PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinde tekleme sorunu

MustElif
03-10-2015, 09:59
Merhaba arkadaşlar.

Ben 3 yıldır 2005 model Toledo kullanıyorum. Aracımdan da gayet memnunum. Araçta Destro marka LPG takılı. İki yıldır da LPGli kullanıyorum. Son birkaç aya kadar hiç sıkıntı yoktu, fakat son aylarda araç ilk çalışmada gaz yemiyor, son zamanlarda da çalıştırırken tekliyor ve iki yada üç marşta çalışıyor. İlk çalışmada benzinde iken hareket ettiremiyorum. Ya çok gaz vermek zorunda kalıyorum yada stop ediyor. Araç LPG ye geçince hiç bir sıkıntı kalmıyor. Hatta aracın LPG deki performansı benzinden daha iyi bu aralar. İlk zamanlarda aracın içindeki benzin eskimiş ve özelliğini kaybetmiş olabilir dediler. Bende aracın içindeki benzini bitirip yeniden adım. Ama düzelmedi.
Aracı Gaziantep'te bir ustaya gösterdim, benzin filtresi tıkanmış olabilir dediler. Değiştirdik ama sorun yine devam ediyor.

Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa bilgi veya tavsiye verebilirse sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum…

eneseat
03-10-2015, 10:32
bujileri kontrol ettir, lpg ciye götür lpg regulatöründe kaçak olabilir, gaz kelebeğin kirlenmiş olabilir.

ismail
04-10-2015, 00:15
MustElif kardeşim geçmiş olsun
sanırım senin aracın muhtemel sorunu yakıt pompası
aracın lpg li olduğundan yakıt depon çeyrek deponun altında kullandığını düşünüyorum
bu durum da yakıt pompasının soğumasını engelliyor
zira yakıt pompasının soğuması için depoda en az çeyrek depo yakıt olması gerekmekte
soğuyamayan yakıt pompası arıza vermiş olabilir
ayrıca hararet müşürü bozulduğunda da ilk çalışma esnasında motor sıcaklığını algılayamayınca geç çalışma durumu da olabilmekte
inşallah en kısa sürede sorunun uygun şekilde çözüme kavuşur

MustElif
04-10-2015, 10:10
Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar...

bambam11
04-10-2015, 10:38
lpg'de sorun yoksa buji de ya da lpg'nin herhangi bir komponentinde problem yoktur. ismail abi'nin dediği gibi yakıt pompası muhtemel problem. yakıt sisteminde yakıt basıncını ayarlayan bir bileşen varsa o da kontrol edilebilir

saint42
01-01-2016, 16:51
başımdan geçen olayın aynısı bendede oldu önce pompa değiştirdim daha sonra kış geldi ve aracım yine aynı sorunu vermeye başladı ben ustaya kızarken aracın ısınmadığını ve geç ısındığını fark ettim buda kalorifer ihtiyacından dolayı oldu yoksa binmeye devam dicektim herşeyde bir hayır vardır demişler daha sonra arkadaşım senin termostat arızalı dedi ve bende ustaya gittim termostat değişti va aracın çalışması bile farklılaştı daha sonra anladımki aracın teklemesinin sebebi aracın ısınmamasıymış şimdi şeytan kulağına kurşun bir problem kalmadı.

zemheri
08-01-2016, 15:46
geçen hafta benim başımada geldi yakıt pompaşı 100 tl değiştirdim yakıt çeyrekten aşşada olmamsı lazım