PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mobil Oto Servis - Araç Servisi Evinize veya İş Yerinize Kadar Geliyorlar.

Batu
03-12-2015, 09:50
Herkese Merhaba,

Öncelikle konunun burada açılması uygun mu değil mi bilemedim, yanlış açtıysam affola :)

Aracımın bakım zamanı yaklaşıyor ve bende internette biraz araştırma yaptım parça fiyatları vs vs. Mobil Oto Servisi https://mobilotoservis.com/ gördüm dikkatimi çekti reklamlarda da görüyordum fakat hiç bakmamıştım. Belki daha önce bu konu açılmış olabilir ama göremedim. Adamlar arabanın marka model yıl seçenekleri ile orjinal ekipmanları takıyorlar. Evinizin önüne yada iş yerinize mobil araçları ile gelip gözünüzün önünde kutu ve ambalajları yeni açıp işlem yapıyorlar. Bu işlem kafama çok yattı baya bi araştırdım ve aracımızın servisine göre yarı yarıya oynuyor neredeyse fiyatlar. Mesela benim ibizamın 45.000 bakımı yaklaştı nerden baksak yine bi 400 TL lik olucaz. Burada bu bakım 200-250 TL arasına geliyor ve KDV + İşçilik dahil. Benim garantimin bitmesine az kaldı ve kafama çok yatıyor. Kullanılan ürünlerse belli başlı araca en uygun orjinal malzemelermiş. Örneğin : TRW, BOSH,VALOE, DELPHI gibi. Arkadaşım benim araç için fren disklerini sormuş 4 adeti içn TRW marka 450 TL demişler, burada ise eminim ki çok daha uygun ve değiştirmem de gerekiyor artık balataları. Bildiğim kadarı ile kendiniz servisi ayağınıza çağardığınızda +50 TL isteniyor. Hem zaman kaybı yaratmıyorlar yarım saat gibi bir sürede genel bakımını yapıyor ve gereken hava filtresi, polen filtresi, yakıt filtres vs gibi parçaları gözünüzün önünde değiştiriyor. Açıkca ben aracımı izlemek isterim yapılan işlemlerde servislerden çok soğudum dikkate de almıyorlar insanı. Kısacası daha önceden Mobil otoyu kullanan ve tavsiye edenler var mı ? Belki arkadaşlarımızada yararı olur diye düşünerekten bu konuyu paylaşıp fikir almak istedim. Teşekkürler.

_leon31_
03-12-2015, 10:07
batu.FR evet böyle bir uygulama var konusuda vardı forumda hangi başlıkta bilmiyorum ama M0ney4n0t burak abi yaptırmıstı ve memnun kaldı sanırım kendiside görünce bilgi vericektir.

_leon31_
03-12-2015, 10:11
konuda burda kardeşim http://www.seatclubturkey.com/sohbet/58651-yerinde-oto-servis-hizmeti.html batu.FR

M0ney4n0t
03-12-2015, 10:12
batu.FR _leon31_ Selam arkadaşlar, evet ben geçtiğimiz yaz kullanmıştık.Gayet memnun kaldım.Malzemeler genelde bosch marka.Castrol 5w30 kapalı paket yağ kullanıyorlar.O zaman ben 170 TL vermiştim birde 6 taksit.1 sene 10.000 km garanti vermişlerdi.

İhsan , saçlarım şekil çıkmış fotoğrafı koymuşsun imza olarak :)

Batu
03-12-2015, 10:18
_leon31_ M0ney4n0t çok teşekkür ederim bilgilendirme için :) vallahi düşünüyorum özellikle balatalar değişecek görmek istiyorum ve o esnada bazı kafamdaki sorularıda sorabilirim rahat olur diye düşünüyorum. Çünkü serviste herşeye bu normal deyip geçiyorlar ve nasıl ne şekilde kimle yapıyor bilemiyorum. En azından bu adamlarda servisteki ustalar gibidir belki daha iyi bile olabilir :)

Batu
03-12-2015, 10:18
_leon31_ M0ney4n0t çok teşekkür ederim bilgilendirme için :) vallahi düşünüyorum özellikle balatalar değişecek görmek istiyorum ve o esnada bazı kafamdaki sorularıda sorabilirim rahat olur diye düşünüyorum. Çünkü serviste herşeye bu normal deyip geçiyorlar ve nasıl ne şekilde kimle yapıyor bilemiyorum. En azından bu adamlarda servisteki ustalar gibidir belki daha iyi bile olabilir :)

_leon31_
03-12-2015, 11:01
batu.FR _leon31_ Selam arkadaşlar, evet ben geçtiğimiz yaz kullanmıştık.Gayet memnun kaldım.Malzemeler genelde bosch marka.Castrol 5w30 kapalı paket yağ kullanıyorlar.O zaman ben 170 TL vermiştim birde 6 taksit.1 sene 10.000 km garanti vermişlerdi.

İhsan , saçlarım şekil çıkmış fotoğrafı koymuşsun imza olarak :)

Fotograf çekilecegiz deyince hemen şaçları şekle sokarken yakalanmişsin :)

Balatalar değişirken aracın başında olmak çok hoş olmayabilir :) balataları sökerken çekiçle aracına birinin daldıgını düşün :)

Batu
03-12-2015, 11:06
Fotograf çekilecegiz deyince hemen şaçları şekle sokarken yakalanmişsin :)

Balatalar değişirken aracın başında olmak çok hoş olmayabilir :) balataları sökerken çekiçle aracına birinin daldıgını düşün :)

Deme ya :sct-024: Vallahi benim gibi takık insan kesin kalp krizi geçirir. Spor yayları taktırırken bile o çekiç le güm güm amortisörün oraya vurarak çıkardılar fenalık geçirdim :'d

ukubat
03-12-2015, 14:35
Eski aracımda 2 defa kullanmıştım İlki bakım için, ikincisi ise disk ve balata değişimi içindi.
Fiyatlar yetkili ve kurumsal diğer servislerin hemen hemen yarı fiyatı ve kullanılan parçalar kaliteliydi.
En güzelide evinizin önüne kadar geliyorlar yarım saattte gözünüzün önünde işi bitirip gidiyorlar. Servis köşelerinde uğraşmıyorsunuz.

Batu
03-12-2015, 19:57
Eski aracımda 2 defa kullanmıştım İlki bakım için, ikincisi ise disk ve balata değişimi içindi.
Fiyatlar yetkili ve kurumsal diğer servislerin hemen hemen yarı fiyatı ve kullanılan parçalar kaliteliydi.
En güzelide evinizin önüne kadar geliyorlar yarım saattte gözünüzün önünde işi bitirip gidiyorlar. Servis köşelerinde uğraşmıyorsunuz.

Vallahi hocam tavsiyeleri dikkate alip bende dusunuyorum kafama cok yatti balatalarda bi basliyim deniyim diyorum zaman ve para tasarruflu bi is gibi

Sent from my iPhone using Tapatalk

ukubat
04-12-2015, 08:13
Vallahi hocam tavsiyeleri dikkate alip bende dusunuyorum kafama cok yatti balatalarda bi basliyim deniyim diyorum zaman ve para tasarruflu bi is gibi

Örnek vermesi açıosından fiyat ve kullandıkları markaları da yazayım;
Eski aracım Nissan'dı.
-Normal bakım için yetkili servis 390 TL fiyat verdi, Mobil Oto'dan 209 TL yaptırdım(Hava,Polen,yağ Castrol5W30, yağ filtresi, Check-up)
-Fren diskleri ve balatalar için yetkili servis 450 TL fiyat verdi, Mobil Oto^dan 190 TL ye yaptırdım(TRW ve Fredo markalı ürünler takıldı.)
Kalkıp servis köşelerinde de beklemedim söyledikleri saatte geliyorlar ve kısa sürede işi bitiriyorlar.

Batu
04-12-2015, 08:15
Eski aracım Nissan'dı.
-Normal bakım için yetkili servis 390 TL fiyat verdi, Mobil Oto'dan 209 TL yaptırdım(Hava,Polen,yağ Castrol5W30, yağ filtresi, Check-up)
-Fren diskleri ve balatalar için yetkili servis 450 TL fiyat verdi, Mobil Oto^dan 190 TL ye yaptırdım(TRW ve Fredo markalı ürünler takıldı.)
Kalkıp servis köşelerinde de beklemedim söyledikleri saatte geliyorlar ve kısa sürede işi bitiriyorlar.

Yardımın ve ilgin için çok teşekkürler hocam. Yan sanayi vs gibi bir ürün kullanmaları mümkün değildir değil mi ya çünkü ciddi fiyat farkı var uygunluk açısından. :) İnsan bi endişe ediyor araba sonuçta

lion92
04-12-2015, 08:24
Bende 90 bin bakımı için araştırıyorum 1-2 yere baktım aralarında en uygun fiyatı orası verdi ve temiz güzel bir sistemle çalışıyor gibiler bakalım kısmet olursa 1-2 hafta içerisinde yaptırmayı düşünüyorum

ukubat
04-12-2015, 09:01
Yardımın ve ilgin için çok teşekkürler hocam. Yan sanayi vs gibi bir ürün kullanmaları mümkün değildir değil mi ya çünkü ciddi fiyat farkı var uygunluk açısından. :) İnsan bi endişe ediyor araba sonuçta
Bir kere kurumsal açıdan güvenilir bir firma. Benim araçta kullandıkları filtreler Mann ve Renault'un orijinal filtreleriydi.
Disk ve balata ise TRW ve Ferodo. Bu markalar zaten otomotiv üreticilerine parça üreten firmalar. Firmalar alıp üzerlerine kendi logolarını basıyorlar.
Yeni aracımın garantisi bitince mobil oto servisi kullanmaya başlayacağım kısmetse.

Batu
04-12-2015, 15:25
Seninde fikirlerini bekliyorum o halde hocam :) yaptırdıktan sonra lion92

zelimhan
04-12-2015, 15:59
Güzel bi uygulama, özellikle istanbul gibi bi şehirde..

lion92
04-12-2015, 16:19
1-2 hafta içinde yaptırmayı düşünüyorum bi aksilik çıkmazsa yaptırıp yazarım izlenimlerimi tekrardan :)

hkalkan
25-02-2016, 10:48
Abilerim kardeşlerim yine bir konuyu hortlatmayı kendime görev bildim :'d
Gidenler var mı yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. :)

Batu
25-02-2016, 11:06
lion92 kubatu hkalkan Bakım yaptıran oldumu mobil oto ya ? :) Ya ben bakıyorum kimi diyor hiç memnun kalmadım kaba ve ukala şekilde konuştular telefonda verdikleri fiyatlar sonraki fiyat bir çıkmadı falan diyorlar, kimiside yan sanayi ürün olabilir diyorlar kafam karıştı :) Bu arada aracım frene basarken böyle 1.viteste kalkıp hemen durunca trafikte alttan tak diye sanki plastik bir kablo ile boş bidona vururmuş gibi ses geliyor neden acaba bilmiyorum. Balatalarım baya azalmış eskimiş gibi ondanmıdır ki.

lion92
25-02-2016, 11:12
lion92 kubatu hkalkan Bakım yaptıran oldumu mobil oto ya ? :) Ya ben bakıyorum kimi diyor hiç memnun kalmadım kaba ve ukala şekilde konuştular telefonda verdikleri fiyatlar sonraki fiyat bir çıkmadı falan diyorlar, kimiside yan sanayi ürün olabilir diyorlar kafam karıştı :) Bu arada aracım frene basarken böyle 1.viteste kalkıp hemen durunca trafikte alttan tak diye sanki plastik bir kablo ile boş bidona vururmuş gibi ses geliyor neden acaba bilmiyorum. Balatalarım baya azalmış eskimiş gibi ondanmıdır ki.
Ben yaptirdim haber vericektimde girip yazamadim son derece memnun kaldim evime kadar gelip herseyiyle ilgilendiler arabanin kullandiklari malzemelerdede ozellikle istedigin bisey varsa soyluyosun onu getirip takiyolar ben oyle yapmistim ki hic bi sorunda yasamadim gelen arkadasta gayet iyi bi sekilde ilgilendi hatta 1-2 hafta sonrasinda arabam arizalandi bu sefer onlarin yerine goturmek zorunda kaldim ordaki ustalarda ayni sekilde cok ilgililerdi ariza disinda arabada olan ufak tefek yapilcak isleride yaptilar ben tavsiye ederim o yuzden
Diger sorunuda hic yasamadim
Ama konuyu bide ismail abiye danis istersen
SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Batu
25-02-2016, 11:23
Ben yaptirdim haber vericektimde girip yazamadim son derece memnun kaldim evime kadar gelip herseyiyle ilgilendiler arabanin kullandiklari malzemelerdede ozellikle istedigin bisey varsa soyluyosun onu getirip takiyolar ben oyle yapmistim ki hic bi sorunda yasamadim gelen arkadasta gayet iyi bi sekilde ilgilendi hatta 1-2 hafta sonrasinda arabam arizalandi bu sefer onlarin yerine goturmek zorunda kaldim ordaki ustalarda ayni sekilde cok ilgililerdi ariza disinda arabada olan ufak tefek yapilcak isleride yaptilar ben tavsiye ederim o yuzden

Teşekkür ederim :) 45 bin bakımım yaptırmadım hala araç 46 binde oldu servis ile dışarıda yaptırmak arasında gel git yaşıyorum. Garantiside bitti. Sanırım mobile yaptırıcam herhalde:)

hkalkan
25-02-2016, 11:36
Batu ilgin için teşekkür ederim dostum :sct-102: Acaba mobil oto servisten randevu alsak yağımızı Mobil 1 esp koydursak kabul ederler mi ? Muhtemelen ederler tabi ama demek istediğim verdikleri 1yıl 10k km garantiyi yine verirler mi ? ismail abim imdadıma yetişecektir sağolsun zaten birazdan

ismail
25-02-2016, 12:17

Batu ilgin için teşekkür ederim dostum :sct-102: Acaba mobil oto servisten randevu alsak yağımızı Mobil 1 esp koydursak kabul ederler mi ? Muhtemelen ederler tabi ama demek istediğim verdikleri 1yıl 10k km garantiyi yine verirler mi ? ismail abim imdadıma yetişecektir sağolsun zaten birazdan

kesin bir bilgim yok
fakat kabul etmemeleri için bir sebep yok gibime geliyor
konuşmak lazom

Teşekkür ederim :) 45 bin bakımım yaptırmadım hala araç 46 binde oldu servis ile dışarıda yaptırmak arasında gel git yaşıyorum. Garantiside bitti. Sanırım mobile yaptırıcam herhalde:)

kardeşim aracın manuel
garantisi de bitmiş
bence yaptırabilirsin
sesi duymak lazım
balataların resmini paylaşabilirsen fikir edinebilirim

ukubat
25-02-2016, 12:17

Değerli kardeşim daha öncede bilgilerimi paylaşmıştım Kafanda hala soru işaretleri var zannedersem.
Memnun kalmayanların derdi şu; Yetkili servise aracınızı bırakıyorsunuz ya ertesi gün yada gün boyunca bakımı sürüyor.
Siz tabiki aracınızın başında olmadığınız için işlemleri görmüyorsunuz.

Müşteri olarak şöyle düşünüyorsunuz;
"Arabaya 1 gün boyunca serviste kaldı, çok iyi bakım yapıldı, aracın her yeri didik didik incelendi"
Aynı kişi bakımı "mobiloto serviste" yaptırınca işlem en fazla yarım saat sürüyor. Dolayısıyla arabaya hiç bakılmadığını zannediyorlar.
Halbuki yetkili serviste bir çok araç olduğu için arabalarımız boş boş saatlerce yatıyor.
Şimdi aracım Seat ve 2 yıl garantisi var mecburen 1 yıl yetkili servise götüreceğim. Ama sonra tekrar mobiloto servisten devam.
Yetkilide ilk bakım 550 TL, mobilotoda 190 TL.

Geçtiğimiz yaz eski aracımda iki defa kullandım servisi.
Yapılanları karşılaştırmanız açısından eski mesajımdan kopyalıyorum;
Eski aracım Nissan'dı.
-Normal bakım için yetkili servis 390 TL fiyat verdi, Mobil Oto'dan 209 TL yaptırdım Filtreler Mann ve Bosch markalıydı.(Hava,Polen,yağ Castrol5W30, yağ filtresi, Check-up)

Batu
25-02-2016, 13:09
Doğru diyorsunuz düşününce çok mantıklı içim rahatladı cidden, teşekkür ederim :) ben bi form doldurup bilgi alıyım. kubatu

Batu
25-02-2016, 14:00
hkalkan ismail kubatu Az önce mobil oto ile görüştü çok ilgilendiler cidden 45 bin bakımım için 188 TL dediler bedava resmen ismail abi yağ olarak Castrol 530 synthetic koyarız dediler sence nasıl bu yağ ? diğeri için castrol mobil mi bişey dedi bunla arasında 9 TL varmış bende olmuşken iyi olsun istiyorum. Ay başında yaptırıcam sanırım bakımı :) çok hoş buldum.

hkalkan
25-02-2016, 14:02
Batu kardeşim bilgilendirme için sağol bende bakım zamanı onlarda yaptırırım artık bakalım :)

ismail
25-02-2016, 14:50
hkalkan ismail kubatu Az önce mobil oto ile görüştü çok ilgilendiler cidden 45 bin bakımım için 188 TL dediler bedava resmen ismail abi yağ olarak Castrol 530 synthetic koyarız dediler sence nasıl bu yağ ? diğeri için castrol mobil mi bişey dedi bunla arasında 9 TL varmış bende olmuşken iyi olsun istiyorum. Ay başında yaptırıcam sanırım bakımı :) çok hoş buldum.

kardeşim castrol de olsa mobil de olsa modelini öğrenebilirsen daha iyi bilgi verebilirim
sadece 5w-30 demesi benim için yeterli değil

ukubat
25-02-2016, 15:51

Castrol Magnetec 5w30 kullanıyorlar. Ama istersen Edge yada başka yağda isteyebiliyorsun.
Fiyat 10-20 Tl artar yada azalır.
Fiyat çok iyi. Size verilen 188 Tl fiyatı yetkili servis sadece yağ için istiyor.

babako
25-02-2016, 16:09
Sadece istanbulamı hizmet veriyorlar?

ismail
25-02-2016, 16:45
Castrol Magnetec 5w30 kullanıyorlar. Ama istersen Edge yada başka yağda isteyebiliyorsun.
Fiyat 10-20 Tl artar yada azalır.
Fiyat çok iyi. Size verilen 188 Tl fiyatı yetkili servis sadece yağ için istiyor.

magnatec yarı sentetik bir yağdır
ben şahsen aracımda yarı sentetik bir yağ kullanmazdım

ukubat
25-02-2016, 16:52
magnatec yarı sentetik bir yağdır
ben şahsen aracımda yarı sentetik bir yağ kullanmazdım

10w40 yarı sentetik ama 5w30 yada 5w40 lar tam sentetiktir. Kutusundada yazar zaten.

ismail
25-02-2016, 16:57
10w40 yarı sentetik ama 5w30 yada 5w40 lar tam sentetiktir. Kutusundada yazar zaten.

kardeşim castrol magnatec serisi ise yarı sentetik olması lazım
incelediğim magnatec lerin hiçbirinde tam sentetik ibaresi yok
sentetik teknoloji yada sentetik baz yağ şeklinde yazmakta
örnek varsa gösterebilirsen memnun olurum
Castrol MAGNATEC | Castrol MAGNATEC Brand | Araba Motor Yağları | Otomobil Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Ürünler | Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Castrol Türkiye (http://www.castrol.com/tr_tr/turkey/products/car/engine-oils/castrol-magnatec-brand/castrol-magnatec.html)

Batu
25-02-2016, 17:13
kubatu Aynen öyle fiyat mükemmel var kredi kartına 3 taksit yapıyorlar vade almadan. babako evet sadece istanbul anadolu ve avrupa yakasında hizmet var. Diğer türlü parçaları sipariş edebiliyorsun gönderiyorlar dışarıda da taktırabiliyorsun. ismail teşekkür ederim abi ilgin için sorup bilgi veririm.

hkalkan
25-02-2016, 17:18
Batu ismail Bende bi teklif aldım kendilerinden. Mobil1 ESP Formula yağ kullanmak istediğimi söyledim. Kendilerinde mevcut olduğunu fakat bu yağı kullanınca bakım 189 yerine 211 TL olur dediler.

ersnbzkrt
25-02-2016, 19:03
Batu ismail Bende bi teklif aldım kendilerinden. Mobil1 ESP Formula yağ kullanmak istediğimi söyledim. Kendilerinde mevcut olduğunu fakat bu yağı kullanınca bakım 189 yerine 211 TL olur dediler.
Aradaki fark için değer, zaten dışarıda da bu yağ az biraz castrolden pahalı

hkalkan
25-02-2016, 20:30
ersnbzkrt valla bana mantıklı geldi abi. Gerçi daha araba 8 binde gelince bakım yaptırıcam onlara bende izlenimlerimi paylaşırım.

ukubat
26-02-2016, 08:18
kardeşim castrol magnatec serisi ise yarı sentetik olması lazım
incelediğim magnatec lerin hiçbirinde tam sentetik ibaresi yok
sentetik teknoloji yada sentetik baz yağ şeklinde yazmakta
örnek varsa gösterebilirsen memnun olurum
Castrol MAGNATEC | Castrol MAGNATEC Brand | Araba Motor Yağları | Otomobil Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Ürünler | Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Castrol Türkiye (http://www.castrol.com/tr_tr/turkey/products/car/engine-oils/castrol-magnatec-brand/castrol-magnatec.html)

Kutunun üstünde 5w30 yazısının tam altında "fully synthetic" yazar.
CASTROL MAGNATEC 5W30 A5 4L - €26.90 - www.lubricantes-online.com (http://lubricantes-online.com/Castrol-Magnatec-5w30-A5)

Buda 10w40 yağ "part synthetic" yazıyor
CASTROL MAGNATEC 10w40 A3/B4 4L €24,00 www.lubricantes-online.com (http://lubricantes-online.com/epages/eb2659.sf/es_ES/?ObjectPath=/Shops/eb2659/Products/00471)

ismail
26-02-2016, 09:04
Kutunun üstünde 5w30 yazısının tam altında "fully synthetic" yazar.
CASTROL MAGNATEC 5W30 A5 4L - €26.90 - www.lubricantes-online.com (http://lubricantes-online.com/Castrol-Magnatec-5w30-A5)

Buda 10w40 yağ "part synthetic" yazıyor
CASTROL MAGNATEC 10w40 A3/B4 4L €24,00 www.lubricantes-online.com (http://lubricantes-online.com/epages/eb2659.sf/es_ES/?ObjectPath=/Shops/eb2659/Products/00471)

eyvallah sağolasın
öğrenmiş oldum
ne demişler bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp
teşekkürler
sitesinde bile yazmaması çok tuafıma gitti doğrusu
part sentetic yazan yarı sentetik herhalde full sentetik yazan tam sentetik oluyor
yurt dışı sitesinde yazmışlar
Castrol MAGNATEC | Castrol MAGNATEC Brand | Castrol Engine Oils | Car | Products | Home (http://www.castrol.com/en_gb/united-kingdom/products/cars/engine-oil/castrol-magnatec-brand/castrol-magnatec.html)
aynen senin yazdığın gibi
10w-40 yarı
5w-30 ve 5w-40 tam sentetik olarak geçmekte
tekrar teşekkürler

ukubat
26-02-2016, 09:12
Sizin gibi forumun duayeni birini bilgilendirmekten onur duydum doğrusu:))

Batu
02-03-2016, 14:47
hkalkan kubatu ismail ersnbzkrt Selamun Aleyküm, az önce mobil oto bakımı tamamladı. Cidden çok memnun kaldım istediğim gibi yağ olarak Mobil 1 ESP Formula 5w30 getirmişler 4 litrelik. Sonrasında motoru spreyle temizlediler bir güzel, cihaza bağladılar, arabanınn altına amortisörlere vs baktılar isteğim üzerine. Hava filtresı falan Mann geldi. Yani kafamda ki şüphe gitti yaptırmak isteyene öneririm şiddetle, emeği geçen herkesede teşekkür ederim.

http://i.hizliresim.com/j3j1ZJ.jpg

http://i.hizliresim.com/215NAv.jpg

http://i.hizliresim.com/BP46Y9.jpg

http://i.hizliresim.com/ZkJQ4A.jpg

hkalkan
02-03-2016, 15:01
Batu kardeşim ilgin alakan için sana çok teşekkür ediyorum. Aslan'a da maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim. Sorması ayıp senden ne kadar ücret talep ettiler ?

Batu
02-03-2016, 15:05
Batu kardeşim ilgin alakan için sana çok teşekkür ediyorum. Aslan'a da maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim. Sorması ayıp senden ne kadar ücret talep ettiler ?

Çok teşekkürler sağolasın :) unutmuşum onu yazmayı 210 TL ye tamamlandı herşey dahil.

ersnbzkrt
02-03-2016, 15:05
Son bakımdan sonra denemek farz oldu :)) Genel olarak herkes memnun sanırsam

Batu
02-03-2016, 15:08
Son bakımdan sonra denemek farz oldu :)) Genel olarak herkes memnun sanırsam

Vallahi ben çok dikkat eden biriyim adamın başında durdum hep eğildim baktım ettim, hiç acele etmedi yavaşca yaptı herşeyi istediğim gibi geldi tüm parçalar, gözümün önünde açtı etti. Farklı bazı araba ile ilgili kafama takılanlar vardı baktı cevapladı motoru temizledi baya, bilgisayara bağladı falanda falan :) Servis soyuyor insanları cidden anladım bunu.

hkalkan
02-03-2016, 15:20
Batu dostum aynı fiyatı vermişler ikimize de demekki valla araba 9 bine yaklaştı 15 binde direk yaptırıcam.

Batu
02-03-2016, 15:21
Batu dostum aynı fiyatı vermişler ikimize de demekki valla araba 9 bine yaklaştı 15 binde direk yaptırıcam.

Bence pişman olmazsın :) hani önemli bir bakım değil ne olabilir en fazla. Yağına dikkat etceksin en çok işte oda söylediğini getiriyorlar :)

hkalkan
02-03-2016, 15:29
Batu yok ya 15bin bakımı zaten adamların işçilikleri güzel fiyatları uygun ve ilgililer. Hemde servisin yarı fiyatı ücret :)

ismail
02-03-2016, 16:30
Çok teşekkürler sağolasın :) unutmuşum onu yazmayı 210 TL ye tamamlandı herşey dahil.

kardeşim hayırlı olsun
işte hepsi bu
periyodik bakım için servisler kullanıcıyı neden küstürür anlamam
sanırsın ki piyasada bulunamayacak çoook kaliteli parça kullanıyorlar

Batu
02-03-2016, 16:37
kardeşim hayırlı olsun
işte hepsi bu
periyodik bakım için servisler kullanıcıyı neden küstürür anlamam
sanırsın ki piyasada bulunamayacak çoook kaliteli parça kullanıyorlar

Çok haklısın abi :) adam da dedi bu yağın üstüne tanımam diye yardımın için çok sağol. Sırada balatalarım var ön ve arka takım senden bi yardımda marka konusunda isteyeceğim. Delphi iyimidir yoksa illa TRW mi olsun sence :)

ismail
02-03-2016, 16:50
Çok haklısın abi :) adam da dedi bu yağın üstüne tanımam diye yardımın için çok sağol. Sırada balatalarım var ön ve arka takım senden bi yardımda marka konusunda isteyeceğim. Delphi iyimidir yoksa illa TRW mi olsun sence :)

sende sağolasın kardeşim
delphi kullanmadım fakat bilindik bir markadır
bulabilirsen standart serilerinden brembo, ebc ultimax bir bakmanı tavsiye ederim
bulamazsan trw alman iyi olacaktır

ukubat
03-03-2016, 08:41
Memnun kalmanıza sevindim. Emin olun yetkili servisin sizin aracınızda kullandığı markalarda bu markalar.
Daha önce dediğim gibi disk ve balataalrımı bu yaz "mobil oto serviste" değiştirdim .TRW ve Feredo kullandılar.
Bunun dışında Valeo'da çok iyidir.

kayabasi
03-03-2016, 09:29
hkalkan kubatu ismail ersnbzkrt Selamun Aleyküm, az önce mobil oto bakımı tamamladı. Cidden çok memnun kaldım istediğim gibi yağ olarak Mobil 1 ESP Formula 5w30 getirmişler 4 litrelik. Sonrasında motoru spreyle temizlediler bir güzel, cihaza bağladılar, arabanınn altına amortisörlere vs baktılar isteğim üzerine. Hava filtresı falan Mann geldi. Yani kafamda ki şüphe gitti yaptırmak isteyene öneririm şiddetle, emeği geçen herkesede teşekkür ederim.

http://i.hizliresim.com/j3j1ZJ.jpg

http://i.hizliresim.com/215NAv.jpg

http://i.hizliresim.com/BP46Y9.jpg

http://i.hizliresim.com/ZkJQ4A.jpg

öncelikle maşallah aracına güzel günlerde kullan. bakımdan memnun kalmana sevindim benime bakım zamanım geliyor man marka hava filtresi 30 TL, yağ filtresi 12 TL, yakıt filtresi 40 TL + bujiler içinde bosch tanesi 10 tl olmak üzere fiyat aldım bostancı sanayide 80 TL den kapı açıyorlar işçilik için benim ustam var 50 tl veririm diye düşünüyorum.

bujiler haric hesapladığımda senin bakım daha uygun ve ben bu parçaları da tanıdığım kişi sayesinde indirimli aldım anlayacağın bu işin içinden çıkamadım :)

Seninki çok uyguna geliyor sen herşeyi değiştirdin mi?

Bu arada içerenköyde 1 yada 2 kere aracını gördüm ;)

babako
03-03-2016, 10:21
Malzemeleri kendimiz alsak sadece iscilik ücretine hizmet veriyorlarmi?

emresenyer55
03-03-2016, 13:01
Dikkatli olun trw,bosch piyasada çakması çok
delphi elimde var fiyat için 05438502855

Batu
04-03-2016, 08:25
öncelikle maşallah aracına güzel günlerde kullan. bakımdan memnun kalmana sevindim benime bakım zamanım geliyor man marka hava filtresi 30 TL, yağ filtresi 12 TL, yakıt filtresi 40 TL + bujiler içinde bosch tanesi 10 tl olmak üzere fiyat aldım bostancı sanayide 80 TL den kapı açıyorlar işçilik için benim ustam var 50 tl veririm diye düşünüyorum.

bujiler haric hesapladığımda senin bakım daha uygun ve ben bu parçaları da tanıdığım kişi sayesinde indirimli aldım anlayacağın bu işin içinden çıkamadım :)

Seninki çok uyguna geliyor sen herşeyi değiştirdin mi?

Bu arada içerenköyde 1 yada 2 kere aracını gördüm ;)

Çok sağol Allah herkese kazasız belasız binmek nasip etsin :) İçerenköye geliyorum arada evet, vallahi dediğim gibi çok memnun kaldım. Benim değiştirdiklerim işte 45.000 km bakımında olanlar. Motor yağı, hava filtresi, polen filtresi vs falan.

Batu
04-03-2016, 08:26
Dikkatli olun trw,bosch piyasada çakması çok
delphi elimde var fiyat için 05438502855

Uyarın için sağol hocam, ama sanmıyorum en azından burası yeri yurdu belli buranın yan sanayi, çakma ürün satması biraz cesaret ister. zaten takılan parçalar öle uç bucak bir şey değil. Filtreler vs.

CounTDowN
04-03-2016, 08:56
Ankarada hizmet vermiyorlar yoksa ben de düşünüyordum buraya yaptırmak.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kayabasi
04-03-2016, 12:30
Çok sağol Allah herkese kazasız belasız binmek nasip etsin :) İçerenköye geliyorum arada evet, vallahi dediğim gibi çok memnun kaldım. Benim değiştirdiklerim işte 45.000 km bakımında olanlar. Motor yağı, hava filtresi, polen filtresi vs falan.

http://i.hizliresim.com/21NQGq.jpg (http://hizliresim.com/21NQGq)

Bu nasıl iştir aynı araç bana verilen rakamla sizin rakamın arasında 2 katı fiyat var

Batu
04-03-2016, 15:24
http://i.hizliresim.com/21NQGq.jpg (http://hizliresim.com/21NQGq)

Bu nasıl iştir aynı araç bana verilen rakamla sizin rakamın arasında 2 katı fiyat var

Bende buji değişmedi ama. Bir önceki bakımımda 30.000 de bujiler değişti onuda seat kayadibinde yaptırdım. Bu yaptırdığım periyodik bakım, sanırsam bujiler eklendiği için bu kadar para. İsterseniz telefonla arayıp konuşun bi. Birde yağ farkı gördüm belki o yağ daha pahalı olabilir.

e144034
11-11-2016, 00:23
Merhaba arkadaşlar, 2014 fr aracım 19000km de fakat 2.yıl dolduğu için bakım arayışlarına başladım.doğuş etimesgut ve aydoganlar 790 tl gibi bir fiyat çıkardılar.bilindiği gibi yag, filtreler ve ek olarak bujiler.km az bujiyi çıkarsam listeden, 180tl düştüler 610tl oldu.zaten garantilik bir durumumu cozmedikleri için kızgınım bu sebeple özel arayışlara başladım. mobilotoservis.com'dan teklif aldım.bujiler hariç, standart filtreler, castrol magnatec 5,30 yağ, artı bilgisayara bağlayıp ikazı kapatma dahil 195 tl dediler.forumda okuduğum kadarıyla castrol yağı beğenmeyenler var,mobille degistirilebilir.fiyat baya uygun geldi çünkü aradığım özel servisler 350tl civarı fiyat vermişlerdi. ben de detayları sorguladım.kullanılan filtreler bosch, mann marka dedi.karter tapası hariç demişti, istersem onu da eklerlermiş (ucuz bir parça zaten) bir de ayağımıza kadar gelip yapıyorlar.açıkçası mantıklı geldi bana.sonra daha detaylı düşününce filtreleri doğuştan, orjinalligine tam güvenerek alıp, yağı da internetten alıp emektar ustama gitmeyi de düşünmeye başladım.gerçi ustama en son 2001 model mareamı götürmüştüm:) leonu sanayi ustasına götürmeyi pek düşünmüyordum ama sonuçta periyoduk bakım, çok da sorun olmaz galiba.yol bilgisayarındaki uyarıyı kapatma yöntemi de zaten youtubeda mevcut.ilgili arkadaşlar öneriniz ne olur acaba? bilgili arkadaşları etiketlerseniz de sevinirim

ismail
11-11-2016, 06:46
Merhaba arkadaşlar, 2014 fr aracım 19000km de fakat 2.yıl dolduğu için bakım arayışlarına başladım.doğuş etimesgut ve aydoganlar 790 tl gibi bir fiyat çıkardılar.bilindiği gibi yag, filtreler ve ek olarak bujiler.km az bujiyi çıkarsam listeden, 180tl düştüler 610tl oldu.zaten garantilik bir durumumu cozmedikleri için kızgınım bu sebeple özel arayışlara başladım. mobilotoservis.com'dan teklif aldım.bujiler hariç, standart filtreler, castrol magnatec 5,30 yağ, artı bilgisayara bağlayıp ikazı kapatma dahil 195 tl dediler.forumda okuduğum kadarıyla castrol yağı beğenmeyenler var,mobille degistirilebilir.fiyat baya uygun geldi çünkü aradığım özel servisler 350tl civarı fiyat vermişlerdi. ben de detayları sorguladım.kullanılan filtreler bosch, mann marka dedi.karter tapası hariç demişti, istersem onu da eklerlermiş (ucuz bir parça zaten) bir de ayağımıza kadar gelip yapıyorlar.açıkçası mantıklı geldi bana.sonra daha detaylı düşününce filtreleri doğuştan, orjinalligine tam güvenerek alıp, yağı da internetten alıp emektar ustama gitmeyi de düşünmeye başladım.gerçi ustama en son 2001 model mareamı götürmüştüm:) leonu sanayi ustasına götürmeyi pek düşünmüyordum ama sonuçta periyoduk bakım, çok da sorun olmaz galiba.yol bilgisayarındaki uyarıyı kapatma yöntemi de zaten youtubeda mevcut.ilgili arkadaşlar öneriniz ne olur acaba? bilgili arkadaşları etiketlerseniz de sevinirim

kardeşim senin açtığın konuyu bu konu ile birleştirdim
bu konuda daha fazla detay bulacağını düşünüyorum
yağ kesinlikle vw 504.00 normunu karşılayan bir yağ olması lazım ki castrol magnatec in bu normu karşıladığını düşünmüyorum
bence mobil 1 esp formula 5w-30 veya castrol edge titanium fst 5w-30 LL olsun bunun haricindeki yağların zaten fiyatları yüksek
ayrıca yağları senin gözünün önünde açsınlar yada tüm parçalarını sen al onlar işçilik yapsınlar
zira 195 tl gibi bir rak çok düşük bir rakam
bujileri değiştirmen yakıt tüketimini ve performansını olumlu yönde etkileyecektir
standart araçlardaki bujilerin ömrü 40 bin km civarındadır kullandığın aracın biraz daha performans a yönelik bir araç olduğundan bujilerini değiştirtmeni tavsiye ederim

OzMusti
11-11-2016, 09:01

Ben Altea' mın son 2 bakımını buradan yaptırdım. Özellikle ince işçilik gerektirmeyen çok stratejik bir bakımınız yoksa, rutin bakımlar için şiddetle öneririm.

Dediğim gibi son 2 seferdir çağırıyorum. İlkinde castrol edge motor yağını özellikle istememe rağmen başka marka yağ getirdiler. Kabul etmedim, ertesi gün geldiler, yapıp gittiler. Yalnız bakımdan sonra ön yolcu ayak kısmından sürekli soğuk hava geliyordu. Hanımın ayakları dondu. Yenibosna Altur' a telefon ettim 25 gün sonrasına randevu verip arıza tespiti için 350 TL fiyat istediler. Sonrasında burada açılmış benzer konu vardı. Polen filtresini yerine düzgün takınca düzeldi.

İkinci seferde Bosch marka filtreler ve yine Castrol Edge istediğimi ve ilk sefer yapılanları anlattım, Bu sefer ikinci bir şans vermeyeceğimi eksiklik varsa sonsuza kadar geri yollayacağımı söyledim. Geldiler evin önünde ben yokken komşudan anahtarı alıp bakımı yapıp geri gittiler. Bir sıkıntım da yok. Dediğim gibi genel olarak tavsiye ederim.

Örneğn bir yetkili servise girdiğinizde, kapıdaki güvenlikçisinden, sekreterine, avm otoparkı kadar büyük araç otoparklarına, çaycısından temizlikçisine, satışçısından, ustasına, fotokopi makinelerinden, kağıt-kırtasiye işlerine kadar hepsini doğal olarak sizin sırtınıza bindirip, bina kirasını, kırılan çay bardağı parasını falan bakım ücretinebindirdikleri için gereksiz bir fiyat yüksekliği oluyor.

Mobil oto servisin yeni açılan bir yerinde servisi var, gerikalan hizmeti sw bir arabanın arkasına doldurup, geze geze bakımları yapıyorlar. Masraf yok, bina kirası yok, çaycının sigortası yok, taşeron güvenlikçilerin parası yok. Usta ise aynı. Hatta servislerde bakımları genelde meslek lisesi stajyerlerine yaptırıyorlar asgari ücretin 1/3 fiyatına çalıştırarak. Bu yüzden fiyat 800 değil 350 tl

e144034
11-11-2016, 09:16
Teşekkür ederim hocam, şimdi parçaları toplayıp ustaya gitme üzerinde yoğunlaşıyorum.yada tertipli düzenli bir özel servis de olabilir. bu konuda da fikirlere açığım

e144034
11-11-2016, 09:21
Teşekkür ederim hocam cevap için, memnun kalan birilerini duymak güzel oldu.o zaman istediğim yağı belirterek yeniden bir düşünülebilir.karter tapası konusunda ne düşünüyorsunuz acaba, her bakımda değişmesine gerek yok dediler telefonda ama ben şimdiye kadar her bakımımda değiştirmiştim

MoRaCe
28-11-2016, 12:18
Ben de Ocak ayında 3. yıl bakımı yaptıracağım. Araç 20.000 km'de. :Sct 001:

Geçen yıl Avek'e götürdüm. Standart bakım 650 TL gitti bi güzel. Garantisi de bittiği için bu sene yetkili servise gitmeyeceğim. Mobil oto servisi tercih edebilirim. Yalnız 3. yıl bakımında ne yapılır ne edilir açıkçası pek fikir sahibi değilim. Sonuçta km'si düşük aracın.

ismail
28-11-2016, 13:27
Ben de Ocak ayında 3. yıl bakımı yaptıracağım. Araç 20.000 km'de. :Sct 001:

Geçen yıl Avek'e götürdüm. Standart bakım 650 TL gitti bi güzel. Garantisi de bittiği için bu sene yetkili servise gitmeyeceğim. Mobil oto servisi tercih edebilirim. Yalnız 3. yıl bakımında ne yapılır ne edilir açıkçası pek fikir sahibi değilim. Sonuçta km'si düşük aracın.

kardeşim aracın dsg olduğundan ileride çıkabilecek olası sorunları düşünerek servis harici bakım yaptırmamanı tavsiye ederim
zira olası sorunlarda iyi niyet garantisinden faydalanma olayını riske atmış olursun
servise vereceğin fazladan ücreti uzatılmış garanti olarak düşünebilirsin

MoRaCe
29-11-2016, 08:37
kardeşim aracın dsg olduğundan ileride çıkabilecek olası sorunları düşünerek servis harici bakım yaptırmamanı tavsiye ederim
zira olası sorunlarda iyi niyet garantisinden faydalanma olayını riske atmış olursun
servise vereceğin fazladan ücreti uzatılmış garanti olarak düşünebilirsin

Abi bilgi için teşekkürler. Onun da farkındayım. Çok dikkat ediyoruz kullanırken ama yine de bizim şansımıza serviste yaptırmadığımız sene sorun çıkarır, 3-5 lira kar edeceğiz diye daha büyük zarara gireriz. Bakalım Ocak'ta kararını vereceğim artık.

ilker60
09-12-2016, 14:58
arkadaşlar az önce siteden bir randevu aldım bende 45 bin bakımı nerede yapayım diye baya düşünmüştüm ama burdaki arkadaşların genel olumlu yorumları beni ikna etti randevu alırken biraz karşıklık yaşandı ama fiyatları gerçekten çok iyi 45 bin için indirimli 240 tl randevu aldığın anda ödersen 215 tl fiyat aldım ben araç başında ödemeyi tercih ettim yapılan işçiliği görüp ödeyeceğim. işlem yapıldıktan sonra tekrar bilgilendirme yapacağım.

ilker60
13-12-2016, 14:51
arkadaşlar geçen hafta sonu 45 bin bakımını mobil oto serviste yaptırdım. söyledikleri saatte geldi usta (ben sabah 9 istedim). 40 dk da tüm kontrolleri beraber yapıp kapımın önünde bakımını yaptırdım. 30 bin bakımını yaptırdığım özel servis 30 binde arka fren balatasını değiştirdi 45 binde de ön fren balatasını değiştiririz demişti. mobilservis gelmeden önce özellikle değiştirmek istiyorum diye yazmıştım ama usta gelip baktıktan sonra gerek yok 60 bine kadar rahat gider dedi. normalde başka bir usta olsa otomatik olarak değiştirir parçadan kar ını yapardı fakat burdaki arkadaşlar sabit çalışan olduğundan yani diğer servisler gibi direk bir çıkarı olmadığından değişecek parça konusunda da daha şeffaflar. filtreler mann bosh vs.. kutusunda, yağ mobil 1 esp formula 5.30 kutusunun kapağını ben açtım bildiğin orjinal parçalarla 45 bin bakımını 270 tl ye kredi kartına vade farksız 3 taksitle yaptırdım. Bilerek bikaç gün bekledim yazmak için herhangi bir aksilik çıkacakmı diye ama çıkmadı.
Özetle arkadaşlar ben hem fiyat hem hizmet hemde orjinal parça olayından mennun kaldım. neden böyle ucuz diye sorduğumda ustanın anlattığına hak verdim. Baktığın zaman adamların dükkan kirası yok elektirik ısınma su vergi vs gibi bir özel srvisin sabit olan giderleri yok dolayısı ile birçok özelservisten daha avantajlılar.

RedBaroNN
13-12-2016, 17:25
Yaziyorum kardesim bunu bir sonrakinde benimde aklimda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi