PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İVMELENME SORUNU

seat ES
21-11-2015, 10:31
Merhaba arkadaşlar , 2005 model 100 hp benzinli ibizam var 80 bin km de yeni aldım diyebilirim.Gaza bastığımda hemen hızlanmıyor örneğin 2, vites devir 3200 falan gaza dip basıyorum filtre sesi gelio ama tepkimesi düşük yavas yavas hızlanıyor 2-3 saniye gectiğinde performans veriyor. arabayı aldığım kişi bobinleri ve bujileri yeni değiştirdim dedi yardımcı olurmusunuz??

adilkahraman
21-11-2015, 17:13
seat ES
Benzinli araçlarda gaz tepkimesi çok hızlıdır. 100 hp lık bu aracı hic kullanmadim benimki 1.4 TDİ. Az buçuk bu işlerden anlayan biri olarak benim ilk aklıma gelen hava filtresi tıkanmış olabilir. Eğer tüplü ise tüp ayarları nasıl onlar fark ettirebilir. Buji ve kablolar yeni değişmiş diyorsunuz orijinal olan buji mi kullanılmış bu bilinmeli. İlk olarak en basitinden aklıma gelenler bunlar.

seat ES
21-11-2015, 17:40
seat ES
Benzinli araçlarda gaz tepkimesi çok hızlıdır. 100 hp lık bu aracı hic kullanmadim benimki 1.4 TDİ. Az buçuk bu işlerden anlayan biri olarak benim ilk aklıma gelen hava filtresi tıkanmış olabilir. Eğer tüplü ise tüp ayarları nasıl onlar fark ettirebilir. Buji ve kablolar yeni değişmiş diyorsunuz orijinal olan buji mi kullanılmış bu bilinmeli. İlk olarak en basitinden aklıma gelenler bunlar.

Hava filtresini değiştirdim aracımda tüp yok aracı alırken dynoda test yaptırdım %83 motor çıktı bujilerde ngk marka tek değişmeyen buji kabloları kablolardan olabilirmi acaba

adilkahraman
21-11-2015, 18:45
Hava filtresini değiştirdim aracımda tüp yok aracı alırken dynoda test yaptırdım %83 motor çıktı bujilerde ngk marka tek değişmeyen buji kabloları kablolardan olabilirmi acaba

Bir ihtimal olabilir, forumda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

sahin39
21-11-2015, 20:54
Baskı Balata değişim zamanını biliyormusunuz bahsettiğiniz durum baskı balata ile alakalı olabilir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

geniusrcn
21-11-2015, 21:10
Dostum ben de 2006 model olanını 87000kmde 3 ay önce aldım. Benzer durumu ben de hissediyorum... Buji ve bobinden olabilr diye düşünüyordum ancak sende onlar değişmiş...

ismail
22-11-2015, 00:42
seat ES kardeşim geçmiş olsun
aracında kutu dışı direkt hava filtresi var mı
bobinler orijinal mi

seat ES
23-11-2015, 10:26
Baskı Balata değişim zamanını biliyormusunuz bahsettiğiniz durum baskı balata ile alakalı olabilir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baskı balata ömrü %50 diyebilirim

seat ES
23-11-2015, 10:32
Dostum ben de 2006 model olanını 87000kmde 3 ay önce aldım. Benzer durumu ben de hissediyorum... Buji ve bobinden olabilr diye düşünüyordum ancak sende onlar değişmiş...

Aracı yeni aldığım için aldığım kişi değiştirilen parçaların faturasını gösterdi o yüzden değiştiğini söylüyorum değiştiyse bile orjinal mi bilmiyorum ama bujiler NGK marka iyi olduğunu biliyorum benimde arabam 80 bin km de şu problemi çözeresem aracımdan zevk almaya baslıyacağım bu konu hakkında gelişme sağlarsam sizede bilgi veririm teşekkürler

seat ES
23-11-2015, 10:39
seat ES kardeşim geçmiş olsun
aracında kutu dışı direkt hava filtresi var mı
bobinler orijinal mi

Orjinali haricnde başka filtre kiti yok İsmail bey, bobinlerin orjinal olup olmadığınıda bilmiyorum. şu problemi çözsem arabadan keyif alıcam artık. :)

ismail
23-11-2015, 11:00
Orjinali haricnde başka filtre kiti yok İsmail bey, bobinlerin orjinal olup olmadığınıda bilmiyorum. şu problemi çözsem arabadan keyif alıcam artık. :)

debriyaj baskı balata kontrolü yapar mısın
aracı 1. vitese alıp el frenini sonuna kadar çekmelisin
daha sonra debriyajı yavaş yavaş bırakıp hafif hafif gaz vermelisin
eğer ki araç stop etme yada arka tekerleri sürükleme durumuna giriyor ise debriyaj baskı balatan sağlamdır
yok bu işlemleri yapmana rağmen araç stop etme yada arka tekerleri sürükleme durumuna girmiyor ses var hareket yok tarzında bir durumda ise debriyaj baskı balatan aşınmış değişmesi lazım gelir