PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2003 model seat toledo marş basıyor ama çalışmıyor :/

EnemyGate
27-10-2015, 01:54
Merhabalar dün gece yeni aldığım 2003 model 1.6 16 valf lpgli aracıma bindim hiçbir problem yokken gezdim dolaştım 1-2 saat benzin ışı yanıktı dönüşte benzin aldım benzin ışığı söndü sıkıntısız eve geldim normal şekilde sabah işe gitmek için aracımı ne yaptıysam çalıştıramadım marş sorunsuz basıyor tam çalışcakmış gibi oluyor stop ediyor 10larca kez denedim hala aynı marş basmasında filan hiç sıkıntı yok ama tam araba alıyormuş gibi oluyor stop ediyor sizce sorun ne olabilir arkadaşlar dün gece problemsiz çalışan araç sabah neden çalışmaz bu ara maddi yönden çok sıkıntılıyım arabaya gaz alamayacak kadar sıkışkınım İnşallah kötü pahalı bir arıza değildir fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum saygı değer dostlarım..

dejawu
27-10-2015, 20:07
Bence yakıt pompası.cunku arac surekli lpg de caliştigı için benzin pompası arıza veriyor.arasira benzinde dolaşmak sistemin sagligi için çok onemli.bunu yapamasan bile en az çeyrek depo benzin surekli arabada olması şart.yoksa benzin pompasi kendini sogutamadigi icin ariza veriyor.gecmiş olsun EnemyGate

EnemyGate
27-10-2015, 23:04
Teşekkürler bugun usta bi arkadaşımı cagirdim sagolsun bakti ilgilendi benzin pompasini kontrol ettik normal tazyikli benzin pompaliyordu sıkıntı yok akuyu kontrol etti sıkıntı yok ama ne yaptıysa yine çalışmadı sonra bobinleri sokup bujileri tek tek cikartti temizledi yerine takti araba tek marşta aldi direk dukkana gittik bujileri degistirmeye buji ve kablolari bobinleri degistirdik simdi ne yaptiysak araba çalışıyor ama bir türlü arabadaki teklemeyi gideremedik oto elektrikçiye goturduk beyinden olabilir dedi ayri ayri 2 adet ariza tespit cihazina soktuk sıkıntı gorunmuyor sizce neden olabilir??

EAGLE01
28-10-2015, 00:31
Teklemeye sebep olan kötü yakıt yada ateşleme de sorun olabilir

EAGLE01
28-10-2015, 00:32
16v aracın sıkıştırma oranı güncel araçlara göre yüksektir. 95 oktan arada kalıyor bizim aracımız için yakıt azıcık kötü olsa vuruntu olarak hisettirir sizin sorununuz vuruntu mu teklememi acaba?

Hezarfen
07-07-2017, 16:42
Marş basıyor ve almıyorsa ya yakıt ya da ateşlemeyle alakalı Marş motorunun bobinleri de bitiyor olabilir.
Bobin kabloları, bujiler, enjektörler yakıt pompası hepsi olabilir. Buradan söylemek zor.

Çok tasvip etmesem bile aracı vurdurmayı dene eğer çalışıyorsa hiç stop etmeden elektrikçiye git. Marş motorundandır.
50-60 liraya kömürlerini değiştirirler.