PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı otomatiği sorunu

Piyade
04-12-2015, 18:14
Selam arkadaşlar. 2001 Model Seat Toledo mun sürücü kapısı otomatiği çalışmıyor. Kumandadan kapı aç tuşuna bastığımda bütün kapıların kilidi açılıyor ama sürücü tarafı acilmiyor. Kapıyı anahtarla açmak zorunda kalıyorum. Neden olabilir acaba. Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Piyade
04-12-2015, 18:16
ismail

scubadiver
04-12-2015, 18:24
aynı konuyu bende açtım benimde yolcu tarafı açılmıyordu.şimdide kapanmıyor.kilit komple değişecek dediler.çıkması 200 çin malı 90 TL dediler.

dejawu
04-12-2015, 19:19
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/52567-mk1-leon-mk2-toledo-kapi-kilidinin-acilmasi-basit-arizalari-hk.html Piyade scubadiver

Piyade
04-12-2015, 19:24
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/52567-mk1-leon-mk2-toledo-kapi-kilidinin-acilmasi-basit-arizalari-hk.html Piyade scubadiver
Teşekkür ederim ertan kardeşim. İşlemler beni zorlayacak gibi ama denemekte fayda var. Ve inşallah tamamen bozmam kilidi 😀

dejawu
04-12-2015, 20:33
Teşekkür ederim ertan kardeşim. İşlemler beni zorlayacak gibi ama denemekte fayda var. Ve inşallah tamamen bozmam kilidi ��

senin probleminin altından genelde kilit içindeki kartta lehim çatlakları çıkıyor.aynı konuda resimli anlatımı var.ama asıl mesele kilide ulaşmak.

scubadiver
04-12-2015, 23:40
https://www.youtube.com/watch?v=GXqLMCKTdSg
benim konuya da attım videoyu.geçici çözüm olur belki

ismail
05-12-2015, 00:11
ismail

sağolsun dejawu abin cevap verip onarım tecrübesini paylaşmış

Piyade
05-12-2015, 13:54
sağolsun dejawu abin cevap verip onarım tecrübesini paylaşmış dejawu abi sagolsun da benim sıkıntı galiba motorda değil. Çünkü anahtar kontakta iken kapı açma tuşuna bastığımda kapı tüm kapılar açılıp kapanıyor. Ama çıkarıp aç kapa yaptığımda sürücü kapısı kitleniyo, açılmıyo. Acaba programsal olabilir mi? Mesela bagaj düğmesine bastığımda bagajın açılması gerekirken tüm kapıları kilitleme yapıyor.

dejawu
06-12-2015, 13:54
dejawu abi sagolsun da benim sıkıntı galiba motorda değil. Çünkü anahtar kontakta iken kapı açma tuşuna bastığımda kapı tüm kapılar açılıp kapanıyor. Ama çıkarıp aç kapa yaptığımda sürücü kapısı kitleniyo, açılmıyo. Acaba programsal olabilir mi? Mesela bagaj düğmesine bastığımda bagajın açılması gerekirken tüm kapıları kilitleme yapıyor.

sürücü kapısının kilidi sökülüp bakılacak.mekanik kısmı vd40 ile temizlenecek.lehimler tazelenecek.bagaj kapağına giren kabloda kopuk varmı bakılacak.varsa ek yapılacak.
eğer hala aynıysa
kilitlere komut veren komfor beyni kontrol edilecek.far anahtarının altında kalıyor.
birde şöför koltuğunun altında kilitlerle ilgili parça var.su alınca araç bu parça ıslanıyo ve benzer sıkıntılar çıkarabiliyor.
aracın su aldıysa modüller istem dışı çalışabilir

ismail
06-12-2015, 16:38
dejawu abi sagolsun da benim sıkıntı galiba motorda değil. Çünkü anahtar kontakta iken kapı açma tuşuna bastığımda kapı tüm kapılar açılıp kapanıyor. Ama çıkarıp aç kapa yaptığımda sürücü kapısı kitleniyo, açılmıyo. Acaba programsal olabilir mi? Mesela bagaj düğmesine bastığımda bagajın açılması gerekirken tüm kapıları kilitleme yapıyor.

benim araçta da uzaktan kumanda ile kilitleniyordu ve açılıyordu
fakat aracı çalıştırıp ilerlediğimde 20 km hıza gelince araç sürücü kapısı harici kilitlenmesine rağmen sürücü kapısı kilitlenmiyordu
araç her yavaşlayıp hızlanınca kapı içerisinden şıkırt şıkırt kilitlemeye çalışma sesi geliyordu
eğer ki aracı çalıştırmadan önce kapıları kilitleyip sonra aracı çalıştırırsam hiç sorun olmayıp tüm kapıları kilitliyordu
sürücü kapısı kilidi söküldü bir işlemden (usta kilidi tamir ettiği yere beni geçirmedi) geçti şu an sorunsuzca çalışıyor
yani sorun kilidin iç mekanizmasında yolunda gitmeyen birşeylerin olduğu