PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tek lastik değişir mi?

dirtyface
16-09-2015, 11:40
arkadaşlar merhaba;

geçen akşam banket çıkıntısını fark etmeyip ön sağ lastiği sürttüm hatta çarptım da diyebiliriz. yanakta 2 cm kadar bir yarık oluştu, bir iki parça kord ipliği göründü.
dün lastikçiye uğrayıp gösterdim içten ve dıştan kaynak yama yapılabileceğini söyledi, ancak biraz araştırma yaptığımda bu işlemin sağlıklı olmayacağına karar verip bugün bir adet lastik sipariş ettim.

mevcut lastiklerim 2014 üretimi ve henüz 11000 km yol yaptı iyi durumdalar. bu yüzden iki lastik alıp komple önleri değiştirmek yerine arka lastikleri öne alıp öndeki sağlam olan ve yeni gelecek olan lastiği arkaya takmayı planlıyorum. sizce sıkıntı olur mu? bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum.

ismail
16-09-2015, 12:04
dirtyface kardeşim geçmiş olsun
aracın da esp olmadığından dolayı yeni lastikleri arkaya taktırmanı tavsiye ederim
eğer ki eşdeğer bir lastik bulur isen tek olarak değiştirebilirsin
eşdeğer bir lastik bulamazsan çift olarak değiştirmen daha iyi olacaktır diye düşünüyorum

benyaniben
16-09-2015, 12:10
Aslında mantıklı olan 2 adet lastik alıp arkaya takmak ve sağlam olan diğer lastiği stepne yapmaktır. Halkımız (ben de dahil) stepneye önem vermiyor. Ama sıkıntı olunca anlıyoruz ve canımız çok sıkılıyor.

AvArE41
16-09-2015, 12:48
Geçmiş olsun aynı sorun bende oldu 3 4 ay önce lastiklerim nexendi ve aynısını bulamadım arka lastiği öne alıp tek kumho aldım deseni farklı aldığım yer eğer desen değişikliğinden çekme yaparsa bir tane daha almam gerektiğini söyledi ama bu güne kadar yaşamadım ne hızda nede frenlemede tek alıp duruma göre çifte çevirebilirsin.

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre
16-09-2015, 13:20
aynı desen aldıydsanız üzerindekilerin km fazla olmamış sorun olmaz sanırım.

jcvs337
16-09-2015, 14:20
aynı desen aynı lastik fazla bir sıkıntı çıkarmaz 11000 km zaten normal kullanımda lastikten en fazla 1.5mm diş yer ortalama 7 mm olduğunu düşünürsek lastik diş derinliğini pek bir önem arz atmez. saygılar

dirtyface
16-09-2015, 15:04
ismail abi, benyaniben, AvArE41, Batum, jcvs337

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

aynı lastikten aldığım için sorun olmayacağı kanaatine vardım yorumlarınız sayesinde.

aynı lastikten ikinci el araştırdım belki yakın km yapmış bulabilirim düşüncesiyle fakat bulamadım.
iki lastik alıp çıkan temizi stpene yapmak evet mantıklı fakat lpg tankından dolayı stepne taşıyamıyorum bu yüzden iki lastik almakta işime gelmedi açıkçası.
planladığım gibi yapacağım eğer herhangi bir sorun yaşarsam tekrar yazarım.

imponte
16-09-2015, 15:22
Aynı model alırsan lastiği hiç bir sorun çıkarmaz. O aşınma payları göz önüne alınmaycak kadar az miktarlarda oluyor.

34Deniz
16-09-2015, 15:32
Aslında mantıklı olan 2 adet lastik alıp arkaya takmak ve sağlam olan diğer lastiği stepne yapmaktır. Halkımız (ben de dahil) stepneye önem vermiyor. Ama sıkıntı olunca anlıyoruz ve canımız çok sıkılıyor.

buluşma var bu aksam adaparkta istersen buyur gel ,sultangazi yazıyor sendede doğan :)

http://www.seatclubturkey.com/sohbet/60429-500evlerde-kimler-var.html

benyaniben
16-09-2015, 15:44
buluşma var bu aksam adaparkta istersen buyur gel ,sultangazi yazıyor sendede doğan :)

http://www.seatclubturkey.com/sohbet/60429-500evlerde-kimler-var.html

aslında gelirdim de araç hafta sonu kırıldı :(
onunla uğraşıyoruz kısmet olursa bir dahakine.