PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika'da Neden Seat Yok?

007
17-04-2008, 03:35
Bunu uzun zamandır düşünüyordum ; bir de sizlere sormak istedim..
Amerikada neden Seat yok? Sizce sebebi ne? Opel de yok..Bunu gerçekten merak ediyorum..Otomobil markaları Amerika için araçları Avrupa modellerinden farklı olarak üretiyorlar..Mesela Focus'un Amerika versiyonunda arka tampon biraz daha uzun, sinyaller kırmızı..Honda civic de epey farklı..Yeni Mercedes C serisi de ilk bakışta farklılığı hissediliyor..Ama tüm bunlara rağmen Seat hiçbir şekilde Amerikada yok ve satılmıyor..Golf'ün de sadece GTI ve R32 denen 6 silindirli modeli var..Ama Seat'ın adı bile geçmiyor...

CanTURK
17-04-2008, 08:37
Hocam cevap cok basit;
Kendine şu soruyo sorsan cevabı alırsın ;
Ben amerikada olsam Avrupa arabası alırmıyım ?
Bunun seatla opele alakası yok;

Cevabıda yazayım , arabanın ve benzının ucuz oldugu; Yolarında ucsuz bucaksız oldugu yerde kimse opel seat boyutunda ve gucunde araba almaz; Bende amerıkada yasıo olsam arabam kafadan Corevette ZR1 olurdu... Burdaki 320i parasına 600 hp corvet demek; benzın masrafında daha fazla olmıycak :D Burdaki Litre fiyatına orda galon 4.5 litre alıosun cunku..

LiaTeD
17-04-2008, 09:13
arkadaşlar opel avrupada, irlanda'da, ortadoğu'da opel adıyla satılıyor. ingilterede vauxhall adıyla satılıyor, avustralyada holden adıyla, latin amerikada ve rusyada chevrolet adıyla, ve 2008 itibariyle amerika da da saturn adıyla satılıyor. yani amerikadaki astra modelleri için google görsellerde saturn astra yazmanız yeterli olacaktır.

seat da ise durum biraz daha farklı. seat birkaç kere amerikan pazarına girmesine rağmen yanlış stratejiler nedeniyle 1999 dan beri pazarda yok. ancak 2008 itibariyle amerikan pazarında tekrar yer bulma çabasında.

Ayrıca güney afrikada seat ibiza vw.polo playa adıyla, seat inca panel van vw.caddy adıyla, seat cordoba ise vw.polo classic adıyla bir süre satılmış.

vw.golf ise amerikada halen vw.rabbit adıyla satılmaktadır.

CanTURK
17-04-2008, 09:48
Murat şu yeni sct amblemini bizede atarmısın bizde imzamıza koyalım resimleyip :)
Hako yapmıs kıskandım :D

LiaTeD
17-04-2008, 09:56
Murat şu yeni sct amblemini bizede atarmısın bizde imzamıza koyalım resimleyip :)
Hako yapmıs kıskandım :D
hakoya kim yapmış acep :P
abi yeni msn ekle mrtylmz@mrtylmz.com

ottoboy
17-04-2008, 10:09
geçen hafta iş için arkadaşım almanyaya gitti. onlar bu konuda epey milliyetçiler. heryer vw, mercedesmiş. heryer passat ama hiç sedanını görmedim hepsi stationwagon du diyo. heryer caddy diyo. onun dışında küçük arabalar nerdeyse hiç yok gibi diyo.

amerikada da arkadaşın dediği gibi herkes kocaman salon tipi araçlara veya jiplere biniyolar. bence gayet normal.

TR de vergi olayı çok düşük olsa, benzinin litresi 1ytl olsa herkesin V8 6.200cc bi chevrolet Tahoe'su, V12 850csi annesinin Toledosu, babasının camarosu, abisinin corveti olurdu :) :) :) :) uçtum bea :)

007
17-04-2008, 16:43
Hocam cevap cok basit;
Kendine şu soruyo sorsan cevabı alırsın ;
Ben amerikada olsam Avrupa arabası alırmıyım ?
Bunun seatla opele alakası yok;

Cevabıda yazayım , arabanın ve benzının ucuz oldugu; Yolarında ucsuz bucaksız oldugu yerde kimse opel seat boyutunda ve gucunde araba almaz; Bende amerıkada yasıo olsam arabam kafadan Corevette ZR1 olurdu... Burdaki 320i parasına 600 hp corvet demek; benzın masrafında daha fazla olmıycak :D Burdaki Litre fiyatına orda galon 4.5 litre alıosun cunku..
Tamam yerden göğe kadar haklısın tabiki yüksek hacimli arabaya binilmesi son derece normal galon fiyatı bu kadar ucuzken..ama anlayamadığım vw ,kia, hatta hyundai'nin caddelerde gezdiği Amerika gibi bir ülkede Seat hiçbir şekilde yok..Hatta Hyundai Accent bile gördüm..Bilemiyorum Opel'in başka isimlerle çeşitli ülkelerde satıldığını biliyorum ama Türkiyedeki Astra kasası Amerikada Başka isimle bile olsa yok..Tamam satılıyor showroomlarda var ama demekki tercih edilen bir model değil ki caddelerde görmek mümkün değil..VW Rabbit adıyla Golfun çok az farklı bir modelini satıyor Golf adıyla da sadece 6 silindirli ve GTI modelini satıyor..Şöyle en azında bir Cupra görmek istiyor insan büyük hacimli arabaların tercih edildiği bir ülkede..

HHaKo
18-04-2008, 01:55
Abd de 10 bin dolara mustang alabiliyoken kim gidip cupraya para verir ki :)

Impetus
19-04-2008, 01:40
1.6 motor kesmez onları.V8 olması lazım bide tipten yoksun olması lazım.Öyle karizmatik leonlar fazla kaçar onlara :D

Sinan
19-04-2008, 13:04
1.6 motor kesmez onları.V8 olması lazım bide tipten yoksun olması lazım.Öyle karizmatik leonlar fazla kaçar onlara :D

+1923 :D

Muratxyz
03-06-2008, 13:35
Amerikada satılan arabaların malzeme kalitesine önem veriliyor..Seatın ise heryeri tıkırdıyor..Bu nedenle ülkelerine sokmuyorlar..

Rush
03-06-2008, 15:05
Amerikada satılan arabaların malzeme kalitesine önem veriliyor..Seatın ise heryeri tıkırdıyor..Bu nedenle ülkelerine sokmuyorlar..
Ya da 6 silindirden aşağısını motor olarak değerlendirmiyorlar :P

karam74
03-06-2008, 17:07
seat amerikaya arac satarsa zarar eder cünkü amerikada 5.000 $ a sıfır arac almak mümkün oysaki bizim aracların sadece airbaglerine o parayı weriyoruzz
ee hani arac??