PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LEON 1.4 TSI vs FIAT BRAVO 1.4 T-JET KARŞILAŞTIRMA

007
25-04-2008, 00:44
Arkadaşlar ülkemizin aylık otomobil dergilerinden birinde önümüzdeki ay Leon 1.4 TSI ve Fiat brovo 1.4 T-JET karşılaştırması ve detaylı testi yapılacak..Aylardır tüm dergilere attığım maillar sonuç buldu ve en sonunda Leon 1.4 TSI'ın detaylı testi yapıldı.Bana yolladıkları mailde mayıs sayısında bu testi okuyabileceğim belirtilmiş.Umarım beyanları doğrudur..Türkiye'deki ilk resmi Leon 1.4 TSI testi olucak bu..Dergi adını reklam olmaması için yazmıyorum..

adnanguclu
25-04-2008, 00:47
Leonla puntoyu nasıl karsılastırıyolar anlamıyorum!!çok alakasız olmuş.ancak yeni bravoyla karsılastırılır leon.

007
25-04-2008, 00:50
Leonla puntoyu nasıl karsılastırıyolar anlamıyorum!!çok alakasız olmuş.ancak yeni bravoyla karsılastırılır leon.
Çok çok pardon punto kalmış aklımda haklısın adnan maila bir daha baktım Bravo 1.4 T-Jet yazmışlar..Yanlış hatırlamışım benim hatam :)
işte mail:
''Merhaba, ilginize teşekkür ederiz. Testini merak etmiş olduğunuz Seat Leon 1.4 TSI'ın detaylı testini Mayıs 2008 sayımızda bulabileceksiniz. Aynı sınıfta yer alan ve yeni bir otomobil olan Fiat Bravo 1.4 T-Jet ile karşılaştırdık. ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz. sevgiler''

adnanguclu
25-04-2008, 00:56
Şimdi oldu Kaan abi:)
ben bizzat bravoya baktımda leonla falan karsılastırdım kendımce üstün yanları falan var leona göre ama sürüş keyfi ve güveni sıfır bravonun:)
çekişmeli olcak karşılastırma;)leon daha üstün kalır tabi ki..

doguayaz
25-04-2008, 01:08
Sadece görüntüye para vermemek lazım , önyargı var hep fiat hakkında gözümde ama bi denemek lazım fakat farklı bişi olacagını sanmıyorum ,, işte yine önyargı :)

Impetus
25-04-2008, 01:10
fiat bisiklet yapsa binmem...

007
25-04-2008, 01:16
Şimdi oldu Kaan abi:)
ben bizzat bravoya baktımda leonla falan karsılastırdım kendımce üstün yanları falan var leona göre ama sürüş keyfi ve güveni sıfır bravonun:)
çekişmeli olcak karşılastırma;)leon daha üstün kalır tabi ki..
Valla Adnan motor yönünden biraz endişeliyim..Sanırım Bravo'nun 150bg'lik modelini karşılaştıracaklardır..tam emin olmamakla beraber..Ama dediğin gibi bazı işçilik yönünden Bravo'nun iyi yönde yenilikleri var..

HHaKo
25-04-2008, 02:44

aynen...

LiaTeD
25-04-2008, 02:54
arkadaşlar başlık düzeltilmiştir.

mog1903
25-04-2008, 10:50
Konu fiattan açılınca hep bu tarz yorumalr geliyor:D :D

seatleonwhite
25-04-2008, 11:12
fiatla seat ı karşılaştırmak bile kötü başka marka olsaymış keşke :(

aliserpil2005
25-04-2008, 11:20
bravo yabana atılacak bir araç değil.geçenlerde 4lü bir karşılaştırma vardı sanırım.yeni ford focus tdci ,citroen c4 hdi , peugeot 308 hdi ve bravo 1.6 mjet arasında.focus çok az bir farkla 1.,bravo 2. seçilmişti.yapılacak karşılaştırmada bence leonu zorlar.bir de son leona yapılan zamlardan sonra fiyat/fayda endeksinde de önde gidiyor.merakla beklyoruz

ONUR
25-04-2008, 11:32
FİAT dediğin nedir yahu :)

by_carizma
25-04-2008, 12:03
Kaan abi bana o derginin adını özelden yollarmısın.

hklavuz
25-04-2008, 12:06
Banada!

KittyHawk
25-04-2008, 13:37

al benden de o kadar:D:D:D:D

taykac
25-04-2008, 13:48
bravo yabana atılacak bir araç değil.geçenlerde 4lü bir karşılaştırma vardı sanırım.yeni ford focus tdci ,citroen c4 hdi , peugeot 308 hdi ve bravo 1.6 mjet arasında.focus çok az bir farkla 1.,bravo 2. seçilmişti.yapılacak karşılaştırmada bence leonu zorlar.bir de son leona yapılan zamlardan sonra fiyat/fayda endeksinde de önde gidiyor.merakla beklyoruz
Hem 1.6 hemde 2.0 FSI leondan sonra biraz ekonomik takılayım diye 1.seçilen dediğiniz focus tdcı aldım.1.4 tsı leonun yanında focus ön göğüs görüntüsü dışında hikaye.Leonun kullanımı, yol tutuşu, verdiği güven ve sağlamlığı gerçekten bir başka.Hiç bir arayışa geçmeyin.leon 1.4 tsı şu anda üretilen araçların arasında kendi segmentinde bir numara.Bunu ancak kullananlar bilir.

mog1903
25-04-2008, 14:33
Hem 1.6 hemde 2.0 FSI leondan sonra biraz ekonomik takılayım diye 1.seçilen dediğiniz focus tdcı aldım.1.4 tsı leonun yanında focus ön göğüs görüntüsü dışında hikaye.Leonun kullanımı, yol tutuşu, verdiği güven ve sağlamlığı gerçekten bir başka.Hiç bir arayışa geçmeyin.leon 1.4 tsı şu anda üretilen araçların arasında kendi segmentinde bir numara.Bunu ancak kullananlar bilir.

Bende arabayı almadan evvel focus çok cazip duruyodu ama oldum olası sevemedim fordu.Ozaman incelediğimdede ön konsol dışında pek bir artısı yoktu.Yazdıklarından sonra anlıyorumki seat almakla iyi yapmışım:)

koraybilge
25-04-2008, 15:29
benim leonum var ama inan hiç de duygusal yaklaşmicam ikisini de test etme imkanı buldum ve şunu söyleyebilirim bravo bence ciddi anlamda yabana atılacak bir araç leon estetik olarak bir değil en az 2 veya 3 gömlek üstün sürüş zevki + donanım bakımından da leon'un yanına yaklaşamaz bence

roqi
25-04-2008, 17:49
arkadaşların yorumuna katılıyorum fiat ağzıyla kuş tutsa gözümde yok.

adnanguclu
25-04-2008, 19:53
bence fiat bu sefer ağzıyla kuşu tutmuş..bikere iç döşemeler falan leondan daha iyi alman arabası gibi olmuş resmen..sürüş yalan ama ben fiatım diyo arabyı çalıstırınca..

leonkemal
25-04-2008, 22:05
Fiatın arabasıyla Seatın arabası kıyaslanırmı yaaaaaa :banghead2: hemde Leonla:no: :no:

erturkemal
26-04-2008, 00:15
Arkadaşlar ben BRAVO yu test ettim,aracın 1.6 dizel motoru baya tatminkar, ama iç dizaynı LEONUMUN yanına bile yaklaşamaz.Aracta sadece motor var başka bişey yok.Sadece motor için de o araba alınmaz.Ben de 1.6 102 beygirlik Sport Up 2008 model var.Üstüne de tanıumam .Çok yaksa da HELAL OLSUN.

LiaTeD
26-04-2008, 05:04
arkadaşlar bravo'nun bir test sırasında frenleri aracı durduramadığı için yoldan çıktığını biliyorsunuzdur umarım. yol kenarındaki alanda zorlukla durabilmiş ve ciddi bir kaza atlatılmış.http://www.autotriti.gr/jpg/autotriti/390/NEWS/frbr.jpg

desperado_32
26-04-2008, 09:35
Fiat araca binilmez yapabileceğin en fazla 50,000 daha sonrasında paso servistesin ben olsam hiç karsılastırma bile yapmazdım :D LEON 1 numara bu sınıfta :D kıyas yapılmaz :D

adnanguclu
26-04-2008, 10:42
Arkadaşlar ben BRAVO yu test ettim,aracın 1.6 dizel motoru baya tatminkar, ama iç dizaynı LEONUMUN yanına bile yaklaşamaz.Aracta sadece motor var başka bişey yok.Sadece motor için de o araba alınmaz.Ben de 1.6 102 beygirlik Sport Up 2008 model var.Üstüne de tanıumam .Çok yaksa da HELAL OLSUN.

test ettiysenız o farkı mutlaka gormussunuzdur bence daha ıyıydı leondan:D tarafsız davranalım;)(içinden bahsediyorum)

007
26-04-2008, 16:44
bence fiat bu sefer ağzıyla kuşu tutmuş..bikere iç döşemeler falan leondan daha iyi alman arabası gibi olmuş resmen..sürüş yalan ama ben fiatım diyo arabyı çalıstırınca..
Valla ne yalan söyleyim bana da öyle geldi..çok modern bir design olmuş..içi de dışı da..ve kaliteli...

007
26-04-2008, 16:44
arkadaşlar bravo'nun bir test sırasında frenleri aracı durduramadığı için yoldan çıktığını biliyorsunuzdur umarım. yol kenarındaki alanda zorlukla durabilmiş ve ciddi bir kaza atlatılmış.http://www.autotriti.gr/jpg/autotriti/390/NEWS/frbr.jpg
işte bu tüm olumlu düşünceleri noktalıyor...

aliserpil2005
26-04-2008, 18:16
işte bu tüm olumlu düşünceleri noktalıyor...

arkadaşın bahsettiği kaza 1.4 90 hp lik benzinli motorda meydana gelmiş.bunun sebebi de fren disklerinin çapının küçük olmasından kaynaklanmış.ama 1.4 t-jet ve dizel motorlarda daha büyük diskler kullanıdığı için sorun yok.
bu arada fiat markasını da küçümsemeyelim..fiat firması bünyesinde alfe romeo, ferrari,lancia,maserati gibi şirketleri barındırdan büyük bir şirket.her kesime göre ve her kesime hitap edebilecek araç üretiyorlar. unutmayalım ki seat ,vw çatısı altına girmeden önce ürettiği arabaların fiattan kalır yanı yoktu.hiçbirşeye önyargılı yaklaşmadan test edip yorum yapmanızı rica ediyorum.

ert61
26-04-2008, 20:43

aynen bende:rifle:

kfy
26-04-2008, 20:54
Doooooğğğğruuuu

patrıot
26-04-2008, 23:02
leon karizması ıle fiatı parçalar

serkanpra
28-04-2008, 10:36
ön yargılı yaklaşmak istemiyorum ama fiatın cok calısması lazım leonu gerıde bırakması için...1.4 TSI 4 eva ...

007
28-04-2008, 14:09
ön yargılı yaklaşmak istemiyorum ama fiatın cok calısması lazım leonu gerıde bırakması için...1.4 TSI 4 eva ...
Arkadaşlar bahesettiğim otomobil dergisi piyasada..leon ezici bir üstünlük sağlamış Bravo'ya göre..İç design olarak Bravo başarılı bulunmuş.Yakıt yönünden Leon ezmiş..Dış tasarımın her iki modelde de Alfa'dan esinlenildiği belirtilmiş..Ve konu yol tutuş ve motora gelince Leon kesinlikle sol şeritten ayrılmıyor yorumu yapılmış..okuyun ben çok eğlendim okurken..gerçekten Leon TSI için yorumlar çok hoş..Spor araba olarak bahsedilmesi hoşuma gitti :) Bu arada testte Leon TSI 1.4 125bhp 200nm ve Bravo T-Jet 1.4 !20bhp 208nm karşılaştırılmış..Bravonun 5 beygir eksiğii var ama 8nm tork avantıja var.Bu da Leonun neredeyse 1 sn daha hızlı olması anlamına gelmiş...Keyifli ve emniyetli sürüşler...

taykac
28-04-2008, 23:53
Zaten farklı bir yorum beklemiyordum.Leonun iç tasarımı biraz daha gösterişli olsaydı ve ilk çıktığında 1.4 tsı veya 1.6 tdı motor seçenekleri falan olsaydı bu fiatlarla Türkiyede başka hiç bir marka bu segment de araba satamazdı.Yinede kategorisinde Bu donanım ve motorla en güvenilir, en kaliteli bu fiata başka bir araç bence yok.Yalnız şöylede bir gerçek varki Türk insanı ağırlıklı olarak arabayı alırken sonradan kolay satabileceği araçlara yöneliyorki işte orda seat markası pek tanınmadığından leon kaybediyor.

Avalon
29-04-2008, 08:15
Bu sabah işe gelirken ilk defa canlı olarak bir Bravo gördüm....Aracın arkadan görüntüsü hoş ama önden görüntü tam bir facia...Punto nun az büyüğü gibi görünüyor , önden görüntü çok basit kalmış bence..

quoasimodo
29-04-2008, 08:36
Arkadaşlar ülkemizin aylık otomobil dergilerinden birinde önümüzdeki ay Leon 1.4 TSI ve Fiat Grande Punto 1.4 T-JET karşılaştırması ve detaylı testi yapılacak..Aylardır tüm dergilere attığım maillar sonuç buldu ve en sonunda Leon 1.4 TSI'ın detaylı testi yapıldı.Bana yolladıkları mailde mayıs sayısında bu testi okuyabileceğim belirtilmiş.Umarım beyanları doğrudur..Türkiye'deki ilk resmi Leon 1.4 TSI testi olucak bu..Dergi adını reklam olmaması için yazmıyorum..
kaan özelden derginin ismini atarmısın?

Avalon
02-05-2008, 09:05
Arkadaşlar bahesettiğim otomobil dergisi piyasada..leon ezici bir üstünlük sağlamış Bravo'ya göre..İç design olarak Bravo başarılı bulunmuş.Yakıt yönünden Leon ezmiş..Dış tasarımın her iki modelde de Alfa'dan esinlenildiği belirtilmiş..Ve konu yol tutuş ve motora gelince Leon kesinlikle sol şeritten ayrılmıyor yorumu yapılmış..okuyun ben çok eğlendim okurken..gerçekten Leon TSI için yorumlar çok hoş..Spor araba olarak bahsedilmesi hoşuma gitti :) Bu arada testte Leon TSI 1.4 125bhp 200nm ve Bravo T-Jet 1.4 !20bhp 208nm karşılaştırılmış..Bravonun 5 beygir eksiğii var ama 8nm tork avantıja var.Bu da Leonun neredeyse 1 sn daha hızlı olması anlamına gelmiş...Keyifli ve emniyetli sürüşler...

Aynı dergiyi inceledim...Ama karşılaştırmayı yapan Leon u daha iyi bulsada Leon uda pek beğenmemiş edasında bir yazı yazmış....Benim yazıdan anladığım "ikisinide beğenmedim ama Leon biraz daha iyi" gibisinden olmuş...İç tasarıma yarım kalmış gibi demiş , motorun sesini beğenmemiş kaba demiş üst devirlerde başarısız bulmuş , dış tasarımla ilgilide ön direklerden dolayı görüş mesafesinin kısıtlandığını ve kazaya sebep verecek kadar tehlikeli bir durum olduğundan bahsetmiş , genelde hep olumsuz yazmış yani....Yani lafın özü , yazı beni pek keyiflendirmedi...

Ama diğer bir dergide "hatchback dosyası" başlığı altında yanlış hatırlamıyorsam 19 tane hatchback araba incelemeye alınmış...Ve Leon en yüksek puanı alan 3 arabadan biri olmuş...Üstelik aracın ordaki yorumları daha keyifli...:)Leon la birlikte en yüksek puanı alan araçlardan biri BMW 1.16 diğerini hatırlayamadım şimdi..

007
03-05-2008, 04:27
Aynı dergiyi inceledim...Ama karşılaştırmayı yapan Leon u daha iyi bulsada Leon uda pek beğenmemiş edasında bir yazı yazmış....Benim yazıdan anladığım "ikisinide beğenmedim ama Leon biraz daha iyi" gibisinden olmuş...İç tasarıma yarım kalmış gibi demiş , motorun sesini beğenmemiş kaba demiş üst devirlerde başarısız bulmuş , dış tasarımla ilgilide ön direklerden dolayı görüş mesafesinin kısıtlandığını ve kazaya sebep verecek kadar tehlikeli bir durum olduğundan bahsetmiş , genelde hep olumsuz yazmış yani....Yani lafın özü , yazı beni pek keyiflendirmedi...

Ama diğer bir dergide "hatchback dosyası" başlığı altında yanlış hatırlamıyorsam 19 tane hatchback araba incelemeye alınmış...Ve Leon en yüksek puanı alan 3 arabadan biri olmuş...Üstelik aracın ordaki yorumları daha keyifli...:)Leon la birlikte en yüksek puanı alan araçlardan biri BMW 1.16 diğerini hatırlayamadım şimdi..
:) Çünkü o diğer dergi doğuş grubuna ait bir dergi:) Ne yorum yaparlarsa yapsınlar ; tamam görüş açıları kötü ama hangimiz sorun yaşadık ki..1 haftada insan alışıyor;motoruna ve designına denecek bişey yok zaten..Biz hergün aracımızı test ediyoruz ve araçlarımız bizden 10 üzerinden 10 alıyor..hergün her sabah...ve benim için Türkiyedeki en mükemmel 3 hatchbackten biri Seat Leon'dur..

mayham85
03-05-2008, 10:26
arkadaşlar adana kavi otoda beyaz renk tsi leon testi yapmıştım o araç ilk geldiğinde sonra eskişehir birmottaki bravo yu kullandım iç mekanda leon ile başa baş bence ama ses yalıtımı ve özellikle yol tutuş fiatta sıfır hatta eksi

Avalon
04-05-2008, 02:05
:) Çünkü o diğer dergi doğuş grubuna ait bir dergi:) Ne yorum yaparlarsa yapsınlar ; tamam görüş açıları kötü ama hangimiz sorun yaşadık ki..1 haftada insan alışıyor;motoruna ve designına denecek bişey yok zaten..Biz hergün aracımızı test ediyoruz ve araçlarımız bizden 10 üzerinden 10 alıyor..hergün her sabah...ve benim için Türkiyedeki en mükemmel 3 hatchbackten biri Seat Leon'dur..

Her aracın eksileri vardır , önemli olan artılarının eksilerine ağır basmasıdır...Bence Leon un artıları eksilerini unutturacak kadar fazla ve benim tercih etmemdeki en büyük sebepte bu zaten...Biz zaten Leon larımızı çok iyi tanıyoruz ve çok seviyoruz...O dergideki yazarın "kaba" dediği motor sesi , tam tersine benim çok hoşuma gidiyor...Benim bir önceki yazımda asıl anlatmak istediğim , yazarın yazdıklarının Leon kullanmayan birisi için pekte iştah açıcı olmayışıydı...Biz Leon kullanıcıları araçlarımızın artılarını eksilerini zaten çok iyi biliyoruz...selamlar..:wave:

007
04-05-2008, 02:10
Her aracın eksileri vardır , önemli olan artılarının eksilerine ağır basmasıdır...Bence Leon un artıları eksilerini unutturacak kadar fazla ve benim tercih etmemdeki en büyük sebepte bu zaten...Biz zaten Leon larımızı çok iyi tanıyoruz ve çok seviyoruz...O dergideki yazarın "kaba" dediği motor sesi , tam tersine benim çok hoşuma gidiyor...Benim bir önceki yazımda asıl anlatmak istediğim , yazarın yazdıklarının Leon kullanmayan birisi için pekte iştah açıcı olmayışıydı...Biz Leon kullanıcıları araçlarımızın artılarını eksilerini zaten çok iyi biliyoruz...selamlar..:wave:
Araçlarımızda gerçekten ben de bir eksik göremiyorum..Ön göğüs hiç de çirkin değil bence..Ama bizim TSI'ların bir eksiği var o da 1.6 motorlardaki egsoz sesi bizde yok...:(

Avalon
04-05-2008, 02:14
Araçlarımızda gerçekten ben de bir eksik göremiyorum..Ön göğüs hiç de çirkin değil bence..Ama bizim TSI'ların bir eksiği var o da 1.6 motorlardaki egsoz sesi bizde yok...:(

1.6 ların eksoz sesini bilmiyorum ama TSI lardan hafif gaz verince çıkan motor sesi bence çok hoş..:)

hayatduru
04-05-2008, 15:11
yaw bravoyu inceleyen arkadaşlarım bişeyi merak ediyorum kaput amortisörü varmı araçta ben leonda olmamasına çok şaşırdım yani tabir-i caizse yıkıldım:P (bizim araçlarımızın adı bile yeter beah kıyaslanmaz yani)

007
04-05-2008, 16:07
yaw bravoyu inceleyen arkadaşlarım bişeyi merak ediyorum kaput amortisörü varmı araçta ben leonda olmamasına çok şaşırdım yani tabir-i caizse yıkıldım:P (bizim araçlarımızın adı bile yeter beah kıyaslanmaz yani)
evet ilk benim dikkatimi o çekmişti..

adnanguclu
04-05-2008, 16:41
leonların öyle bir yanı var işte.sanki uyuzluk olsun diye öyle yapmışlar.torpido ışığı yok kaput amortisörü yok diyorsunuz..

aliserpil2005
04-05-2008, 19:41
donanımhaberden yapılan teste ve buna ilişkin açıklamalar.yanlızca alnıtıdır.

Bravo'nun yırtıcı motor seslerine karşılık Leon'da daha sert, kaba sesler mevcutmuş. Yakıt tüketiminde Bravo yaklaşık 0.5-1 lt daha fazla tüketime sahip. Leon tüm hızlanma değerlerinde Bravo'yu geride bırakıyor. 0-60, -0-100, 0-120 0-100bilmemkaç vs.. Leon, konsoldaki ufak düüğmeler yüzünden puan kaybetse de, Bravo'daki kadar alakasız buton yerleşimine sahip olmadığı için orta konsol olarak da önde. Bravo'da havalandırma kanallarının üst kısmında motor çalıştırma düğmesi çok gereksiz bulunmuş. Tasarım olarak zaten ikisi de çok güzel olduğu için biri diğerinin önüne geçememiş bu konuda. Ancak Leon'da Bravo'ya göre daha fazla görüş sorunu mevcut. Küçük yan aynalar, silecekleri saklayan çok kalın a sütunları ve arka camların darlığı Leon'daki görüş sorunları olarak gösterilebilir. Ancak arka kısmı Bravo'ya göre daha geniş olduğu için Leon iç hacimde bir adım önde. Donanım olarak da ESP'siz full donanım Bravo 38.000 lira küsür fiyata sahip; Leon'da ise ESP'li stylance donanım 40.000lira civarı. Sonuç olarak Leon'u 1. göstermişler.

Dergiyi dün aldım. Bazı ciddi düzeltmeler yapılması gerekecek.

1. Test tüketimi farkı Bravonun 0,5 - 1 lt fazla değil, sadece 0,5 lt fazla

2.Leonun kokpitinin tasarımı yarıda kalmış hissi uyandırıyormuş. Sadece VWden alınan kullanışlı kumandalar başarılı bulunmuş.

3-Motor çalıştırma düğmesi de nereden çıktı ben öyle bişey okumadım. Bravolarda öyle bir donanım yok zaten.

4-"Ancak arka kısmı Bravo'ya göre daha geniş olduğu için Leon iç hacimde bir adım önde" demişsin jouskun ama iç genişlikte Bravo 1 puan fazla almış.

Dergideki ifadeyi aynen yazıyorum.
"Seat Mühendisleri Leon kullanıcılarının arkalarında olup bitenle çok ilgilenmeyeceğini düşünmüş olmalı. dar cam alanlarınedeniyle arka koltuğun ferahlık hissinin düşüklüğü bunu kanıtlar nitelikte"

5- Derginin yaptığı önemli bir hata... 38.750 lik emotion donanımını incelemişler. ESP için 1000 YTL gerekiyor demişler.
ESP,ASR,MSR,Hillholder ve Cruise Control o donanımda zaten standart. Fark dynamic donanımında veriliyor. http://www.fiat.com.tr/bravo_donanim.aspx
Linkteki donanım tablosunda görebilirsiniz.
6- Euroncap sonuçlarından hiç bahsedilmemiş. Bravonun 5 yıldızı arada kaynamış file:///C:/DOCUME%7E1/ALIZDE%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif

KAROSER,DONANIM VE SÜRÜŞ konforunda Bravo önde.
Leon toplamda 18 puan farkla 1. olmuş bunun 17 puanı MOTORDAN.
leon genel olarak motor özelliklerinden topladığı puanlarla kazanmış,

sırf yakıt tüketiminden

1 yıllık sabit giderler,
yakıt gideri (100bin km),
minumum tüketim,
test tüketimi
menzil

gibi bir kaç farklı başlıktan 15 ekstra puan almış.

çekiş bölümünden de 12 ekstra puan almış (tüketim kalemleri harici kriterlerde)

karşılaştırmayı da 18 puanla kazanmış.

Leon Stylance ile hemen hemen aynı fiyata sahip olan T-Jet 150 hp yi yine yok saymışlar. Olsun varsın.
Leon güzel araba. sadece bir kaç düzeltme yapma gereği duydum.

seatleonwhite
04-05-2008, 21:24
leonun kalıtesı bellı artık neyın testını yapıyorlar :)

mayham85
04-05-2008, 23:09
arkadaşlar camurluğunun ön kısımında hiç bir koruyucu kısımı olmayan bravoyu neye göre sınama yapıyorlar anlamış değilim sonuçta önce güvenlik gelir ve hiç bir bravo bir vw grubu modelinin yerinş tutmaz

suhaksk
05-05-2008, 04:39
Bende aracı almadan önce çok düşünmüştüm fakat Leonu tercih ettiğim için çok memnunum,arkadaşım Bravo aldı oda çok seviyor aracını fakat ben onun aracını kullandıgımda Leon çok daha güzel bence belki bnm oldugu için öyledir ama genelde insanlar sahip olamadıklarını daha cok severler o yüzden Ben çok memnunum Leonla...

CanTURK
05-05-2008, 17:17
Benim için Bravo Leon kıyaslaması anlamsız; Bravodada 2.0 turbo DSG olursa o zaman bakarım o araca:) 150 hp turbo ıyı gıtmıyo gecen bırı arkamdan bastı temde ama yanlıs adamla bastı :)
sonuc : Leonun versyonlarıyla Bravo basa cıkamaz; Getirsinler 2,5 litre motorlusunu bakalı kac tane satıo TR de Cupra kac tane satmıs...
ama arac gercekten dergıdekınden guzel gorunuyor ;aracım 1.6 da olsaydı henede bravo icin Leondan vazgecmezdım;