tanesinde cd scan var falan filan.belleğe klasörleri CD01,CD02.....,CD06 olarak açıyorsun sonra içinde 99 ar tane MP3 atılabiliyor. Bu şekilde kullanılabiliyor.

scubadiver
05-09-2015, 00:32
Alana cd çalarlarda kronik problem o zaman, benimkide hataya düşüp durduğu için böyle bir çözüme gittim, mesela teyp Üzerindeki 1-6 numaralarda fonksiyonlarda varmış onu keşfettim bunu yaptıktan sonra, 2 Numaralı düğmeye 3 saniye Basılı tutulduğunda 6 cd yi karıştırarak çalıyor, 5 Numaralı Düğmeye Basılı tutulduğunda hangi cd den çalıyorsa onu karıştırarak çalıyor, repeat özelliği var bir tanesinde, bir tanesinde cd scan var falan filan.belleğe klasörleri CD01,CD02.....,CD06 olarak açıyorsun sonra içinde 99 ar tane MP3 atılabiliyor. Bu şekilde kullanılabiliyor.

benimki reference modeli olduğu için changer yok.sadece düğmesi var.tek cd yi takıyorum işte o da çaldığı kadar.bana elektronikçi şoklayıcısı bozulmuş gibi bişey demişti.çıkma bi teyp bakcaksın yada o parçadan bulacaksın.bende üstüne düşmedim.paraçasını bulamazsın çıkma alsan 3 gün sonra o da bozulacak yada bozuk olacak.en iyisi senin sistem.tekrardan güle güle kullan.

seat ES
20-11-2015, 16:31
Güle güle kullanın süper bir aparatmış benim aracımda signo modeli changer varmıdır bendede aracı yeni aldım çok bilmiyorum

seat ES
20-11-2015, 16:33

Merhaba hocam bnedede ibiza var yeni aldım çok bilmiyorum benim arabamda changer varmıdır acaba , nasıl anlarım olup olmadığını

neoyildiz
20-11-2015, 16:35
Merhaba hocam bnedede ibiza var yeni aldım çok bilmiyorum benim arabamda changer varmıdır acaba , nasıl anlarım olup olmadığını

Merhaba teyp üzerinde cd6 tuşu var ise cd changer uyumludur, düğmeye bastığınızda tepki yok ise cd changer yoktur ama çıkışı vardır takılabilir.

Kaçak
20-11-2015, 16:42

Toplam ne kadar tuttu ve nerden siparis verdiniz

İbiza 6L
34 TL 7679

neoyildiz
20-11-2015, 16:43
175-200 TL arasındaydı cihazın maliyeti, takmasını kendim yaptım gayet basit, ebay den sipariş verdim, ortalama 2-3 hafta içinde geldi.

neoyildiz
20-11-2015, 16:44
Toplam ne kadar tuttu ve nerden siparis verdiniz

İbiza 6L
34 TL 7679

175-200 TL arasındaydı cihazın maliyeti, takmasını kendim yaptım gayet basit, ebay den sipariş verdim, ortalama 2-3 hafta içinde geldi. Bende senin tampondan arıyorum uygun bulursam almak istiyorum.

Kaçak
20-11-2015, 16:49
Tampon lanet birseymis boyandi takildi onumzdeki hafta resimleri aticam tampon ayri her parcasi ayri sis fari aldim arka kapagi ayri toplam 3500 e yakin oluyor on arka fr. Bnde bardaklik ariyorum siparis banada verebilirsiniz ucretini gonderirim birlikte gelsin

İbiza 6L
34 TL 7679

seat ES
20-11-2015, 17:13
Merhaba teyp üzerinde cd6 tuşu var ise cd changer uyumludur, düğmeye bastığınızda tepki yok ise cd changer yoktur ama çıkışı vardır takılabilir.

teşekkürler bilgi için o tuşa basılınca herhangi bir değişiklik olmuyor sadece changer yazısı geliyor :)

neoyildiz
20-11-2015, 17:16
teşekkürler bilgi için o tuşa basılınca herhangi bir değişiklik olmuyor sadece changer yazısı geliyor :)

Geçen arabayı bakıma getirdim, servis sahibi harika bir şey getirsene peynir ekmek gibi satarız dedi, millet orjinalini bozmak istemiyor dedi, uzak olduğu için hem uğraşamam hemde zamanım yok dedi. Bu arada bakım 180 TL tuttu. Yağı, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi değişti, sizce Nasıl uygun mu?

seat ES
20-11-2015, 17:25
Geçen arabayı bakıma getirdim, servis sahibi harika bir şey getirsene peynir ekmek gibi satarız dedi, millet orjinalini bozmak istemiyor dedi, uzak olduğu için hem uğraşamam hemde zamanım yok dedi. Bu arada bakım 180 TL tuttu. Yağı, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi değişti, sizce Nasıl uygun mu?

hocam bende arabayı aldığımda değiştirdim yağı ve filtreleri 10-40 castrol yağ ve orjinal filtreler 140 tl verdim sadece mazlemeye işçilik ustadan ustaya değişyor

seat ES
20-11-2015, 17:26

hocam bende arabayı aldığımda değiştirdim yağı ve filtreleri 10-40 castrol yağ ve orjinal filtreler 140 tl verdim sadece mazlemeye işçilik ustadan ustaya değişyor

CounTDowN
20-11-2015, 17:34
neoyildiz eline koluna sağlık hocam, ne zamandır yapmayı düşündüğüm bir olay bu. Ama bir türlü yapamadım. Senden esinlenerek yapacağım mutlaka.

neoyildiz
20-11-2015, 17:37
neoyildiz eline koluna sağlık hocam, ne zamandır yapmayı düşündüğüm bir olay bu. Ama bir türlü yapamadım. Senden esinlenerek yapacağım mutlaka.

Ses kalitesi olsun, orijinallik olsun bence yapmaya değer. Flash bellek yada sd karta cd01,cd02.....,cd06 klasör oluşturuyorsunuz her klasöre 99 ar adet şarkı atabiliyorsunuz sonra karışık karışık dinletebiliyorsunuz. Ben arabaya bindiğimde teypte 5 tuşuna 3 saniye basılı tutuyorum klasörler arası karışık karışık çalıyor. İyi dinlemeler :)

neoyildiz
20-11-2015, 19:35

O zaman normal, benimkinde 10/40 mobil yağı kullandı, iyi de oldu, sesi performansı değişti arabanın.

scubadiver
30-11-2015, 22:08
Güle güle kullanın süper bir aparatmış benim aracımda signo modeli changer varmıdır bendede aracı yeni aldım çok bilmiyorum
cd çalar ile dijital klimanın arasında cd changer yeri var.signo dolu model olması lazım.

seat ES
01-12-2015, 11:54
cd çalar ile dijital klimanın arasında cd changer yeri var.signo dolu model olması lazım.

aynen arasında boş yer var telefon falan koyuyorm

CounTDowN
23-12-2015, 17:56
O zaman normal, benimkinde 10/40 mobil yağı kullandı, iyi de oldu, sesi performansı değişti arabanın.

Hocam bu cihazdan sipariş vericem bende, detaylı olarak montaj aşaması konusunda yardımcı olabilirmisin ? Durduk yere 30-50 tl vermeyelim :)
ismail abi teybi çıkarmak için bir resim paylaşabilirmisin bana rica etsem

ismail
23-12-2015, 19:48
Hocam bu cihazdan sipariş vericem bende, detaylı olarak montaj aşaması konusunda yardımcı olabilirmisin ? Durduk yere 30-50 tl vermeyelim :)
@<a href="http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617" target="_blank">ismail</a> abi teybi çıkarmak için bir resim paylaşabilirmisin bana rica etsem

kardeşim video daki aletlerden temin edemezsen hatırladığım kadarı ile sökme aletinin gireceği kısımdaki tuşları söküp oradan uygun kalınlıktaki çay kaşıkları kullanabilirsin
kolay gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=R4iR0tpiyjw

neoyildiz
23-12-2015, 19:51
ismail abi teybi çıkarmak için bir resim paylaşabilirmisin bana rica etsem

Selamlar teybin çıkması en kolay kısmı:) İsmail abi video göndermiş zaten, teybi ve altındaki boş kutuyu çıkardıktan sonra gerisi kolay. Cihaz geldi mi?

CounTDowN
24-12-2015, 08:43
Selamlar teybin çıkması en kolay kısmı:) İsmail abi video göndermiş zaten, teybi ve altındaki boş kutuyu çıkardıktan sonra gerisi kolay. Cihaz geldi mi?

ismail abi video için teşekkür ederim.

Cihazı bugün sipariş vericem yarın elimde olur diye düşünüyorum :)

neoyildiz
24-12-2015, 08:45
ismail abi video için teşekkür ederim.

Cihazı bugün sipariş vericem yarın elimde olur diye düşünüyorum :)

Nereden sipariş vereceksin? Ne kadar fiyatı?

CounTDowN
24-12-2015, 09:00
Nereden sipariş vereceksin? Ne kadar fiyatı?

200 tl yakamoz elektronikten. Çinden istesem de 170 tl ye gelicek 45 gün onun derdine düşmektense 200 tl ye alayım dedim ?

neoyildiz
24-12-2015, 09:31
200 tl yakamoz elektronikten. Çinden istesem de 170 tl ye gelicek 45 gün onun derdine düşmektense 200 tl ye alayım dedim ?

Evet doğru dedin, şimdiden başarılar, aklına takılan bişey olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. Kolay gelsin.

CounTDowN
24-12-2015, 13:14
Evet doğru dedin, şimdiden başarılar, aklına takılan bişey olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. Kolay gelsin.

Siparişi verdim hadi hayırlısı bakalım :)

CounTDowN
29-12-2015, 15:35
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20151229/55ae4256fc9fbe38658b186e69298f47.jpg

Malzemem daha yeni geldi [emoji20] montaj haftasonuna kaldi malesef [emoji53]

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
29-12-2015, 16:07

hayırlı olsun
bence çok kullanışlı ve aracın orijinalliğini bozmayacak bir parça
iyi günlerde kullanmanı dilerim
ayrıca aracın orijinalliğini bozmadığın için teşekkür ve tebrik ederim

neoyildiz
29-12-2015, 16:10

Evet, hayırlı uğurlu olsun, aynen aracın orjinalliğinin bozulmayacak ve seste bozulma olmayacak. Bende ışıklı vites Topuz'u ve kapı altı logo alacağım bugünlerde. Tavsiyesi olan varsa bakabilirim, birde vites körüğü.

CounTDowN
29-12-2015, 16:26
hayırlı olsun
bence çok kullanışlı ve aracın orijinalliğini bozmayacak bir parça
ayrıca aracın orijinalliğini bozmadığın için teşekkür ve tebrik ederim

Abi biliyorsun bir ara navigasyon fcihazı teyp filan taktırmak istedim ama bu cihaz müzik ile ilgili her işimi göreceğinden tercih ettim, pişman değilim :)

Evet, hayırlı uğurlu olsun, aynen aracın orjinalliğinin bozulmayacak ve seste bozulma olmayacak. Bende ışıklı vites Topuz'u ve kapı altı logo alacağım bugünlerde. Tavsiyesi olan varsa bakabilirim, birde vites körüğü.

Ondan hiç şüphem ok, kaliteli müzik olursa eğer bizim araçların ses sistemini ben çok beğeniyorum. 28-29 volume de bile cızırdama olmuyor cd de.

Benim konumu bir incele istersen Işıklı vites topuzu yaptırdım ben. Hala kullanıyorum çok memnunum, çok estetik duruyor akşamları :)

http://www.seatclubturkey.com/fotograflarimiz/52022-ilk-sahip-oldugum-aracim-seat-oldu-resimler.html

İstanbul VİTESCİ Yedek Parça, Aksesuar, Donanım & Tuning ilanları sahibinden.com’da! (http://vitesci-com.sahibinden.com/)

firma ile görüşürsen marka modele göre ürün gönderiyor. Kalitesi güzel. Yanlış hatırlamıyorsam Fiorino için olanı gönderiyordu. Sen yine de bir sor.

Fatura istemediğini söyle 10-15 tl daha indirim yapar diye düşünüyorum.

neoyildiz
29-12-2015, 16:29
Abi biliyorsun bir ara navigasyon fcihazı teyp filan taktırmak istedim ama bu cihaz müzik ile ilgili her işimi göreceğinden tercih ettim, pişman değilim :)

Ondan hiç şüphem ok, kaliteli müzik olursa eğer bizim araçların ses sistemini ben çok beğeniyorum. 28-29 volume de bile cızırdama olmuyor cd de.

Benim konumu bir incele istersen Işıklı vites topuzu yaptırdım ben. Hala kullanıyorum çok memnunum, çok estetik duruyor akşamları :)

http://www.seatclubturkey.com/fotograflarimiz/52022-ilk-sahip-oldugum-aracim-seat-oldu-resimler.html

İstanbul VİTESCİ Yedek Parça, Aksesuar, Donanım & Tuning ilanları sahibinden.com’da! (http://vitesci-com.sahibinden.com/)

firma ile görüşürsen marka modele göre ürün gönderiyor. Kalitesi güzel. Yanlış hatırlamıyorsam Fiorino için olanı gönderiyordu. Sen yine de bir sor.

Fatura istemediğini söyle 10-15 tl daha indirim yapar diye düşünüyorum.

Işıklı vitesi takmak nasıldı, zor mu kolay mı, ışığın kablosunu nereye taktın yada taktılar?

CounTDowN
29-12-2015, 16:34
Işıklı vitesi takmak nasıldı, zor mu kolay mı, ışığın kablosunu nereye taktın yada taktılar?

Ben sanayide 20 tlye bi kaportacı tanıdığıma taktırdım, o biraz zorlandı ama işi bilen adam kolaylıkla takabilir. Eski körüğü çıkartıp yenisini mobilya zımbası ile zımbalayarak (Döşemecilere siftah atarak yaptırabilirsin) takılırsa daha sağlam oluyor. Elektrikçi de kolaylıkla Park lambasından paralel çekerek bağlantısını yapacak. Teybin arkasında bulunuyor o kabloda. Parklarını yaktığında onlarda yanacak. Normal farda da aynı şekilde yanıyor.

neoyildiz
01-01-2016, 08:21
Ben sanayide 20 tlye bi kaportacı tanıdığıma taktırdım, o biraz zorlandı ama işi bilen adam kolaylıkla takabilir. Eski körüğü çıkartıp yenisini mobilya zımbası ile zımbalayarak (Döşemecilere siftah atarak yaptırabilirsin) takılırsa daha sağlam oluyor. Elektrikçi de kolaylıkla Park lambasından paralel çekerek bağlantısını yapacak. Teybin arkasında bulunuyor o kabloda. Parklarını yaktığında onlarda yanacak. Normal farda da aynı şekilde yanıyor.

Malzemeler geldi, vites körüğü ve Topuz'u gerçekten kaliteli, zaten Alman yapımı, birde kapı altı logo aldım ikisininde montajını yakında yapar fotoğraf paylaşırım, teybin arkasını ben daha önce söktümde parkların kablosu olduğunu hiç hatırlamıyorum neyse biraz daha dikkatli bakacağız o Zaman. Kapı altı logo yu kapıda hangi kabloya entegre edeceğiz ki, sanırım iç lambayı yakan swicthe olabilir değil mi?
Hayırlı cumalar bu arada herkese.

CounTDowN
01-01-2016, 18:14
Malzemeler geldi, vites körüğü ve Topuz'u gerçekten kaliteli, zaten Alman yapımı, birde kapı altı logo aldım ikisininde montajını yakında yapar fotoğraf paylaşırım, teybin arkasını ben daha önce söktümde parkların kablosu olduğunu hiç hatırlamıyorum neyse biraz daha dikkatli bakacağız o Zaman. Kapı altı logo yu kapıda hangi kabloya entegre edeceğiz ki, sanırım iç lambayı yakan swicthe olabilir değil mi?

Hayirli olsun diyelim o zaman cok seveceksin eminim [emoji6] ben sana aksam bi resim atacagim ona gore yaptirirsin sende [emoji3]

CounTDowN
01-01-2016, 23:40

Evet resimler geldi. Gözüken ;

kırmızı kabloyu > beyaz + mavi kabloya

siyah kabloyu > turuncu mavi kabloya takacaksın.

Sonra teybin arkasından aşağı sarkıtıp yan tarafta(torpidonun bulunduğu taraf) bulunan konsolun plastik parçasının içinden doğru vitesin altına girecek. Bu kadar :)

http://i1057.photobucket.com/albums/t382/erdalelmastas/P_20160101_153027_1_p.jpg
http://i1057.photobucket.com/albums/t382/erdalelmastas/P_20160101_153035_1_p.jpg
http://i1057.photobucket.com/albums/t382/erdalelmastas/P_20160101_153047_1_p.jpg

Bende birşey sorayım ; alttaki resimde gördüğün gibi mavi soketi taktım. Aux u çalıştırabildim. Fakat usb deki şarkıları okutamadım. CD01, CD02 diye attım şarkıları ama çalmadı. BEnde başka bir usb deniyeceğim. Ayrıca Gnd kablosunu teybin arkasındaki bi metal yere sıkıştırdım. Dİğer siyah soket biryere takılıyormu bilemedim ?

http://i1057.photobucket.com/albums/t382/erdalelmastas/P_20160101_154934_1_p.jpg

neoyildiz
02-01-2016, 15:52

Sonra teybin arkasından aşağı sarkıtıp yan tarafta(torpidonun bulunduğu taraf) bulunan konsolun plastik parçasının içinden doğru vitesin altına girecek. Bu kadar :)

http://i1057.photobucket.com/albums/t382/erdalelmastas/P_20160101_153027_1_p.jpg
http://i1057.photobucket.com/albums/t382/erdalelmastas/P_20160101_153035_1_p.jpg
http://i1057.photobucket.com/albums/t382/erdalelmastas/P_20160101_153047_1_p.jpg

Bende birşey sorayım ; alttaki resimde gördüğün gibi mavi soketi taktım. Aux u çalıştırabildim. Fakat usb deki şarkıları okutamadım. CD01, CD02 diye attım şarkıları ama çalmadı. BEnde başka bir usb deniyeceğim. Ayrıca Gnd kablosunu teybin arkasındaki bi metal yere sıkıştırdım. Dİğer siyah soket biryere takılıyormu bilemedim ?

http://i1057.photobucket.com/albums/t382/erdalelmastas/P_20160101_154934_1_p.jpg

Tekrardan selam, resim ve açıklamalar için teşekkürler, kaç gb lık flash bellek kullandın, ben öyle çıkıntı istemediğim için 4 gb sd kart kullandım, halen daha klasörleri değiştirmedim, 5 tuşuna basılı tutunca klasörler arası karışık çalıyor, yerli yabancı, pop oyun havası İlahi karışık karışık gidiyoruz bakalım. Yüksek boyutta flash kullandıysan boyutunu düşür istersen. Birde ben aparatı klimanın altındaki boşluğa koydum hiçbişey gözükmüyor. On numara. Dışarıda kar 1 metreyi geçti söksem mi sökmesem mi diye düşünüyorum.

neoyildiz
02-01-2016, 15:54

Gnd kablosunuda topraklamaya bağlıyorsun. Teybin arkasındaki uzun siyah çıkıntı var ya o plastiği çıkar oradaydı sanırım.

CounTDowN
02-01-2016, 17:49
neoyildiz tamamdir hallettim usb yi değiştirip öyle denedim. Kingston markayi calistirdi teybim. Ayrica dediğin gibi bende micro sd kart hazirlamistim onuda calistirdi. Usb yi iptal ettim sd kart kullaniyorum.

Sende biraz havalarin düzelmesini bekleyebilirsin yada gücünü topla öyle giriş istersen 😉

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
03-01-2016, 23:18

gözün aydın
hayırlı olsun
inşallah en kısa sürede montajını yapıp iyi günlerde kullanmanı dilerim

neoyildiz
04-01-2016, 07:20
gözün aydın
hayırlı olsun
inşallah en kısa sürede montajını yapıp iyi günlerde kullanmanı dilerim

Teşekkürler abi. Dün akşam bu hale getirdim ama gerisini araba üzerinde yapacağım.
http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/03/7c277d291491e10969719959ef982adc.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/03/e21ad1b372ee39466bc2f3db57df0d1f.jpg

neoyildiz
12-01-2016, 20:21
Teşekkürler abi. Dün akşam bu hale getirdim ama gerisini araba üzerinde yapacağım.
http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/03/7c277d291491e10969719959ef982adc.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/03/e21ad1b372ee39466bc2f3db57df0d1f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160112/14d5afdd387af518ec9a605f8f3fa2b1.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160112/5b36f9649e251492bfe3ec4f97663bae.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160112/aa13d74a3a261b3496c4987e0f3fe18c.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160112/de306626b9fadc2e69b48c5f07f9a04f.jpg

İşlem tamamdır. Yardımınız için teşekkürler. Sıra geldi bagaj kısmına ışık almaya, onu nereden bulabilirim acaba, bilen var mı, teşekkürler, iyi akşamlar.

ismail
12-01-2016, 23:04
İşlem tamamdır. Yardımınız için teşekkürler. Sıra geldi bagaj kısmına ışık almaya, onu nereden bulabilirim acaba, bilen var mı, teşekkürler, iyi akşamlar.

hayırlı olsun
eline emeğine sağlık

neoyildiz
21-01-2016, 23:12
Bir süredir yapmayı düşündüğüm bir şeyi daha yapmış bulunuyorum, BİM'den aldığım 15 TL ye telefon kılıfının arkasına istediğim bazı şeyleri lazer ile yazdırmak istiyordum, bugün bi boşlukta Arkadaşımın yanına gittim ve sağolsun çizimlerini yaprak lazerde kılıfa istediklerimi kazıttırdım, ilk olduğu için hiç boş yer bırakmayayım dedim. :)
İstediği ürüne bir şeyler yazdırmak isteyenlere arkadaşın iletişim bilgilerini verebilirim. Eşinize, arkadaşınıza sürpriz kendi oluşturduğunuz bir hediye vermek isterseniz faydası olur belki.

uaslan
22-01-2016, 15:57

Sent from my iPhone using Tapatalk neoyildiz bagaj aydinlatmasini sokup kablolarini siyirip alabilirsin ancak en yakin. Ben o sekilde bagajin diger tarafi karanlik oluyor diye serit led taktim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hattrick
22-01-2016, 20:24
Hayirli olsun diyelim o zaman cok seveceksin eminim [emoji6] ben sana aksam bi resim atacagim ona gore yaptirirsin sende [emoji3]

ses kalitesi nasıl cd gibi mi özellikle usb de merak ediyom leonuma bende taktırmayı planlıyorum...diğer arkadaşımın aldığı farklı marka ses deneyimlerinizi merak ediyoruz.tatmın edici mi neoyildiz

CounTDowN
23-01-2016, 17:45
ses kalitesi nasıl cd gibi mi özellikle usb de merak ediyom leonuma bende taktırmayı planlıyorum...diğer arkadaşımın aldığı farklı marka ses deneyimlerinizi merak ediyoruz.tatmın edici mi neoyildiz
Ses kalitesi düsündüğümden daha kaliteli cikti. Özellikle sd karta attiginiz sarkilarin bit değerleri kalitesi yüksek ise hiç bozma cizirti filan yapmiyor. Kesinlikle taktirmalisiniz cd hamallıkmış gerçekten [emoji3]

hattrick
23-01-2016, 18:25
Ses kalitesi düsündüğümden daha kaliteli cikti. Özellikle sd karta attiginiz sarkilarin bit değerleri kalitesi yüksek ise hiç bozma cizirti filan yapmiyor. Kesinlikle taktirmalisiniz cd hamallıkmış gerçekten [emoji3]

bunla birlikte tesisatda önemli şimdi :) tşkler arkadaşım

CounTDowN
23-01-2016, 18:33
bunla birlikte tesisatda önemli şimdi :) tşkler arkadaşım
O senin zsvkine kalmis tabi ama tesisat ile dinlemesi nasil zevkli olur düşünebiliyorum [emoji3]

hattrick
23-01-2016, 19:19
O senin zsvkine kalmis tabi ama tesisat ile dinlemesi nasil zevkli olur düşünebiliyorum [emoji3]

usb de nasıl arkadaşım takıntı falan yapıyormu.ses falan iyi mi tek takıntım ben pek hafıza kart kullanım alışkanlığı yok.usb için alacağım

CounTDowN
23-01-2016, 19:33
usb de nasıl arkadaşım takıntı falan yapıyormu.ses falan iyi mi tek takıntım ben pek hafıza kart kullanım alışkanlığı yok.usb için alacağım
Usb dede sd kartta da herhangi bir takinti olmuyor. Hatta bosta kalsa cihaz sallansa dahi olmuyor. Ses kalitesi orjinal ses cd sinin 1 tık altinda sadece. Sd kart bence daha kullanisli oluyor. Cikinti olmuyor tumlesik gibi oluyor. Ama sen bilirsin tabi [emoji6]

hattrick
23-01-2016, 19:37
Usb dede sd kartta da herhangi bir takinti olmuyor. Hatta bosta kalsa cihaz sallansa dahi olmuyor. Ses kalitesi orjinal ses cd sinin 1 tık altinda sadece. Sd kart bence daha kullanisli oluyor. Cikinti olmuyor tumlesik gibi oluyor. Ama sen bilirsin tabi [emoji6]

cd gibi olmaz tabi.yüklenecek müzik kbps side önemli.hayırlısı.cok saol fikir için tecrübelerinizden faydalanmak istedim.tşkler

neoyildiz
23-01-2016, 20:25
cd gibi olmaz tabi.yüklenecek müzik kbps side önemli.hayırlısı.cok saol fikir için tecrübelerinizden faydalanmak istedim.tşkler

Evet kbps önemli parçaların ama öyle çok hassasiyet var ise yani şarkı içinde detayları net duymak istiyorsan özellikle yüksek seste bizim modellerdeki arabalarda bi kısım değişikliklere gitmelisin, bu cihazın işlevi cd changherin dijitalleştirilmiş hali, cd çalmak ile arasına fark yok diyebilirim, ve bellek yada sd kart kullanmak arasında da fark yok, ben çıkıntı olmasın diye sd kartı taktım ve neredeyse cihazı taktığım Zaman'dan bu zamana kadar parça ekleme ihtiyacı duymadım. Çakmaklığa takılan cihazlardan milyon kat iyi yada ucuz bir teyp alıp orjinal görüntüyü bozmaktan daha iyi. Bu cihazı almamış olsaydım da yine yurtdışından orjinal changeri sipariş verecektim.

hattrick
23-01-2016, 20:41
Evet kbps önemli parçaların ama öyle çok hassasiyet var ise yani şarkı içinde detayları net duymak istiyorsan özellikle yüksek seste bizim modellerdeki arabalarda bi kısım değişikliklere gitmelisin, bu cihazın işlevi cd changherin dijitalleştirilmiş hali, cd çalmak ile arasına fark yok diyebilirim, ve bellek yada sd kart kullanmak arasında da fark yok, ben çıkıntı olmasın diye sd kartı taktım ve neredeyse cihazı taktığım Zaman'dan bu zamana kadar parça ekleme ihtiyacı duymadım. Çakmaklığa takılan cihazlardan milyon kat iyi yada ucuz bir teyp alıp orjinal görüntüyü bozmaktan daha iyi. Bu cihazı almamış olsaydım da yine yurtdışından orjinal changeri sipariş verecektim.

değerli yorumun için tşkler dostum.

neoyildiz
23-01-2016, 20:44
değerli yorumun için tşkler dostum.

Rica ederim, umarım fikir olur. İyi akşamlar dilerim.

uaslan
03-02-2016, 17:47
Selamlar Seat Grubu ,

Aracım 2005 model Alana Cd Çalar teyp vardı, cd changer araştırırken Yatour diye bir aparatın olduğunu gördüm,
teyp arkasında cd changer çıkışına bağlanarak etkin hale geliyor ve üzerine flash bellek, sd kart ve aux'tan giriş yapılarak
müzikleri orjinal teypinizde dinleyebiliyorsunuz, diyeceksinki neden o kadar uğraştın, alaydın bi çakmaklıktan cihaz yada
flash bellekli bi teyp diyebilirsiniz ama araçta tamamen orjinelden yana olduğum için böyle bi yola girdim on numarada oldu,
cihazı yurtdışından getirttim, sağlam kutusunda kablosu ile geldi, sorunda çıkmadı şükür :)

http://i.hizliresim.com/Gk4BLv.jpg (https://hizliresim.com/Gk4BLv)

http://i.hizliresim.com/ylpEbM.jpg (https://hizliresim.com/ylpEbM)

https://www.youtube.com/watch?v=Kgmdj2kUW1o&feature=youtu.be neoyildiz benim aracimda da ayni teyp var fakat cd6 tusu yerinde aux tusu var. Cd changer cikisi olup olmadigini nasil anlayabilirim.2008 stylance ibiza.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iasonosai
24-04-2018, 22:21
Merhaba,
Çok zaman geçmiş ama yeni konu açmak yerine bu konunun altında sormak istedim.
Ben de aynen sizin gibi alttaki boşluğa cihazı koymak istiyorum.

Öncelikle radyonun altındaki boş kısmı nasıl söktünüz. Sökmeden cihazı alta almak mümkün değil gibi geldi bana. Boş kısmın iç tarafında sağ ve solda çentik gibi yerler var ama nasıl açılacağını anlayamadım. Zorlamak da istemedim kırılırsa hoş olmaz diye.

Ayrıca ben şu iki ürün arasında kaldım:

https://tr.aliexpress.com/item/Replaitz-8PIN-12PIN-Araba-Ses-MP3-DC-12-V-USB-AUX-3-5mm-Adapt-r-dijital/32862514384.html

https://tr.aliexpress.com/store/product/Replaitz-8Pin-Araba-CD-Adapt-r-Ses-3-5mm-AUX-USB-SD-aray-z-CD-Changer/3152008_32861380139.html

İlk ürün daha profesyonel gibi geliyor ama farkı nedir tam olarak bilmiyorum. İlk üründe artı olarak sd card yuvası var. İkinci ürünün parça çalma kapasitesi mi kısıtlı ya da daha mı kalitesiz ki fiyat bu kadar fark etmiş.

Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

ismail
25-04-2018, 09:38
Merhaba,
Çok zaman geçmiş ama yeni konu açmak yerine bu konunun altında sormak istedim.
Ben de aynen sizin gibi alttaki boşluğa cihazı koymak istiyorum.

Öncelikle radyonun altındaki boş kısmı nasıl söktünüz. Sökmeden cihazı alta almak mümkün değil gibi geldi bana. Boş kısmın iç tarafında sağ ve solda çentik gibi yerler var ama nasıl açılacağını anlayamadım. Zorlamak da istemedim kırılırsa hoş olmaz diye.

Ayrıca ben şu iki ürün arasında kaldım:

https://tr.aliexpress.com/item/Replaitz-8PIN-12PIN-Araba-Ses-MP3-DC-12-V-USB-AUX-3-5mm-Adapt-r-dijital/32862514384.html

https://tr.aliexpress.com/store/product/Replaitz-8Pin-Araba-CD-Adapt-r-Ses-3-5mm-AUX-USB-SD-aray-z-CD-Changer/3152008_32861380139.html

İlk ürün daha profesyonel gibi geliyor ama farkı nedir tam olarak bilmiyorum. İlk üründe artı olarak sd card yuvası var. İkinci ürünün parça çalma kapasitesi mi kısıtlı ya da daha mı kalitesiz ki fiyat bu kadar fark etmiş.

Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

kardeşim aynen yazdığın gibi ilk ürün daha iyi gibi
ayrıca 8 pin li olan modelden alman lazım
http://www.xcarlink.com.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=74
montaj için medya sistemini sökmen lazım
eklediğim video yardımcı olacaktır

https://www.youtube.com/watch?v=R4iR0tpiyjw

iasonosai
25-04-2018, 10:15
Teşekkürler. 8 pin olanı alacağım.
Radyoyu sökebiliyorum sıkıntı yok. Radyonun altında kalan boş kısmı da sökmem gerek, zorlamadan nasıl sökebilirim?

iasonosai
25-04-2018, 10:23
Radyoyu sökebiliyorum sıkıntı yok. Radyonun altında kalan boş kısmı da sökmem gerek, zorlamadan nasıl sökebilirim?

ismail
25-04-2018, 11:25

kardeşim alıntı yada etiketleme yapabilirsen memnun olurum
ürün resimleri bulunan bağlantıyı ekliyorum
iç kısmında bir civata olabilir
https://www.oemvwshop.com/6L0857232B4W4-stowage-compartment-carbon-black-p419276/#gallery

iasonosai
25-04-2018, 11:42
kardeşim alıntı yada etiketleme yapabilirsen memnun olurum
ürün resimleri bulunan bağlantıyı ekliyorum
iç kısmında bir civata olabilir
https://www.oemvwshop.com/6L0857232B4W4-stowage-compartment-carbon-black-p419276/#gallery

Teşekkürler.
Önceki mesajı çift göndermiş silme tuşunu da bulamadım, kusura bakmayın.
Hep radyo sökme videosu var birde bu boş kutunun videosu olsaydı süper olurdu :)

neoyildiz
26-04-2018, 09:14
Tekrardan Merhaba,

Aracımı yaklaşık 2 sene önce satmanın vermiş olduğu üzüntü ile yazıyorum, şimdi 2009 c-max im var Allah nasip ederse.
Cd çaların altındaki boşluğu kendine doğru çektiğinde geliyor olması lazım, yada klimanın aldındaki aşağıya doğru ovalleşen
parçanın sağ ve solunda iki delik var oralardan tut çek gelir zaten zorlamadan, oradan da halledebilirsin işi.

iasonosai
26-04-2018, 09:50
Tekrardan Merhaba,

Aracımı yaklaşık 2 sene önce satmanın vermiş olduğu üzüntü ile yazıyorum, şimdi 2009 c-max im var Allah nasip ederse.
Cd çaların altındaki boşluğu kendine doğru çektiğinde geliyor olması lazım, yada klimanın aldındaki aşağıya doğru ovalleşen
parçanın sağ ve solunda iki delik var oralardan tut çek gelir zaten zorlamadan, oradan da halledebilirsin işi.

Çok teşekkürler.

neoyildiz
26-04-2018, 09:53
rica ederim, bu kadar ilgi çekeceğini bilseydim bu konunun yaparken video kayıt edip eklerdim ama artık maalesef. Aracımla birlikte üzerinde ne varsa aynen alan arkadaşa verdim.
Full + full dü daha da full olmuştu :).