PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cocuk Esirgeme Kurumu veya Huzur Evi Ziyareti..

Muhammet29
11-10-2015, 15:40
Saygideger buyuklerim sevgili kardeslerim SCT ailesi olarak cocuk esirgeme kurumu veya huzur evi gibi yerleri duzenli bir sekilde ziyaret etme talebimi Sct yonetimi ve uyelerine sunuyor bunun baslangicini da bu pazar sabah yapmayi talep ediyorum.
Ne dersin Melih abi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Melih
11-10-2015, 15:42
Dusuncen guzel kardesim. Ben kendi adima bu tip bir organizasyona sonuna kadar destek veririm. Ama ziyaretin planli bir sekilde yapilmasi gerekli.

Muhammet29
11-10-2015, 15:51
Dusuncen guzel kardesim. Ben kendi adima bu tip bir organizasyona sonuna kadar destek veririm. Ama ziyaretin planli bir sekilde yapilmasi gerekli.

Muhakkak abi bu is gonul meselesi zaten oturur konusuruz alacaklarimizi alip kurumudan da randevumuzu alip gideriz

hgdyaop
11-10-2015, 16:01
Muhakkak abi bu is gonul meselesi zaten oturur konusuruz alacaklarimizi alip kurumudan da randevumuzu alip gideriz

Dipnot olarak düşmek istedim diğer arkadaşlar da fikir vereceklerdir. Çocuk esirgeme için oyuncaktan ziyade çocuk bezi ve mama ihtiyaçlarının daha çok olduğunu söylüyolar kurum çalışanları .. Huzur evi için de yaşlıların en çok sevdiği şeyler özellikle gofret ve bisküvi ..

Fikrinize , gönlünüze sağlık .. Umarım güzel bir organizasyon olur

erdcan
11-10-2015, 16:14
Güzel düşünce için tebrikler, bu iş için ufak bi fon bile oluşturulabilir.

benyaniben
11-10-2015, 16:21
Üniversitedeyken birkaç kez çocuk esirgeme kurumuna gitmiştik aynen böyle bir okul portalı olarak.
Yukarıda da bahsedildiği gibi çocuklara çikolata cips gibi şeyleri kesinlikle istemiyorlar.
Daha çok ıslak mendil, bez, duruma göre mama ve giyecek öncelikli kabul ediyorlar.

Hatta biz gittiğimizde çocukların yanına dahi almak istemediler.
Bu çocuklar sevgiye gerçekten aç oldukları için inanılmaz bağlanıyorlar.
Bu da hem onları hemde ziyaretçileri çok üzüyor ve bizden daha çok zarar veriyor.
Tabi biz üniversite ekibi olarak gittiğimiz için biraz daha bilinçli görüşmeler yaparak beraber oyunlar falan oynamıştık.

Bu gibi etkinliklerde ben de bulunmak isterim. Çünkü hayat başbakan öğüdüne uyup 3-5 çocuk yapmaktan ibaret değil.
Bizden sonraki nesillere ne bıraktığımızla alakalı. Şefkat ve insaniyet aşılamamız çok önemli.

Muhammet29
11-10-2015, 16:26
Dipnot olarak düşmek istedim diğer arkadaşlar da fikir vereceklerdir. Çocuk esirgeme için oyuncaktan ziyade çocuk bezi ve mama ihtiyaçlarının daha çok olduğunu söylüyolar kurum çalışanları .. Huzur evi için de yaşlıların en çok sevdiği şeyler özellikle gofret ve bisküvi ..

Fikrinize , gönlünüze sağlık .. Umarım güzel bir organizasyon olur

Evet oncelikli hedefimiz ihtiyaci gidermek olsun ki bunun bilgisini de kurum calisanlarindan almak mumkun dediginiz gibi. İnsallah guzel bir sekilde baslar devamini da getiririz

hgdyaop
11-10-2015, 16:51
Eğer ihtiyaç karşılamaya yönelik bişeyler yapılacaksa 3-5 kişi altından kalkamaz .. Yönetim de tamam derse bir hesap numarası verilir isteyen istediği miktarı havale eder .. Herkes bi şekilde katkıda bulunmuş olur. Daha çok ihtiyaç karşılanabilir böylece ..

ersnbzkrt
11-10-2015, 17:34
[emoji122] [emoji122] [emoji122] Güzel düşünce, elimden geldiğince bende varım.

Revo55
11-10-2015, 17:37
Güzel düşünce olmuş. Elimden geldiğince yardımcı destekçi olurum.Allah kimseyi kimsesiz yalnız bırakmasın.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uğurtürkmen
11-10-2015, 18:54
Düşünce için teşekkürler Muhammet abi elimden geldiğince varım

Muhammet29
11-10-2015, 19:28
Eğer ihtiyaç karşılamaya yönelik bişeyler yapılacaksa 3-5 kişi altından kalkamaz .. Yönetim de tamam derse bir hesap numarası verilir isteyen istediği miktarı havale eder .. Herkes bi şekilde katkıda bulunmuş olur. Daha çok ihtiyaç karşılanabilir böylece ..

Aslinda bu ihtiyaci sadece maddi olarak degil de manevi olarak da dusunmek lazm ki onlarn en buyuk ihtiyaci o bence.. Maddi anlamda destek veremeyen arkadaslarin manevi olarakta bulunmasnda fayda var diye dusunuyorum

hgdyaop
11-10-2015, 19:35
Aslinda bu ihtiyaci sadece maddi olarak degil de manevi olarak da dusunmek lazm ki onlarn en buyuk ihtiyaci o bence.. Maddi anlamda destek veremeyen arkadaslarin manevi olarakta bulunmasnda fayda var diye dusunuyorum

benyaniben 'in de dediği gibi çoğu çocuk esirgeme kurumu ziyaretçi kabul etmiyor ..Ordaki çocuklar gerçekten sevgiye aç .. "Anne" diyolar hiç tanımadıkları insanlara sarılıp .. Bu durum onlarda daha büyük travmaya neden oluyor olsa gerek ki kurum yetkilileri ziyaretçileri kabul etmiyor pek ..

İstanbul'da olan organizasyona çevre iller hariç katılım pek mümkün olmaz ama katılamayanlar olarak biz de en azından bu durumda elimizden geleni maddi olarak yapmış oluruz ..

Muhammet29
11-10-2015, 19:41
Evet haklisiniz hgdyaop bnde yakin zamanda gittim benyaniben in dedigi gibi baglanma olabiliyor onu konun ehli birine danisim usulune uygun yapmakta fayda var ayrica bunu sadece cocuk esirgeme kurumu olarak degil huzur evi olarakta dusunebiliriz ki orada da boyle vakit gecirip mubabbet etmenin daha etkili oldugu bir durum mevcut

hgdyaop
11-10-2015, 19:52
Evet haklisiniz hgdyaop bnde yakin zamanda gittim benyaniben in dedigi gibi baglanma olabiliyor onu konun ehli birine danisim usulune uygun yapmakta fayda var ayrica bunu sadece cocuk esirgeme kurumu olarak degil huzur evi olarakta dusunebiliriz ki orada da boyle vakit gecirip mubabbet etmenin daha etkili oldugu bir durum mevcut

Yaşlılar seviyor konuşmayı :) ve en çok gofreti :) Bazısı ziyaretçi bile görmek istemiyor .. Ama geneli memnun oluyor ..

Diğer konu huzur evine göre daha hassas .. Her iki kurum için de önceden gidip kurum çalışanlarıyla görüşerek fikir almak , ziyaret saatlerini öğrenmek , ihtiyaç belirlemek gerek ..

hkalkan
13-10-2015, 11:41
Konuyu takipteyim böyle bir etkinlik bence çok güzel olur. Elimden geleni de yapmaya hazırım.

tünelci
13-10-2015, 11:47
Muhammet29 bu duyarlılığın için tebrik ederim seni. Elimizden geleni yapmaya hazırız her daim. Allah yetimlerimize öksüzlerimize ve yaşlılarımıza yardım etsin. Çok hassas ve zor bir durum bu. Allah kimseyi anasız babasız evlatsız koymasın. :(

MuhammeD
13-10-2015, 11:59
Konuyu takipteyim İzmir'de bu tip bir organizasyon yapmak isteyende olursada yanındayım maddi ve manevi olarak

M0ney4n0t
13-10-2015, 12:39
Bende maddi , manevi desteğe hazırım.Böyle güzel projelere tam destek:sct-118:

M0ney4n0t
29-10-2015, 22:07
bu proje ne oldu dostlar ?

Muhammet29
29-10-2015, 22:12
bu proje ne oldu dostlar ?

Ben aradim gorustum grup halinda gidersek pazar gunu bi aktivite yapip cocuklarla birlikte gidiliyo.. Bu ara pek bi yogun oldugum icin ayarlayamadm ama en yakin zamanda ayarlicam insallah. Ama eger sizde baska biryer ayarlarsaniz ben varm her zaman

M0ney4n0t
29-10-2015, 22:13
Vallahi benim aklima da Losev geliyor ama bende bir arastirayim Ptesi gunu

Muhammet29
29-10-2015, 22:14
Vallahi benim aklima da Losev geliyor ama bende bir arastirayim Ptesi gunu

Super valla oda olur neden olmasin bi sekilde bi baslangic yapmak lazm.. İletisim icinde olalm o zaman farkli tarihlere randevu alip gidelim

M0ney4n0t
29-10-2015, 22:15
Tum hayir islerine varim [emoji122]🏻[emoji122]🏻

Emn24
30-10-2015, 15:54
Konuyu yeni gördüm Muhammet29 kardeşim her türlü yapabileceğim bişey olursa yanındayım.

ibr@him
30-10-2015, 16:12
Ben hayrın gizli olmasını tercih edenlerdenim :)

Turko034
01-05-2016, 22:06
Merhaba değerli sct üyeleri , öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı sizleri taktir ediyorum. Bende öğretmenim ama şuan çocuk esirgeme kurumunda sözleşmeli bakim elemanı olarak çalışıyorum , istanbuldayim eğer hala bu konuda hemfikirseniz benimle irtibata geçerseniz sizlere çok güzel bir pazar geçirmenizi saglayabilirim bizim çocuklar 9-14 yaş aralığında

ersnbzkrt
01-05-2016, 22:15
Merhaba değerli sct üyeleri , öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı sizleri taktir ediyorum. Bende öğretmenim ama şuan çocuk esirgeme kurumunda sözleşmeli bakim elemanı olarak çalışıyorum , istanbuldayim eğer hala bu konuda hemfikirseniz benimle irtibata geçerseniz sizlere çok güzel bir pazar geçirmenizi saglayabilirim bizim çocuklar 9-14 yaş aralığında
Gündemde hala, ufak birkaç görüşme yapıldı ama tatih ve yer konusunda kesin bir bilgi oluşturulmadı. Yönetimden Melih arkadaşımızla veya bu işte ön ayak olmaya çalışan Emn24 ve MuhammeD29 ile temasa geçebilirseniz, biraz daha detaylar oluşturulabilir.

Muhammet29
01-05-2016, 22:19

En yakn zamanda irtibata gecip konuyu detayli goruselim. Onumuzdeki 2 hafta da bulusmalarimiz var orada Melih baskan ve diger arkadaslarla gorusup en yakin zamanda bu ziyareti gerceklestirelim insallah.

Emn24
01-05-2016, 22:22

Hocam yakın zamanda hayata geçiricez inşallah yönetimden Melih kardeşimizle sizlede irtibat kurup detay alırsak süper olur. ersnbzkrt kanka etiket için sağolasın

Ferdiboy61
02-05-2016, 00:21
Elimden geldiğince bu ve bu gibi konularda destekciyim..

~ Legend is Back ~

Sinan3405
02-05-2016, 00:37
bende varım. maddı manevi her turlu yardımcı olurum. calısmadıgım bır gune denk gelır ıse mutlaka katılırım.

DrCupra
02-05-2016, 07:40
Haberimiz Olsun Yeter..

Melih
02-05-2016, 08:15
Bu 2 Hafta Buluşmalar Sonrası Bir Çalışma Yapalım Bu Yönde ;) Ben Her türlü destek veririm dostlar.