PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EPC Lambası yanıyor...ne olabilir?

LiaTeD
13-04-2008, 19:58
Arkadaşlar dün aracımla giderken bir kablo yanığı kokusu 5 dk falan arabanın içine geldi. durdum kaputu açtım.birşey göremedim. yoğun trafikte olduğumdan başka bir araçtan gelmiş olabilir diye düşündüm.

bugün aracımı kullanırken birden epc lambası yandı. durdurdum tekrar çalıştırdım söndü. sonra bir 5 dk sonra falan tekrar yandır. yeniden çalıştırınca geçti. sonra tekrar yandı. ben de hemen eve döndüm.

bir de bu aracı 6 aydır kullanmama rağmen ilk defa dikkatimi çeken birşey var. fazla bir yol gitmememe rağmen (fenerbahçeden kadıköye) arabamın kontağını kapattıktan sonra fan çalışmaya başladı. daha önce hiç kontak kapadıktan sonra fan çalışmamıştı. sizde çalışıyor mu? çok kafama takıldı bunlar. yarın sabah erkenden servise gideceğim

adnanguclu
13-04-2008, 20:02
bugun hava 25 dereceydi hava kapalı olmasına ragmen.ondan olabilir fanın cabuk calısması....bende ilk defa dün fark ettim fan çalıştıgını. ilk önce afalladım bu ses ne böle diye ama jeton sonra dustu;)

mehmet_b
14-04-2008, 00:07
epc bende de yanıyor durumdan haberdar edersen sevbinirim

by_carizma
14-04-2008, 00:11
bu fan çalışması bende 2 saat önce oldu bende şaşırdım kontak kapalı olmasına rağmen kısa süreliğine fan çalıştı fakat hava o kadarda sıcak değil burda normaldi.. o kadar da gezmemiştim benimde dikkatimi çekti nedense...

007
14-04-2008, 03:17
bu fan çalışması bende 2 saat önce oldu bende şaşırdım kontak kapalı olmasına rağmen kısa süreliğine fan çalıştı fakat hava o kadarda sıcak değil burda normaldi.. o kadar da gezmemiştim benimde dikkatimi çekti nedense...
Sadece TSI damı bilmiyorum ama fan benim araçta çok kuvvetli çalışıyor..Sesi çok bariz hissediliyor..Neredeyse rolantide motorun sesini bastırıyor...

LeonRider
14-04-2008, 06:04
Fan benim hep çalışır...

patrıot
14-04-2008, 07:46
motoru sogutmak için kontagı kapattıktan sonrada fan çalışır seat,opel,renault,ford hepsinde var

desperado_32
14-04-2008, 07:54
EPC lambası aracın elektronık sorunu olduğunda yanıyor diye biliyorum (stop lambası patlaması vs gibi) :D umarım doğrudur :D

gorkemsarigul
14-04-2008, 08:22
inşallah dogrudur ati;) az maasraf çıkarır:)

bu arada ben hiç kontak kapatınca fan çalıştıgına şahit olmadım 38 derece sıcaklıktada kullandım bu aracı saatlercede gezdim ama denk gelmedi...

sethy
22-06-2008, 13:40
ewet EPC elektronik bir problem oldugunda yanıyor ama bende yandıgında alakasız olarak fren müşürünün değişmesi gerektigini söylemişlerdi

deustle
19-10-2008, 16:09
aynı sorun bendede var yaklaşık bir ay evvel aldım toledo 2000 signum normal havalarda fan çalışmıyor ama şehir içi sıcak havalarda fan çalışmaya başladığında yağ lambası yanıp sönüyor ve bir kaç kez de ikaz veriyor. İlk gördüğümde korkmuştum ama serviste çalışan bir arkdaşım hararet yükseldiği için uyarı veriyor sıkıştırmadığımda normal ısıya döndüğün uyarı gidiyor

leonakın
08-11-2008, 23:09
acaba sizinde arabayı kilitleyince otomatik karatmalı iç dikiz aynasının yeşil lambası ve altındaki iki küçük kırmızı ledler cansız bi şekilde yanmaya devam ediyormu??benimkiler yanıyor ve 3 gün çalıştırmayım aküsü boşalıyor.

gns57
09-11-2008, 03:53
konu eskı bı konu ama bu konuyla ılgılı epc lambam yandı gecenlerde servıse goturdum fren müşürü yanmıs 40 ytl gıbı bıseydı degıstırdıler...

akkaya24
16-06-2009, 23:33
arkadaşlar bende aynı sorun oldu aracımın fanı bi ara cok güçlü şekilde çalışyodu kontaga acamamla başlaıyodu bi kaç gün sonra normale dönmeye başladı bazen calışıyo bazen çalışmıyo walla bende anlamadım nedenini servisede götürdüm ısı sensörü dediler ama acıkcası servislere pekte güvenim kalmadı benim o yüzden böle kullanıyorum umarım ciddi bir sorun yasatmaz bana

punisherkp
17-06-2009, 00:13
beyler epc lambasi aracin cekisinde problem war demektir bende de yanmisti hemen servise gittim bogaz kelebegini temizlediler aracin duzeldi icine bir plastik parca kacmisti

leon sport
17-06-2009, 02:56
konuda konuyu açanda eskidi...

extacy07
22-07-2009, 13:06
ewet EPC elektronik bir problem oldugunda yanıyor ama bende yandıgında alakasız olarak fren müşürünün değişmesi gerektigini söylemişlerdi

gaz pedalı ile ilgili olması gerekıyor.arıza yaptıgında yanıyor