PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj içi lamba yeri yok !!

seat ES
07-12-2015, 14:03
Arkadaşlar arabamın bagajında lamba yanmıyor değiştirmek istedim ancak yer dahi yok :) her köşesine baktım bulamadım !!

uLtrasLanfatee
07-12-2015, 14:05
Bağajı açınca sol duvara bak görürsün :)

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi Muhammed

seat ES
07-12-2015, 14:19
Bağajı açınca sol duvara bak görürsün :)

Şimdi tekrardan baktım geldim solda da yok

uLtrasLanfatee
07-12-2015, 14:32
Aynı aracı kullanıyoruz sanırım. bende şimdi baktım orda duruyor :)

Sana bu konuda ismail abi yardımcı olacaktır :)

seat ES
07-12-2015, 14:37

Tamam hocam sağol :) önceki sahibi bagaja birşey döktüde komple döşemeleri falanmı değiştirdiler bilmiyorum öyle olsa bile yeri belli olur sanki anlam veremedim

EndyCooL
07-12-2015, 14:39
bende de yoktu sağlı sollu ledi stoplara bağlatınca bagaj içi güzel oldu :)

ismail
07-12-2015, 14:53

etiketleme için teşekkürler kardeşim

Tamam hocam sağol :) önceki sahibi bagaja birşey döktüde komple döşemeleri falanmı değiştirdiler bilmiyorum öyle olsa bile yeri belli olur sanki anlam veremedim

signo araçta kesin olması lazım diye biliyorum
etka da bagaj aydınlatma lambası şeklinde gözükmekte
şöyle de bir resim buldum

http://i199.photobucket.com/albums/aa63/psykesy/Seat%20Ibiza/diverse/boot_bef-aft.jpg~original

seat ES
07-12-2015, 14:54
bende de yoktu sağlı sollu ledi stoplara bağlatınca bagaj içi güzel oldu :)

Demekki sadece bende yok değilmiş Böyle birşey olabilirmi ya :) Araç B segmenti diye bi lamba koyulmazmı abi, yada seat ın ayıbı :)

seat ES
07-12-2015, 14:56
etiketleme için teşekkürler kardeşim

signo araçta kesin olması lazım diye biliyorum
etka da bagaj aydınlatma lambası şeklinde gözükmekte
şöyle de bir resim buldum

http://i199.photobucket.com/albums/aa63/psykesy/Seat%20Ibiza/diverse/boot_bef-aft.jpg~original

İsmail abi sağol her sorunumuza yetişiyorsun fotolar için teşekkürederim baktım aracım signo olmasına rağmen bende yok :)

ejderken
07-12-2015, 14:59
İsmail abi sağol her sorunumuza yetişiyorsun fotolar için teşekkürederim baktım aracım signo olmasına rağmen bende yok :)

Fabrikada koymayı unutmuşlar sanırım :'d

uLtrasLanfatee
07-12-2015, 15:02
çakma signo olmasın seat ES :P

ismail
07-12-2015, 15:04

sende sağolasın kardeşim
o bölümü sökebilirsen bir bakmanı tavsiye ederim
eğer ki tesisatı var ise lamba alıp takabilirsin tesisatı yok ise tercih meselesi
uğraşırım dersen tesisat çektirmen lazım

seat ES
07-12-2015, 15:15
Fabrikada koymayı unutmuşlar sanırım :'d

Aynen kardeşim şikayet edeyimde seat ı belki karşılığında ibiza cupra verirler :) :)

seat ES
07-12-2015, 15:16

Abi sunroof bile var ama lambayı koymamışlar işte :)

seat ES
07-12-2015, 15:19

Abi sunroof bile var ama lambayı koymamışlar işte :)

emrecants
09-12-2015, 18:20
Enterasan olmuş gerçekten[emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

seat ES
09-12-2015, 21:18
Enterasan olmuş gerçekten[emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aynen çok enteresan :) parklardan kablo çekip led yapıcam bende :)

uLtrasLanfatee
10-02-2016, 15:16
Aynen çok enteresan :) parklardan kablo çekip led yapıcam bende :)

kardeşim yaptınmı bagaja led'i merak ettim :)

CounTDowN
11-02-2016, 09:10
@seat ES (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=31159) vardır bunda bir iş bir kontrol ediver olması gerekiyor. :) En azından tesisat vardır.

seat ES
14-02-2016, 17:15
kardeşim yaptınmı bagaja led'i merak ettim :)

Hayır yapmadım zaten çok kullanmıyorum bagajı, orji bozmıyım dedim demekki orjinali lambasızmış :)

seat ES
14-02-2016, 17:16
@seat ES (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=31159) vardır bunda bir iş bir kontrol ediver olması gerekiyor. :) En azından tesisat vardır.

hiç bakmadım bencede tesisat çekilmiştir

Sealegend
14-02-2016, 17:25
seat ES
Ben eski aracımda (palio) böyle bir saçmalık yaşamıştım, bagajda aydınlatma olmadığını fark ettiğimde kendi kendime insan şuraya bir tane aydınlatma koyar karanlıkta iş yapıyoruz diye hayıflanmıştım, bir kaç ay sonra ilginç ama bagaj içinde aydınlatma yandı. Bagaj kapağı açılınca değil de arabanın kapısı açılınca bagaj içinde aydınlatma yanıyor, kapı kapanınca içerideki tavan lambası söndüğü anda bagaj lambası da sönüyor :) Tavan lambası ile ya senkronize çalışıyordu ya da yanlış bağlantı vardı fabrika çıkışı, çünkü sıfır almıştım arabayı, acaba öyle bir saçmalığı benden sonra sende de yapmış olabilirler mi diye düşünmeden edemedim şimdi :)

seat ES
14-02-2016, 17:33
seat ES
Ben eski aracımda (palio) böyle bir saçmalık yaşamıştım, bagajda aydınlatma olmadığını fark ettiğimde kendi kendime insan şuraya bir tane aydınlatma koyar karanlıkta iş yapıyoruz diye hayıflanmıştım, bir kaç ay sonra ilginç ama bagaj içinde aydınlatma yandı. Bagaj kapağı açılınca değil de arabanın kapısı açılınca bagaj içinde aydınlatma yanıyor, kapı kapanınca içerideki tavan lambası söndüğü anda bagaj lambası da sönüyor :) Tavan lambası ile ya senkronize çalışıyordu ya da yanlış bağlantı vardı fabrika çıkışı, çünkü sıfır almıştım arabayı, acaba öyle bir saçmalığı benden sonra sende de yapmış olabilirler mi diye düşünmeden edemedim şimdi :)

hocam bende yer dahi yok heryere baktım dümdüz ve kapalı :)

Sealegend
14-02-2016, 17:37
hocam bende yer dahi yok heryere baktım dümdüz ve kapalı :)

Mehmet sen bu arabanın ikinci sahibi misin yoksa ilk sahibi misin? diğer tarafta hız sabitleyici sorununu da okudum o yüzden sordum.

seat ES
14-02-2016, 17:40
Mehmet sen bu arabanın ikinci sahibi misin yoksa ilk sahibi misin? diğer tarafta hız sabitleyici sorununu da okudum o yüzden sordum.

2. sahibiyim ekim ayında almıştım aracı

Sealegend
14-02-2016, 17:42
2. sahibiyim ekim ayında almıştım aracı

aracı alırken hasar kaydı vs sorgulamasını yapıp araştırdın mı peki? ya da bir servise gösterip araca dair bilgi aldın mı üzerinde hasar, kaza, değişen, boya vs olup olmadığına dair exper raporu?

seat ES
14-02-2016, 17:45
aracı alırken hasar kaydı vs sorgulamasını yapıp araştırdın mı peki? ya da bir servise gösterip araca dair bilgi aldın mı üzerinde hasar, kaza, değişen, boya vs olup olmadığına dair exper raporu?

Plakadan hepsini sorgulattım kaza çıkmadı km 79 bin orji ve expert e soktum 2 parça boya cıktı

Sealegend
14-02-2016, 17:49
Plakadan hepsini sorgulattım kaza çıkmadı km 79 bin orji ve expert e soktum 2 parça boya cıktı

acaba dedim kötü bir kazaya karıştı da sanayide falan onarım, tamir vs mi gördü, bagaj lambası olması lazım diye ısrar edilmiş bu konuda da çünkü, bazen kazazedeler aracın maaliyetini düşürmek için küçük çaplı şeyleri yaptırmıyor ya da sonra yaptırırım diye maaliyeti kısmak adına sanayide değiştirmiyor ya da yaptırmıyor, araba çıktığı kadar tamirden diyip hemen satmaya elden çıkarmaya çalışıyorlar, acaba öyle bir şey mi oldu diye düşündüm, aklına bir şeyler düşürmek değil amacım yanlış anlama. hız sabitleyici de çalışmıyor vs demişsin başka bir konuda, dediğim gibi parçaları onarım yoluna gidip maaliyeti kısmak adına bunu yapabiliyorlar sanayide, hasar kaza kaydı da olmuyor doğal olarak.

seat ES
14-02-2016, 17:53
acaba dedim kötü bir kazaya karıştı da sanayide falan onarım, tamir vs mi gördü, bagaj lambası olması lazım diye ısrar edilmiş bu konuda da çünkü, bazen kazazedeler aracın maaliyetini düşürmek için küçük çaplı şeyleri yaptırmıyor ya da sonra yaptırırım diye maaliyeti kısmak adına sanayide değiştirmiyor ya da yaptırmıyor, araba çıktığı kadar tamirden diyip hemen satmaya elden çıkarmaya çalışıyorlar, acaba öyle bir şey mi oldu diye düşündüm, aklına bir şeyler düşürmek değil amacım yanlış anlama. hız sabitleyici de çalışmıyor vs demişsin başka bir konuda, dediğim gibi parçaları onarım yoluna gidip maaliyeti kısmak adına bunu yapabiliyorlar sanayide, hasar kaza kaydı da olmuyor doğal olarak.

exper e baktırmasam dediğiniz olabilir araca komple bakıldı küçük ezikler bile görüldü büyük kaza olacağını zannetmıyorum

uLtrasLanfatee
14-02-2016, 17:55
Hocam küfür etsen daha iyiydi[emoji14]

Sealegend
14-02-2016, 18:03
seat ES
hıım...o zaman lambayı bilemem ama hız sabitleyici de denk gelmiş lambasızlığın üstüne sanırım. ya da ters giden başka bir şey oldu,
bilgim yok hız sabitleyici konusunda. lamba olayı ilginç ama. :)

uLtrasLanfatee
yok expere göstermiş, onu yazmadan önce ilk etapta aklıma o geldi benim çünkü de onun için yazdım.
ben eski arabamla kaza yaptım perte çıkardılar, yeni araba alamam şu an müsait değil durumum, bana onarıp geri verin dedim yapıldı serviste ama sürekli motor arıza lambası yanıp sönmeye başladı içeride. enjeksiyonlar değişti, 3 gün söndü 4. gün yine yandı, ne olduğunu da bulamadılar, çok sert fren yapınca sönüyordu bir daha frene sert basında yolda seyir halindeyken tekrar yanıyordu. güya servis arabayı yaptı, büyük çaplı kaza yaptın mı işte orası burası arıza veriyor, fabrikasyon gibi olmuyor, aklıma da böyle bir şey geldi çünkü, hem hız sabitleyici çalışmıyor, hem bagaj lambası yok falan diyince, devir kötü...
insanın aklına her şey geliyor.

uLtrasLanfatee
16-02-2016, 09:09
seat ES
hıım...o zaman lambayı bilemem ama hız sabitleyici de denk gelmiş lambasızlığın üstüne sanırım. ya da ters giden başka bir şey oldu,

uLtrasLanfatee
yok expere göstermiş, onu yazmadan önce ilk etapta aklıma o geldi benim çünkü de onun için yazdım.
ben eski arabamla kaza yaptım perte çıkardılar, yeni araba alamam şu an müsait değil durumum, bana onarıp geri verin dedim yapıldı serviste ama sürekli motor arıza lambası yanıp sönmeye başladı içeride. enjeksiyonlar değişti, 3 gün söndü 4. gün yine yandı, ne olduğunu da bulamadılar, çok sert fren yapınca sönüyordu bir daha frene sert basında yolda seyir halindeyken tekrar yanıyordu. güya servis arabayı yaptı, büyük çaplı kaza yaptın mı işte orası burası arıza veriyor, fabrikasyon gibi olmuyor, aklıma da böyle bir şey geldi çünkü, hem hız sabitleyici çalışmıyor, hem bagaj lambası yok falan diyince, devir kötü...

dediğini duydum abi. burası türkiye burda herşey olur ya dikkat etmek lazım ..

nusret_yildiz
24-02-2016, 12:35
Fabrika cikisi olaram gelmiyor maalesef. Ama cozumu basit ben sol kisma led takltim bagaj swich ine bagladim acinca direk led de faal oluyor

nusret_yildiz
24-02-2016, 12:41
seat ES

uLtrasLanfatee

Frenlere sert basinca lamba sonuyor mu ustadim tam anlayamadim ama eger oyle ise egr valfine gelen bir vakum hortumu vardir ona bi bakmani tavsiye ederim eger yeterli basinc gelmiyorsa ondan yapabilir. Mantiksiz gelecek ama abs ile vakum havasi bagdasik sanirim

uLtrasLanfatee
24-02-2016, 12:42
Fabrika cikisi olaram gelmiyor maalesef. Ama cozumu basit ben sol kisma led takltim bagaj swich ine bagladim acinca direk led de faal oluyor

fabrika çıkışı olarak veya daha sonra USTA diye tabir edilen kişi yada kişilerce yapılmış bir olay olabilir. ama fabrika çıkışı öyle gelmemesi lazım işte sıkıntı burda.