PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım Hakkında bir kaç sorum olacak

tension
13-10-2015, 23:12
Arkadaşlar 2003 model cordoba 1.4 tdi signo araç aldım ve bir kaç sorum olacak

kontağı çevirince abs ışığı hiç yanmıyor normalde yanıp 2-3 saniye sonra sönmesi gerekmiyormu yoksa racımda abs yokmu.( sert firen yapmadım hiç )
ön kapıyı açınca araç içi aydınlatma çalışmıyor ama tavandaki lambaları elle kontrol ettiğimde lambalar yanıyor.
aracı stop edip anahtarı çıkartınca sol ön kapı kilidi açılıyor ama sağ kapı kilitli kalıyor bunu düzeltmenin bir yolu varmı.
klima çalıştırmak için herhangi bir tuşamı basmam mı gerekiyor yoksa ısı derecesini düşürmemmi gerekiyor. Eski aracımda klima tuşu vardı basınca çalışıyordu.

birde daha yüksek modellerde arka tekerlere baktığımda kampana vardı ama benim aracımda disk var sonradan mı takılmıştır yoksa donanımında mı var

ismail
14-10-2015, 08:06
tension kardeşim eğer ki aracın signo donanımlı ise abs olması lazım
zaten klimatronik ten bahsettiğine göre aracın signo abs beyni bozuk olabilir
vagcom yada vascom tarzı bilgisayara aracını bağlayıp arıza sorgulatması yaptırmanı tavsiye ederim
2. kapı kilidi içindeki swich lerde sorun vardı sökülüp temizlik / değişim yapılması lazım
fikir vermesi açısından http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/52567-mk1-leon-mk2-toledo-kapi-kilidinin-acilmasi-basit-arizalari-hk.html konuya bakabilirsin
3. 2. sorunun cevabının aynısı gibi duruyor
4. klimatronik teki econ yazılı tuş klimanın açma kapama düğmesidir
ekranda econ yazıyor ise klima çalışmıyordur econ yazmıyor ise klima çalışıyordur
arka diskler signolarda disktir
2005 ve sonrasındaki s-rider, stylance donanımında kampanaya çevirdiler

lokmancordoba01
14-10-2015, 13:47
vagcom yada vascom tarzı bilgisayara aracını bağlayıp arıza sorgulatması yaptırmanı tavsiye ederim
2. kapı kilidi içindeki swich lerde sorun vardı sökülüp temizlik / değişim yapılması lazım
fikir vermesi açısından http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/52567-mk1-leon-mk2-toledo-kapi-kilidinin-acilmasi-basit-arizalari-hk.html konuya bakabilirsin
ekranda econ yazıyor ise klima çalışmıyordur econ yazmıyor ise klima çalışıyordur
ismail abi benim arabada klima off da ama sabah soguk oluyo hafiften pwteklerden sicaklik geliyor o normalmi yoksa kapali kalarifer neden sicak cok az ama sensor felan mi var acaba 2008 cordoba reference arac

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
14-10-2015, 14:22
ismail abi benim arabada klima off da ama sabah soguk oluyo hafiften pwteklerden sicaklik geliyor o normalmi yoksa kapali kalarifer neden sicak cok az ama sensor felan mi var acaba 2008 cordoba reference arac

kardeşim klima ve kalorifer fanı kapalı iken hafiften hava üfler
üflemesin dersen konsoldaki havalandırma kapaklarını kapatman lazım

lokmancordoba01
14-10-2015, 14:23
sagol ismail abi kralsin normal ozaman durum uflesin abi sabahlari acmadan donuyorum bende sandim ayarsizlik var

ismail
14-10-2015, 14:31
sagol ismail abi kralsin normal ozaman durum uflesin abi sabahlari acmadan donuyorum bende sandim ayarsizlik var

estağfurullah kardeşim
akşamdan kalorifer konumunu sıcak tarafında bırakmanı tavsiye ederim
sen adana da değil misin neden donuyorsun

lokmancordoba01
14-10-2015, 14:34
abi sabahlari ise gidiyorum 14 senedir turistik bolgelerde calistim hala parmak terlik sortla gezdigim icin 😂😂

tension
14-10-2015, 18:09
bilgiler için teşekkür ederim bugün abs yanp söndü normal olarak ve denemede yaptım devreye girdi tek sorunum şu kapı kilitleri onuda gösterdiğin konudan bakacam artık tekrar teşekkür ederim

ismail
15-10-2015, 01:13
bilgiler için teşekkür ederim bugün abs yanp söndü normal olarak ve denemede yaptım devreye girdi tek sorunum şu kapı kilitleri onuda gösterdiğin konudan bakacam artık tekrar teşekkür ederim

rica ederim kardeşim
gözün aydın
senin adına çok memnun oldum
vw grup araçların kilitlerini tamir eden bir yer bulduğunda 30 - 45 dk arası halledecektir

tension
16-10-2015, 20:59
rica ederim kardeşim
gözün aydın
senin adına çok memnun oldum
vw grup araçların kilitlerini tamir eden bir yer bulduğunda 30 - 45 dk arası halledecektir

sağlam bir anahtarcı & kilitçi biliyorum izmit sanayisinde aracın yağ ve trigerini birde lastiklerini değiştirecem ama hangi marka modeli alacağımı şaşırdım herkes birşeyler yazmış bunlar için önerilerinzi varmı acaba.
lastikler orjinal 195.55.15 ama değişik ebatlar yazmış herkes
triger alırken dikkat etmem gereken birşey varmı
yağ konusu en fazla kafamı karıştıranda bu zaten hangi marka ve özelliktekini almalıyım aracı km si 150000 de
birde komple motor suyunu antifiriz yapsam sorun olurmu

ismail
17-10-2015, 00:44
sağlam bir anahtarcı & kilitçi biliyorum izmit sanayisinde aracın yağ ve trigerini birde lastiklerini değiştirecem ama hangi marka modeli alacağımı şaşırdım herkes birşeyler yazmış bunlar için önerilerinzi varmı acaba.
lastikler orjinal 195.55.15 ama değişik ebatlar yazmış herkes
triger alırken dikkat etmem gereken birşey varmı
yağ konusu en fazla kafamı karıştıranda bu zaten hangi marka ve özelliktekini almalıyım aracı km si 150000 de
birde komple motor suyunu antifiriz yapsam sorun olurmu

kardeşim triger için
kayış continental üretimi contitech
avara, gergi rulmanları ve su pompasını ina marka seçmeni tavsiye ederim yada gates in tam setini (kayış, rulman, su pompası şeklinde) alabilirsin
lastik olarak 195/55/15 veya 185/60/15 ten başka ebat kullanmamanı tavsiye ederi
aracında kullanman gereken piyasada çabuk bulunabilen 2 yağ var
1. benim kesinlikle tavsiye ettiğim mobil 1 esp formula 5w-30
2. mobil in bulunamadığı yerde castrol edge turbo diesel 5w-40
yalnız castrol de mutlaka turbo diesel yazması lazım sadece dizel yazması pd (pompa meme) araçlarımız için işe yaramaz
çünkü vw 505.01 normunu karşılamıyor
yazdığı gibi gözün kapalı mobil 1 esp formula 5w-30 alman iyi olacaktır
motor suyunun tamamını antifiriz yapmak sirkülasyon açısından olmayabilir
donmasından endişe ediyorsan sistem suyunun tamamını boşalttıktan sonra (triger seti değişirken tamamı boşalır)
2x1,5 lt antifiriz alıp kullanabilirsin
geri kalan eksik sıvı miktarını saf su veya klima suyu ile tamamlaman sistemde oluşacak korozyon ve paslanmaların önüne geçecektir