PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni kia ceed

34FHR57
20-09-2015, 09:44
Arkadaşlar merhaba

Mk3 fr larin o asi spor tarafını bir kenara itsek

Sizce aslan mi ceed mi

7 ileri otomatik sanziman i dizel motorla birlestirmisler ve premium pakette fr pakette olmayan bi düzine özellik var iç malzeme kalitesi daha iyi tabiki fiyat farkı var ama sizce hangisi ni almalı

Yorumlarınız önemli
İlginiz için şimdiden teşekkürler

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aaayoa
20-09-2015, 10:24
daha öncede yazmıştım ceed aldım 6 ay zor dayandım sattım. bir kere yakıtına dayanamadım. birde gelen çakıllardan kaputta bir çok gamze oluştu . aynı yolda kullandığım seatta boya hasarı bile yok
tabii karar sizin

ersnbzkrt
20-09-2015, 10:26
Batum emre'de fikir verecektir

benyaniben
20-09-2015, 10:38
Ceed i leon la değil golf ile karşılaştırmak gerek doluluk açısından.
Ama dizel olarak golf de bile olmayan 136 bg 300 tork ve dct golfe göre 1 litre fazla gelecek yakıt bedeline de değer diye düşünüyorum.

Emre
20-09-2015, 11:38
34FHR57 Yaklaşık on senedir 2006'dan bu yana Vag grubunda araç alır kullanırım birkaç ay önce değişiklik olsun dedim ful dizel ceed premium paketini aldım daha önce hiç bukadar ful araç almasamda 2ay içinde satmaya karar verdim.

Güzel araç dicek yok eksiğide yok almada demiyorum fakat vag grubuna alışkanlıktan sarmadı diyebilirim..
Bana çok ağır geldi 128 hp olmasına rağmen stok leondan yetersiz, yakıtı fazlaydı.
Belki bu yeni 7ileri çift kavrama şanzıman tork konvörtörlüye göre daha iyi olmuş olabilir almadan biriki hafta dene derim.

34FHR57
20-09-2015, 11:42
5. Ayda 150 hp dsg act fr aldım
Ceed i bu sabah inceledim özellikleri görünce pişman olur gibi oldum ama aslan gen aslan dir ;)

34FHR57
20-09-2015, 11:43
Arkadaşıma araba alıcaz ikisi arasında kaldık benim yaşadığım 10000 deki kavrama problemini de bildiğinden kararsız kaldik

34FHR57
20-09-2015, 11:44
Ufak bir oynamakla ceed de çok hoş duruyor ama kullananlardan feed back almak lazim

34FHR57
20-09-2015, 11:46
34FHR57 Yaklaşık on senedir 2006'dan bu yana Vag grubunda araç alır kullanırım birkaç ay önce değişiklik olsun dedim ful dizel ceed premium paketini aldım daha önce hiç bukadar ful araç almasamda 2ay içinde satmaya karar verdim.

Güzel araç dicek yok eksiğide yok almada demiyorum fakat vag grubuna alışkanlıktan sarmadı diyebilirim..
Bana çok ağır geldi 128 hp olmasına rağmen stok leondan yetersiz, yakıtı fazlaydı.
Belki bu yeni 7ileri çift kavrama şanzıman tork konvörtörlüye göre daha iyi olmuş olabilir almadan biriki hafta dene derim.
Onca seneden sonra size dünyaları verseler siz vag dersiniz ;) allah aranızı bozmasın kazasız belasız insallah

34FHR57
20-09-2015, 11:47
Ceed i leon la değil golf ile karşılaştırmak gerek doluluk açısından.
Ama dizel olarak golf de bile olmayan 136 bg 300 tork ve dct golfe göre 1 litre fazla gelecek yakıt bedeline de değer diye düşünüyorum.
Dct ve dsg sizce hangisi daha sorunsuz dct ye ben çok yabanciyim

Fuzun
20-09-2015, 11:50
daha öncede yazmıştım ceed aldım 6 ay zor dayandım sattım. bir kere yakıtına dayanamadım. birde gelen çakıllardan kaputta bir çok gamze oluştu . aynı yolda kullandığım seatta boya hasarı bile yok
tabii karar sizin

Top Gear'da Audi R8, Ferrari 458 ve Mclaren Mc12 kapıştırdılar. Çakıllı bozuk yollar vs vs. Sonra incelemeye aldılar Ferrarinin alt kısım çamurluk hasar almış parçalanmış yani, Mclaren de öyle ama R8'e geldiler en ufak boya hasarı bile yok :) Ona benzemiş sizin ki de

euludag
20-09-2015, 12:08

Yanlış bilmiyorsam mercedes cla da dct var. Ben dsg kadar başarılı bulmuyorum. Özellikle 2-1, 1-2 geçişleri çok başarılı değil.

Problemsizlik konusunda ise cla 15 bin de henüz bir sıkıntı yok.

Emre
20-09-2015, 12:15
Onca seneden sonra size dünyaları verseler siz vag dersiniz ;) allah aranızı bozmasın kazasız belasız insallah

Amin inş. Yeni bir vag'a hayır denilemez :) zamanında araya opel'de katmıştım bukadar kısa zamanda değişmeyi düşünmemiştim, tercih tabi.
Dediğim gibi Ceed'in şanzıman ağırdı, aracıda hafiflettilerse Ve pro ceed line gibi olursa güzel olabilir. ;)

benyaniben
20-09-2015, 12:15

Kuru tip çift kavramalı kutularda daha sorunsuzu bulmanız zordur.
Çünkü gerek tr deki yol koşulları (asfalt, çukur ve bitmek tükenmek bilmeyen yoğun trafikli yokuş kalkışları)
gerek düzden otomatiğe gecen insanların gayri ihtiyarı doğru bilinen yanlış kullanımları yıpranmalara sebep olabilir.
Firmalar ne kadar çift kavramaların baskı balatası manuelden sadece 5 bin km önce bitiyor deseler bile pratikte iş çok karışık.
Ama sıfır alacaksanız ikisi de pek önemli değil uzatılmış garantilerle pek bir sorun yaşamazsınız.
Gelelim ileriki dönemde çıkabilecek sorunlara.
Dsg nin çok uzun zamandır onlarca modelde satılması ve neredeyse yetkili servisten bile deneyimli özel servis ustalarının olması bir avantaj.
Ama çift kavramalar üstün körü bakışta genel olarak benzerdir.

Gelelim kişisel tercihe ceed bence leona göre her bakımdan üstün ve kia-hyundai grubu son 5 senedir fersah fersah yol aldı.
Ama beygir olayına takılmazsanız belki golf tercih edilebilir yine de yeni ceed in arka tam bağımsız süspansiyon olduğunu unutmayalım.

djercyn
20-09-2015, 12:18
Ceed için gt line paketi çıkmıştı avrupada. Leonun fr paketi gibi düşünülebilir. O araçta gt modelindeki gibi tamponlar, direksiyon ve alçaltılmış spor şasi mevcut. O donanımı da düşünün derim. Benim ilgimi çekmişti

FR

patrıot
20-09-2015, 17:55
Yakıt olayı yeni dct ile düşmüş durumda.
Aracta hafiflemiş durumda..
Donanım olarak tartısmaya gerek yok..
Güç desen yerinde...
İç malzeme kalitesi Leondan çok önde..(Şöyleki golf ıv lerde kullanılan yumusak malzemeye çok benziyor.)

emirkayra
20-09-2015, 20:28
dsg varsa ben yokum sorunlu şanzumanı neden hala üretirler bir türlü anlamış değilim otomatik araba almam alsam da bmw zf şanzuman alırım tabi çok ilerde şimdi değil

OnlyLeon
20-09-2015, 22:21
Bu konuyu ben acıcaktım acmadım :D iyi oldu bu takipteyim :)
Kendi görüşlerimi söliyim. Babamda ceed comfort dizel ot. 128 hp var. Araç iç mekan "kalitesi" bakımından Fr dan önde , bağımsız süspansiyonlar tercihde bi adım daha öne cıkarıyo ceed i ( konfor acısından cok etkili ) , donanım olarak comfort pakette olsa donanımı süper kaldı ki premıum pakette yok yok. Ama dokunmatik ekran yok aracta şaka gibi :D
Bunun haricinde eksi yönleri;
Arac uzun yolda 1.6 lt olduğu için rahat rahat ciğerli şekilde yüksek hızları rahat götürüyo ama hızlanmalar Dsg ye göre zayıf , dokunmatik ekran büyük eksiklik , görsel bakımından leonun yanına yaklaşamaz bence heleki arka kısmı kötü şahsi kanaatim , ve tabiki yakıt. Hiç dizelmiş gibi yakmıyo düşünenlere söliyim. Sadece eko modu var orda dizel olduğunu anlıyosunuz ama onda da performans bayağı bi düşüyo zevk alamıyosunuz hiç. Aklıma gelenler bunlar şuanlık he iç genişlik , rahatlığı bakımından ben pek fark göremedim hemen hemen aynılar.
Benim tavsiyem opsiyonlu şekilde leon fr act :)
Bizde allah nasip ederse Fr arifesindeyiz bakalım baba da ceed premıuma yakın davranıyo ama Leon Fr dsg act ye karar kıldık gibi çok şükür.
Yorumlar benim içinde düşüncelerimi kanıtlama acısından iyi olucak :) takip..

Sent from my iPhone using Tapatalk

MeTuRuZ
21-09-2015, 11:10
Ben pro ceed gt hastasıyım.
Benzer arabalarla kıuaslanıp daha yavaş olduğu söylense de, bu benzer araçlar hep 1.6 üzeri olduğu için 130 bin lira civarında oluyor. Ama pro ceed gt 1.6 motor olduğu için 86 bin lira sıfırı. O yüzden tercih edilebilir. Görüntğsğ muhteşem. Varsın cupradan gti dan yavaş oldun. Hem görüntü olarak hepsine 10 basar hem de arada 30-40 bin lira fiyat farkı var.
Bu tarz tek kapılı spor güzel ve hızlı bi araç almak isteyenler için biçilmiş kaftan

patrıot
21-09-2015, 12:19
Bu arada Kia nın yeni otomatiği DCT ile otomatiklerin yakıt verileri ciddi olarak düştü.
Neredeyse dsg lerle aynı yakıyor.
Tek fark motorları 136 hp...
Yazılımla vs 180 hp oluyor.

Schwarzstein
21-09-2015, 14:21
Kianın da Leonunda içini dışını uzun süre incelemiş biri olarak teşhisim iki araç arasında Leon un içerisinde her ne kadar kia daha kaliteli gözükse de daha premium bir hava hakim. İç yapıda Leon dan daha üst sınıf olabilecek modeller Opel dışı lüks sınıf almanlar (VW - Audi - BMW - Merso) ve Volvo dur bence.

BeYaSLaN
21-09-2015, 15:44
Kia ceed i de hyundai i30 uda asla ve asla bir vag aracıyla kıyaslanamaz dsg kısa süreli kullandım kendim ne olursa olsun otomatik alacaksam dsg derim Bmw nin ki hızlı atmıyor
Dsg sorunlu değil sadece seat kalkış arabası olmadıgı için sert kalkışlardan manuelinde bile kaçınılmak gerekir lakin insanlarımız her zaman kalkıs yaptıklarından dolayı dsg arıza veriyorlar Neyse öyle bir şey olsaydı dsg nin 300 bin km kullanıp bir kere anahtar değmemiş passat superbler var yani sanmıyorum normal kullanımda hiç bir şekilde vag ın tadını hiç bir araba vermiyor alternatifi belki bmw olabilir ama yeni yeni turboya geçti daha vakti var diyebilirim

34FHR57
21-09-2015, 16:10
Kia ceed i de hyundai i30 uda asla ve asla bir vag aracıyla kıyaslanamaz dsg kısa süreli kullandım kendim ne olursa olsun otomatik alacaksam dsg derim Bmw nin ki hızlı atmıyor
Dsg sorunlu değil sadece seat kalkış arabası olmadıgı için sert kalkışlardan manuelinde bile kaçınılmak gerekir lakin insanlarımız her zaman kalkıs yaptıklarından dolayı dsg arıza veriyorlar Neyse öyle bir şey olsaydı dsg nin 300 bin km kullanıp bir kere anahtar değmemiş passat superbler var yani sanmıyorum normal kullanımda hiç bir şekilde vag ın tadını hiç bir araba vermiyor alternatifi belki bmw olabilir ama yeni yeni turboya geçti daha vakti var diyebilirim
Sert kalkış asla ve asla yapmam mk3 kavrama bekliyo değişecek araç 10000 de daha 4 ay önce 0 aldık
Trafik dsg nin düşmanı bana öyle oldu diye genellemellmek lazım tabiki ama ne biliyim insan bi soguyo

OmmeR35
21-09-2015, 22:16
Su anda baba oğul kia kullanıyoruz picanto ve sportage tek sevmedigimiz otomatik sanzimani dsg gibi keyifli degil her ne kadar sorunlu deselerde yakit olarakta alman otomobillerine gore daha fazla yakar sanzimandan kaynakli vw grubu 7 8 ileri iken bizimkiler 4 ileri bir dezavantahi odur kialarin ic donanim ve konforuna diyecek yoktur ic donanimi hep sofore endeksli yaparlar.Ama muadillerine gore her zaman fazla yakar kia hangisinde karar kilacaksan performans 2.el ve yakiti baz al konforu sehiricinde anlamiyor insan bana soracaksan olursan leon daha keyifli ve tarz bir araç ben kia ceed almaktansa leon yerine gider rapide binerim daha iyi tercih senin

RaMCHoMaNia
21-09-2015, 23:24
Ceed pek ilgilenmedim ama sportage baya araştırdım leon almadan önce hatta çok gidip geldim fakat internette okuduğum yazılar hiç iyi değildi

Araçlar gerçekten çok oyuncaklı o kadar çok oyuncak beraberinde de bir çok problem getirmiş

Yakıt pompası sigorta kutusu start stop direksiyon cam tavan geri görüş v.s. özellikle de yakıt konusu gdi motorda başlı başına ayrı bir problem

Markayı kesinlikle kötülemek istemiyorum ama bilemiyorum ben yeni araç alıp o kadar sıkıntı ile karşılaşmak istemem

Biraz da şans işi bu işler

yst
21-09-2015, 23:37
Alman ve uzak doğu araçlarındaki fark şudur.
Alman araştırır, test eder teknoloji üretir, hizmete sunar.
Uzak doğu bunu taklit eder. Üreten mi taklit eden mi on bakmak lazım. Çünkü alman mantığı en iyisi hangisi ise milyon kere test eder piyasaya sürer. Uzak doğu taklit eder. Benim şahsi düşüncem budur. Araç tarihine baktığımızda abs - esp vb güvenlik teknik olaylarını alman uygulamıştır. Tercih sizin ....

Synax
22-09-2015, 00:38
Arkadaşımda var. Donanım olarak bayağı bayağı dolu ayrıca herşey elektronik olduğu için hata verme payı normalinden çok fazla.Çok elektronik hata yaşadı ama pişman değil gayet seviyor arabasını

aroon
22-09-2015, 09:12
Önceki aracım i30 crdi otomatik ti. 18 ay zor dayandım. Şimdi dizel leon kullanıyorum. Abartmadan söyleyeyim leonun boya kalitesi bile daha iyi. Esp sini burturlu devreye sokamadik. Yanlıyorduk. Vs vs. 1,5 senede 6 kez servise gittim. Direksiyon cam tavan yok su yok bu! Kısaca şunu söyleyim vag kullanan kia Hyundai de yapamaz [emoji106]

aroon
22-09-2015, 09:13
Önceki aracım i30 crdi otomatik ti. 18 ay zor dayandım. Şimdi dizel leon kullanıyorum. Abartmadan söyleyeyim leonun boya kalitesi bile daha iyi. Esp sini burturlu devreye sokamadik. Yanlıyorduk. Vs vs. 1,5 senede 6 kez servise gittim. Direksiyon cam tavan yok su yok bu! Kısaca şunu söyleyim vag kullanan kia Hyundai de yapamaz

EAgle
22-09-2015, 09:33
7 ileri DCT şanzımanlı 136 beygir 300 tork lu hyundai veya kia akar gider :)

aroon
22-09-2015, 09:36
Kağıt üzerinde öyle [emoji4] plastiğinin yumuşak oluşuna ve motorun gücüne aldanmayın 136hp ilk olanlar leon 110 luk olanı seyrede dursun [emoji4]

34FHR57
22-09-2015, 09:37
7 ileri DCT şanzımanlı 136 beygir 300 tork lu hyundai veya kia akar gider :)
Dct ile yakıt tüketimi de baya düşmüş

asd
22-09-2015, 10:35
gördüğüm kadarıyla kia galeri arabası yapmış. yola çıkana kadar araba tamam budur dedirtiyor ama yola çıktığınız anda o şaşalı araba gidiyor yerine tepkisiz, tatsız tuzsuz, ve en önemlisi hızlı yıpranan bi araç çıkıyor. iki yıldır kullandığım leon aracı geçen gün yıkamacı 2015 sandı kaça aldığımı sordu. leonda çok gösterişli malzemeler kullanılmamış olsa da kia ya göre daha uzun ömürlü malzemeler seçilmiş. kağıt üzerindeki değerlere ve galeride görünen araca inanmayın, yolda kıyaslamadan kia alırsanız üzülebilirsiniz.

Esariipek
22-09-2015, 11:59
Bu arada Kia nın yeni otomatiği DCT ile otomatiklerin yakıt verileri ciddi olarak düştü.
Neredeyse dsg lerle aynı yakıyor.
Tek fark motorları 136 hp...
Yazılımla vs 180 hp oluyor.

Size katılmıyorum. Bir arkadaşımın vesilesi ile hyundaide makyajsız i30 ve makyajlı i30u peşpeşe test etme imkanı buldum. Makyajsız olan bariz hisli ve hızlı gidiyorken makyajlı olan 136lık dct hem hissiz hem de eskisine oranla güçsüz hissettirdi. Üstüne aynı güzergahda yaptığım test sonucu sadece 0.7 lt az yaktı buda 7 lt seviyelerine geliyor. Evdeki kendi aracım yeni kasa tdi dsg octavia da ise tüketimler 6 lt dikkatsiz kullanımla 6 lt seviyelerinde geziyor. Bu denklemde hyundai ve kianın bi şanzıman daha sonra tüketimde tdiı yakalaması mümkün gibi gözüküyor :)

gültekinstyle
22-09-2015, 12:18
alman in bisikletten bozma koreli aut

aroon
22-09-2015, 13:11
Alırsanız satamazsınız sonra bak demedi demeyin [emoji1]