PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seat İbiza Hakkında tavsiye öneri..

Matkop
16-11-2015, 17:16
Merhaba arkadaşlar Seat ibizalarınızdan memnun musunuz tavsiye eder misiniz Bu yakıtları uygun diyorlar pololara göre yakıt durumu nasıldır yada en tavsiye ettiğiniz modeli hangisidir? Bölüm yanlışsa düzeltin lütfen

Sent from my iPhone using Tapatalk

metekaantosun
16-11-2015, 18:11
Matkop hocam merhaba bence sınıfına göre çok iyi,keyif veren bir araç.
Eğer agresif kullanmazsanız yakıt olarak ta makul gelebilir ancak tüp takarsanız da benzin istasyonunun yolunu unutabilirsiniz.
Bende en boş paketi var reference 1.4 ufak tefek değişikliklerle çok hoş bi hal aldı ama kesinlikle style paket tavsiye ederim.

emirkayra
16-11-2015, 18:18
Sıfır almanızı öneririm özellikle de 1.0 tsi dsg 110 hp muhteşem gidiyor ve az yakıyor gerçekten ortalaması 5-6 arası karışık

okkan38
16-11-2015, 18:26
1.2 tsı ve yeni çıkan 1.0 motoru alabilirsin.Style paketini tavsiye ederim...Şimdiden hayırlı olsun.

Matkop
16-11-2015, 18:34
Matkop hocam merhaba bence sınıfına göre çok iyi,keyif veren bir araç.
Eğer agresif kullanmazsanız yakıt olarak ta makul gelebilir ancak tüp takarsanız da benzin istasyonunun yolunu unutabilirsiniz.
Bende en boş paketi var reference 1.4 ufak tefek değişikliklerle çok hoş bi hal aldı ama kesinlikle style paket tavsiye ederim.

Mete çok teşekkür ederim güzel yorumun için hız pek derdim değil de arada sırada illaki yaparız [emoji16] ama benim öncelikle isteğim en az yakanı neyse o olması ondan sonra performansı çünkü daha genciz arabayı kapıda yatırmak istemiyorum sonuna kadar keyfini çıkarmalıyım. 1.2 1.4 1.6 en az yakanı tüpte taktırabilirim hangisi olur acaba? Benim ibizaya da yönelme nedenim açıkcası az yakar diye oldu ve çok harikulade bi tasarımı var bana göre Polonun içi güzel görünüyor ama yollarda sürekli karşılaştığımız bi araba olmasından dolayı sıcak bakmıyorum

Matkop
16-11-2015, 18:37
emirkayra okkan38 Çok teşekkür ederim yorumlarınız için :) ama Malesef sıfır alabilecek durumum olmadıgından 2. El alacağım hatta daha uygun fiyatlı önemsiz kazalı km düşük araçlar tarzından 4-5 yıl binebilirsem sorun olmaz boyalı vs olması

metekaantosun
16-11-2015, 19:15
Matkop Oktay o zaman tüp taktırırım diyorsan hiç düşünme 1.4 al bütçene göre önce reference bak eğer biraz daha fazla paran varsa style paket al.Daha sonra bir kaç milyar harcayarak ta aracı çok iyi yerlere getirebilirsin.
Hız seni trafikte memnun eder ben çok rahat aralara girebiliyorum çok seri şerit değiştirebiliyorum yani makas olayı ;)
Zaten bu tür araçlarla rolle çıkacak halimiz yok.

Matkop
16-11-2015, 19:48
metekaantosun aynı senin gibi düşünüyorum kardeşim küçük motorun seriliği yeterde artar bana :) peki LPG'de çok performans kaybı oluyor mu senin araç lpgli mi lpgde kaç yakar şehir içi, dışı?

Zaten ibizaya güzel jant spoiler takınca tamamdır ya :)

metekaantosun
16-11-2015, 20:05
Matkop lpg seni hayatta üzmez artık yeni nesil sistemler hiç sıkıntı çıkarmıyor gaz ayarı bile neredeyse bozulmuyor benim araçta Lovato lpg mevcut performans kaybı falan hissedilir derecede yaşamadım son derece memnunum.
Şehir içi lpg fiyatına göre değişir ama şu sıralar Aygazda litresi 2.14 krş benim araba agresif kullanımda şehir içi km de 0.25 kuruş yakıyor maksimum, uzun yolda ise klima açık 4 kişi 0.22 krş yakıyor.
Araba zaten kendine has çizgileri ve karakteri olan bi araç, dediğin gibi jant ve spoiler ile arabaya hava katabilirsin ve tabiki birazda basmak kaydı ile.

Matkop
16-11-2015, 20:39
metekaantosun agresif kullanımda 25 kuruş çok iyi sakin kullanımda kaça kadar düşüyor peki? Birde uzun yol için 22 kuruş çok gibi şehir içine göre uzun yolda yüksek hızlarda mı 22 kuruş yoksa sabit hızda falan mı? Kardeşim bu arada soru yağmuruna tuttum ama ilk arabam olacak inşallah. öncelik az yakmak olduğu için başka araçlarlada kıyaslıyorum yakıtı da o yüzden kusura bakma :)

metekaantosun
16-11-2015, 20:51
metekaantosun agresif kullanımda 25 kuruş çok iyi sakin kullanımda kaça kadar düşüyor peki? Birde uzun yol için 22 kuruş çok gibi şehir içine göre uzun yolda yüksek hızlarda mı 22 kuruş yoksa sabit hızda falan mı? Kardeşim bu arada soru yağmuruna tuttum ama ilk arabam olacak inşallah. öncelik az yakmak olduğu için başka araçlarlada kıyaslıyorum yakıtı da o yüzden kusura bakma :)

Ben İstanbul-Bilecik arası 4 kişi klima yol boyunca açıktı ve 120'nin altına düşmedim 0.22 Krş yaktı bence çok çok az ama eğer kassaydım klimayı ara sıra açsaydım 100 km/h da aşmasaydım inan 0.19 krş yakardı ve bunu yapabilen de var.
Şehir içinde sakin kullanımda da klima açmadan ani kalkış yapmadan kullanırsam 0.22 - 0.23 krş falan yakıyor.
Her zaman depoyu fullerim ve istasyonda arabayı çalıştırmadan da km yi sıfırlarım yani inan çok dikkat ederim km de ne yaktığına.

Matkop
16-11-2015, 23:15
metekaantosun ben r9 springle karşılaştırdığımdan öyle geldi sanırım uzun yol sonucu tabi onda klima yok 100 ü geçemiyorsun 14 krş yakıyordu 1.99 gazdan [emoji1][emoji1] çok teşekkür ederim bu arada değerli yorumların için :)

Sinan3405
16-11-2015, 23:33
22 bin km oldu lpg takali ben inat bir insanim arac ile inatlasmayi seviyorsan lpg yi 2.09 dan aldim uzun yolda 11.6 kurus degeri gordum hiz ise 85-105 kmh arasi idi. Lpg de cekis dusuklugu yasamadim benzinde ne basiyor ise lpg dede onu veriyor arac, bende 1.4 style var bu arada. Yine arac ile inatlasip su soguk havada bile 20 kuruslari goruyorum 2.15 tl den litresini aliyorum. Atiklik ve guce gelince,bu aracta 85 hp guc var benim bugune kadar bindigim kullandigim en iyi atmosferik motor yanlis anlasilmasin bu motor hacminde. Torku atmosferik bir araca gore cok alt devirlerde sunmakta duz yolda tsi motor gibi kullanabilirsin her vitese cvp veriyor mesela duz yolda 50 kmh giderken 5. Viteste rahatlikla yol aliyor. Onceki aracim japondu ve 90 hp ti ibizaya gectikten sonra motor performansi bana cok cok iyi geldi,kisa vites oranlari ile 85 hp cok guzel kullaniyor, 90-100 hp dizel benzinli hangi arac olursa olsun rahat bir sekilde kafa kafaya oynar, benim denedigim araclari siralayim, linea 95 hp boy farki verdim,astra 1.3 ctdi 2. Viteste boy actim eski aracim nissan almera ile 180 kmh kadar ondeydim sonra o beni gecti cunku araba 4. Vites 210 basiyor geriden gelmesine ragmen aldi,hyundai dizel benzinli,punto corsa vs gibi araclardan cok iyi hizlanmasi zaten ibiza almadan evel bu araclarida test etmistim. Enson uzun yolculugumda 1.350 km yaptim bunun 600 km si yuksek hiz idi giderken 2 kisi kucuk bir bagaj gelirken aracimin bagaj hatta arka koltuklar dolu idi bu km yi 218 tl lpg ile yaptim,ibizada durum boyle,bakimlarini kendim yaptigimdan 147 tl gibi bir rakama geliyor.

YunusEmre
16-11-2015, 23:43
0 alsaydın kesinlikle yeni 1.0 tsi dsg ve style paket önerirdim fakat madem 2.el alıyosun arkadaşların da dediği gibi 1.4 + style paket almanı tavsiye ederim he birde kırmızı oldumu tadından yenmez :)
Şahsen ben LPGye daha yeni geçtim bir hafta oldu benimki de lovato smart ve ilk depomu 87tlye fulleyip 390km gezdim buda yaklaşık 22 kuruşa denk geliyor şehir içi. Ben ara sıra gazlayarak kullandım bence çok iyi değerler ki dahada düşebilir 5den3 e çekip 6bin devirde vites atmazsan tabi :'d forumu biraz gezersen şehir içinde 17 18 kuruş yakan bile var diye hatırlıyorum görürlerse yazarlar zaten :)

cic0z
17-11-2015, 01:02
1.4 + lpg diyorum bende ve susuyorum :)

DrunkenRabbit
18-11-2015, 10:20
1.4 style + lpg diyorum. Ama Dsg vitesin keyfide bir başkadır tabi, özellikle yoğun trafiği olan bir şehirdeyseniz. Belki ilerde Tsi motorlara takılan lpdi sistemleri de ucuzlar, o zaman hem dsg vites keyfi, hemde lpgnin cazip fiyatı tadından yenmez gibi geliyor.

DarkLachkla
18-11-2015, 10:25
bende 2008 ibiza var mk3 diyorlarmış :) az yakar çok kaçar 1.4 TDI Stayle arabada yok yok nerdeyse :D çok iyi kaçıyo ama geçen bmw x6 kapıştım çok fena geçti beni :D 3 vitese taktım sonra uctu gıttı ... :D yani diyeceğim aractan çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim polo hiç binmedim ama onlarda güzel yalnız 30 bin tl lık polo aldığında ibiza gibi özellikte bulamassın :) ben aldığım araç en fulu km düşük temiz motoru daha ne isterim :)

DarkLachkla
18-11-2015, 10:32
Mete çok teşekkür ederim güzel yorumun için hız pek derdim değil de arada sırada illaki yaparız [emoji16] ama benim öncelikle isteğim en az yakanı neyse o olması ondan sonra performansı çünkü daha genciz arabayı kapıda yatırmak istemiyorum sonuna kadar keyfini çıkarmalıyım. 1.2 1.4 1.6 en az yakanı tüpte taktırabilirim hangisi olur acaba? Benim ibizaya da yönelme nedenim açıkcası az yakar diye oldu ve çok harikulade bi tasarımı var bana göre Polonun içi güzel görünüyor ama yollarda sürekli karşılaştığımız bi araba olmasından dolayı sıcak bakmıyorum

bence lpg li araçla uğraşma dizel al performansdan ödün verme trafikte gaza gelip hızlı kullanıyorum arada şehir içi 25 kuruş ortalama yakıyor şehir dışı 17 kuruşa kadar düşüyor 200tl yakıtla 950 km yaptım yaklasık 650 km kadar şehir dışı kullandım gerisini sen düşün bana uygun geldi,
lpg li araç kullanınca araç gitmiyor geliyor bana :D geçenlerde 1.3 dizel punto kullandım araba bağırıyor ama gitmiyor ,
bakım gelınce 10 bin bakımı yaptırdım ve kış lastikleri taktırdım 320 tl odedim

sainz
18-11-2015, 10:41
Ibiza 1.2TSI DSG aracım henüz 4500km' de ve İstanbul' da sabah gidiş-dönüş ve akşam gidiş-dönüş olarak trafiğin yoğun saatinde kullanıyorum. Öyleki bu sabah resmen durarak geldim. Son aldığım 100TL' lik benzin bitti ve yaptığı yol 256,3km idi. Ortalaması 8,5lt/100km. Benzninin 4,28TL/lt olduğunddan hareketle 36Krş yakmışım. Açık yol sabit hızlarda ise 256,3km' nin üzerine en az 150km daha gidebiliyor.

İnşaallah yardımcı olabilmişimdir.

TOZ
18-11-2015, 10:53
DSG ikinci elde her ne kadar 1.2 TSI olsa da risktir. Ben de 1.4 + LPG alır hatta bulabilirsem cam tavan opsiyonlu bulur doldururum. Yanlız motor olarak 1.2 TSI gayet keyifli. Bu arada profil kısmınızda yaşınızı belirtirseniz ona göre hitap edelim.

ilteribrahim
18-11-2015, 11:47
2014 model 1.4 ibiza'm var, yakıt gayet makul bence... 12.000 km'de şuan ev almayı düşünüyorum, satılığa çıkaracağım.
Benim 1 yıllık tecrübeme göre;

Sıfında tasarım ve estetik açıdan ön sıralarda...
Sürüş ve konforu yine iyi bir araç,
Yokuş kalkış desteği, Esp, dönüşe duyarlı sislerin olması artı bir durum... Görüş açısı ve hakimiyeti çok iyi...
İç plastik yapısı biraz daha kaliteli olabilir. (Yeni ibiza 1.2 TSI testine katıldım, bu durum iyileştirilmiş. Polo'nun bir tık üstüne çıkmış bence...)

İkinci el piyasası şuan hareketli... Aracım 12.000'de 35-36bin tl fiyat aralığını 30'a kapatmaya çalışanlar var.
2010 model 90bindeki aracı 38bine satmaya çalışanmı dersin... İyi araştırın karar verin...

scetinx
18-11-2015, 11:53
al pişman olursan bana sat :)

Batu
18-11-2015, 12:35
Merhaba hocam, bende 2014 İbiza 1.4 Style paket var tabi baya evrim geçirdi sayemde :) bende hız sevmem ama bi gişeden çıktıktan sonra araba uzasın istiyorsun işte böyle bir sorunu var. Ha yüksek devirde yaparsan güzel yürüyor fakakt araba içerisinde 3-4 kişi olursa şöför dahil sıkıntı biraz hantal.Yakıt olarak rahat ve güzel kullanımlarda 5.8 6.2 gibi derecelerde gösteriyor. Ben geçen gün 150 TL lik benzin attım kendime dedim bu süreç içerisinde gazlamıcam şehir içi istanbulda 500 km yol yapmışım tam ki bende 17" jant falan da var bunlar yakıt arttıran unsurlar. Ama en büyük eksiği TSI olmaması. Alacaksan kesinlikle ve keslinlikle TSI modelini al derim. He 1.4 alırsanda bence sakın tüp takma araba zaten süpersonik bir şey değil iyice maf olmasın :) saygılar. Matkop