PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merkezi kilit sorunu için yardim

adilkahraman
06-11-2015, 18:57
Arkadaşlar forumda yeniyim daha önce sorulduysa ki bulamadım kusuruma bakmayın.
2004 cordoba 1.4 TDI aracımın sağ arka kapısı merkezi kilit ile kilitlenmiyor. Ayrıca elektrikli ayna tuşu çalışmıyor, birde on yolcu tarafı cam açma düğmesi çalışmıyor sadece sürücü tarafından açıp kapatabiliyorum. Birde aracı yeni aldım orijinal 123 binde ,ekspertiz testinde motor 82 çıktı. 2 ayrı ustaya sordum bu Volkswagen grubu dizel motorlarda hafif bir üfleme olur diyorlar sıfırlarında bile olurmuş birde bakımı geçerse üfleme daha fazla olurmuş. Bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

maras
08-11-2015, 09:44
Arkadaşlar forumda yeniyim daha önce sorulduysa ki bulamadım kusuruma bakmayın.
2004 cordoba 1.4 TDI aracımın sağ arka kapısı merkezi kilit ile kilitlenmiyor. Ayrıca elektrikli ayna tuşu çalışmıyor, birde on yolcu tarafı cam açma düğmesi çalışmıyor sadece sürücü tarafından açıp kapatabiliyorum. Birde aracı yeni aldım orijinal 123 binde ,ekspertiz testinde motor 82 çıktı. 2 ayrı ustaya sordum bu Volkswagen grubu dizel motorlarda hafif bir üfleme olur diyorlar sıfırlarında bile olurmuş birde bakımı geçerse üfleme daha fazla olurmuş. Bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Aka kilide elektrik geliyor mu? ona bakmak lazım. Kilit de arızalı olabilir. Ayna ayarlanmiyor için arkadan Soket takılı değildir elektrik var mı bakmalı. 2 ayna da mı çalışmıyor ısıtma faal mi?

Power+Torque=TDI😈

adilkahraman
08-11-2015, 11:04
Arka kilide elektrik geliyor, kilit motorunun sesi duyuluyor ama kilitlemeyi yapmıyor. Aynanın kumandasında elektrik var aynaları değiştirince tik sesi geliyor elektriksel olarak, aynanin birinin sadece aşağı tuşu çalışıyor diğer ayna çalışmiyor.

ismail
09-11-2015, 08:33
adilkahraman kardeşim aracın hayırlı olsun
kapı kilit motorlarında sorun var tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekmekte
elektrikli ayna tuşu bir tarafa düzgün çalışıyor diğer tarafa çalışmıyor ise ya tuş konumlamayı yapmıyordur yada dikiz aynasının motorunda / dişli grubunda sorun vardır
yolcu tarafı cam açma - kapama düğmesi değişmesi lazım
motor üstündeki yağ ekleme kapağı açıldığında üfleme yapar
önemli olan yağ çubuğu çekildiğinde üfleme yapmaması
1.4 tdi, 1.9 tdi motorlu araçlar çok sağlamdır
eğer ki düzgün bakımları yapıldı ise kolay kolay sorun çıkartmayacaktır

adilkahraman
09-11-2015, 13:25
adilkahraman kardeşim aracın hayırlı olsun
kapı kilit motorlarında sorun var tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekmekte
elektrikli ayna tuşu bir tarafa düzgün çalışıyor diğer tarafa çalışmıyor ise ya tuş konumlamayı yapmıyordur yada dikiz aynasının motorunda / dişli grubunda sorun vardır
yolcu tarafı cam açma - kapama düğmesi değişmesi lazım
motor üstündeki yağ ekleme kapağı açıldığında üfleme yapar
önemli olan yağ çubuğu çekildiğinde üfleme yapmaması
1.4 tdi, 1.9 tdi motorlu araçlar çok sağlamdır
eğer ki düzgün bakımları yapıldı ise kolay kolay sorun çıkartmayacaktır

Sagolun tesekkurler

maras
10-11-2015, 09:22
Arka kilide elektrik geliyor, kilit motorunun sesi duyuluyor ama kilitlemeyi yapmıyor. Aynanın kumandasında elektrik var aynaları değiştirince tik sesi geliyor elektriksel olarak, aynanin birinin sadece aşağı tuşu çalışıyor diğer ayna çalışmiyor.
İsmail abinin dedikleri ne katılıyorum. Hepsini cevaplamiş.

Power+Torque=TDI😈

CounTDowN
10-11-2015, 16:03
@ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) abi ayrı konu açmayım dedim. Benim aracımın Otomatik yan aynaları kapatma düğmesini çevirdiğimde herzaman kapanmıyor. Düğmenin bulunduğu plastik aksamı bastırınca çalışıyor. Bastırmazsam çalışmıyor. Bunu bazen yapıyor. Biryerde temazsızlık yaptığı kesin. Nasıl bir yol izlemeyelim sence ?

ismail
10-11-2015, 22:38
@ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) abi ayrı konu açmayım dedim. Benim aracımın Otomatik yan aynaları kapatma düğmesini çevirdiğimde herzaman kapanmıyor. Düğmenin bulunduğu plastik aksamı bastırınca çalışıyor. Bastırmazsam çalışmıyor. Bunu bazen yapıyor. Biryerde temazsızlık yaptığı kesin. Nasıl bir yol izlemeyelim sence ?

kardeşim öncelikle tavsiyem dikiz ayna kumanda düğmesinin söküp temizlemendir
eğer ki cevap verirse kutupları kirlenmiştir ne ala
yok cevap vermezse değiştirmekten başka çare yoktur diye düşünüyorum

CounTDowN
11-11-2015, 08:28
kardeşim öncelikle tavsiyem dikiz ayna kumanda düğmesinin söküp temizlemendir
eğer ki cevap verirse kutupları kirlenmiştir ne ala
yok cevap vermezse değiştirmekten başka çare yoktur diye düşünüyorum

Teşekkür ederim abi, sökebilirsem bi deneyim temizlemeyi :)

adilkahraman
16-11-2015, 19:57
ismail , maras
Bugün arka kapı döşemesini söktüm ve sonra merkezi kilidi pas sökücü ve hava ile temizledim. Artık merkezi kilit sağ arka kapıyı kilitliyor. Sağ on yolcu tarafi cam tuşunu söktüm ve biraz temizledim suan oda çalışıyor. Ayna kumanda düğmesini de söktüm o içten kırılmıştı. Ama sökmüsken idare edecek şekilde yapalım dedik bizim bi abi ile, onuda yaptık şuan o da çalışıyor. Bakalım vakit buldukça ugrasacagiz.

ismail
16-11-2015, 22:14
ismail , maras
Bugün arka kapı döşemesini söktüm ve sonra merkezi kilidi pas sökücü ve hava ile temizledim. Artık merkezi kilit sağ arka kapıyı kilitliyor. Sağ on yolcu tarafi cam tuşunu söktüm ve biraz temizledim suan oda çalışıyor. Ayna kumanda düğmesini de söktüm o içten kırılmıştı. Ama sökmüsken idare edecek şekilde yapalım dedik bizim bi abi ile, onuda yaptık şuan o da çalışıyor. Bakalım vakit buldukça ugrasacagiz.

eline emeğine sağlık
aracını sorunsuzca kullanman dileği ile

adilkahraman
16-11-2015, 23:07
ismail
Sağolun teşekkür ederim bu tür ufak işlerle uğraşmayı seviyorum elimden geldiğince.

maras
16-11-2015, 23:10
ismail , maras
Çok iyi ya kilidin düzelmesi ve tuşu el maharetiyle yapmanız yanınıza kâr.

Power+Torque=TDI😈