PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seat Servisi Ne yapmak İstiyor.

TAVCI
24-04-2008, 01:20
Daha oncede guclukle aksesuar alabılmıstım Mez adlı servisten.İnanın ismini yazıp yazmamak için çok düşündüm.Bana 70 ytl ye sattıkları krom havalandırma cercevelerınının takmasının cok kolay oldugunu soylemıslerdı.Ben takamadım ve servıse gıttım.Onlarda takamadılar , hatta takmaya calısırken bır tanesının tırnaklarını kırdılar.Sonrada bana 70 ytl ıscılık verırsem montajını yapacaklarını soyledıler.Bende satarken neden bana soylenılmedı dedıgımde ıse 'haklısınız soylenmelıydı' dıye cevap verdıler.O sinirle eve dondum ve kendım hallettım.
Ilkınde akıllanmadıgım ıcın bugun tekrar Mez'i arayarak krom vıtes cercevesı almak ıstedıgımı soyledım.Yedek parca sorumlusu bana aksesuarın parca kodunun ne oldugunu soruyor.Aslında bunu benım degıl kendısının bılmesı gerekıyor.Bu sekılde fıyatını bulamıyormus.Neysekı bende bulunan aksesuar katalogundan parca kodunu buldum.Bu sefer arabamın şase numarası fılan sormaya basladı.Sınırlenıp telefonu kapattım.Zaten dısarıda 10 ytl ye satılan parca ıcın 50 ytl gıbı bır para vermeyı gozden cıkarmısım , bırde bu sacma sapan sorulara maruz kalıyorum.
Acaba aracımda bır motor parcası bozulsa onun fıyatını nasıl ogrenecegım.Sonucta ben onların musterısıyım.Ben arabamdakı tum parcaların parca kodunu bılmek zorunda mıyım?Eger arabasındakı tum parcaların ,parca kodunu bılen varsa (Servıste bana soran yedek parca sorumlusu dahıl) ben arabamı hedıye ederım...

Ayrıca Seat musterı hızmetlerını aradım sıkayet etmek ıcın.Tatıl nedenıyle kapalıydı.Yarın tekrar arayacagım.Ne cevap verecekler merak edıyorum

t.soydal
24-04-2008, 01:53
Umarım bu isyanını türkiye deki tüm yetkili servisler duyar ve müşteri memluniyeti adına daha fazla bir uğraş gösterirler. senin benim gibi kimse itirazsız kalmas sa bunlar her zaman kendi bildiklerini yaparlar.(ben yet. serviste debriyaj balatası için 600 ytl fiyat aldım buna karşılık sanayide 375ytl her şey dahil hem de 2 yıl sınırsız garanti veren tamirci buldum
belki birazdaha araştırsam daha uygununu bulabilirim.)

howercraft
24-04-2008, 01:59
Ben sizin yerinizde olsam Mez in kapısının önünden bile geçmem benimde orada kötü bir anım var resmen sinir krizi gerçirmiştim,hem burunlarından kıl aldırmıyorlar hemde müşetriyle dalga geçer gibi muamele yapıyorlar.Birde aşırı bilgili Mez servisi çalışanları bir Passatın boğaz kelebeğini temizleyeyim derken mahvetmişlerdi ve araç sahibini bir hayli mağdur edecek bir durum yaşanmıştı.Mez mi???Asla diyorum ;)

007
24-04-2008, 06:11
Ben sizin yerinizde olsam Mez in kapısının önünden bile geçmem benimde orada kötü bir anım var resmen sinir krizi gerçirmiştim,hem burunlarından kıl aldırmıyorlar hemde müşetriyle dalga geçer gibi muamele yapıyorlar.Birde aşırı bilgili Mez servisi çalışanları bir Passatın boğaz kelebeğini temizleyeyim derken mahvetmişlerdi ve araç sahibini bir hayli mağdur edecek bir durum yaşanmıştı.Mez mi???Asla diyorum ;)
Yaa işte her ne kadar bir işi halledemeseler de Doğuş Oto diğer bayiilerden bu yönde ayrılıyor..Müşteriyle mesafeyi çok iyi ayarlıyorlar.Ve kurumsal bir yer olduklarından en ufak bir şikayette o personel hakkında hemen işleme başlıyor..O yüzden bir işi halledemeseler bile servis müdürüne kadar yanınıza gelip özür diliyorlar ve servisten çıkana kadar başka nasıl yardımcı olabiliriz diye soruyorlar..Geç de olsa halletmeye çalışıyorlar..

quoasimodo
24-04-2008, 08:15
bu konu ile alakalı olarak bence doğuş oto'ya çok iş düşüyor.
servislerde çalışan elemanların çoğu çekirdekten yetişme olup sonra servislerde eğitim gördükleri için müşteri memnuniyeti nedir bilmiyorlar...
araçlarımız elektronik aksamlarla donandıkça bu adamlarla işimiz daha da zor hale gelecek.
bu arada tuncay sen aracının bakımını servisde yaptırmış olduğun için, senin araç bilgilerin zaten online sistem üzerinde kayıtlı. burada adamın yapması gereken tek şey plakanı sormak olmalı bana göre...
bende parça fiyatı sorduğumda benden de şasi numarası istediler ve tek söylediğim aracımın kayıtlı olduğu ve oradan bilgileri bulabilecekleri...
zira ben kuşadası'nda servise girdiğimde oradan istanbul'da yapılmış servislerde nelerin yapılıp nelerin yapılmadığını bir dakika içinde döktüler...

kenan_k
24-04-2008, 10:31
Daha oncede guclukle aksesuar alabılmıstım Mez adlı servisten.İnanın ismini yazıp yazmamak için çok düşündüm.Bana 70 ytl ye sattıkları krom havalandırma cercevelerınının takmasının cok kolay oldugunu soylemıslerdı.Ben takamadım ve servıse gıttım.Onlarda takamadılar , hatta takmaya calısırken bır tanesının tırnaklarını kırdılar.Sonrada bana 70 ytl ıscılık verırsem montajını yapacaklarını soyledıler.Bende satarken neden bana soylenılmedı dedıgımde ıse 'haklısınız soylenmelıydı' dıye cevap verdıler.O sinirle eve dondum ve kendım hallettım.
Ilkınde akıllanmadıgım ıcın bugun tekrar Mez'i arayarak krom vıtes cercevesı almak ıstedıgımı soyledım.Yedek parca sorumlusu bana aksesuarın parca kodunun ne oldugunu soruyor.Aslında bunu benım degıl kendısının bılmesı gerekıyor.Bu sekılde fıyatını bulamıyormus.Neysekı bende bulunan aksesuar katalogundan parca kodunu buldum.Bu sefer arabamın şase numarası fılan sormaya basladı.Sınırlenıp telefonu kapattım.Zaten dısarıda 10 ytl ye satılan parca ıcın 50 ytl gıbı bır para vermeyı gozden cıkarmısım , bırde bu sacma sapan sorulara maruz kalıyorum.
Acaba aracımda bır motor parcası bozulsa onun fıyatını nasıl ogrenecegım.Sonucta ben onların musterısıyım.Ben arabamdakı tum parcaların parca kodunu bılmek zorunda mıyım?Eger arabasındakı tum parcaların ,parca kodunu bılen varsa (Servıste bana soran yedek parca sorumlusu dahıl) ben arabamı hedıye ederım...

Ayrıca Seat musterı hızmetlerını aradım sıkayet etmek ıcın.Tatıl nedenıyle kapalıydı.Yarın tekrar arayacagım.Ne cevap verecekler merak edıyorum
Gerçekten çok sinir bozucu birşey :( Benden arasıra parça fiyatı için Y.servisi aradığımda her bilgiyi vermeme rağmen şase numarası istiyorlar yani bu durumda ruhsatı cebimde gezdirmem gerek :(
Gerçi ben 8 yıldır seat kullanıcı olarak Erya'da böyle sorunlarla karşılaşmadım umarımda karşılaşmam yalnız geçen gün arabam için baskı-bala-ayırı için fiyat sorduğumda Kayadibi ile Erya arasında büyük fiyat farkı çıktı Erya'ya sorduğumda Kdv'siz söylemişlerdir dedi tekrar aradım ama fiyat aynısını söylediler biraz midem bulandı kafam karıştı :ponder:

KWNCH
24-04-2008, 10:34
merhaba dostum servısın şase numarası istemesinin sebebı kasa nın tam olarak uyup uymadıgını bulması ıcın ama plakanı da ısteyebılırmıs ben daha once basıma gelen bı olayı aktarayım

polo bı aracamız vardı ve arabanın bakımlarını her zaman velıefendıye yakın bı yetkılı servıste yapardık vw da arabanı bırakınca senı bı aracla gıdecegın yere kadar bırakırlar sıstem bu dur ordakı arkadas oyle anlatmıstı neyse bı zaman geldı bırısı bana vurdu dedı kasımpasa da yetkılı servıste tanıdıgım var orda yaptıralım tamam dedım cıktık gıttık oraya arabayı aldılar dedım sız gıdecegım yere bırakmıyormusunuz musterı hızmetlerı dırek sunu soyledı ya taksı cagırıyoruz sıze yada otobus bıletı verıyoruz :) bende dırek dogus otomotıv e bı maıl doşendım :) herseyı anlattım sız dedım fıat gıbı kamyonet satmıyorsunuz jeep te satıyorsunuz jeep e bınen bırıne boyle bı teklıfte bulunsanız ne olur ? falan yazdım ertesı gun ertesı sabah dogus benı aradı erken saatlerde ve durumu sordu bende yıne sozlu olarak anlattım 2 gun sonra arabayı almaya gıttıgımde tam pasta cıla yapmayacagını soylıyen boyacı lar arabanın tamamına pasta cıla yapmıstı bana bı tane ufak model t1 arac hedıye ettıler ve sıkayete bırde memnunıyet yazmamı ıstedıler muhtemelen dogus tan cok buyuk bı ceza yedıler servıs olarak acaba o otobus bıletlerını ne yapmıslardır merak edıyorum :):):)

seatleonwhite
24-04-2008, 11:07
herzaman şikayetler yerını buluyormu?doğuşta

007
24-04-2008, 12:18
Sonuçta servislerin ilk soracağı şey plaka ve ad soyad olmalı..Nasıl bizim vatandaşlıkk numaramız var, arabalarda da bu plakadır....

aliserpil2005
24-04-2008, 19:50
doğuşun tek düşündüğü cebini nasıl dolduracağı?müşteri memnuniyeti onların umrunda mı?ama elin mahkum.yoksa selam bile verilmez

leon_s_kennedy
24-04-2008, 21:51
Hocam maalesef bu sorun sadece o servise ve aslında genelde seat'a özgü değil.Bende aracı ilk aldığımın ertesi günü araç boştayken gasa basıyordum yalnız bir ara aracın 4.000d/dk.'da elektrik kestiğini gördüm. Aklıma motoru korumak içn olması gerektiği geldi ama bir servise sorayım dedim.Aracı aldığım bayinin servisini aradım. Durumu anlattım ancak sorumu 3. kişi cevaplayabildi o da tel.da başkasına sordu ve tahminimin teyidini aldım. Kaptmadan "peki araç seyir halindeyken böyle bir sıkıntı var mı diye sordum (rodajda olduğum için 3.000 d/dk. geçmiyordum)" uzun bir sessizlikten sonra "valla bizde sizin gibi yeni tanıyoruz bu motoru heralde 5800'de falan keser" gibi bir yanıt aldım. Durum maalesef böyle araçlar İthal ama kafalar yerli. Önce satalım birşey olursa bakarız bir çaresine hesabı...

nappyhead
25-04-2008, 00:42
pasat 1.8t sahıbıydım servıse verdım turbo borularını yagladık cart curt dedı 600ytl para verdım cıktım aksam eve donerken araba at arabasına döndu servıse gittim turbo borusu yagsız kalmıs patlamıs dişe cvp verdiler:hangı servis mi? MEZ

007
25-04-2008, 00:47
Hocam maalesef bu sorun sadece o servise ve aslında genelde seat'a özgü değil.Bende aracı ilk aldığımın ertesi günü araç boştayken gasa basıyordum yalnız bir ara aracın 4.000d/dk.'da elektrik kestiğini gördüm. Aklıma motoru korumak içn olması gerektiği geldi ama bir servise sorayım dedim.Aracı aldığım bayinin servisini aradım. Durumu anlattım ancak sorumu 3. kişi cevaplayabildi o da tel.da başkasına sordu ve tahminimin teyidini aldım. Kaptmadan "peki araç seyir halindeyken böyle bir sıkıntı var mı diye sordum (rodajda olduğum için 3.000 d/dk. geçmiyordum)" uzun bir sessizlikten sonra "valla bizde sizin gibi yeni tanıyoruz bu motoru heralde 5800'de falan keser" gibi bir yanıt aldım. Durum maalesef böyle araçlar İthal ama kafalar yerli. Önce satalım birşey olursa bakarız bir çaresine hesabı...
İşte aynen olay bu araba ithal ama kafalar yerli..Yahu sen önce araçlar gelmeden adamlarını eğitime yollasana ..Almanya ya da neresiyse..Çok ilginç, mahalle arası tamirci yaklaşımı var tüm dünyada 2 kez yılın motoru seçilmiş bir makineye..

yusufbilgen
30-07-2008, 00:44
arkadaşlar şuan klima problemi yaşamaktayım aracımın 3 ay garantisi geçti. klima kendi kendine dağıtıp v kayışını kopardı yolda kaldım. şimdilik *****a götürdüm muhteşem bir ilgi var garanti konusundada yardım edeceklerini söylediler. bu reklam değil emin olun esenyurtta 15bin bakımı için 2 gün sıra beklerken *****da 2 saatte işim halledildi. binalar değil insanlar hizmet ediyormuş bunu anladım.

SKYLARK
30-07-2008, 09:22
ya Türkiyede aracının garantisi biten araç sahibi , soluğu yan sanayii'de alıyor, bunu bilen Doğuş Oto 'da garanti süresince bayiiler aracılığı ile yola bildiği kadar yoluyor müşteriyi (tüm bayiileri katmıyorum) , bu benim şahsi görüşüm.