PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siteye gelir sağlamak

emreemre
22-04-2008, 11:12
Merhaba
Uzun zamandır forumlara aktif olarak katılamıyordum. Bundan böyle daha sık katılmaya çalışacağım.

Haddim olmayarak bazı önerilerde bulunmak istiyorum.

Siteye gelir sağlamak ve bu gelirleri aktivitelere harcamak amacıyla;

Siteye reklam alınabilir. Bu reklamların tabiiki otomotiv ile ilgili olması beklenir. Site tüzüğünün veya yönetimin bu konuda ki yaklaşımı nasıldır bilmiyorum ama böyle bir prensip kararı varsa dahi; anlaşma yapılacak olan ( bayii, servis, tuning, aksesuar vb.) firmaların site üyelerine özel indirimlerini bildirin konular yönetim tarafından açılıp sabit konu olarak tutulabilir.
Siteye ciddi katılımı arttırmak ve sadece bu tür indirimlerden yararlanmak amacıyla siteye üye alımını engellemek amacıyla , bence üyelik paralı olmalıdır. Bu miktar senelik ve cüzzi bir miktarda olmalıdır. ( senelik 20 YTL mesela)
Servislerle anlaşma şansı aranarak , ( bakımlarda ya da aksesuarlarda ) kimlik ibrazı sonucunda site üyelerine cüzzi de olsa sağlanacak olan bir indirim iki tarafı da mutlu edecektir diye düşünüyorum.Bunlar sadece ilk etapta aklıma gelen seçeneklerdir.

SKYLARK
22-04-2008, 11:14
şahsi fikrimi söyliyeyim, işin içine üyelik ücreti gibi birşey girdimi, forum kan kaybeder, başka forumlarda bunu gördüm.

samet
22-04-2008, 11:24
daha önceleri sitenin admin ve mod arkadaşları sitemize gelir elde etmek amacıyla çeşitli yerler ile ilgili sponsorluk anlaşması yapmışlardı!
ayrıca siteye gelir getirmesi ve trafikde birbirimizi tanımak maksadıyla stickerlarımız yapılmış olup isteyen siz değerli üyelerimize cüzi bir ücret karşılığında satılmıştı
yine bu sticker kampanyası dahilinde üye tanıtım kartlarımız verilmişti ki sponsorluk anlaşmamız olan yerlerde geçerli olması maksadıyla
üyelik ücretine gelince; iş icraata dökülünce bazı arkadaşlarımız eminim bu konuda çekimser kalacaklardır :)
ama umarım ilerleyen zamanlarda sitenin gelişmesi ve geliştirilmesi için yeterince gelir elde ederiz
ilginize desteklerinize teşekküler arkadaşlar :)

seatleonwhite
22-04-2008, 12:12
güzel fikirler buna benzer birşeyler üretip yapmak lazım

quoasimodo
22-04-2008, 15:19
Merhaba
Uzun zamandır forumlara aktif olarak katılamıyordum. Bundan böyle daha sık katılmaya çalışacağım.

Haddim olmayarak bazı önerilerde bulunmak istiyorum.

Siteye gelir sağlamak ve bu gelirleri aktivitelere harcamak amacıyla;

Siteye reklam alınabilir. Bu reklamların tabiiki otomotiv ile ilgili olması beklenir. Site tüzüğünün veya yönetimin bu konuda ki yaklaşımı nasıldır bilmiyorum ama böyle bir prensip kararı varsa dahi; anlaşma yapılacak olan ( bayii, servis, tuning, aksesuar vb.) firmaların site üyelerine özel indirimlerini bildirin konular yönetim tarafından açılıp sabit konu olarak tutulabilir. bu konu ile alakalı olarak zaten farklı yerlerde birkaç anlaşma mevcut. daha önceden görüşme yapıp, önümüzdeki yakın gelecekte sonuçlanmasını umduğumuz görüşmelerde var. (detay bilgisi, eğer uygun görürlerse yılmaz ve atakan'dan alınabilir)
servis indirimi de şu an Rentel'de mevcut... işçilik %15, parça %10 diye hatırlıyorum. (rakamlar tam tersi de olabilir)

Siteye ciddi katılımı arttırmak ve sadece bu tür indirimlerden yararlanmak amacıyla siteye üye alımını engellemek amacıyla , bence üyelik paralı olmalıdır. Bu miktar senelik ve cüzzi bir miktarda olmalıdır. ( senelik 20 YTL mesela) düşüncen çok güzel ama daha stickerlar için 10 ytl ya da t-shirtler için 20 ytl ödemekten çekinen dolayısıyla almayan, normalde kendi başlarına gittiklerinde 15 ytl ödenen fuar giriş biletleri için, sitede de aynı rakamlar olmasına rağmen 3'er 5'er ayırtıp gelmeyen ve gelmeyecekleri takdirde haber verme nezaketini bile göstermeyen arkadaşlar varken aramızda bu düşüncen ütopik bir düşünce olarak forumlarda satır aralarında yerini bulmaktan öteye geçemez. ha belkide dediğin üyelik bedeli uygulanırsa belki burayı sadece satış maksatlı meşgul eden kişilerden de site arınmış olur.

Servislerle anlaşma şansı aranarak , ( bakımlarda ya da aksesuarlarda ) kimlik ibrazı sonucunda site üyelerine cüzzi de olsa sağlanacak olan bir indirim iki tarafı da mutlu edecektir diye düşünüyorum. bu maddenin cevabı zaten ilk maddeye hitaben yazdığım cevapda mevcut!
Bunlar sadece ilk etapta aklıma gelen seçeneklerdir.

arkadaşlar,
biraz dolmuşum...
kusuruma bakmayın.
muhatapları dışında kimse üstüne alınmasın

Manowar_
22-04-2008, 15:51
organizasyonlarda kullanılmak üzeremi siteye gelir sağlamak amac?

LiaTeD
22-04-2008, 16:46
arkadaşlar siteye gelir sağlamak sonuçta her şekilde üyelerimize düşüyor. mesela reklam alındığını varsayalım, üyelerimiz gidip o firmaya ilgi göstermezse o reklam sadece parayı al kaç mantığına girer.

üyeliğe gelince söylenecek bişey yok. şu an aktif 20-30 kişiysek o zaman 3-5 kişiye düşer emin olun. eğer denemek isteyen varsa yılmaz ve güray versin bir hesap numarası bakalım kim ne yatırıyor. unutmayalım ki bu sitenin zaten giderleri var ve bu giderler bu arkadaşların ceplerinden çıkıyor. bunların için teknik giderlerle birlikte her sorunda bizi aramaları, ilgilenmeleri, organizasyonlar için emek, para ve zaman harcamalarıdır. yıllık 20 YTL mi dediniz... zorunluluk olmasın...yaz yılmaz kardeşim hesap numaranı, yıllık değil aylık yatıralım...maksat siteye destekse her şekilde...

quoasimodo
22-04-2008, 17:23
organizasyonlarda kullanılmak üzeremi siteye gelir sağlamak amac?
keşke o kadar yüksek gelirler olsa da organizasyonlarda kullanılabilsek paraları...
bu sitenin giderleri var arkadaşlar...
eğer her tıkladığınızda bu ekranlar karşınıza geliyorsa birileri bunun arka plandaki masraflarını bir şekilde karşılıyor.

Manowar_
22-04-2008, 18:14
siteye gelir ancak reklam şirketleriyle yapılacak anlaşmalarla sağlanır. yani bir cok seatla ilgili firma satıcı yetkili servis falan var bunlardan neden hic biri reklamını yayınlamak istemiyor burada ?

quoasimodo
22-04-2008, 18:31
siteye gelir ancak reklam şirketleriyle yapılacak anlaşmalarla sağlanır. yani bir cok seatla ilgili firma satıcı yetkili servis falan var bunlardan neden hic biri reklamını yayınlamak istemiyor burada ?
reklam şirketleri, reklam çalışması yaptırmak isteyen firmaların talepleri doğrultusunda çalışmalar hazırlayarak para kazanırlar benim bildiğim bu yüzden bizim sct olarak reklam şirketlerinden gelir elde etmemiz mümkün değil:idea:

seat markası altında satış ve servis hizmetleri veren firmalar ile reklam anlaşması yapılıp gelir elde etmek mümkün... zaten şu an hazırda Rentel ile bir anlaşmamız var.

bu gelirlerin sınırlı kalmaması için bu yelpaze genişletilebilir elbette ama çok fazla sponsor ile anlaşma yaptığımızda bizlerinde onlara faydası yeteri kadar gerçekleşemeyeceği için bu sponsorlara haksızlık olur...

bu yüzden bence otomotiv sektöründe farklı kollarda faaliyet gösteren firmalarla görüşülebilir.
yani; kasko ve sigorta işlemleri için sigorta acentaları ile, lastik için farklı bir yer ile, tuning için farklı bir yer ile (ki zaten böyle bir anlaşmalı firmamız var) vs. vs. vs. örnekleri çoğaltmak mümkün.
ama her koldan 1 ya da maximum 2 firma ile anlaşmaya varmalı ki her iki taraf içinde karlı bir anlaşma olmalı....

bu durumların netlik kazanması için ise başta biz moderatörler olmak üzere firmalar ile görüşmeler yapmalıyız ama hepimizin işi gücü olduğu için bu tarz çalışmalara zaman ayıramıyoruz.
bu yüzden site geliri kısıtlı ve ancak masraflara yetiyor.

gorkemsarigul
22-04-2008, 19:25
çok güzel düşünmüşsün ancak inan bu siteye üye oldugumdan yönetime girdiğimden bu yana gördüğüm en büyük şey PARA VARSA İŞİN İÇİNDE OZAMAN KİMSE KALMIYOR.

ben bugün iddaaya varımki bu sitede bir üyelik iptali yapılıp ardından ücrete tabi üyelik olursa suanki 2000e yakın üyeden 200 üye çıkmaz....

reklam anlaşmaları içinde ben uzun zamandır bir firmadan reklam almaya calısıyorum yakında olursa eger ki inşallah olucak siteye bir gelir elde edilecek....

ama o firmaya bunun artısı olmazsa eger o firmada tutupta ikinci bir reklam yenileme olayına girmeyecektir...

TAVCI
22-04-2008, 21:36
Bende murat arkadasıma katılıyorum.zaten sıteyı hergun zıyaret eden aktır 30 kısıyı zor buluyoruz.paralı olsa bu sayıda dusecek.bence katılımı nasıl arttırırız dıye duşunmelhzı9

AHMET1907
23-04-2008, 09:00
Arkadaşlar siteye gelir sağlanmak isteniyorsa gelir getirici aktivite yapılması en uygunudur. Örneğin bi sinemayla anlaşılıp herkesin görmek isteyeceği bir filme gidilebilir. Sinemayla ucuza anlaşılıp normal fiyattan satılır.
Bu örneği piknik,fasıl gibi çoğaltmak mümkün. Ama burda önemli olan gelmek isteyenlerden kapora alınmasıdır yoksa bu tür organizasyonlar hep patlar.

LiaTeD
23-04-2008, 09:58
Arkadaşlar siteye gelir sağlanmak isteniyorsa gelir getirici aktivite yapılması en uygunudur. Örneğin bi sinemayla anlaşılıp herkesin görmek isteyeceği bir filme gidilebilir. Sinemayla ucuza anlaşılıp normal fiyattan satılır.
Bu örneği piknik,fasıl gibi çoğaltmak mümkün. Ama burda önemli olan gelmek isteyenlerden kapora alınmasıdır yoksa bu tür organizasyonlar hep patlar.
abi şurda aktif en fazla 20 kişi bilemedin 30 kişiyiz.ne yaparsak yapalım 10 YTL kardan fazla gelirimiz olamaz kişi başı. 20 kişi katılsa(ki aynı şehirde o 20 kişiyi toplamak zor) 200 YTL olur. komik olur abi harcadığın çabaya, organize olmak için yaptığın masrafa değmez ki 10 ytl kar edebilmen için de en az 50 YTL lik falan bişey yapman lazım. o zaman da emin ol 20 kişi toplanmaz.

AHMET1907
23-04-2008, 12:42
Sende haklısın Murat ne diyim:(

quoasimodo
23-04-2008, 12:49
gelir getirecek bir organizasyon bir yana, 2007'nin son aylarında artan terörizm olayları şehit olan askerlerimiz için "şehitlere saygı sürüşü" yapalım dedik de kaç kişi katıldı istanbul'dan biliyormusunuz arkadaşlar ?
sadece 3 araç... toplamda da 8 kişi!
eğer ankara'daki topluluk olmasaydı tam bir fiyaskoydu...
aramızda bu kadar çok "klavye delikanlısı" var iken biz ekran karşısından forumlara yazmaktan başka hiç bir şey yapamayız!

AHMET1907
23-04-2008, 13:02
Bizim 2000 üyemiz var denilerek, bu güç kullanılarak sponsorluklar bulunamazmı?

quoasimodo
23-04-2008, 13:11
Bizim 2000 üyemiz var denilerek, bu güç kullanılarak sponsorluklar bulunamazmı?
valla biz bu konuyu bir yerle yaptığımız konuşma esnasında dile getirdik. 2000 üyemiz var diye... adam bi organizasyon düzenleyecekti ve bizden 300 katılımcıyı toparlamamızı istedi.
2000 üyenin yaklaşık 650 si aktif iken istanbul içinde 300 kişiyi toparlarız diyemedik!
deseydik ortada kalırdık!

HHaKo
23-04-2008, 13:26
Siteye üyelik ücretli olsun 2500 üyeli site olur 250 üye, 250 üyeden aktif olur en fazla 10-20 kişi, günde 10,20 kişininde aktif oldugu siteye kimse reklamda vermez..

koraybilge
23-04-2008, 13:34
amaç destek olmaksa ben varım ama benim gibi düşünen 15-20 kişi ya çıkar ya çıkmaz bu da sitenin acı yüzü:(

seatleonwhite
23-04-2008, 13:59
bekar arkadaşların aslında buluşmalarda ilgi göstermesi gerekir bence hadı evliler neyse ama yinede sitedeki dostluklar gerçek hayata yansicaksa neden olmasın herkezın aılesıyle arkadaslarıyla duzgun guzel bır ne bılım yemek ortamında dahı bulusulabılır

gkn
23-04-2008, 14:03
gerekli destek için bende varım

LiaTeD
23-04-2008, 15:41
arkadaşlar reklam olayı imkansıza yakın.farkındaysanız şurda en fazla 20-30 kişiyiz. kimseyi 2000 üye diye kandırmaya gerek yok. reklama da gerek yok. bu güne kadar nasıl geldiyse zaten öyle gider. ama ben derim ki (yöneticilerimizle de konuyu görüşerek) bir buluşma fonu kurulsun. her bölge için ayrı. buraya hepimiz arada 3-5 bişeyler atalım. birikenle de atıyorum bi mangal, piknik yaparız. arada bunun içinden sitenin masrafları da ödenir. olan olduğu kadar verir olmayan vermez ama sonuçta herkes mümkün olan herşeye iştirak etmeye çalışır. eğer bişey birikmezse adam gibi en azından site masrafları birikir.

quoasimodo
23-04-2008, 16:20
ben katıldığım organizasyonlarda bir çok insanla tanıştım. allah için, hepsi bekar evli ayrımını yapmayı gerektirmeyecek kadar, aile ortamında rahatlıkla ortama dahil olabilecek kalitede insanlar.
zaten genelde aktif olan insanlar da bu arkadaşlar.
bu yüzden bence de üyelik ücretli olmalı ve hiç olmazsa biz bize samimi bir ortam oluşmalı. 3 kuruşu esirgeyip gidecek olan varsa; varsın gitsinler! canları saolsun...

LiaTeD
23-04-2008, 16:47
ben katıldığım organizasyonlarda bir çok insanla tanıştım. allah için, hepsi bekar evli ayrımını yapmayı gerektirmeyecek kadar, aile ortamında rahatlıkla ortama dahil olabilecek kalitede insanlar.
zaten genelde aktif olan insanlar da bu arkadaşlar.
bu yüzden bence de üyelik ücretli olmalı ve hiç olmazsa biz bize samimi bir ortam oluşmalı. 3 kuruşu esirgeyip gidecek olan varsa; varsın gitsinler! canları saolsun...

aslında sana binlerce kere katılıyorum. mesela son fotoğraf çekimi organizasyonu inanılmaz güzel geçti bence. açıkçası ben varım. neyse cezası çekerim. :) ama bu konuyla önce yılmaz ilgilensin. ardından gerekirse yeni bir başlık açacağına eminim.

AHMET1907
23-04-2008, 17:37
Murata sonuna kadar katılıyorum.

howercraft
24-04-2008, 01:00
ben sadece izliyorum yazılanları arkadaşlar fazla iyimser hayal kuruyorsunuz 20 kişi kalır diyorsunuz ama şuraya ben varım diye yazanın sayısı bile daha 20 yi bulmadı ne kadar acı ama sinirden güldürücek bir durum değil mi :D bunu herkes isteyecekse bana göre hava hoş.Acaba biz bu siteyi kapasak bu kadar samimi ortamı,dostluğu başka hangi sitede bulacak katılmayan arkadaşlar orasıda ayrı bir konu,ancak toplama sitelerin alt marka taımlarında forum üyeleiği olur.Yani herşey Seat için olmaz ;)

HHaKo
24-04-2008, 02:58
ben sadece izliyorum yazılanları arkadaşlar fazla iyimser hayal kuruyorsunuz 20 kişi kalır diyorsunuz ama şuraya ben varım diye yazanın sayısı bile daha 20 yi bulmadı ne kadar acı ama sinirden güldürücek bir durum değil mi :D bunu herkes isteyecekse bana göre hava hoş.Acaba biz bu siteyi kapasak bu kadar samimi ortamı,dostluğu başka hangi sitede bulacak katılmayan arkadaşlar orasıda ayrı bir konu,ancak toplama sitelerin alt marka taımlarında forum üyeleiği olur.Yani herşey Seat için olmaz ;)

kanka iyimseriz işte içimiz temiz napalım koptum harbiden he :D :D ama aglanıcak halimize gülüyoruz işte :D

Güray
24-04-2008, 10:36
fikirlerinize ve görüşlerinize katılmamak elde değil arkadaşlar.sitede uzun zamandır aktif olan arkadaşlar biliyorlardır ben daha önceleri tüm organizasyonlara katılırdım.yılmaz ve tuğrul çok iyi bilir;ertesi gün hayatımın en önemli sınavlarından biri varken kalkıp ankaraya gittim yolda yılmazın yanında oturup ders çalışarak.şimdi içimden gelmiyor organizasyonlara katılmak biliyorum ki 5-10 kişi olacağız ve ben sinir olacağım.o yüzden site yöneticisi olmama rağmen organizasyonlara katılmıyorum ve kimse de üstüne alınıp kırılmasın ama site umrumda değil şu anda.
istenirse ücretli ve sayesinde daha aktif olunacak bir site kuralım ve uzun yıllar orada bir aile ortamı oluşturalım,katılmak isteyene de kapımız açık olsun.biz burada kurduğumuz dostluklardan ve sohbet ortamından zevk aldığımız için yılmazla birlikte fedakarlık yapıp bu siteyi açık tutuyoruz.yönetici arkadaşlarımızdan ve üyelerimizden gelen tepkilere göre bu konuda ciddi bir değerlendirme yapılacaktır.destek veren herkese teşekkür ederim.

samet
25-04-2008, 07:31
ne demek umurumda değil site:banghead2: :ponder: