PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2002 İBİZA 1.4 MOTOR ARIZA LAMBASI YANIYOR

uLtrasLanfatee
17-11-2015, 12:11
MerhabaLar,

aracımı dün aLırken expertiz yaptırdım. sarı motor arıza Lambası yanıyordu fakat bunun Lpg Li oLduğu için yandığını herhangi bir sorun teşkiL etmiceni söyLediLer.
hatta pc ye bağLayıp siLdiLer fakat tekrar çıkar dediLer. 50 km. sonra tekrar çıktı.
acaba gerçekten LPG takıLı diyemi çıkıyor bir sorun teşkiL edermi?

adla
17-11-2015, 12:15
MerhabaLar,

aracımı dün aLırken expertiz yaptırdım. sarı motor arıza Lambası yanıyordu fakat bunun Lpg Li oLduğu için yandığını herhangi bir sorun teşkiL etmiceni söyLediLer.
hatta pc ye bağLayıp siLdiLer fakat tekrar çıkar dediLer. 50 km. sonra tekrar çıktı.
acaba gerçekten LPG takıLı diyemi çıkıyor bir sorun teşkiL edermi?

Bu konu milyonkere tartisildi :) lpg o isigi yakar bu kesin. He sen diosan kafam rahat etsin vagcom la baglarsin baska bi hata veriyormu diye icin rahat eder. 200 km benzinde kullan soner :) benim eski ibizamda da yanardi hep ahh ahh gittik megane aldik ozledin keratayi :) http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/17/6de9b842a6080ccbcbfff2ba183a8175.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

ismail
17-11-2015, 12:32
uLtrasLanfatee kardeşim o lamba motor arıza lambası değil de egzoz emisyon lambası diye geçmekte
lpg ile benzin in emisyon değerleri tutmadığından o lamba yanıyor
lpg de mükemmel bir ayarlama ile o lamba söndürülebilir fakat kısa süre sonra tekrar yanabilir
hiç kafana takmamanı tavsiye ederim
eğer ki yakıt sarfiyatın aşırı artarsa o zaman oksijen sensörü tamamen bozulmuş demektir o zaman oksijen sensörünü değiştirmeni tavsiye ederim

uLtrasLanfatee
17-11-2015, 14:29
adla arkadaşım vagcomu bağLadıLar başka birşey çıkmadı şükür umarım dediğin gibi oLur :) umarım Megane den memnun kaLırsın :) ismail daha yeni Aldım yakıtı hesapLamadım. Teşekkür ederim hocam

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adla
17-11-2015, 14:32
adla arkadaşım vagcomu bağLadıLar başka birşey çıkmadı şükür umarım dediğin gibi oLur :) umarım Megane den memnun kaLırsın :) ismail daha yeni Aldım yakıtı hesapLamadım. Teşekkür ederim hocam

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok yok korkma cikmaz :) valla megane kisa bi sure binicem gibi duruyor 2002 ibiza idi benimki megane 2005 ama ne konfor olarak ne guvenlik olarak ibizanin yanima yanasabir suan gozumde :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

ahmet886
23-11-2015, 23:23
Hayırlı olsun uLtrasLanfatee Benim de 1.4 Tdi m vardı, şimdi tekrar düşünüyorum bu kasa benzinli.. ismail abi merhabalar. Benim o tdi aracımın egr valfinde epey yardım etmiştin bana iyilikler unutulmuyor hiç:) İyisindir inşallah. Burada reklam olarak algılanıp banlanma ihtimalime karşın sana özelden bi ilan atıyorum abi fiyat uygun gibime geldi bi bakar mısın özeline bi kaç cümle sana zahmet:) Kazasız keyifli sürüşler dilerim herkese.

ismail
23-11-2015, 23:27
Hayırlı olsun uLtrasLanfatee Benim de 1.4 Tdi m vardı, şimdi tekrar düşünüyorum bu kasa benzinli.. ismail abi merhabalar. Benim o tdi aracımın egr valfinde epey yardım etmiştin bana iyilikler unutulmuyor hiç:) İyisindir inşallah. Burada reklam olarak algılanıp banlanma ihtimalime karşın sana özelden bi ilan atıyorum abi fiyat uygun gibime geldi bi bakar mısın özeline bi kaç cümle sana zahmet:) Kazasız keyifli sürüşler dilerim herkese.

çok şükür kardeşim
inşallah sende iyisindir
özelden mesaj gelmemiş
eğer ki ilan araç ilanı ise http://www.seatclubturkey.com/sohbet/53388-arac-ilan-degerlendirme.html konusundan danışabilirsin
fikri olan aracı tanıyan arkadaşlar da fikirlerini bildireceklerdir